Right now: Transfers 2022 > 2023

Istrian Spring Trophy - 2022

Stage GC Points Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Govekar Matevz Tirol KTM Cycling Team 7 00:01:49
2 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 3 + 01
3 Froidevaux Robin Tudor Pro Cycling Team 1 + 01
4 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01
5 Auer Daniel WSA KTM Graz p/b Leomo + 01
6 Sommer Jan Switzerland + 01
7 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 01
8 Barta Tomas ATT Investments + 02
9 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 02
10 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 02
11 Christen Fabio EF Education-NIPPO Development Team + 02
12 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 03
13 Fortin Filippo Maloja Pushbikers + 03
14 Voisard Yannis Tudor Pro Cycling Team + 03
15 Nolde Tobias P&S Benotti + 03
16 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 03
17 Kretschy Moritz Rad-Net Rose Team + 03
18 Cvjeticanin Maks Cycling Team Kranj + 03
19 Soto Nelson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 04
20 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 04
21 Lillo Dario Switzerland + 04
22 Bertazzo Liam Maloja Pushbikers + 04
23 Finkst Tilen Adria Mobil + 04
24 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 04
25 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 04
26 Stosz Patryk Voster ATS Team + 04
27 Wollenberg Tim Maloja Pushbikers + 05
28 Schuran Michal ATT Investments + 05
29 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 05
30 Kvist Linus Motala AIF Serneke Allebike + 05
31 Lindner Tom P&S Benotti + 05
32 Zumer Matic Meblo Jogi Pro-Concrete + 05
33 Per David Adria Mobil + 05
34 Borresch Julian Saris Rouvy Sauerland Team + 05
35 Ryan Archie Jumbo-Visma Development Team + 05
36 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 05
37 Paterski Maciej Voster ATS Team + 05
38 Kaspar Jan ATT Investments + 05
39 Weber Philip Maloja Pushbikers + 05
40 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 06
41 Haller Patrick Santic-Wibatech + 06
42 Wulff Oliver EF Education-NIPPO Development Team + 06
43 Tracz Szymon EF Education-NIPPO Development Team + 06
44 Filutas Viktor Adria Mobil + 06
45 Stajnar Mihael Meblo Jogi Pro-Concrete + 06
46 Staune-Mittet Johannes Jumbo-Visma Development Team + 06
47 Briese Max Saris Rouvy Sauerland Team + 06
48 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè + 06
49 Hocevar Kristijan Adria Mobil + 06
50 Flückiger Mathias Switzerland + 06
51 Garofoli Gianmarco Astana Qazaqstan Development Team + 06
52 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 07
53 Aschenbrenner Michel P&S Benotti + 07
54 Lopez Juan Carlos Astana Qazaqstan Development Team + 07
55 Gómez Germán Dario Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07
56 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 07
57 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 07
58 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 07
59 Toneatti Davide Astana Qazaqstan Development Team + 07
60 López Martin Astana Qazaqstan Development Team + 07
61 Redmann Sven Rad-Net Rose Team + 07
62 Grosu Eduard Michael Drone Hopper-Androni Giocattoli + 07
63 Martinelli Alessio Bardiani CSF Faizanè + 07
64 Holther Trym Westgaard Drone Hopper-Androni Giocattoli + 07
65 Mai Tom Berthold Rad Team + 07
66 Casallas Yeisson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07
67 Battaglin Enrico Bardiani CSF Faizanè + 07
68 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 07
69 Garrison Michael Hagens Berman Axeon + 07
70 L'Homme Maxime Switzerland + 07
71 Meo Felix Maloja Pushbikers + 08
72 Mora Sebastian Manuela Fundación + 08
73 Spescha Ursin Switzerland + 08
74 Mesa Pietralunga Santiago Manuela Fundación + 08
75 Ritzinger Felix WSA KTM Graz p/b Leomo + 08
76 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 08
77 Cemazar Nik Adria Mobil + 08
78 Murias Jakub Voster ATS Team + 08
79 Lovidius Edvin Motala AIF Serneke Allebike + 08
80 Tagliani Filippo Drone Hopper-Androni Giocattoli + 08
81 Gratzer Alexander WSA KTM Graz p/b Leomo + 08
82 Barac Antonio Meridiana Kamen Team + 08
83 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team + 08
84 Ziherl Luka Cycling Team Kranj + 08
85 Jerman Ziga Ljubljana Gusto Santic + 08
86 Burke Jack Team Felbermayr Simplon Wels + 08
