Istrian Spring Trophy - 2021

Main page

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Mihkel Räim Mazowsze Serce Polski 03:15:597
02 Henri Uhlig Rad-Net Rose Team + 003
03 Jakub Mareczko Vini Zabú + 001
04 Filippo Fortin Team Vorarlberg + 00
05 Federico Burchio Work Service Dynatek Vega + 00
06 Filippo Fiorelli Bardiani CSF Faizanè + 00
07 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 00
08 Pauls Rubenis Ampler Development Team + 00
09 Daniel Auer WSA KTM Graz + 00
10 Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 00
11 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 00
12 Mika Heming Maloja Pushbikers + 00
13 Gleb Karpenko Ampler Development Team + 00
14 Michal Galka Maloja Pushbikers + 00
15 Finn Fisher-Black Jumbo-Visma Development Team + 00
16 Jarno Mobach Leopard Pro Cycling + 00
17 Jaka Primozic KK Kranj + 00
18 Filippo Zana Bardiani CSF Faizanè + 00
19 Savva Novikov Kern Pharma + 00
20 Daniel Savini Bardiani CSF Faizanè + 00
21 Jonathan Bogli NIPPO-Provence-PTS Conti + 00
22 Patryk Stosz Voster ATS Team + 00
23 Enrico Battaglin Bardiani CSF Faizanè + 00
24 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 00
25 Mario Gamper Union Raiffeisen Radteam Tirol + 00
26 Kristers Ansons Ampler Development Team + 00
27 Kristijan Hocevar Adria Mobil + 00
28 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 00
29 Jakob Geßner Rad-Net Rose Team + 00
30 Nik Cemazar KK Kranj + 00
31 Henrik Pakalski Rad-Net Rose Team + 00
32 Edoardo Zardini Vini Zabú + 00
33 Mathias Flückiger Switzerland + 00
34 Pirmin Benz Rad-Net Rose Team + 00
35 Jan Maas Leopard Pro Cycling + 00
36 Raúl García Kern Pharma + 00
37 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 00
38 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 00
39 Adam Toupalik Elkov - Kasper + 00
40 Francesco Della Lunga Team Colpack Ballan + 11
41 Giacomo Garavaglia Work Service Dynatek Vega + 11
42 Vojtech Repa Kern Pharma + 11
43 Martin Lavric KK Kranj + 11
44 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 11
45 Linus Rosner Rad-Net Rose Team + 11
46 Ziga Horvat Adria Mobil + 11
47 Kamil Gradek Vini Zabú + 11
48 Maciej Paterski Voster ATS Team + 17
49 Szymon Tracz NIPPO-Provence-PTS Conti + 17
50 Karel Camrda Topforex - ATT Investments PCT + 21
51 Jan Barta Elkov - Kasper + 21
52 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 21
53 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 21
54 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 21
55 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 21
56 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 33
57 Florent Gardella Team Sprinter Nice Métropole + 42
58 Artjom Mirzojev Ampler Development Team + 45
59 David Per Adria Mobil + 45
60 Jack Burke Union Raiffeisen Radteam Tirol + 45
61 Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling + 45
62 Ursin Spescha Switzerland + 45
63 Mihael Stajnar Meblo Jogi Pro-Concrete + 45
64 Danny Van der Tuuk Kern Pharma + 45
65 Riccardo Zoidl Felbermayr - Simplon Wels + 45
66 Raul Colombo Work Service Dynatek Vega + 45
67 Davide Rebellin Work Service Dynatek Vega + 45
68 Jannis Peter Rad-Net Rose Team + 45
69 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 45
70 Aljaz Jarc Adria Mobil + 45
71 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 45
72 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 45
73 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 45
74 Moran Vermeulen Felbermayr - Simplon Wels + 45
75 Uros Repse KK Kranj + 45
76 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 45
77 Giovanni Visconti Bardiani CSF Faizanè + 45
78 Felix Ritzinger WSA KTM Graz + 01:03
79 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team + 01:07
80 Diego Lopez Kern Pharma + 01:23
81 Sergio Araiz Kern Pharma + 01:23
82 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 01:29
83 Maximilian Schmidbauer WSA KTM Graz + 01:40
84 Jean Goubert Team Sprinter Nice Métropole + 01:40
85 Lorenzo Marenzi Meridiana - Kamen Team + 01:40
86 Sacha Biétry Novo Nordisk Development + 01:40
87 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 01:40
88 Daniil Marukhin Vino - Astana Motors + 01:40
89 Tristan Delacroix Team Sprinter Nice Métropole + 01:40
90 Ukko Peltonen Ampler Development Team + 01:40
91 Piotr Brozyna Mazowsze Serce Polski + 01:40
