Right now: Transfers 2022 > 2023

Tript. Monts Châteaux - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team 5 02:21:37
2 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel 1 + 06
3 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 06
4 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 11
5 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 11
6 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke + 11
7 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 11
8 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 11
9 Brun Nils Tudor Pro Cycling Team + 11
10 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 11
11 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 11
12 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 11
13 Dejaegher Jasper Mini-Discar Academy + 11
14 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 14
15 Plamondon Robin Premier Tech U23 Cycling Project + 18
16 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 21
17 Craps Lars Urbano-Vulsteke + 22
18 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 22
19 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 22
20 Walker Max Trinity Racing + 24
21 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 24
22 Kärsten Moritz Development Team DSM + 28
23 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 30
24 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 32
25 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 34
26 Schrettl Marco Trinity Racing + 34
27 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 37
28 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 50
29 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens + 54
30 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 54
31 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 54
32 Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team + 56
33 De Neve Tomas VDM -Trawobo CT + 01:00
34 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 01:01
35 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 01:01
36 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:01
37 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 01:04
38 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 01:04
39 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01:07
40 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 01:07
41 Culverwell Sam Trinity Racing + 01:09
42 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 01:25
43 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 01:27
44 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 01:35
45 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 01:42
46 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 01:42
47 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:42
48 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 01:42
49 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 01:46
50 Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team + 01:46
51 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 01:58
52 Quick Blake Trinity Racing + 02:19
53 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 02:34
54 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 02:34
55 Hassert Sven Mini-Discar Academy + 02:34
56 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:34
57 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:34
58 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 02:56
59 Van Laer Pieter RB Zelfbouw UCT + 02:59
60 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 03:21
61 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 03:24
62 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 03:25
63 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 03:25
64 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 03:32
65 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 03:32
66 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 03:35
67 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 03:37
68 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 03:37
69 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 03:37
70 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 03:37
71 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 03:37
72 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 03:42
73 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 03:44
74 Lowie Theo Bingoal-WB Development Team + 03:44
75 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 03:46
76 Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT + 03:48
77 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 03:48
78 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 03:48
79 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution Soenens + 04:17
80 Miles Carson Premier Tech U23 Cycling Project + 04:35
81 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 05:26
82 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 05:38
83 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 05:40
84 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens + 05:48
85 Vincent Johan Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 05:49
86 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 05:49
87 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 05:51
88 Turnbull Carter Trinity Racing + 05:56
89 Decuypere Nathan Mini-Discar Academy + 05:57
90 Scheers Lander RB Zelfbouw UCT + 06:16
91 Day Tom Elevate p/b Home Solution Soenens + 06:50
92 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 07:26
93 Hopmans Wouter VDM -Trawobo CT + 07:26
94 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 10:56
DNF Vandepitte Nathan Bingoal-WB Development Team
DNF Saver Kasper Minerva Cycling Team
DNF Dethy Matthis Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
DNF Van Grieken Jarne Acrog - Tormans
DNF Haex Joris Acrog - Tormans
DNF Eggenberg Ruben Tudor Pro Cycling Team
DNF Juneau Francis Premier Tech U23 Cycling Project
DNF Kelly Adam Urbano-Vulsteke
DNF Perry Toby Hagens Berman Axeon
DNF Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team
DNF Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski
Pos Rider Team Time
1 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 09:52:03
2 3 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 27
3 1 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 33
4 1 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 37
5 2 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 55
6 2 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:08
7 1 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 01:13
8 4 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 01:18
9 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 01:44
10 3 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 02:00
11 3 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:02
12 4 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:14
13 2 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 02:18
14 4 Dejaegher Jasper Mini-Discar Academy + 02:38
15 5 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 02:44
16 6 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 02:53
17 6 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 02:57
18 5 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 03:04
19 3 Craps Lars Urbano-Vulsteke + 03:12
20 7 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 03:20
21 2 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 03:35
22 6 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 03:40
23 2 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 03:46
24 9 Brun Nils Tudor Pro Cycling Team + 03:52
25 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 03:56
26 4 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 04:07
27 2 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 04:21
28 11 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 04:55
29 3 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 06:13
30 4 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 06:34
31 7 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 06:40
32 1 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 07:08
33 3 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 07:53
34 5 Van Laer Pieter RB Zelfbouw UCT + 07:58
35 5 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 08:15
36 5 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 08:27
37 5 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens + 09:32
38 7 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 09:43
39 11 Walker Max Trinity Racing + 10:10
40 14 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 10:15
41 6 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 10:19
42 10 Kärsten Moritz Development Team DSM + 10:26
43 Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team + 10:28
44 10 Scheers Lander RB Zelfbouw UCT + 10:30
45 14 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke + 11:00
46 11 Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team + 11:11
47 2 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 11:21
48 12 Schrettl Marco Trinity Racing + 11:34
49 9 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 11:55
50 13 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 12:07
51 10 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 12:42
52 3 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 13:06
53 7 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 13:11
54 7 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 13:13
55 7 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 13:34
56 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 13:36
57 4 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 13:36
58 5 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 14:37
59 6 Culverwell Sam Trinity Racing + 15:09
60 12 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 15:15
61 6 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 15:19
62 9 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 16:01
63 7 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 16:26
64 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 16:56
65 9 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 17:03
66 13 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 18:00
67 15 Plamondon Robin Premier Tech U23 Cycling Project + 18:22
68 2 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution Soenens + 18:24
69 Miles Carson Premier Tech U23 Cycling Project + 19:02
70 6 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 19:16
71 9 Quick Blake Trinity Racing + 19:28
72 21 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 20:49
73 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 21:00
74 7 Lowie Theo Bingoal-WB Development Team + 21:05
75 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens + 21:37
76 1 Hopmans Wouter VDM -Trawobo CT + 24:05
77 16 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 25:58
78 6 Day Tom Elevate p/b Home Solution Soenens + 26:00
79 9 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 27:07
80 9 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 27:14
81 6 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 27:50
82 9 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 28:19
83 14 De Neve Tomas VDM -Trawobo CT + 28:25
84 8 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 28:31
85 9 Hassert Sven Mini-Discar Academy + 28:52
86 13 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 29:29
87 3 Decuypere Nathan Mini-Discar Academy + 30:29
88 10 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 31:43
89 6 Turnbull Carter Trinity Racing + 32:17
90 12 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 33:34
91 12 Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT + 34:13
92 8 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 34:16
93 11 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 35:15
94 11 Vincent Johan Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 38:33
Pos Rider Team Points
0 Perry Toby Hagens Berman Axeon 6
1 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team 42
2 Milesi Lorenzo Development Team DSM 40
3 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team 36
4 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling 29
5 Segaert Alec Lotto Soudal U23 27
6 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti 26
7 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel 25
8 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 24
9 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling 21
10 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel 21
11 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 19
12 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team 16
13 Watson Sam Groupama-FDJ Conti 16
14 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 15
15 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti 9
16 Walker Max Trinity Racing 9
17 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon 9
18 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens 7
19 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke 7
20 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens 6
21 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team 6
22 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon 5
23 Willems Jago Bingoal-WB Development Team 5
24 Brun Nils Tudor Pro Cycling Team 5
25 Claeys Robbe Acrog - Tormans 5
26 Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team 5
27 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS 5
28 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel 3
29 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 3
30 Turnbull Carter Trinity Racing 3
31 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team 1
32 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel 1

Information