Rent Liv Løbet Skive - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 4:14:0640
02 Østergaard Mads Team Coloquick + 0030
03 Sander Hansen Marcus BHS - PL Belton Bornholm + 0025
04 Van der Lijke Nick Riwal Cycling Team + 0020
05 Pedersen Rasmus Søjberg Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 0015
06 Jakobsen Jonas Team Herning CK Elite PB Look + 0010
07 Eriksson Jacob Team Coop + 005
08 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE DT + 003
09 Drege Andre Lillehammer CK + 003
10 Bligaard Lyhne Daniel Bache-JS.Dk + 003
11 Blume Levy William Team Coloquick + 00
12 Larsen Mathias Restaurant Suri - Carl Ras + 00
13 Aidel Andreas Brandt Team Kvickly Odder Elite + 07
14 Toudal Emil BHS - PL Belton Bornholm + 13
15 Nørtoft Morten Riwal Cycling Team + 15
16 Hertz Benjamin BHS - PL Belton Bornholm + 17
17 Kongstad Tobias Riwal Cycling Team + 20
18 Toft Madsen Martin BHS - PL Belton Bornholm + 1:03
19 Salby Alexander Team Coloquick + 1:04
20 Pluto Martins À Bloc CT + 1:04
21 Hjemsæter Olav Team Coop + 1:04
22 Holstad Ludvik Lillehammer CK + 1:04
23 Sundquist Mathias IK Hero + 1:04
24 Nielsen Sebastian Restaurant Suri - Carl Ras + 1:04
25 Lund Rasmus Hestbek Restaurant Suri - Carl Ras + 1:04
26 Kvist Linus Team IBT-BH-Carl Ras + 1:04
27 Klaris Magnus Bak Team CO Play - Giant + 1:04
28 Ryttersgaard Sebastian Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 1:04
29 Svestad-Bårdseng Embret IK Hero + 1:04
30 Skretteberg Mathias Ringerike SK + 1:04
31 Wallin Rasmus Bøgh Team CO Play - Giant + 1:04
32 Haugen Ole Jakob IK Hero + 1:04
33 Tjøtta Martin Ringerike SK + 1:04
34 Weulink Meindert À Bloc CT + 1:04
35 Aasheim Ludvig Fischer Uno-X DARE DT + 1:04
36 Vosgerau Søren Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 1:04
37 Rolfsen Kasper Tønsberg CK + 1:10
38 Klevgård Kristian IK Hero + 1:10
39 Erringsø Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 1:10
40 Movang Benjamin Team CO Play - Giant + 1:10
41 Eriksson Lucas Riwal Cycling Team + 1:10
42 Schultz Jesper Riwal Cycling Team + 1:10
43 Andreasen Jeppe Bache-JS.Dk + 1:10
44 Madsen Jakob Gye Bache-JS.Dk + 1:10
45 Vetrhus Alf Vidar Kristiansands CK + 1:10
46 Koldkjær Decker Thomas Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 1:10
47 Kulset Kristian Uno-X DARE DT + 1:10
48 Kulset Magnus Uno-X DARE DT + 1:10
49 Forssell Hugo Motala AIF CK + 1:10
50 Lock Dennis Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 1:10
51 Bak Simon Team Kvickly Odder Elite + 1:10
52 Foldager Anders Team Herning CK Elite PB Look + 1:10
53 Eriksen Daniel Team Give Elementer + 1:10
54 Jagerstal Niklas Motala AIF CK + 1:10
55 Buyle Christian Edelsteen Asker CK + 1:10
56 Bregnhøj Mathias BHS - PL Belton Bornholm + 1:10
57 Skjelbred Aleksander Tønsberg CK + 1:10
58 Del Grosso Bodi À Bloc CT + 1:10
59 Aasvold Kristian Team Coop + 1:17
60 Brynsrud Magnus Uno-X DARE DT + 1:21
61 Schmidt Emil Team Herning CK Elite PB Look + 1:29
62 Stensby Anton Tønsberg CK + 2:04
63 Løvdal Vegard IL Stjørdals-Blink + 2:24
64 Søgaard Kasper Viberg Team CO Play - Giant + 2:58
65 Andersen Mads Team Coloquick + 2:58
66 Johansson Oskar Uno-X DARE DT + 3:23
