Rent Liv Løbet Skive - 2019

Results

Embed
DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Rodenberg Frederik Team Coloquick 04:24:4940
02 Larsen Niklas Team Coloquick + 0030
03 Lisson Christoffer BHS - Almeborg Bornholm + 0025
04 Wallin Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling + 0020
05 Van Der Kooij Bas Monkey Town - À Bloc CT + 0015
06 Trondsen Trond Håkon Team Coop + 0010
07 Toupalik Adam Team Sauerland NRW + 005
08 Skaarseth Anders Uno-X Norwegian DT + 033
09 Jensen Frederik Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 033
10 Slik Ivar Monkey Town - À Bloc CT + 073
11 Pedersen Nicklas BHS - Almeborg Bornholm + 07
12 Haugsvær Sindre Bjerkestrand Ryska Posten RT + 07
13 von Folsach Casper Team Coloquick + 09
14 Gaffurini Nicola Monkey Town - À Bloc CT + 13
15 Clemmensen Silas Team Waoo + 16
16 Toft Madsen Martin BHS - Almeborg Bornholm + 16
17 Carbel Michael Team Waoo + 18
18 Mohr Johan Andreas Hole Sandnes SK + 18
19 Skjerping Kristoffer Uno-X Norwegian DT + 18
20 Westgaard Kristoffer Ylven Asker CK + 18
21 Vabø Tore Andre Ringerike SK + 18
22 Aidel Andreas Brandt Team OK Kvickly Odder + 18
23 Eikeland Ken-Levi Tønsberg CK + 18
24 Østergaard Mads Team Herning CK Elite PB Look + 18
25 Wærenskjold Søren Joker Fuel of Norway + 18
26 Larsen Richard Ryska Posten RT + 18
27 Wold Marius IK Hero + 18
28 Intra Felix Team Sauerland NRW + 18
29 Bergström Frisk Erik Memil Pro Cycling + 18
30 Bekken Jon-Anders Tønsberg CK + 18
31 Dversnes Fredrik Sandnes SK + 18
32 Hessel Kristian Team Integra Advokater - Giant + 18
33 Muff Frederik Team AURA Energi - CK Aarhus + 18
34 Pluto Martins Monkey Town - À Bloc CT + 24
35 Lundgren Isac Maifracing + 26
36 Træen Torstein Uno-X Norwegian DT + 35
37 Brøchner Nicolai Riwal Readynez Cycling + 38
38 Kron Andreas Riwal Readynez Cycling + 39
39 Kleiman Wim Monkey Town - À Bloc CT + 41
40 Gießelmann Michel Team Sauerland NRW + 52
41 Juul Andreasen Jesper BHS - Almeborg Bornholm + 52
42 Rahbek Mads BHS - Almeborg Bornholm + 56
43 Midtsveen Sondre Ringerike SK + 01:27
44 Steinsland Gunnar Kristiansands CK + 01:30
45 Fatnes Martin-Alexander Sandnes SK + 01:33
46 Vangstad Andreas Joker Fuel of Norway + 01:36
47 Moberg Christian Team Coloquick + 02:01
48 Årnes Daniel Joker Fuel of Norway + 02:21
49 Munk Steffen Team Coloquick + 02:42
50 Toudal Emil BHS - Almeborg Bornholm + 02:42
51 Volkers Samuel Memil Pro Cycling + 02:42
52 Klevjer Kristian Joker Fuel of Norway + 03:14
53 Røinås Fridtjof Joker Fuel of Norway + 04:36
54 Blikra Erlend Team Coop + 04:36
55 Svensson Joakim Mikkel Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 05:09
56 Aasheim Aksel Joker Fuel of Norway + 05:09
57 Eide Mikkel Sandefjord SK + 05:28
58 Nilsen Bjarne Asker CK + 05:28
59 Haugen Ole Jakob IK Hero + 05:30
60 Staune-Mittet Andreas Lillehammer CK + 05:30
61 Jagerstal Niklas Maifracing + 05:32
62 Amundrud Kjetil Johansen Asker CK + 05:32
63 Malmberg Matias Team IBT-Ridley Sydkisten + 05:36
64 Thomsen Frederik Team Waoo + 05:36
65 Sotberg Andre Team Coop + 05:36
66 Stampe Daniel Team Integra Advokater - Giant + 05:36
67 Jørgensen Jonas Aaen Riwal Readynez Cycling + 05:36
68 Rasmussen Asbjørn Team OK Kvickly Odder + 05:36
69 Drege Andre Lillehammer CK + 05:36
70 Lund Rasmus Hestbek Team AURA Energi - CK Aarhus + 05:36
71 Bendixen Louis Team Coop + 05:36
72 Norsgaard Mathias Riwal Readynez Cycling + 05:36
73 Svendsen Simon Nordahl Sandefjord SK + 05:36
74 Eland Lasse Team AURA Energi - CK Aarhus + 05:36
75 Strindin Joachim IK Hero + 05:36
76 Hindsgaul Madsen Jacob Team Coloquick + 05:36
77 Poulsen August Mors Team AURA Energi - CK Aarhus + 05:36
78 Kongstad Tobias Riwal Readynez Cycling + 05:36
