Right now | Confirmed transfers | Vuelta stages | Vuelta startlist | Ladies Tour of Norway

2019 Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

Stage overview Stage profiles Prologue 01 02 03

Results: 01.stage FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC UCI
01 Attila Valter 1998 CCC Development Team 03:38:3567
02 Rok Korosec 1993 Ljubljana Gusto Xaurum + 0053
03 Kristian Aasvold 1995 Team Coop + 0041
04 Kamil Malecki 1996 CCC Development Team + 003
05 Jodok Salzmann 1995 Maloja Pushbikers + 003
06 Georg Zimmerman 1997 Tirol KTM Cycling Team + 002
07 Stefano Oldani 1998 Kometa Cycling Team + 062
08 Florian Stork 1997 Development Team Sunweb + 062
09 Felix Gall 1998 Development Team Sunweb + 062
10 Ivan Martinelli 1990 D'Amico - UM Tools + 062
11 Federico Zurlo 1994 Giotti Victoria-Palomar + 061
12 Michal Schlegel 1995 Elkov - Author + 061
13 Simone Ravanelli 1995 Biesse Carrera Gavardo + 101
14 Rasmus Guldhammer 1989 Team Waoo + 101
15 Stephan Rabitsch 1991 Team Felbermayr - Simplon Wels + 101
16 Michal Paluta 1995 CCC Development Team + 101
17 Radoslav Rogina 1979 Adria Mobil + 131
18 Lorenzo Rota 1995 Bardiani - CSF + 131
19 Lukas Schlemmer 1995 Maloja Pushbikers + 131
20 Jacopo Mosca 1993 D'Amico - UM Tools + 131
21 Jan Tschernoster 1996 Heizomat Rad-Net.de + 131
22 Isaac Cantón Serrano 1996 Kometa Cycling Team + 161
23 Patryk Stosz 1994 CCC Development Team + 16-
24 Benjamin Brkic 1996 Team Felbermayr - Simplon Wels + 16-
25 Piotr Brozyna 1995 CCC Development Team + 19-
26 Patrick Haller 1997 Heizomat Rad-Net.de + 19-
27 Ziga Groselj 1993 Adria Mobil + 19-
28 Michael Kukrle 1994 Elkov - Author + 19-
29 Jaka Primozic 1998 KK Kranj + 19-
30 Miguel Heidemann 1998 Hermann Radteam + 19-
31 Mathias Flückiger 1988 Switzerland + 19
32 Jonathan Dinkler 1995 P&S Metalltechnik + 19
33 Juri Hollmann 1999 Heizomat Rad-Net.de + 19
34 Matteo Bellia 1997 Biesse Carrera Gavardo + 19
35 Michael Carbel 1995 Team Waoo + 19
36 Gasper Katrasnik 1995 Adria Mobil + 19
37 Jacob Eriksson 1999 Team Coop + 19
38 Andi Bajc 1988 Team Felbermayr - Simplon Wels + 19
39 Tobias Bayer 1999 Tirol KTM Cycling Team + 19
40 Petr Hampl 1993 TJ Favorit Brno + 19
41 Antonio Barac 1997 Meridiana - Kamen Team + 25
42 Tilen Finkst 1997 Ljubljana Gusto Xaurum + 25
43 Emil Dima 1997 Giotti Victoria-Palomar + 25
44 Stefan Poll 1986 WSA KTM Graz + 25
45 Jan Barta 1984 Elkov - Author + 25
46 Hans-Jörg Leopold 1983 Maloja Pushbikers + 25
47 Matteo Rabottini 1987 Meridiana - Kamen Team + 25
48 Fabian Kässmann 1998 P&S Metalltechnik + 25
49 Kristijan Hocevar 1999 Meblo Jogi Pro-Concrete + 25
50 Uros Repse 1993 KK Bled + 25