67 Rom Dahl Johannes Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 3:55
68 Jensen Frederik BHS - PL Belton Bornholm + 4:02
69 Westad Rasmus Børset Lillehammer CK + 4:55
70 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 5:34
71 Halvorsen Tobias Kristiansands CK + 6:07
72 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 6:10
73 Djärv Oskar Ryska Posten RT + 7:17
74 Dorsch Marcus Ryska Posten RT + 7:17
75 Fjellvåg Asbjørn Slagtern Asker CK + 7:17
76 Vold Daniel IL Stjørdals-Blink + 7:22
77 Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 10:46
78 Nyhagen Endre Danielsen Kristiansands CK + 11:58
79 Madsen Rasmus Team Herning CK Elite PB Look + 12:33
80 Kaempe Stinus Team IBT-BH-Carl Ras + 13:09
81 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri - Carl Ras + 15:31
82 Stampe Daniel Team CO Play - Giant + 15:31
83 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 17:44
84 Nowak Dalner Julius Restaurant Suri - Carl Ras + 19:56
DNS Heldahl Sebastian Dreyer Kristiansands CK
DNF Loohuis Lars À Bloc CT
DNF Sinschek Nils À Bloc CT
DNF Slik Ivar À Bloc CT
DNF Mehlum Ulrik Asker CK
DNF Pettersen Tim Edvard Asker CK
DNF Larsen Ruben Zilas Bache-JS.Dk
DNF Lauritzen Peter Bache-JS.Dk
DNF Petersen Sebastian Theodor Bache-JS.Dk
DNF Frydenlund Magnus IK Hero
DNF Strindin Joachim IK Hero
DNF Benjaminsen Fredrik IL Stjørdals-Blink
DNF Dragsten Jørgen IL Stjørdals-Blink
DNF Kattem Sigve IL Stjørdals-Blink
DNF Vetrhus Tor Ove Kristiansands CK
DNF Årnes Daniel Kristiansands CK
DNF Nordhagen Truls Lillehammer CK
DNF Sagbakken Sindre Lillehammer CK
DNF Vognild Markus Skreen Lillehammer CK
DNF Ahlsson Jacob Motala AIF CK
DNF Johansson Albin Motala AIF CK
DNF Lord Samuel Motala AIF CK
DNF Lundmark Emil Motala AIF CK
DNF Kramer Markus Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Klund Ole Andreas Ringerike SK
DNF Songstad Jørgen Ringerike SK
DNF Sørbø Magnus Ringerike SK
DNF Wæhre Magnus Ringerike SK
DNF Bergsten Magnus Ryska Posten RT
DNF Haugsvær Sindre Bjerkestrand Ryska Posten RT
DNF Olsson Zakarias Ryska Posten RT
DNF Åhnberg Carl Ryska Posten RT
DNF Henneberg Magnus Team CO Play - Giant
DNF Brøchner Nicolai Team Coloquick
DNF Gudmestad Tord Team Coop
DNF Vabø Tore Andre Team Coop
DNF Bodker Jakob Team Give Elementer
DNF Bruun Anders Team Give Elementer
DNF Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer
DNF Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer
DNF Tolbøl Jeppe Team Give Elementer
DNF Iversen Rasmus Team Herning CK Elite PB Look
DNF Nielsen Jannik Nedergaard Team Herning CK Elite PB Look
DNF Johansson Gustav Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Bjerregaard Mads Bak Team Kvickly Odder Elite
DNF Mikkelsen Lasse Team Kvickly Odder Elite
DNF Ryom Stefan Team Kvickly Odder Elite
DNF Berg Mads Schelde Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Due Kaspersen Kasper Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Falk Nicklas Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Mondrup Mads Sogaard Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Uhre Frederik Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Bekken Jon-Anders Tønsberg CK
DNF Kleive Andreas Vileid Tønsberg CK

Information