Tript. Monts Châteaux - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Milesi Lorenzo Development Team DSM 5 00:17:30
2 Segaert Alec Lotto Soudal U23 1 + 02
3 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 17
4 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 19
5 Walker Max Trinity Racing + 24
6 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens + 29
7 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 31
8 Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team + 32
9 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 33
10 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 36
11 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution Soenens + 38
12 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 38
13 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 44
14 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 45
15 Day Tom Elevate p/b Home Solution Soenens + 47
16 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 48
17 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 56
18 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 57
19 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 57
20 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 57
21 Dejaegher Jasper Mini-Discar Academy + 01:00
22 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 01:00
23 Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski + 01:00
24 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:07
25 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:10
26 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 01:11
27 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 01:15
28 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 01:15
29 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 01:20
30 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 01:21
31 Craps Lars Urbano-Vulsteke + 01:26
32 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens + 01:27
33 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 01:28
34 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 01:29
35 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 01:30
36 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 01:32
37 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:33
38 Miles Carson Premier Tech U23 Cycling Project + 01:33
39 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:34
40 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 01:34
41 Culverwell Sam Trinity Racing + 01:34
42 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 01:35
43 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 01:35
44 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 01:39
45 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 01:39
46 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01:40
47 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 01:43
48 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 01:44
49 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 01:45
50 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 01:45
51 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 01:46
52 Turnbull Carter Trinity Racing + 01:52
53 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:52
54 Haex Joris Acrog - Tormans + 01:52
55 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:53
56 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 01:53
57 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 01:55
58 Quick Blake Trinity Racing + 01:56
59 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke + 01:57
60 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 02:00
61 Juneau Francis Premier Tech U23 Cycling Project + 02:02
62 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 02:03
63 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:03
64 Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team + 02:04
65 Plamondon Robin Premier Tech U23 Cycling Project + 02:05
66 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 02:06
67 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 02:07
68 De Neve Tomas VDM -Trawobo CT + 02:07
69 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 02:08
70 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 02:09
71 Eggenberg Ruben Tudor Pro Cycling Team + 02:05
72 Kärsten Moritz Development Team DSM + 02:12
73 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 02:16
74 Brun Nils Tudor Pro Cycling Team + 02:18
75 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 02:18
76 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 02:20
77 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 02:22
78 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 02:23
79 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 02:24
80 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:25
81 Scheers Lander RB Zelfbouw UCT + 02:27
82 Lowie Theo Bingoal-WB Development Team + 02:29
83 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 02:30
84 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 02:32
85 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:35
86 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 02:38
87 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 02:38
88 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 02:39
89 Schrettl Marco Trinity Racing + 02:40
90 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 02:46
91 Dethy Matthis Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 02:52
92 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 02:53
93 Vandepitte Nathan Bingoal-WB Development Team + 02:57
94 Kelly Adam Urbano-Vulsteke + 03:02
95 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 03:03
96 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 03:14
97 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 03:14
98 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 03:22
99 Van Laer Pieter RB Zelfbouw UCT + 03:22
100 Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT + 03:27
101 Vincent Johan Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 03:40
102 Decuypere Nathan Mini-Discar Academy + 03:42
103 Hassert Sven Mini-Discar Academy + 03:49
104 Hopmans Wouter VDM -Trawobo CT + 04:03
105 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 04:16
DNS Reinderink Joris Development Team DSM
DNS Dahlslett Hans Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie
DNS Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie
DNS Strand Peder Dahl Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie
DNF McCambridge Kevin Trinity Racing
Pos Rider Team Time
1 1 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 07:30:02
2 1 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 36
3 6 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 40
4 1 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 51
5 5 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 57
6 1 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 01:05
7 1 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 01:15
8 3 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:21
9 5 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 01:31
10 2 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 01:35
11 4 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 01:35
12 1 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 02:05
13 1 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 02:13
14 5 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:15
15 5 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 02:31
16 5 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:36
17 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 02:47
18 6 Dejaegher Jasper Mini-Discar Academy + 02:51
19 3 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 02:52
20 13 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 02:57
21 7 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 03:06
22 1 Craps Lars Urbano-Vulsteke + 03:14
23 2 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 03:17
24 6 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 03:22
25 2 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 03:26
26 2 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 03:26
27 10 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 03:30
28 4 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 03:34
29 10 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 03:41
30 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 03:57
31 5 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 04:00
32 2 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 04:03
33 11 Brun Nils Tudor Pro Cycling Team + 04:05
34 1 Scheers Lander RB Zelfbouw UCT + 04:38
35 5 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 04:52
36 2 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 04:53
37 8 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 05:05
38 2 Vandepitte Nathan Bingoal-WB Development Team + 05:14
39 8 Van Laer Pieter RB Zelfbouw UCT + 05:23
40 1 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 06:05
41 1 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 07:09
42 9 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens + 09:02
43 11 Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team + 09:06
44 12 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 09:19
45 8 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 09:45
46 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 09:47
47 5 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 09:49
48 5 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 09:50
49 5 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 10:10
50 13 Walker Max Trinity Racing + 10:10
51 4 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 10:17
52 5 Kärsten Moritz Development Team DSM + 10:22
53 7 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 10:23
54 6 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 10:28
55 6 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 10:34
56 11 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 10:39
57 Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team + 10:39
58 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 11:12
59 3 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke + 11:13
60 1 Schrettl Marco Trinity Racing + 11:24
61 11 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 11:24
62 1 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 11:24
63 1 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 13:19
64 1 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 13:43
65 3 Culverwell Sam Trinity Racing + 14:24
66 11 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution Soenens + 14:31
67 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 14:42
68 8 Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski + 14:47
69 6 Miles Carson Premier Tech U23 Cycling Project + 14:51
70 4 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 14:52
71 2 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 15:00
72 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 15:34
73 4 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 15:46
74 8 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 16:00
75 5 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens + 16:13
76 3 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 16:15
77 7 Hopmans Wouter VDM -Trawobo CT + 17:03
78 Kelly Adam Urbano-Vulsteke + 17:12
79 8 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 17:23
80 3 Quick Blake Trinity Racing + 17:33
81 Lowie Theo Bingoal-WB Development Team + 17:45
82 2 Plamondon Robin Premier Tech U23 Cycling Project + 18:28
83 2 Haex Joris Acrog - Tormans + 18:47
84 4 Day Tom Elevate p/b Home Solution Soenens + 19:34
85 1 Dethy Matthis Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 20:27
86 1 Eggenberg Ruben Tudor Pro Cycling Team + 20:42
87 2 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 22:48
88 4 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 23:54
89 7 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 24:03
90 1 Decuypere Nathan Mini-Discar Academy + 24:56
91 6 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 24:59
92 2 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 25:09
93 2 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 25:32
94 1 Hassert Sven Mini-Discar Academy + 26:42
95 4 Turnbull Carter Trinity Racing + 26:45
96 2 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 27:01
97 3 De Neve Tomas VDM -Trawobo CT + 27:49
98 5 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 28:42
99 6 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 28:52
100 1 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 29:00
101 5 Juneau Francis Premier Tech U23 Cycling Project + 29:24
102 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 30:21
103 1 Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT + 30:49
104 4 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 32:02
105 4 Vincent Johan Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 33:08

Information