87 Sporysch Daniel ATT Investments + 08
88 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 09
89 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 09
90 Turek Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 09
91 Glivar Gal Adria Mobil + 09
92 Hribar Jernej Ljubljana Gusto Santic + 09
93 Cantón Isaac Manuela Fundación + 09
94 Berhe Welay EF Education-NIPPO Development Team + 09
95 Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete + 09
96 Heinemann Leon Rad-Net Rose Team + 09
97 Hammerschmid Marvin Hrinkow Advarics + 09
98 Chacon Franklin Manuela Fundación + 09
99 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 09
100 Kierner Florian Team Felbermayr Simplon Wels + 10
101 Rekita Szymon Voster ATS Team + 10
102 Stark Immanuel P&S Benotti + 10
103 Gamper Mario Team Felbermayr Simplon Wels + 10
104 Gebhardt Philipp Rad-Net Rose Team + 10
105 Wilk Luke P&S Benotti + 10
106 Mangertseder Matthias Team Felbermayr Simplon Wels + 10
107 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 10
108 Bennassar Juan Martin Manuela Fundación + 10
109 Wattelle Celestin Team Novo Nordisk Development + 10
110 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team + 10
111 Davis Corey Maloja Pushbikers + 10
112 Czasa Moritz Rad-Net Rose Team + 10
113 Vovk Jaka Cycling Team Kranj + 10
114 Turkulov Luka Cycling Team Kranj + 10
115 Loderer Timon Hrinkow Advarics + 10
116 Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team + 10
117 Rapp Jonas Hrinkow Advarics + 10
118 Zanoncello Enrico Bardiani CSF Faizanè + 11
119 Vinokourov Nicolas Astana Qazaqstan Development Team + 11
120 Vigo del Arco Marti Drone Hopper-Androni Giocattoli + 11
121 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 11
122 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 11
123 Schormair Fabian Santic-Wibatech + 11
124 Tsuda Yugi EF Education-NIPPO Development Team + 11
125 Rojas Brandon Drone Hopper-Androni Giocattoli + 11
126 Karic Vedad Meridiana Kamen Team + 11
127 Adamietz Johannes Saris Rouvy Sauerland Team + 11
128 Vernersson Lukas Motala AIF Serneke Allebike + 11
129 Benz Pirmin Rad-Net Rose Team + 11
130 Villaneda Ethan EF Education-NIPPO Development Team + 11
131 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 11
132 Rotter Michal ATT Investments + 11
133 Russell Evan Saris Rouvy Sauerland Team + 11
134 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 11
135 Lenne Arthur Berthold Rad Team + 11
136 Vacek Karel Tirol KTM Cycling Team + 11
137 Friedrich Marco Team Felbermayr Simplon Wels + 11
138 Bosch Manuel Hrinkow Advarics + 12
139 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 12
140 Frigge Niels Berthold Rad Team + 12
141 Jagerstal Niklas Motala AIF Serneke Allebike + 12
142 Kvasina Filip Meridiana Kamen Team + 12
143 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 12
144 Franz Toni Berthold Rad Team + 12
145 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 12
146 Wawro Bela Berthold Rad Team + 13
147 Rabottini Matteo Meridiana Kamen Team + 13
148 Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development + 13
149 Pinzon Edgar Andres Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 13
150 Rautzenberg Robin Berthold Rad Team + 13
151 Evans Louis Team Novo Nordisk Development + 13
152 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 13
153 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 13
154 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 13
155 De Bruin Tjalle Amsterdam Racing Academy + 14
156 Cerne Gregor Matija Meridiana Kamen Team + 14
157 Pineda Rafael Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 14
158 Vinokourov Alexandre Astana Qazaqstan Development Team + 14
159 Havrlant Jakub ATT Investments + 14
160 Carta Elia Meblo Jogi Pro-Concrete + 15
161 Jeromel Vid Cycling Team Kranj + 15
162 Lutter Eric P&S Benotti + 15
163 Lennartsson Hugo Motala AIF Serneke Allebike + 16
164 Bozic Ziga Meblo Jogi Pro-Concrete + 16
165 Lojen Matija Meblo Jogi Pro-Concrete + 17
166 Percrule Doriand Team Novo Nordisk Development + 17
167 Bertrand Matteo Meridiana Kamen Team + 18
168 Colladon Jacopo Team Novo Nordisk Development + 19
169 Umba Santiago Drone Hopper-Androni Giocattoli + 21
170 Krawczyk Szymon Voster ATS Team + 23
171 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 23
172 Ahlsson Jacob Motala AIF Serneke Allebike + 35
