Istrian Spring Trophy

UCI, Stage race, 11th -14th March 2021, Croatia

GC Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Fisher-Black Finn Jumbo-Visma DT 10:55:5440
02 Zana Filippo Bardiani CSF Faizanè + 0230
03 Novikov Savva Equipo Kern Pharma + 0425
04 Maas Jan Leopard Pro Cycling + 1120
05 Toupalik Adam Elkov - Kasper + 1315
06 Savini Daniel Bardiani CSF Faizanè + 1410
07 García Raúl Equipo Kern Pharma + 165
08 Primozic Jaka KK Kranj + 173
09 Stosz Patryk Voster ATS Team + 193
10 Cemazar Nik KK Kranj + 233
11 Flückiger Mathias Switzerland + 25
12 Fiorelli Filippo Bardiani CSF Faizanè + 27
13 Zardini Edoardo Vini Zabù + 29
14 Garavaglia Giacomo Work Service-Marchiol-Dynatek + 31
15 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 35
16 Heming Mika Maloja Pushbikers + 36
17 Hocevar Kristjan Adria Mobil + 38
18 Lavric Martin KK Kranj + 39
19 Geßner Jakob Rad-Net Rose Team + 39
20 Camrda Karel Topforex - ATT Investments PCT + 51
21 Finkst Tilen Ljubljana Gusto Santic + 51
22 Benz Pirmin Rad-Net Rose Team + 54
23 Řepa Vojtěch Equipo Kern Pharma + 54
24 Tracz Szymon NIPPO-Provence-PTS Conti + 56
25 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 01:03
26 Heidemann Miguel Leopard Pro Cycling + 01:04
27 Bögli Jonathan NIPPO-Provence-PTS Conti + 01:07
28 Paterski Maciej Voster ATS Team + 01:09
29 Rebellin Davide Work Service-Marchiol-Dynatek + 01:11
30 Zoidl Riccardo Felbermayr - Simplon Wels + 01:18
31 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 01:21
32 van der Tuuk Danny Equipo Kern Pharma + 01:33
33 Juntunen Antti-Jussi Ampler Development Team + 01:37
34 Bajc Andi Felbermayr - Simplon Wels + 01:45
35 Colombo Raul Work Service-Marchiol-Dynatek + 02:15
36 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 02:21
37 Gamper Mario Union Raiffeisen Radteam Tirol + 02:22
38 Delacroix Tristan Team Sprinter Nice Métropole + 02:29
39 van Veenendaal Hidde Jumbo-Visma DT + 02:32
40 Groselj Ziga Felbermayr - Simplon Wels + 02:32
41 Lopez Diego Equipo Kern Pharma + 02:48
42 Marukhin Daniil Vino - Astana Motors + 02:50
43 Couanon Jonathan NIPPO-Provence-PTS Conti + 03:06
44 Marengo Umberto Bardiani CSF Faizanè + 03:16
45 Goubert Jean Team Sprinter Nice Métropole + 03:31
46 Barta Jan Elkov - Kasper + 03:45
47 Schlegel Michal Elkov - Kasper + 04:02
48 Gradek Kamil Vini Zabù + 04:26
49 Röber Dominik P&S Metalltechnik + 04:34
50 Battaglin Enrico Bardiani CSF Faizanè + 04:39
51 Geleijn Owen Jumbo-Visma DT + 05:14
52 Visconti Giovanni Bardiani CSF Faizanè + 05:28
53 Maciejuk Filip Leopard Pro Cycling + 06:34
54 Zahalka Matej Elkov - Kasper + 06:38
55 Uhlig Henri Rad-Net Rose Team + 06:40
56 Janiszewski Sylwester Voster ATS Team + 06:48
57 Galka Michal Maloja Pushbikers + 06:51
58 Burchio Federico Work Service-Marchiol-Dynatek + 06:51
59 Peltonen Ukko Ampler Development Team + 06:54
60 Pakalski Henrik Rad-Net Rose Team + 06:56
61 Haller Patrick Leopard Pro Cycling + 07:00
62 Kukrle Michael Elkov - Kasper + 07:02
63 Rosner Linus Rad-Net Rose Team + 07:03
64 Gardella Florent Team Sprinter Nice Métropole + 07:30
65 Per David Adria Mobil + 07:35
66 Vermeulen Moran Felbermayr - Simplon Wels + 07:35
67 Püntener Fabio Switzerland + 07:36
68 Peter Jannis Rad-Net Rose Team + 07:36
69 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 07:38
70 Räim Mihkel HRE Mazowsze Serce Polski + 07:40
71 Burke Jack Union Raiffeisen Radteam Tirol + 07:41
72 Ritzinger Felix WSA KTM Graz + 07:54
73 Della Lunga Francesco Team Colpack Ballan + 08:17
74 Nolde Tobias P&S Metalltechnik + 08:30
75 Klabouch Petr Topforex - ATT Investments PCT + 08:36
76 Repse Uros KK Kranj + 09:10
77 Köster Artjom Ampler Development Team + 09:25
78 Spescha Ursin Switzerland + 09:28
79 van Bekkum Darren Jumbo-Visma DT + 09:51
80 Rabottini Matteo Meridiana - Kamen Team + 10:33
81 Tyrpekl Karel Topforex - ATT Investments PCT + 10:33
82 Rubenis Pauls Ampler Development Team + 11:19
83 Ansons Kristers Ampler Development Team + 11:23
