Right now: Transfers 2022 > 2023

Tript. Monts Châteaux - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Milesi Lorenzo Development Team DSM 5 03:12:48
2 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team 1 + 00
3 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 02
4 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 02
5 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 04
6 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 10
7 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 14
8 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 22
9 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 22
10 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 36
11 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 47
12 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 49
13 Kärsten Moritz Development Team DSM + 51
14 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 01:03
15 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 01:03
16 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 01:03
17 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:06
18 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 01:07
19 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 01:09
20 Craps Lars Urbano-Vulsteke + 01:12
21 Brun Nils Tudor Pro Cycling Team + 01:12
22 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 01:12
23 Dejaegher Jasper Mini-Discar Academy + 01:15
24 Reinderink Joris Development Team DSM + 01:15
25 Day Tom Elevate p/b Home Solution Soenens + 01:15
26 Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team + 01:15
27 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 01:15
28 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 01:15
29 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 01:15
30 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 01:15
31 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 01:15
32 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 01:15
33 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 01:15
34 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 01:15
35 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 01:15
36 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 01:15
37 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 01:15
38 Culverwell Sam Trinity Racing + 01:15
39 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:15
40 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 01:15
41 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:15
42 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 01:15
43 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 01:25
44 Hopmans Wouter VDM -Trawobo CT + 01:25
45 Schrettl Marco Trinity Racing + 01:25
46 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 01:25
47 Verleyen Gaëtan Bingoal-WB Development Team + 01:25
48 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:25
49 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 01:25
50 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 01:25
51 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 01:25
52 Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team + 01:25
53 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 01:25
54 Van Laer Pieter RB Zelfbouw UCT + 01:25
55 Trastour Loris Tudor Pro Cycling Team + 01:32
56 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 01:32
57 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 01:32
58 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 01:32
59 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 01:32
60 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 01:32
61 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 01:35
62 Scheers Lander RB Zelfbouw UCT + 01:35
63 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 01:35
64 Lowie Theo Bingoal-WB Development Team + 01:35
65 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 01:40
66 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 01:40
67 Vandepitte Nathan Bingoal-WB Development Team + 01:41
68 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 01:43
69 Miles Carson Premier Tech U23 Cycling Project + 01:43
70 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01:43
71 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 01:43
72 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:49
73 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:49
74 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 01:49
75 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens + 01:56
76 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:56
77 Van Mulders Brent EFC - L&R - AGS + 01:56
78 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 01:59
79 Dahlslett Hans Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 01:59
80 McCambridge Kevin Trinity Racing + 02:02
81 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke + 02:06
82 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 02:08
83 Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski + 02:15
84 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:18
85 De Ryck Robbe RB Zelfbouw UCT + 02:18
86 Kelly Adam Urbano-Vulsteke + 02:35
87 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:54
88 Permentier Emano Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 03:19
89 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 03:30
90 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 03:47
91 Dethy Matthis Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 03:54
92 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 03:57
93 Haex Joris Acrog - Tormans + 04:05
94 Verheyen Nils Urbano-Vulsteke + 04:05
95 Quick Blake Trinity Racing + 04:05
96 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens + 07:52
97 Walker Max Trinity Racing + 09:10
98 Decuypere Nathan Mini-Discar Academy + 09:39
99 Hassert Sven Mini-Discar Academy + 11:18
100 Eggenberg Ruben Tudor Pro Cycling Team + 11:18
101 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 11:18
102 Turnbull Carter Trinity Racing + 11:18
103 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 11:18
104 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 14:22
105 Hamelryckx Tom Mini-Discar Academy + 14:50
106 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 14:50
107 Goebeert Theo Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 14:53
108 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 15:47
109 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 15:47
110 Osko Milosz HRE Mazowsze Serce Polski + 15:47
111 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 15:47
112 De Graef Noah Mini-Discar Academy + 15:47
113 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 15:47
114 Juneau Francis Premier Tech U23 Cycling Project + 15:47
115 Plamondon Robin Premier Tech U23 Cycling Project + 15:47
116 Vincent Johan Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 15:47
117 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 15:47
118 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 15:47
119 Prokopyszyn Filip HRE Mazowsze Serce Polski + 15:47
120 Bibic Dylan Premier Tech U23 Cycling Project + 15:47
121 Poole Max Development Team DSM + 15:47
122 Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 15:47
123 Bonnet Théo Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 15:47
124 De Neve Tomas VDM -Trawobo CT + 15:47
125 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 15:47
126 Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT + 15:47
127 Strand Peder Dahl Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 15:47
DNS Brinkman Joost Development Team DSM
DNF De Vet Sander Basso Team Flanders
DNF Gorak Dominik HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Carpentier Florian Premier Tech U23 Cycling Project
DNF Theuws Bart Urbano-Vulsteke
DNF Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti
DNF Van De Velde Senne RB Zelfbouw UCT