79 Prodel Thor Morup Team Integra Advokater - Giant + 05:36
80 Heggø Andre Ringerike SK + 06:00
81 Skretteberg Mathias Ringerike SK + 07:36
82 Wulff Oliver Team IBT-Ridley Sydkisten + 08:08
83 Frafjord Joakim Sandnes SK + 08:08
84 Holter Ådne Lillehammer CK + 08:08
85 Andersson Andreas Team Ormsalva AC + 08:10
86 Klinke Mads Høiberg Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 08:10
87 Sander Hansen Marcus Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 08:10
88 Johnsen Joakim Kristiansands CK + 08:11
89 Ryttersgaard Sebastian Team Herning CK Elite PB Look + 08:18
90 Wall Christoffer Team IBT-Ridley Sydkisten + 08:18
91 Härtig Jonas Team Sauerland NRW + 08:22
92 Kulset Kristian Uno-X Norwegian DT + 08:22
93 Madsen Jakob Gye Team AURA Energi - CK Aarhus + 08:23
94 Thomsen Kasper Søgaard Ringt Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 08:23
95 Lund Frederik Team OK Kvickly Odder + 08:23
DNS Åleheim Kim Maifracing
DNS Gabrils Emil Team Ormsalva AC
DNS Sonesson Johan Team Ormsalva AC
DNF Aasvang Marius Asker CK
DNF Skjelbred Aleksander Asker CK
DNF Wendelborg Eirik Asker CK
DNF Christoffersen Jørgen Glåmdal SK
DNF Dalland Jonas Glåmdal SK
DNF Hansen Dan Erik Glåmdal SK
DNF Ihle Ådne Glåmdal SK
DNF Sørensen Petter Glåmdal SK
DNF Klevgård Kristian IK Hero
DNF Strømstad Sunde Jørgen IK Hero
DNF Sundquist Mathias IK Hero
DNF Halvorsen Tobias Kristiansands CK
DNF Haugen Audun Kristiansands CK
DNF Teigland Geir Kristian Kristiansands CK
DNF Vetrhus Alf Vidar Kristiansands CK
DNF Husom Amund Kirkebøen Lillehammer CK
DNF Sekse Runar Lillehammer CK
DNF Westad Rasmus Børset Lillehammer CK
DNF Ahlsson Jacob Maifracing
DNF Lord Samuel Maifracing
DNF Lundmark Emil Maifracing
DNF Bradbury Edmund Memil Pro Cycling
DNF Eefting-Bloem Roy Memil Pro Cycling
DNF Hetherington Ben Memil Pro Cycling
DNF Orr Robert Memil Pro Cycling
DNF De Jonge Maarten Monkey Town - À Bloc CT
DNF Fløtten Øyvind Brekke Ringerike SK
DNF Hatlestad Andreas Ringerike SK
DNF Andersson Vincent Ryska Posten RT
DNF Gustafsson Elias Ryska Posten RT
DNF Bakken Johan Sandefjord SK
DNF Gellein Halvorsen Erik Sandefjord SK
DNF Høvås Kristian Sandefjord SK
DNF Kirkhus Per-Kristian Sandefjord SK
DNF Gilje Tor Arne Sandnes SK
DNF Tallaksen Leif Christian Sandnes SK
DNF Kolze Changizi Sebastian Team AURA Energi - CK Aarhus
DNF Aasvold Kristian Team Coop
DNF Lunder Eirik Team Coop
DNF Gorm Christian Team Herning CK Elite PB Look
DNF Nielsen Jannik Nedergaard Team Herning CK Elite PB Look
DNF Olsen Mikkel Beck Team Herning CK Elite PB Look
DNF Sørensen Kristian Arnth Team Herning CK Elite PB Look
DNF Lundh Mads Team IBT-Ridley Sydkisten
DNF Palm Oskar Team IBT-Ridley Sydkisten
DNF Visby Peter Team IBT-Ridley Sydkisten
DNF Lindquist Christian Ingemann Team Integra Advokater - Giant
DNF Lund Andresen Andreas Team Integra Advokater - Giant
DNF Øritsland Mikkel Team Integra Advokater - Giant
DNF Magnussen Davúr Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Andersen Mads Team OK Kvickly Odder
DNF Nielsen Andreas Team OK Kvickly Odder
DNF Vosgerau Søren Team OK Kvickly Odder
DNF Arvidsson Staffan Team Ormsalva AC
DNF Johansson Gustav Team Ormsalva AC
DNF Junell Viktor Team Ormsalva AC
DNF Hodapp Johannes Team Sauerland NRW
DNF Münstermann Per Christian Team Sauerland NRW
DNF Guldhammer Rasmus Team Waoo
DNF Hyldgaard Andreas Team Waoo
DNF Schultz Jesper Team Waoo
DNF Aaen Emil TVK
DNF Bakken Joakim TVK
DNF Dragsten Jørgen TVK
DNF Løvdal Vegard TVK
DNF Strand Peder Dahl TVK
DNF Veimo Lars Morten TVK
DNF Bekken Andre Rahd Tønsberg CK
DNF Bergsjø Christian Tønsberg CK
DNF Blålid Marius Tønsberg CK
DNF Knotten Iver Tønsberg CK
DNF Bugge Martin Urianstad Uno-X Norwegian DT
DNF Resell Erik Uno-X Norwegian DT

Information