173 Mertelj Enej Cycling Team Kranj + 51
DNS Heiniger Lars Switzerland + 00
DNS Voege Lennart Saris Rouvy Sauerland Team + 00
DNS Koech Silas Saris Rouvy Sauerland Team + 00
Pos Rider TeamUCI Time
1 Govekar Matevz Tirol KTM Cycling Team 700:01:49
2 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 3+ 01
3 Froidevaux Robin Tudor Pro Cycling Team 1+ 01
4 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01
5 Auer Daniel WSA KTM Graz p/b Leomo + 01
6 Sommer Jan Switzerland + 01
7 Van Petegem Axandre Jumbo-Visma Development Team + 01
8 Barta Tomas ATT Investments + 02
9 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 02
10 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 02
11 Christen Fabio EF Education-NIPPO Development Team + 02
12 Van Bekkum Darren Jumbo-Visma Development Team + 03
13 Fortin Filippo Maloja Pushbikers + 03
14 Voisard Yannis Tudor Pro Cycling Team + 03
15 Nolde Tobias P&S Benotti + 03
16 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 03
17 Kretschy Moritz Rad-Net Rose Team + 03
18 Cvjeticanin Maks Cycling Team Kranj + 03
19 Soto Nelson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 04
20 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 04
21 Lillo Dario Switzerland + 04
22 Bertazzo Liam Maloja Pushbikers + 04
23 Finkst Tilen Adria Mobil + 04
24 Primozic Jaka Hrinkow Advarics + 04
25 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 04
26 Stosz Patryk Voster ATS Team + 04
27 Wollenberg Tim Maloja Pushbikers + 05
28 Schuran Michal ATT Investments + 05
29 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 05
30 Kvist Linus Motala AIF Serneke Allebike + 05
31 Lindner Tom P&S Benotti + 05
32 Zumer Matic Meblo Jogi Pro-Concrete + 05
33 Per David Adria Mobil + 05
34 Borresch Julian Saris Rouvy Sauerland Team + 05
35 Ryan Archie Jumbo-Visma Development Team + 05
36 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 05
37 Paterski Maciej Voster ATS Team + 05
38 Kaspar Jan ATT Investments + 05
39 Weber Philip Maloja Pushbikers + 05
40 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 06
41 Haller Patrick Santic-Wibatech + 06
42 Wulff Oliver EF Education-NIPPO Development Team + 06
43 Tracz Szymon EF Education-NIPPO Development Team + 06
44 Filutas Viktor Adria Mobil + 06
45 Stajnar Mihael Meblo Jogi Pro-Concrete + 06
46 Staune-Mittet Johannes Jumbo-Visma Development Team + 06
47 Briese Max Saris Rouvy Sauerland Team + 06
48 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè + 06
49 Hocevar Kristijan Adria Mobil + 06
50 Flückiger Mathias Switzerland + 06
51 Garofoli Gianmarco Astana Qazaqstan Development Team + 06
52 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 07
53 Aschenbrenner Michel P&S Benotti + 07
54 Lopez Juan Carlos Astana Qazaqstan Development Team + 07
55 Gómez Germán Dario Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07
56 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 07
57 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 07
58 Roumen Finn Amsterdam Racing Academy + 07
59 Toneatti Davide Astana Qazaqstan Development Team + 07
60 López Martin Astana Qazaqstan Development Team + 07
61 Redmann Sven Rad-Net Rose Team + 07
62 Grosu Eduard Michael Drone Hopper-Androni Giocattoli + 07
63 Martinelli Alessio Bardiani CSF Faizanè + 07
64 Holther Trym Westgaard Drone Hopper-Androni Giocattoli + 07
65 Mai Tom Berthold Rad Team + 07
66 Casallas Yeisson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07
67 Battaglin Enrico Bardiani CSF Faizanè + 07
68 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 07
69 Garrison Michael Hagens Berman Axeon + 07
70 L'Homme Maxime Switzerland + 07
71 Meo Felix Maloja Pushbikers + 08
72 Mora Sebastian Manuela Fundación + 08
73 Spescha Ursin Switzerland + 08
74 Mesa Pietralunga Santiago Manuela Fundación + 08
75 Ritzinger Felix WSA KTM Graz p/b Leomo + 08
76 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 08
77 Cemazar Nik Adria Mobil + 08
78 Murias Jakub Voster ATS Team + 08
79 Lovidius Edvin Motala AIF Serneke Allebike + 08
80 Tagliani Filippo Drone Hopper-Androni Giocattoli + 08
81 Gratzer Alexander WSA KTM Graz p/b Leomo + 08
82 Barac Antonio Meridiana Kamen Team + 08
83 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team + 08
84 Ziherl Luka Cycling Team Kranj + 08
85 Jerman Ziga Ljubljana Gusto Santic + 08