92 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 01:40
93 Jonathan Couanon NIPPO-Provence-PTS Conti + 01:40
94 Umberto Marengo Bardiani CSF Faizanè + 01:46
95 Nicolas Gomez Team Colpack Ballan + 01:46
96 Jasper Albrecht Union Raiffeisen Radteam Tirol + 01:46
97 Matteo Rabottini Meridiana - Kamen Team + 01:46
98 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 01:46
99 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 03:36
100 Riccardo Stacchiotti Vini Zabú + 04:13
101 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT + 04:33
102 Riccardo Bobbo Work Service Dynatek Vega + 04:41
103 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 04:41
104 Jodok Salzmann WSA KTM Graz + 04:41
105 Luca Schatti Switzerland + 05:37
106 Fabio Puntener Switzerland + 05:37
107 Darren Van Bekkum Jumbo-Visma Development Team + 05:46
108 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 05:48
109 Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 05:48
110 Ilkhan Dostiyev Vino - Astana Motors + 05:48
111 Johannes Schinnagel Team Vorarlberg + 05:51
112 Tomas Jakoubek Topforex - ATT Investments PCT + 10:21
113 Dario Lillo Switzerland + 10:30
114 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 10:30
115 Joel Roth Switzerland + 10:30
116 Nathan Smith Novo Nordisk Development + 12:35
117 Robert Jenko Meblo Jogi Pro-Concrete + 12:45
DNS Marco Friedrich Felbermayr - Simplon Wels
DNS Matvey Nikitin Vino - Astana Motors
DNF Corey Davis Maloja Pushbikers
DNF Paul Taebling Maloja Pushbikers
DNF Daniel Staniszewski Mazowsze Serce Polski
DNF Adrian Banaszek Mazowsze Serce Polski
DNF Adam Stachowiak Mazowsze Serce Polski
DNF Marceli Boguslawski Mazowsze Serce Polski
DNF Marko Pavlic Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Filip Kvasina Meridiana - Kamen Team
DNF Hijiri Oda NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF Robin Meyer NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF John Mandrysch P&S Metalltechnik
DNF Tom Lindner P&S Metalltechnik
DNF Filippo Baroncini Team Colpack Ballan
DNF Gidas Umbri Team Colpack Ballan
DNF Davide Boscaro Team Colpack Ballan
DNF Daniel Turek Felbermayr - Simplon Wels
DNF Edouard Bonnefoix Team Sprinter Nice Métropole
DNF Alexis Guérin Team Vorarlberg
DNF Adria Moreno Sala Team Vorarlberg
DNF Roland Thalmann Team Vorarlberg
DNF Colin Stüssi Team Vorarlberg
DNF Logan Shtein Vino - Astana Motors
DNF Szymon Rekita Voster ATS Team
DNF Pawel Franczak Voster ATS Team
DNF Moreno Marchetti Work Service Dynatek Vega
DNF Maximilian Kabas WSA KTM Graz
Pos Rider Team Time
01 1 Finn Fisher-Black Jumbo-Visma Development Team 10:55:54
02 1 Filippo Zana Bardiani CSF Faizanè + 02
03 - Savva Novikov Kern Pharma + 04
04 - Jan Maas Leopard Pro Cycling + 11
05 - Adam Toupalik Elkov - Kasper + 13
06 - Daniel Savini Bardiani CSF Faizanè + 14
07 - Raúl García Kern Pharma + 16
08 - Jaka Primozic KK Kranj + 17
09 1 Patryk Stosz Voster ATS Team + 19
10 1 Nik Cemazar KK Kranj + 23
11 1 Mathias Flückiger Switzerland + 25
12 3 Filippo Fiorelli Bardiani CSF Faizanè + 27
13 4 Edoardo Zardini Vini Zabú + 29
14 5 Giacomo Garavaglia Work Service Dynatek Vega + 31
15 7 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 35
16 7 Mika Heming Maloja Pushbikers + 36
17 7 Kristijan Hocevar Adria Mobil + 38
18 2 Martin Lavric KK Kranj + 39
19 7 Jakob Geßner Rad-Net Rose Team + 39
20 2 Karel Camrda Topforex - ATT Investments PCT + 51
21 10 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 51
22 11 Pirmin Benz Rad-Net Rose Team + 54
23 5 Vojtech Repa Kern Pharma + 54
24 1 Szymon Tracz NIPPO-Provence-PTS Conti + 56
25 10 Jarno Mobach Leopard Pro Cycling + 01:03
26 13 Miguel Heidemann Leopard Pro Cycling + 01:04
27 9 Jonathan Bogli NIPPO-Provence-PTS Conti + 01:07
28 4 Maciej Paterski Voster ATS Team + 01:09
29 15 Davide Rebellin Work Service Dynatek Vega + 01:11
30 10 Riccardo Zoidl Felbermayr - Simplon Wels + 01:18
31 8 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 01:21
32 3 Danny Van der Tuuk Kern Pharma + 01:33
33 12 Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 01:37
34 13 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 01:45
35 8 Raul Colombo Work Service Dynatek Vega + 02:15
36 9 Piotr Brozyna Mazowsze Serce Polski + 02:21
37 15 Mario Gamper Union Raiffeisen Radteam Tirol + 02:22
