Right now: Transfers 2022 > 2023

Scandinavian Race - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Wallin Rasmus Bøgh Restaurant Suri-Carl Ras 40 04:35:38
2 Broge Nils Lau Nyborg BHS-PL Belton Bornholm 30 + 24
3 Larsen Mathias Restaurant Suri-Carl Ras 25 + 24
4 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras 20 + 24
5 Falk Nicklas Team Georg Berg 15 + 24
6 Lennartsson Hugo Motala AIF Serneke Allebike 10 + 24
7 Grue Victor Team CO Play - Giant 5 + 24
8 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team 3 + 24
9 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras 3 + 24
10 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri-Carl Ras 3 + 24
11 Mengel Nikolaj BHS-PL Belton Bornholm + 29
12 Sander Hansen Marcus Uno-X DARE Development Team + 43
13 Holstad Ludvik Lillehammer CK + 01:44
14 Schebye Jacob Maegaard Team Georg Berg + 01:48
15 Aas Eirik Vang Gauldal SK + 03:13
16 Kongstad Tobias Restaurant Suri-Carl Ras + 03:15
17 Kvam Kalle IL Stjørdals-Blink + 03:15
18 Rønhede Thorolf Team IBT-BH-Carl Ras + 03:15
19 Stålberg Albin Svealand Cycling Team + 03:20
20 Pluto Martins Latvia + 03:23
21 Aulstad Brage Lillehammer CK + 03:23
22 Weiseth Sondre IL Stjørdals-Blink + 03:26
23 Stridsberg Tobias Södertälje CK + 03:33
24 Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras + 05:51
25 Lychou Viktor Södertälje CK + 05:53
26 Nijssen Kenny Global Cycling Team + 05:58
27 Quaedvlieg Lars Global Cycling Team + 06:00
28 Pedersen Rasmus Søjberg BHS-PL Belton Bornholm + 06:10
29 Hillerström Rundh Victor CK Hymer + 06:10
30 Krasts Alekss Latvia + 06:10
31 Jagerstal Niklas Motala AIF Serneke Allebike + 06:10
32 Bjørgeengen Anders Kjekkas IF Sykkel + 06:10
33 Gjeldnes Håvard Gauldal SK + 06:10
34 Klevgård Kristian Kjekkas IF Sykkel + 06:10
35 Klaris Magnus Bak Restaurant Suri-Carl Ras + 06:10
36 Andersson Emil Mölndals CK + 06:10
37 Toudal Emil BHS-PL Belton Bornholm + 06:10
38 Pedersen Eric Södertälje CK + 06:10
39 Fischer Robin Wheelsports Metropol Racing + 06:10
40 Arvidsson Staffan CK Valhall + 06:55
DNF Dahlström Jesper Ryska Posten RT
DNF Svensson Johan CK Valhall
DNF Skjerping Kristoffer Kjekkas IF Sykkel
DNF Bogdanovics Maris Latvia
DNF Larsen Richard Motala AIF Serneke Allebike
DNF Toft Madsen Martin BHS-PL Belton Bornholm
DNF Mikiver Rasmus CK Hymer
DNF Larsson Jesper Ryska Posten RT
DNF Södergrann Jakob CK Hymer
DNF Merseburg Dominik Wheelsports Metropol Racing
DNF Haugsvær Sindre Bjerkestrand Kjekkas IF Sykkel
DNF Saugstad Lars Uno-X DARE Development Team
DNF Eriksson David Mölndals CK
DNF Ljunggren Carl Mölndals CK
DNF Berg Mads Schelde Team Georg Berg
DNF Post Erik CK Valhall
DNF Ljungdahl Jannik Team Georg Berg
DNF Hendler Benjamin Södertälje CK
DNF Sotberg Andre Gauldal SK
DNF Dragsten Jørgen IL Stjørdals-Blink
DNF Forssell Hugo CK Hymer
DNF Buijk Jacob Global Cycling Team
DNF Ahlsson Jacob Motala AIF Serneke Allebike
DNF Ansari Amir Arslan Södertälje CK
DNF de Haan Sven Global Cycling Team
DNF Strindin Joachim Kjekkas IF Sykkel
DNF Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Duijvesteijn Roy Global Cycling Team
DNF Rubenis Pauls Latvia
DNF Løvdal Vegard IL Stjørdals-Blink
DNF Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team
DNF Andersons Roberts Latvia
DNF Aytsegeb Aron CK Valhall
DNF Stark Filip Ryska Posten RT
DNF Åhnberg Carl Svealand Cycling Team
DNF Johansson Oskar Uno-X DARE Development Team
DNF Walter Hannes Wheelsports Metropol Racing
DNF Vernersson Lukas Motala AIF Serneke Allebike
DNF Holm Henrik CK Hymer
DNF Jørgensen Adam Holm BHS-PL Belton Bornholm
DNF Sagbakken Sindre Lillehammer CK
DNF Lindberg Jesper Svealand Cycling Team
DNF Nordhagen Truls Lillehammer CK
DNF Vold Daniel IL Stjørdals-Blink
DNF Kagevi Carl Motala AIF Serneke Allebike
DNF Thompson Gustav Mölndals CK
DNF Mikkelsen Gustav Ryska Posten RT
DNF Jørgensen Anders Bjørn Team Georg Berg
DNF Ferm Jesper Mölndals CK
DNF Machholdt Magnus Team CO Play - Giant
DNF Lange Wessel Global Cycling Team
DNF Stals Renats Latvia
DNF Thorvaldsen Even Lillehammer CK
DNF Larsen Sebastian Kirkedam Uno-X DARE Development Team
DNF Køster Pelle Team CO Play - Giant
DNF Tvedt Ulrik Lillehammer CK
DNF Kvernbråten Adrian IL Stjørdals-Blink
DNF Andersen Poul Holten Team CO Play - Giant
DNF Stalberg Harald Svealand Cycling Team
DNF Warren Joel Svealand Cycling Team
DNF Hoflund Albin Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Bächler Magnus Team Georg Berg
DNF Korstad Jørgen Kjekkas IF Sykkel
DNF Magnusson Isak Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Sjödin Otto CK Hymer
DNF Bergsten Magnus Ryska Posten RT
DNF Gårdh Johannes CK Valhall
DNF Pohlentz Marian Wheelsports Metropol Racing
DNF Persson Oskar Södertälje CK
DNF Hyllested Emil Team CO Play - Giant
DNF Karlsson Filip Svealand Cycling Team
DNF Gravås Peder Antoni Gauldal SK
DNF Hansson Olle Mölndals CK

Information