51 Fabian Giger 1987 Switzerland + 25
52 Lukas Fluckiger 1994 Switzerland + 25
53 Jakub Otruba 1998 Elkov - Author + 25
54 Emanuele Onesti 1995 Giotti Victoria-Palomar + 25
55 Denis Marian Vulcan 1999 Giotti Victoria-Palomar + 25
56 Johannes Schinnagel 1996 Maloja Pushbikers + 25
57 Omar El Gouzi 1999 Tirol KTM Cycling Team + 25
58 Jesper Schultz 1996 Team Waoo + 25
59 Kevin Colleoni 1999 Biesse Carrera Gavardo + 25
60 Szymon Tracz 1998 CCC Development Team + 25
61 Fabian Schormair 1994 P&S Metalltechnik + 25
62 Johannes Adamietz 1998 Hermann Radteam + 25
63 Håkon Lunder Aalrust 1998 Team Coop + 25
64 Matic Veber 1996 KK Bled + 41
65 Benjamin Herden 1990 Veloclub Ratisbona + 41
66 Luka Pajek 1996 KK Bled + 43
67 Federico Burchio 1996 D'Amico - UM Tools + 43
68 Nik Cemazar 1999 KK Kranj + 47
69 Patrick Gamper 1997 Tirol KTM Cycling Team + 47
70 Frederik Thomsen 2000 Team Waoo + 50
71 Jarno Mobach 1998 Development Team Sunweb + 50
72 Fabian Lienhard 1993 Switzerland + 50
73 Martin Boubal 1984 CK Pribram - Fany Gastro + 50
74 Michel Piccot 1997 Biesse Carrera Gavardo + 50
75 Rok Naglic 1996 Meblo Jogi Pro-Concrete + 57
76 Riccardo Stacchiotti 1991 Giotti Victoria-Palomar + 57
77 Ben Hill 1990 Ljubljana Gusto Xaurum + 01:04
78 Tomas Jakoubek 1999 CK Pribram - Fany Gastro + 01:04
79 Vincenzo Albanese 1996 Bardiani - CSF + 01:08
80 Claudio Imhof 1990 Switzerland + 01:08
81 Felix Ritzinger 1996 Maloja Pushbikers + 01:08
82 Marko Kump 1988 Adria Mobil + 01:13
83 Ales Pirih 2000 KK Kranj + 01:13
84 Adam Sekanina 1995 TJ Favorit Brno + 01:20
85 Daniel Lehner 1994 Team Felbermayr - Simplon Wels + 01:20
86 Simone Sterbini 1993 Giotti Victoria-Palomar + 01:25
87 Leo L'Homme 1996 Switzerland + 01:25
88 Markus Wildauer 1998 Tirol KTM Cycling Team + 01:25
89 Matic Groselj 1996 Ljubljana Gusto Xaurum + 01:25
90 Lukas Malgay 1990 Veloclub Ratisbona + 01:25
91 Martin Vlcak 1998 Slovakia + 01:38
92 Nicolas Dalla Valle 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:43
93 Jonas Sonnleitner 1997 Veloclub Ratisbona + 01:43
94 Frantisek Sisr 1993 Elkov - Author + 01:43
95 Matej Zahalka 1993 Elkov - Author + 01:43
96 Daniel Savini 1997 Bardiani - CSF + 01:43
97 Robert Malik 1993 CK Pribram - Fany Gastro + 01:43
98 Luka Cotar 1996 KK Kranj + 01:49
99 Michal Prochazka 1999 TJ Favorit Brno + 01:56
100 Luka Lakota 1998 KK Kranj + 02:09
101 Emanuel Kiserlovski 1984 Meridiana - Kamen Team + 02:09
102 Robert Müller 1986 Veloclub Ratisbona + 02:14
103 Nils Friedl 1997 WSA KTM Graz + 02:19
104 Nedtad Mahmic 1997 Meblo Jogi Pro-Concrete + 02:28
105 Thomas Umhaller 1995 SportLand Niederösterreich Selle + 02:29
106 Stefano Taglietti 1999 Biesse Carrera Gavardo + 02:36
