Umag Trophy - 2023

Results

Embed
DoB?
Pos Rider TeamUCI Time
1 Toupalik Adam Elkov-Kasper 40 03:19:33
2 Christen Jan Hagens Berman Axeon 30 + 02
3 van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team 25 + 02
4 Persico Davide Team Colpack Ballan 20 + 13
5 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech 15 + 13
6 Kogut Oded Israel Premier Tech Academy 10 + 13
7 Dalla Valle Nicolas Team corratec - Selle Italia 5 + 13
8 Kelemen Pavel ATT Investments 3 + 13
9 Belletta Dario Jumbo-Visma Development Team 3 + 13
10 Gruel Thibaud Groupama-FDJ Conti 3 + 13
11 Zambelli Samuele Team corratec - Selle Italia + 13
12 Garrison Michael Hagens Berman Axeon + 13
13 Huitema Jasper Scorpions Racing Team + 13
14 Laptev Savelii Astana Qazaqstan Development Team + 13
15 Zanoncello Enrico Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 13
16 Briese Max P&S Benotti + 13
17 Finkst Tilen Adria Mobil + 13
18 Spoljar Jaka Tirol KTM Cycling Team + 13
19 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 13
20 Slamzhanov Orken Astana Qazaqstan Development Team + 13
21 Rudyk Bartosz Voster ATS Team + 13
22 Della Lunga Francesco Team Colpack Ballan + 13
23 Peters Marvin Scorpions Racing Team + 13
24 Conforti Lorenzo Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 13
25 Viviani Attilio Team corratec - Selle Italia + 13
26 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team U23 + 13
27 Turkulov Luka Cycling Team Kranj + 13
28 Lukes Jan Elkov-Kasper + 13
29 Voogt Niek Scorpions Racing Team + 13
30 Bonillo Iker Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 13
31 Sanchez Ruben Team Colpack Ballan + 13
32 Jarc Aljaz Adria Mobil + 13
33 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team U23 + 13
34 Murias Jakub Voster ATS Team + 13
35 Peñuela Francisco Israel Premier Tech Academy + 18
36 Schandorff Iwersen Emil Gallina Ecotek Lucchini + 18
37 Savioz Colin Groupama-FDJ Conti + 18
38 Wieczkowski Pawel Gallina Ecotek Lucchini + 18
39 Hashikawa Jo EF Education-NIPPO Development Team + 18
40 Kirbis Primoz Meblo Jogi Pro-Concrete + 18
41 Rottmann Jonathan-Malte Saris Rouvy Sauerland Team + 18
42 Constant Matteo Switzerland + 18
43 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 18
44 van de Vosse Lucas Scorpions Racing Team + 18
45 Evertsen-Hegreberg Simen Tirol KTM Cycling Team + 18
46 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 18
47 Stajnar Mihael Meblo Jogi Pro-Concrete + 18
48 Lillo Dario Switzerland + 18
49 Umbri Gidas Team Technipes #InEmiliaRomagna + 18
50 Hammerschmid Marvin Hrinkow Advarics + 18
51 Kovar Stefan Hrinkow Advarics + 18
52 Hatherly Alan EF Education-NIPPO Development Team + 18
53 Brennsæter Trym Groupama-FDJ Conti + 18
54 Martin Luca Rad-Net Osswald + 18
55 Hörandtner Moritz Tirol KTM Cycling Team + 18
56 Karic Vedad Kamen Team + 18
57 Nolde Tobias P&S Benotti + 18
58 Remkhe Andrey Astana Qazaqstan Development Team + 18
59 Tracz Szymon Santic-Wibatech + 18
60 Verza Riccardo Hrinkow Advarics + 18
61 Bieler Dominik Switzerland + 18
62 Märkl Max Rad-Net Osswald + 18
63 Taraskin Maxim Astana Qazaqstan Development Team + 18
64 Lykke Frederik Tudor Pro Cycling Team U23 + 18
65 Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic + 18
66 Podlesnik Grega Cycling Team Kranj + 18
67 Ermakov Roman Meblo Jogi Pro-Concrete + 18
68 Klabouch Petr ATT Investments + 18
69 Chyle Filip ATT Investments + 18
70 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 18
71 Komac Nejc Cycling Team Kranj + 18
72 Temmen Jan Saris Rouvy Sauerland Team + 27
73 Weckerle Eric Switzerland + 27
74 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 30
75 Hribar Jernej Ljubljana Gusto Santic + 30
76 Lima Daniel Israel Premier Tech Academy + 30
77 Schormair Fabian Santic-Wibatech + 30
78 Räim Mihkel ATT Investments + 30
79 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 30
80 Olivero Simone Team corratec - Selle Italia + 30
81 Aguirre Yago Saris Rouvy Sauerland Team + 30
82 Murn Bostijan Adria Mobil + 33
83 Scalco Matteo Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 33
84 Voege Lennart Saris Rouvy Sauerland Team + 33
85 Quartucci Lorenzo Team corratec - Selle Italia + 33
86 Russenberger Wanja Switzerland + 33