86 Burke Jack Team Felbermayr Simplon Wels + 08
87 Sporysch Daniel ATT Investments + 08
88 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 09
89 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 09
90 Turek Daniel Team Felbermayr Simplon Wels + 09
91 Glivar Gal Adria Mobil + 09
92 Hribar Jernej Ljubljana Gusto Santic + 09
93 Cantón Isaac Manuela Fundación + 09
94 Berhe Welay EF Education-NIPPO Development Team + 09
95 Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete + 09
96 Heinemann Leon Rad-Net Rose Team + 09
97 Hammerschmid Marvin Hrinkow Advarics + 09
98 Chacon Franklin Manuela Fundación + 09
99 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 09
100 Kierner Florian Team Felbermayr Simplon Wels + 10
101 Rekita Szymon Voster ATS Team + 10
102 Stark Immanuel P&S Benotti + 10
103 Gamper Mario Team Felbermayr Simplon Wels + 10
104 Gebhardt Philipp Rad-Net Rose Team + 10
105 Wilk Luke P&S Benotti + 10
106 Mangertseder Matthias Team Felbermayr Simplon Wels + 10
107 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 10
108 Bennassar Juan Martin Manuela Fundación + 10
109 Wattelle Celestin Team Novo Nordisk Development + 10
110 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team + 10
111 Davis Corey Maloja Pushbikers + 10
112 Czasa Moritz Rad-Net Rose Team + 10
113 Vovk Jaka Cycling Team Kranj + 10
114 Turkulov Luka Cycling Team Kranj + 10
115 Loderer Timon Hrinkow Advarics + 10
116 Mclain Logan Tirol KTM Cycling Team + 10
117 Rapp Jonas Hrinkow Advarics + 10
118 Zanoncello Enrico Bardiani CSF Faizanè + 11
119 Vinokourov Nicolas Astana Qazaqstan Development Team + 11
120 Vigo del Arco Marti Drone Hopper-Androni Giocattoli + 11
121 Hofbauer Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo + 11
122 Brandlmeier Stefan Santic-Wibatech + 11
123 Schormair Fabian Santic-Wibatech + 11
124 Tsuda Yugi EF Education-NIPPO Development Team + 11
125 Rojas Brandon Drone Hopper-Androni Giocattoli + 11
126 Karic Vedad Meridiana Kamen Team + 11
127 Adamietz Johannes Saris Rouvy Sauerland Team + 11
128 Vernersson Lukas Motala AIF Serneke Allebike + 11
129 Benz Pirmin Rad-Net Rose Team + 11
130 Villaneda Ethan EF Education-NIPPO Development Team + 11
131 Messner Martin WSA KTM Graz p/b Leomo + 11
132 Rotter Michal ATT Investments + 11
133 Russell Evan Saris Rouvy Sauerland Team + 11
134 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 11
135 Lenne Arthur Berthold Rad Team + 11
136 Vacek Karel Tirol KTM Cycling Team + 11
137 Friedrich Marco Team Felbermayr Simplon Wels + 11
138 Bosch Manuel Hrinkow Advarics + 12
139 Kepplinger Rainer Hrinkow Advarics + 12
140 Frigge Niels Berthold Rad Team + 12
141 Jagerstal Niklas Motala AIF Serneke Allebike + 12
142 Kvasina Filip Meridiana Kamen Team + 12
143 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 12
144 Franz Toni Berthold Rad Team + 12
145 Pecnik Teo Ljubljana Gusto Santic + 12
146 Wawro Bela Berthold Rad Team + 13
147 Rabottini Matteo Meridiana Kamen Team + 13
148 Biétry Sacha Team Novo Nordisk Development + 13
149 Pinzon Edgar Andres Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 13
150 Rautzenberg Robin Berthold Rad Team + 13
151 Evans Louis Team Novo Nordisk Development + 13
152 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 13
153 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 13
154 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 13
155 De Bruin Tjalle Amsterdam Racing Academy + 14
156 Cerne Gregor Matija Meridiana Kamen Team + 14
157 Pineda Rafael Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 14
158 Vinokourov Alexandre Astana Qazaqstan Development Team + 14
159 Havrlant Jakub ATT Investments + 14
160 Carta Elia Meblo Jogi Pro-Concrete + 15
161 Jeromel Vid Cycling Team Kranj + 15
162 Lutter Eric P&S Benotti + 15
163 Lennartsson Hugo Motala AIF Serneke Allebike + 16
164 Bozic Ziga Meblo Jogi Pro-Concrete + 16
165 Lojen Matija Meblo Jogi Pro-Concrete + 17
166 Percrule Doriand Team Novo Nordisk Development + 17
167 Bertrand Matteo Meridiana Kamen Team + 18
168 Colladon Jacopo Team Novo Nordisk Development + 19
169 Umba Santiago Drone Hopper-Androni Giocattoli + 21
170 Krawczyk Szymon Voster ATS Team + 23
171 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 23
172 Ahlsson Jacob Motala AIF Serneke Allebike + 35
173 Mertelj Enej Cycling Team Kranj + 51

Information