CN Norway RR live Race Centre here

Vuelta a Zamora - 2021

Overall Youth Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Sanchez Eugenio Lizarte 10:00:49
02 Perez-Landaluce Eduardo Kometa U23 + 13
03 Etxeberria Victor Super Froiz + 36
04 Saint-Guilhem Thibaud A.V.C. Aix-en-Provence + 56
05 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Tierra Fecundis + 1:00
06 Etxeberria Asier Laboral Kutxa + 1:27
07 Saenz Nicolas Aluminios Cortizo + 1:35
08 Balderstone Abel Valverde Team-Tierra Fecundis + 2:15
09 Quinteros Alexis Benjamin Valverde Team-Tierra Fecundis + 2:25
10 Johnston Calum Caja Rural-Seguros RGA amateur + 2:27
11 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 2:27
12 Mediero Vazquez Roberto Super Froiz + 2:30
13 Rota Rus Raul Lizarte + 2:59
14 Hernaiz Santamaría Vicente Kometa U23 + 3:04
15 Shortt Devin Previley-Coforma + 3:07
16 Gutierrez Sanchez Carlos Aluminios Cortizo + 3:11
17 Beake Charlie Netllar Telecom-Ale + 3:11
18 Tomas Josep Netllar Telecom-Ale + 3:12
19 Mujika Mikel Caja Rural-Seguros RGA amateur + 3:13
20 Fagundez Antonio Eric Aluminios Cortizo + 3:18
21 Konijn Alexander A.V.C. Aix-en-Provence + 3:21
22 Garcia Pablo Caja Rural-Seguros RGA amateur + 3:22
23 Juan Castellano Miguel Netllar Telecom-Ale + 3:26
24 Sendros Juvé Llibert Avimosa-Chozas Team + 3:28
25 Sanz Martin Moises Avimosa-Chozas Team + 3:33
26 Moral Delgado Cristobal Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 3:34
27 Prades Benjamin Vigo-Rias Baixas + 3:44
28 Alvarez Febles Sergio Globalia Salamanca ECS + 3:49
29 Azkarate Asier Grupo Eulen + 3:54
30 Chacon Quesada Javier Super Froiz + 3:55
31 Garcia Soriano Jose Maria Valverde Team-Tierra Fecundis + 3:56
32 Vilches Soria Mario Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 4:09
33 Vazquez Iglesias Angel C.C.Vigués + 4:31
34 Ramirez Cristobal Previley-Coforma + 4:50
35 Silva Thomas Previley-Coforma + 4:54
36 Garcia Rus Francisco Aluminios Cortizo + 5:10
37 Kazanov Evgenii Aluminios Cortizo + 5:22
38 Gomez Ivan Laboral Kutxa + 5:55
39 Arakama Jon Laboral Kutxa + 6:27
40 Gilabert Arnau Kometa U23 + 7:03
41 Del Castaño Ander Vigo-Rias Baixas + 7:07
42 Alonso Montes Pablo Super Froiz + 7:25
43 Velazquez Juan Antonio Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 7:31
44 Lopez de Abetxuko Andoni Caja Rural-Seguros RGA amateur + 7:37
45 Gonzalez Tirado David Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 8:59
46 Rincon German Retelec-Team Cycling Galicia + 9:03
47 Millo Jérémy A.V.C. Aix-en-Provence + 9:31
48 Kazanov Evgenii Aluminios Cortizo + 9:43
49 Chrétien Charles-Etienne Laboral Kutxa + 10:54
50 Navarrete Hernandez Marcos Netllar Telecom-Ale + 11:55
51 Martinez Jimenez Ivan Super Froiz + 12:04
52 Llaneras Pau Caja Rural-Seguros RGA amateur + 12:14
53 Teruel Martinez Borja Diputación de León- ULB + 12:44
54 Ruiz Roldán Alex Valverde Team-Tierra Fecundis + 13:04
55 Rota Rus Oscar Globalia Salamanca ECS + 13:16
56 Clavijo Dominguez Claudio Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 14:00
57 Pauchard Eliot A.V.C. Aix-en-Provence + 14:01
58 Lopez Joseba Grupo Eulen + 14:14
59 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 15:05
60 Nieto Sanchez Antonio Lizarte + 15:33
61 Garcia Julen Grupo Eulen + 15:33
62 Molina Igor Previley-Coforma + 15:34
63 Murua Carrasco Iñaki Laboral Kutxa + 16:12
64 Martin David Kometa U23 + 16:29
65 Sole Vall Arnau Avimosa-Chozas Team + 17:07
66 Carasa Granados Alvaro Vigo-Rias Baixas + 17:36
67 Gomez Ivan Laboral Kutxa + 18:01
68 Alvarez Campos Alberto Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 18:34
69 Mesa Pietralunga Santiago Grupo Eulen + 19:37
70 Mills-Keeling George A.V.C. Aix-en-Provence + 19:40
71 Montenegro Adaro Jorge Martin Aluminios Cortizo + 19:42
72 Bennassar Juan Martin Kometa U23 + 20:04
73 Castrillo Pablo Lizarte + 24:36
74 Ibanez Javier Lizarte + 25:36
75 Barbero Martinez Antonio Globalia Salamanca ECS + 26:40
76 Rodriguez Gomez Alejandro Globalia Salamanca ECS + 27:07
77 Camino Eder Grupo Eulen + 28:18
78 Ibarguren Oier Caja Rural-Seguros RGA amateur + 28:22
79 Sutton Louis Netllar Telecom-Ale + 29:02
80 Cascallana de la Iglesia Alfredo C.C.Vigués + 30:07
81 Mansilla Menendez Luis Adriano C.C.Vigués + 30:21
82 Eizagirre Inigo Grupo Eulen + 30:41
83 Monasterio da Rocha Pelayo Vigo-Rias Baixas + 33:03
84 Uriarte Belzunegi Diego Lizarte + 36:28
85 Medina Garcia Jose Luis Kometa U23 + 37:09
86 Perales Martinez Vicent Diputación de León- ULB + 40:33
DNF Gainza Rodriguez Alejandro Avimosa-Chozas Team
DNF Calle Herrero Ruben C.C.Vigués
DNF Hernandez Braceros Mario Lorenzo C.C.Vigués
DNF Verdejo Hernandez Jorge Javier C.C.Vigués
DNF Suau Genovart Marc Diputación de León- ULB
DNF Guzman Trillo Jaime Globalia Salamanca ECS
DNF Torrent Ortiz Pau Globalia Salamanca ECS
DNF Gomez Del Teso Juan Miguel Previley-Coforma
DNF Correia Fábio Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Garcia Escudero Sergio Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Medina Beloqui Carlos Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Sanchez Hernandez Gonzalo Retelec-Team Cycling Galicia

Information