87 Ambrosini Matteo Team Colpack Ballan + 33
88 Duric Dorde Adria Mobil + 33
89 Jakoubek Tomas ATT Investments + 33
90 Montefiori Matteo Team Technipes #InEmiliaRomagna + 33
91 Maciejuk Kacper Santic-Wibatech + 33
92 Collinelli Luca Team Technipes #InEmiliaRomagna + 33
93 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 33
94 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 33
95 Willemsen Justus Scorpions Racing Team + 33
96 Hammerschmidt Raphael Hrinkow Advarics + 33
97 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 33
98 Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo + 33
99 van der Leeuw Quint Scorpions Racing Team + 33
100 Zahalka Matej Elkov-Kasper + 33
101 Pallesen Jeppe Aaskov HRE Mazowsze Serce Polski + 33
102 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 33
103 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 33
104 Johnson Cooper Hagens Berman Axeon + 33
105 Huising Menno Jumbo-Visma Development Team + 33
106 Zanini Simone Astana Qazaqstan Development Team + 33
107 Paletti Luca Green Project-Bardiani CSF-Faizanè + 33
108 Mattio Pietro Jumbo-Visma Development Team + 33
109 Gross Matteo Tudor Pro Cycling Team U23 + 33
110 Tichler Thomas WSA KTM Graz p/b Leomo + 33
111 Sek Igor Voster ATS Team + 33
112 Tarolla Matteo Gallina Ecotek Lucchini + 33
113 Pridal Tomas Elkov-Kasper + 33
114 Telecky Stepan Elkov-Kasper + 33
115 Blum Elia Tudor Pro Cycling Team U23 + 33
116 Schröder Jasper Rad-Net Osswald + 33
117 Shmidt Artem Hagens Berman Axeon + 44
118 Kabas Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo + 46
119 Kaempe Stinus WSA KTM Graz p/b Leomo + 46
120 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 46
121 Tonti Marco Gallina Ecotek Lucchini + 46
122 Rolland Brieuc Groupama-FDJ Conti + 46
123 Tinner Joël Tudor Pro Cycling Team U23 + 52
124 Mackellar Alastair Israel Premier Tech Academy + 52
125 Zumer Matic Meblo Jogi Pro-Concrete + 52
126 Peter Michael Santic-Wibatech + 54
127 Bauer Dominik Saris Rouvy Sauerland Team + 56
128 Oelke Tim P&S Benotti + 01:33
129 Jurik Martin Adria Mobil + 01:45
130 Quaranta Samuel Team Colpack Ballan + 01:45
131 Masotto Giulio Team corratec - Selle Italia + 01:53
132 Kerschbaumer Leo WSA KTM Graz p/b Leomo + 01:53
133 Aguilera Nil Astana Qazaqstan Development Team + 02:14
134 Albrecht Anton P&S Benotti + 02:14
135 Romele Alessandro Team Colpack Ballan + 02:19
136 Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete + 02:46
137 Velandia Diomedes Gallina Ecotek Lucchini + 04:39
138 Yamada Takumi EF Education-NIPPO Development Team + 04:39
139 Stec Radovan Israel Premier Tech Academy + 06:30
140 Sergiampietri Andrea Team Technipes #InEmiliaRomagna + 08:22
141 Kariya Kazutoshi EF Education-NIPPO Development Team + 08:56
142 Jenni Luca EF Education-NIPPO Development Team + 09:12
143 Schmidt Jakob P&S Benotti + 09:55
144 Wilk Luke P&S Benotti + 09:55
145 Sarc Leon Santic-Wibatech + 10:04
146 Golliker Joshua Groupama-FDJ Conti + 10:25
147 Cerne Andrej Cycling Team Kranj + 10:25
148 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 10:25
149 Legovic Martin Kamen Team + 10:25
150 Radosz Maksymilian HRE Mazowsze Serce Polski + 10:25
151 Oberlechner Luca Tirol KTM Cycling Team + 10:25
152 Klopcic Leon Meblo Jogi Pro-Concrete + 10:25
153 Marenzi Lorenzo Kamen Team + 10:25
154 Kalan Ziga Cycling Team Kranj + 10:25
155 Czasa Moritz Rad-Net Osswald + 10:25
156 Jovanovski Dimitar Adria Mobil + 10:25
157 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 10:25
DNF Petrus Jiri ATT Investments
DNF Cvjeticanin Maks Cycling Team Kranj
DNF Lange Tyler EF Education-NIPPO Development Team
DNF Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini
DNF Konczer Michael Hrinkow Advarics
DNF Primozic Jaka Hrinkow Advarics
DNF Marti Pau Israel Premier Tech Academy
DNF Greiner Ivan Kamen Team
DNF Stipic Eric Kamen Team
DNF Skok Andraz Ljubljana Gusto Santic
DNF Tomsic Dan Andrej Ljubljana Gusto Santic
DNF Gebhardt Philipp Rad-Net Osswald
DNF Reißmann Johannes Rad-Net Osswald
DNF Weiss Dominik Saris Rouvy Sauerland Team
DNF Bögli Jonathan Switzerland
DNF Dodd Mattie Tirol KTM Cycling Team
DNF Preyler David Tirol KTM Cycling Team

Information