38 8 Tristan Delacroix Team Sprinter Nice Métropole + 02:29
39 9 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 02:32
40 9 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 02:32
41 1 Diego Lopez Kern Pharma + 02:48
42 5 Daniil Marukhin Vino - Astana Motors + 02:50
43 2 Jonathan Couanon NIPPO-Provence-PTS Conti + 03:06
44 2 Umberto Marengo Bardiani CSF Faizanè + 03:16
45 5 Jean Goubert Team Sprinter Nice Métropole + 03:31
46 8 Jan Barta Elkov - Kasper + 03:45
47 9 Michal Schlegel Elkov - Kasper + 04:02
48 11 Kamil Gradek Vini Zabú + 04:26
49 15 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 04:34
50 10 Enrico Battaglin Bardiani CSF Faizanè + 04:39
51 6 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 05:14
52 9 Giovanni Visconti Bardiani CSF Faizanè + 05:28
53 13 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 06:34
54 10 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 06:38
55 13 Henri Uhlig Rad-Net Rose Team + 06:40
56 15 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 06:48
57 21 Michal Galka Maloja Pushbikers + 06:51
58 24 Federico Burchio Work Service Dynatek Vega + 06:51
59 4 Ukko Peltonen Ampler Development Team + 06:54
60 28 Henrik Pakalski Rad-Net Rose Team + 06:56
61 9 Patrick Haller Leopard Pro Cycling + 07:00
62 5 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 07:02
63 20 Linus Rosner Rad-Net Rose Team + 07:03
64 5 Florent Gardella Team Sprinter Nice Métropole + 07:30
65 8 David Per Adria Mobil + 07:35
66 9 Moran Vermeulen Felbermayr - Simplon Wels + 07:35
67 16 Fabio Puntener Switzerland + 07:36
68 13 Jannis Peter Rad-Net Rose Team + 07:36
69 16 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 07:38
70 20 Mihkel Räim Mazowsze Serce Polski + 07:40
71 18 Jack Burke Union Raiffeisen Radteam Tirol + 07:41
72 7 Felix Ritzinger WSA KTM Graz + 07:54
73 18 Francesco Della Lunga Team Colpack Ballan + 08:17
74 2 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 08:30
75 1 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 08:36
76 18 Uros Repse KK Kranj + 09:10
77 19 Artjom Mirzojev Ampler Development Team + 09:25
78 19 Ursin Spescha Switzerland + 09:28
79 21 Darren Van Bekkum Jumbo-Visma Development Team + 09:51
80 20 Matteo Rabottini Meridiana - Kamen Team + 10:33
81 16 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT + 10:33
82 23 Pauls Rubenis Ampler Development Team + 11:19
83 23 Kristers Ansons Ampler Development Team + 11:23
84 26 Tim Wollenberg Maloja Pushbikers + 11:50
85 27 Filippo Fortin Team Vorarlberg + 11:59
86 40 Joel Roth Switzerland + 12:09
87 24 Ziga Horvat Adria Mobil + 12:09
88 26 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 12:11
89 30 Gleb Karpenko Ampler Development Team + 12:13
90 4 Luca Schatti Switzerland + 12:30
91 17 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team + 12:33
92 31 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 12:35
93 33 Daniel Auer WSA KTM Graz + 12:52
94 19 Aljaz Jarc Adria Mobil + 12:56
95 27 Mihael Stajnar Meblo Jogi Pro-Concrete + 12:59
96 13 Jasper Albrecht Union Raiffeisen Radteam Tirol + 13:12
97 21 Maximilian Schmidbauer WSA KTM Graz + 13:53
98 22 Nicolas Gomez Team Colpack Ballan + 14:00
99 - Daniil Pronskiy Vino - Astana Motors + 14:32
100 33 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 14:38
101 26 Sergio Araiz Kern Pharma + 14:38
102 34 Jakub Mareczko Vini Zabú + 15:24
103 29 Lorenzo Marenzi Meridiana - Kamen Team + 15:45
104 3 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 16:05
105 10 Johannes Schinnagel Team Vorarlberg + 18:02
106 28 Riccardo Stacchiotti Vini Zabú + 18:19
107 24 Riccardo Bobbo Work Service Dynatek Vega + 18:45
108 21 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 19:39
109 33 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 20:53
110 15 Nathan Smith Novo Nordisk Development + 21:11
111 28 Jodok Salzmann WSA KTM Graz + 22:34
112 13 Tomas Jakoubek Topforex - ATT Investments PCT + 22:36
113 30 Sacha Biétry Novo Nordisk Development + 23:45
114 2 Robert Jenko Meblo Jogi Pro-Concrete + 24:57
115 23 Dario Lillo Switzerland + 27:04
116 28 Ilkhan Dostiyev Vino - Astana Motors + 28:56
117 24 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 29:41
Information
Nation Croatia
Date 14th March
Where Marčana -> Umag
What 3rd stage
Distance 143 km