84 Wollenberg Tim Maloja Pushbikers + 11:50
85 Fortin Filippo Team Vorarlberg + 11:59
86 Roth Joel Switzerland + 12:09
87 Horvat Ziga Adria Mobil + 12:09
88 Aschenbrenner Michel P&S Metalltechnik + 12:11
89 Karpenko Gleb Ampler Development Team + 12:13
90 Schatti Luca Switzerland + 12:30
91 Boven Lars Jumbo-Visma DT + 12:33
92 Fiala Petr Topforex - ATT Investments PCT + 12:35
93 Auer Daniel WSA KTM Graz + 12:52
94 Jarc Aljaz Adria Mobil + 12:56
95 Stajnar Mihael Meblo Jogi Pro-Concrete + 12:59
96 Albrecht Jasper Union Raiffeisen Radteam Tirol + 13:12
97 Schmidbauer Maximilian WSA KTM Graz + 13:53
98 Gomez Nicolas Team Colpack Ballan + 14:00
99 Pronskiy Daniil Vino - Astana Motors + 14:32
100 Petrus Jiri Topforex - ATT Investments PCT + 14:38
101 Araiz Sergio Equipo Kern Pharma + 14:38
102 Mareczko Jakub Vini Zabù + 15:24
103 Marenzi Lorenzo Meridiana - Kamen Team + 15:45
104 Ridolfo Filippo Novo Nordisk Development + 16:05
105 Schinnagel Johannes Team Vorarlberg + 18:02
106 Stacchiotti Riccardo Vini Zabù + 18:19
107 Bobbo Riccardo Work Service-Marchiol-Dynatek + 18:45
108 Ovsyannikov Alexandr Vino - Astana Motors + 19:39
109 Ceurens Robbe Novo Nordisk Development + 20:53
110 Smith Nathan Novo Nordisk Development + 21:11
111 Salzmann Jodok WSA KTM Graz + 22:34
112 Jakoubek Tomas Topforex - ATT Investments PCT + 22:36
113 Biétry Sacha Novo Nordisk Development + 23:45
114 Jenko Robert Meblo Jogi Pro-Concrete + 24:57
115 Lillo Dario Switzerland + 27:04
116 Dostiyev Ilkhan Vino - Astana Motors + 28:56
117 Jägeler Robert P&S Metalltechnik + 29:41
DNF Glivar Gal Adria Mobil
DNF Omrzel Aljaz Adria Mobil
DNF Otruba Jakub Elkov - Kasper
DNF Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Staniszewski Daniel HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Ryan Archie Jumbo-Visma DT
DNF Pirih Ales KK Kranj
DNF Ziherl Luka KK Kranj
DNF Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling
DNF Barnhill Zac Ljubljana Gusto Santic
DNF Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic
DNF Hribar Jernej Ljubljana Gusto Santic
DNF Achterberg Yannick Maloja Pushbikers
DNF Davis Corey Maloja Pushbikers
DNF Taebling Paul Maloja Pushbikers
DNF Cibej Simon Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Paskalin Bruno Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Rucigaj Ziga Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Barac Antonio Meridiana - Kamen Team
DNF Bedic Matija Meridiana - Kamen Team
DNF Karic Vedad Meridiana - Kamen Team
DNF Kvasina Filip Meridiana - Kamen Team
DNF Knotten Iver NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF Meyer Robin NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF Oda Hijiri NIPPO-Provence-PTS Conti
DNF Lindner Tom P&S Metalltechnik
DNF Mandrysch John P&S Metalltechnik
DNF Baroncini Filippo Team Colpack Ballan
DNF Boscaro Davide Team Colpack Ballan
DNF Gazzoli Michele Team Colpack Ballan
DNF Umbri Gidas Team Colpack Ballan
DNF Friedrich Marco Felbermayr - Simplon Wels
DNF Turek Daniel Felbermayr - Simplon Wels
DNF Dunnewind Jan Novo Nordisk Development
DNF Kotulski Przemyslaw Novo Nordisk Development
DNF Bonnefoix Edouard Team Sprinter Nice Métropole
DNF Lebeau Mattis Team Sprinter Nice Métropole
DNF Michel Simon Team Sprinter Nice Métropole
DNF Guérin Alexis Team Vorarlberg
DNF Moreno Adria Team Vorarlberg
DNF Stüssi Colin Team Vorarlberg
DNF Thalmann Roland Team Vorarlberg
DNF Lube Bernhard Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Per Gorazd Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Roth Nepomuk Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Bertazzo Liam Vini Zabù
DNF Stojnic Veljko Vini Zabù
DNF Nikitin Matvey Vino - Astana Motors
DNF Shtein Iogan Vino - Astana Motors
DNF Franczak Pawel Voster ATS Team
DNF Rekita Szymon Voster ATS Team
DNF Marchetti Moreno Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Götzinger Valentin WSA KTM Graz
DNF Kabas Maximilian WSA KTM Graz

Information