DNF Droogmans Lars Basso Team Flanders
DNF De Bruin Tjalle Amsterdam Racing Academy
DNF Kars Hugo Amsterdam Racing Academy
DNF Fievez Philippe Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
DNF Julien Matisse Premier Tech U23 Cycling Project
DNF Ursella Lorenzo Development Team DSM
DNF Heremans Joppe VDM -Trawobo CT
DNF Radosz Maksymilian HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Kess Alexandre Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
Pos Rider Team Time
1 Milesi Lorenzo Development Team DSM 03:12:38
2 Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team + 03
3 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 07
4 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 12
5 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 14
6 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 18
7 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 24
8 Teutenberg Tim Torn Leopard Pro Cycling + 26
9 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 32
10 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 44
11 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 54
12 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 59
13 Kärsten Moritz Development Team DSM + 01:01
14 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 01:13
15 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 01:13
16 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 01:13
17 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:16
18 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 01:17
19 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 01:19
20 Craps Lars Urbano-Vulsteke + 01:22
21 Brun Nils Tudor Pro Cycling Team + 01:22
22 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 01:22
23 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:24
24 Dejaegher Jasper Mini-Discar Academy + 01:25
25 Reinderink Joris Development Team DSM + 01:25
26 Day Tom Elevate p/b Home Solution Soenens + 01:25
27 Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team + 01:25
28 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 01:25
29 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 01:25
30 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 01:25
31 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 01:25
32 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 01:25
33 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 01:25
34 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 01:25
35 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 01:25
36 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 01:25
37 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 01:25
38 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 01:25
39 Culverwell Sam Trinity Racing + 01:25
40 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:25
41 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 01:25
42 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 01:25
43 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 01:35
44 Hopmans Wouter VDM -Trawobo CT + 01:35
45 Schrettl Marco Trinity Racing + 01:35
46 Coqueret Louis Leopard Pro Cycling + 01:35
47 Verleyen Gaëtan Bingoal-WB Development Team + 01:35
48 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:35
49 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 01:35
50 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 01:35
51 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 01:35
52 Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team + 01:35
53 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 01:35
54 Van Laer Pieter RB Zelfbouw UCT + 01:35
55 Trastour Loris Tudor Pro Cycling Team + 01:42
56 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 01:42
57 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 01:42
58 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 01:42
59 Dhaeye Enrico Minerva Cycling Team + 01:42
60 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 01:42
61 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 01:45
62 Scheers Lander RB Zelfbouw UCT + 01:45
63 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 01:45
64 Lowie Theo Bingoal-WB Development Team + 01:45
65 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 01:50
66 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 01:50
67 Vandepitte Nathan Bingoal-WB Development Team + 01:51
68 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 01:53
69 Miles Carson Premier Tech U23 Cycling Project + 01:53
70 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01:53
71 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 01:53
72 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:57
73 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:59
74 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 01:59
75 De Jaeger Arthur Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:06
76 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 02:06
77 Van Mulders Brent EFC - L&R - AGS + 02:06
78 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 02:09
79 Dahlslett Hans Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 02:09
80 McCambridge Kevin Trinity Racing + 02:12
81 Van Tricht Floris Urbano-Vulsteke + 02:16
82 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 02:18
83 Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski + 02:25
84 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution Soenens + 02:28
85 De Ryck Robbe RB Zelfbouw UCT + 02:28
86 Kelly Adam Urbano-Vulsteke + 02:45
87 Konings Roan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 03:04
88 Permentier Emano Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 03:29
89 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 03:40
90 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 03:57
91 Dethy Matthis Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 04:04
92 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 04:07
93 Haex Joris Acrog - Tormans + 04:15
94 Verheyen Nils Urbano-Vulsteke + 04:15
95 Quick Blake Trinity Racing + 04:15
96 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution Soenens + 08:02
97 Walker Max Trinity Racing + 09:20
98 Decuypere Nathan Mini-Discar Academy + 09:49
99 Hassert Sven Mini-Discar Academy + 11:28
100 Eggenberg Ruben Tudor Pro Cycling Team + 11:28
101 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 11:28
102 Turnbull Carter Trinity Racing + 11:28
103 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 11:28
104 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 14:32
105 Hamelryckx Tom Mini-Discar Academy + 15:00
106 Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team + 15:00
107 Goebeert Theo Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 15:03
108 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 15:57
109 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 15:57
110 Osko Milosz HRE Mazowsze Serce Polski + 15:57
111 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 15:57
112 De Graef Noah Mini-Discar Academy + 15:57
113 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 15:57
114 Juneau Francis Premier Tech U23 Cycling Project + 15:57
115 Plamondon Robin Premier Tech U23 Cycling Project + 15:57
116 Vincent Johan Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 15:57
117 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 15:57
118 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 15:57
119 Prokopyszyn Filip HRE Mazowsze Serce Polski + 15:57
120 Bibic Dylan Premier Tech U23 Cycling Project + 15:57
121 Poole Max Development Team DSM + 15:57
122 Grave Oliver Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 15:57
123 Bonnet Théo Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 15:57
124 De Neve Tomas VDM -Trawobo CT + 15:57
125 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 15:57
126 Stalmans Jasper VDM -Trawobo CT + 15:57
127 Strand Peder Dahl Mysenlan-PXL Carpets-Quality Renovatie + 15:57

Information