107 Diego Pablo Sevilla 1996 Kometa Cycling Team + 03:05
108 Filip Kvasina 1998 KK Kranj + 03:05
109 Roman Kustadinchev 1995 D'Amico - UM Tools + 03:05
110 Pavel Gruber 1996 CK Pribram - Fany Gastro + 03:05
111 David Per 1995 Adria Mobil + 03:05
112 David Kulhanek 2000 TJ Favorit Brno + 03:05
113 Simon Cibej 1997 Meblo Jogi Pro-Concrete + 03:05
114 Vojtech Modlitba 1996 CK Pribram - Fany Gastro + 03:05
115 Alexander Gratzer 2000 WSA KTM Graz + 03:15
116 Viktor Potocki 1999 Ljubljana Gusto Xaurum + 03:18
117 Tommaso Bramati 1998 Biesse Carrera Gavardo + 03:25
118 Robert Retschke 1980 P&S Metalltechnik + 03:25
119 Matthias Krizek 1988 Team Felbermayr - Simplon Wels + 03:29
120 Marcel Franz 1996 Heizomat Rad-Net.de + 03:32
121 Niklas Märkl 1999 Development Team Sunweb + 03:32
122 Lennart Jung 2000 Hermann Radteam + 03:32
123 Marius Mayrhofer 2000 Development Team Sunweb + 03:32
124 Kristijan Budimir 1999 Meridiana - Kamen Team + 03:32
125 Michael Holland 2000 SportLand Niederösterreich Selle + 03:32
126 Olav Hjemsæter 1999 Team Coop + 03:32
127 Lorenzo Marenzi 1998 Meridiana - Kamen Team + 03:32
128 Freek Van Rossem 1999 D'Amico - UM Tools + 03:32
129 Takeaki Amezawa 1995 Ljubljana Gusto Xaurum + 03:32
130 Giovanni Carboni 1995 Bardiani - CSF + 03:32
131 Calvin Dik 2000 Heizomat Rad-Net.de + 03:32
132 Nils Weispfennig 2000 Hermann Radteam + 03:32
133 Daniel Viegas 1998 Kometa Cycling Team + 03:32
134 Angelo Raffaele 1991 D'Amico - UM Tools + 03:32
135 Leon Heinschke 1999 Development Team Sunweb + 03:32
136 Yannick Mayer 1991 Veloclub Ratisbona + 03:32
137 Umberto Orsini 1994 Bardiani - CSF + 04:03
138 Michal Rotter 2000 TJ Favorit Brno + 04:16
139 Gregor Matija Cerne 1998 KK Bled + 04:28
140 Vojtech Kminek 2000 TJ Favorit Brno + 04:28
141 Julian Gruber 1997 SportLand Niederösterreich Selle + 04:40
142 Luka Sagadin 1999 Meblo Jogi Pro-Concrete + 04:42
143 Jon Bozic 1996 Adria Mobil + 04:49
144 Martin Chren 1999 Slovakia + 04:53
145 Johan Langballe 1999 Team Waoo + 04:53
146 Mathias Larsen 1999 Team Waoo + 04:53
147 Pascal Treubel 1997 Heizomat Rad-Net.de + 04:53
148 Robert Jägeler 1996 P&S Metalltechnik + 04:53
149 Tobias Nolde 1998 P&S Metalltechnik + 04:53
150 Andrea Guardini 1989 Bardiani - CSF + 05:53
151 Daniel Auer 1994 Maloja Pushbikers + 05:53
152 Robert Jenko 1990 Meblo Jogi Pro-Concrete + 05:53
153 Andre Sotberg 1997 Team Coop + 05:53
154 Samuel Oros 1998 Slovakia + 05:53
155 Trond Håkon Trondsen 1994 Team Coop + 05:53
156 Michal Hloza 1997 Slovakia + 05:53
157 Jakub Varhanovsky 1999 Slovakia + 07:05
158 Mateo Frankovic 1994 Meridiana - Kamen Team + 07:05
