GP Sochi - 2012

Overall Youth Points Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Ivan Stevic Salcano - Arnavutkoy 21:17:29
02 Dmitriy Kosyakov Itera - Katusha + 09
03 Anatoliy Pakhtusov ISD - Lampre Continental + 48
04 Anton Samokhvalov RusVelo + 48
05 Alexander Rybakov Itera - Katusha + 2:00
06 Alexander Gottfried Nutrixxion - Abus + 3:23
07 Oleksandr Grygorenko Kolss Cycling Team + 3:38
08 Mykhaylo Kononenko Kolss Cycling Team + 4:11
09 Vadim Maslenikov - + 6:03
10 Ilnur Zakarin Itera - Katusha + 6:29
11 Andi Bajc Salcano - Arnavutkoy + 7:15
12 Sigurd Nesset Frøy - Trek + 9:30
13 Peter Simon - + 9:37
14 Andriy Vasylyuk Kolss Cycling Team + 10:26
15 Benjamin Edmüller Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 11:40
16 Sergey Firsanov RusVelo + 11:53
17 Dmitri Nikandrov - + 12:10
18 Alexei Tsikhanau - + 13:30
19 Evgeny Bakhin - + 13:50
20 Vitaly Kondrut Kolss Cycling Team + 13:58
21 Alexis Budaragin RusVelo + 14:39
22 Mikhail Besaha - + 15:24
23 Dmitry Mokrov Itera - Katusha + 16:04
24 Sergey Rudaskov Itera - Katusha + 17:09
25 Denys Karnulin ISD - Lampre Continental + 17:54
26 Erki Pütsep Alpha Baltic - Unitymarathons.com + 17:58
27 Yuriy Agarkov ISD - Lampre Continental + 18:08
28 Esad Hasanovic - + 18:18
29 Denis Berezkin - + 18:25
30 Artem Topchanyk SP Tableware + 18:28
31 Yauheni Shamsonau - + 18:29
32 Volodymyr Gomenyuk Kolss Cycling Team + 18:38
33 Dirk Müller Nutrixxion - Abus + 20:02
34 Andrey Byvaltsev - + 22:20
35 Alexander Khatuntsev RusVelo + 22:27
36 Kirill Baranov Itera - Katusha + 22:30
37 Holger Burkhardt Nutrixxion - Abus + 25:08
38 Andrei Snitko - + 25:16
39 Andrii Kulyk Kolss Cycling Team + 25:20
40 Krisztian Lovassy Tusnad Cycling Team + 25:35
41 Aleksandr Rotyakov - + 25:44
42 Vladyslav Bakumenko ISD - Lampre Continental + 26:40
43 Oleksandr Martyenko ISD - Lampre Continental + 26:47
44 Ignat Malei - + 26:55
45 Artem Kartashov - + 27:20
46 Maksym Vasilyev ISD - Lampre Continental + 27:48
47 Gabor Kazsa Salcano - Arnavutkoy + 28:25
48 Maris Bogdanovics Alpha Baltic - Unitymarathons.com + 28:30
49 Yauheni Patenka - + 28:40
50 Denis Zhuykov - + 29:14
51 Alexander Dürager Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 29:17
52 Andrii Bratashchuk Kolss Cycling Team + 29:40
53 Marek Canecky Salcano - Arnavutkoy + 29:50
54 Mamyr Stash - + 30:05
55 Zsolt Der - + 30:05
56 Siarhei Artsimovich - + 30:22
57 Valery Valynin RusVelo + 30:38
58 Pavel Priadein - + 31:08
59 Ola Inge Drøpping Alpha Baltic - Unitymarathons.com + 31:08
60 Bernard Bendeguz - + 31:25
61 Ihar Mytsko - + 31:34
62 Sebastian Körber Nutrixxion - Abus + 32:25
63 Nikolai Kournov - + 32:41
64 Kristofers Rācenājs Alpha Baltic - Unitymarathons.com + 33:05
65 Vasily Neustroev - + 33:17
66 Ilya Ponomarenko ISD - Lampre Continental + 34:19
67 Ivan Seledkov - + 34:23
68 Maxim Bartenev - + 34:23
69 Konstantin Kuperasov - + 34:39
70 Alexey Leontyev - + 34:41
71 Alexander Berezkin - + 34:49
72 Leonid Krasnov RusVelo + 35:02
73 Marko Stankovic - + 35:13
74 Yuriy Leontenko Kolss Cycling Team + 35:13
75 Vladimir Bardin - + 35:14
76 Kirill Bozhenko - + 35:33
77 Kirill Zukin - + 35:33
78 Sandis Eislers Alpha Baltic - Unitymarathons.com + 35:37
79 Kirill Zakharov - + 35:41
80 Denis Chuporshnev - + 35:41
81 Ivan Popp - + 35:44
82 Nikolay Zhurkin RusVelo + 35:50
83 Sergej Kolodin - + 35:52
84 Reinis Andrijanovs Alpha Baltic - Unitymarathons.com + 35:53
85 Alexander Evtushenko - + 35:54
86 Anatoliy Gavrilov - + 35:54
87 Dmitriy Rosanov - + 35:57
88 Ilya Dyshakov - + 36:00
89 Maxim Kondrashov - + 36:13
90 Fatih Harmanci Salcano - Arnavutkoy + 36:15
91 Evgeny Zverkov - + 36:15
92 Ivan Makarov - + 36:36
93 Ahmet Akdilek Salcano - Arnavutkoy + 36:38
94 Sergey Panfilov - + 37:05
95 Istvan Molnar - + 37:17
96 Denys Yevdkymenko - + 37:18
97 Kanstantsin Khviyuzau - + 37:32
98 Evgeniy Zheltobryuhov - + 37:36
99 Michael Gogl Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 37:59
100 Alexander Chernolutskiy - + 38:54
101 Daniel Reiter Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer + 39:01
102 Nikita Kirzhaykin - + 40:35
103 Vadim Reznichenko - + 40:49
104 Maxim Bushmin - + 41:11
105 Nikola Kozomara - + 42:33
106 Aleh Ahiyevich - + 43:21
107 Eivind Ekeli Frøy - Trek + 49:15
108 Anton Lyga - + 49:40
DNF Alexey Belov -
DNF Dmitry Borzenkov -
DNF Nikita Borzenkov -
DNF Istvan Cziraki -
DNF Alexander Erofeev -
DNF Dmitry Kanarev -
DNF Artur Kovsh -
DNF Egor Kropachev -
DNF Nikita Kugaveskiy -
DNF Dmitriy Matiysh -
DNF Siarhei Novikau -
DNF Aliaksandr Piasetski -
DNF Stanislav Sheyko -
DNF Andrey Shmigun -
DNF Maksim Sukhomesov -
DNF Alexander Vasyukov -
DNF Aleksey Velikanov -
DNF Dmitry Vernidub -
DNF Konstantin Yakimov -
DNF Thomas Hasibeder Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
DNF Lars Pria Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
DNF Lars Lysø Marthinsen Frøy - Trek
DNF Jonas Orset Frøy - Trek
DNF Morten Renslo Sandvik Frøy - Trek
DNF Michael Schweizer Nutrixxion - Abus
DNF Roman Maikin RusVelo
Information
Nation Russia
Date 4th - 8th April
CAT 2.2
Other
Embed Results