159 Matthias Mangertseder 1998 Team Felbermayr - Simplon Wels + 07:05
160 Leon Echtermann 1997 Hermann Radteam + 07:05
161 Stefan Taferner 1996 WSA KTM Graz + 07:22
162 David Kasko 1997 Slovakia + 08:30
163 Juan Camacho 1995 Kometa Cycling Team + 09:03
164 Antonio Puppio 1999 Kometa Cycling Team + 09:22
DNS Stefan Brandlmeier 1993 Veloclub Ratisbona
DNF Lukas Viehberger 2000 SportLand Niederösterreich Selle
DNF Manuel Porzner 1996 Hermann Radteam
Pos Name Born Team Time
01 52 Attila Valter 1998 CCC Development Team 03:40:37
02 26 Rok Korosec 1993 Ljubljana Gusto Xaurum + 02
03 4 Kamil Malecki 1996 CCC Development Team + 06
04 75 Kristian Aasvold 1995 Team Coop + 08
05 15 Jodok Salzmann 1995 Maloja Pushbikers + 08
06 35 Georg Zimmerman 1997 Tirol KTM Cycling Team + 09
07 24 Stefano Oldani 1998 Kometa Cycling Team + 15
08 32 Florian Stork 1997 Development Team Sunweb + 15
09 56 Michal Schlegel 1995 Elkov - Author + 17
10 84 Felix Gall 1998 Development Team Sunweb + 18
11 85 Federico Zurlo 1994 Giotti Victoria-Palomar + 19
12 31 Stephan Rabitsch 1991 Team Felbermayr - Simplon Wels + 19
13 43 Michal Paluta 1995 CCC Development Team + 20
14 18 Lukas Schlemmer 1995 Maloja Pushbikers + 22
15 69 Simone Ravanelli 1995 Biesse Carrera Gavardo + 22
16 57 Jacopo Mosca 1993 D'Amico - UM Tools + 24
17 103 Rasmus Guldhammer 1989 Team Waoo + 25
18 64 Radoslav Rogina 1979 Adria Mobil + 25
19 64 Lorenzo Rota 1995 Bardiani - CSF + 25
20 9 Gasper Katrasnik 1995 Adria Mobil + 25
21 36 Patryk Stosz 1994 CCC Development Team + 26
22 4 Juri Hollmann 1999 Heizomat Rad-Net.de + 26
23 4 Tobias Bayer 1999 Tirol KTM Cycling Team + 27
24 138 Ivan Martinelli 1990 D'Amico - UM Tools + 27
25 9 Jaka Primozic 1998 KK Kranj + 28
26 9 Patrick Haller 1997 Heizomat Rad-Net.de + 28
27 10 Jonathan Dinkler 1995 P&S Metalltechnik + 28
28 10 Miguel Heidemann 1998 Hermann Radteam + 28
29 17 Michael Kukrle 1994 Elkov - Author + 28
30 98 Jan Tschernoster 1996 Heizomat Rad-Net.de + 30
31 77 Benjamin Brkic 1996 Team Felbermayr - Simplon Wels + 30
32 35 Michael Carbel 1995 Team Waoo + 30
33 38 Andi Bajc 1988 Team Felbermayr - Simplon Wels + 30
34 38 Mathias Flückiger 1988 Switzerland + 30
35 31 Tilen Finkst 1997 Ljubljana Gusto Xaurum + 30
36 38 Ziga Groselj 1993 Adria Mobil + 30
37 82 Isaac Cantón Serrano 1996 Kometa Cycling Team + 31
38 55 Jacob Eriksson 1999 Team Coop + 31
39 59 Piotr Brozyna 1995 CCC Development Team + 32
40 60 Petr Hampl 1993 TJ Favorit Brno + 32
41 24 Jan Barta 1984 Elkov - Author + 32
42 68 Matteo Bellia 1997 Biesse Carrera Gavardo + 33
43 16 Johannes Schinnagel 1996 Maloja Pushbikers + 33
44 15 Fabian Kässmann 1998 P&S Metalltechnik + 33
45 6 Szymon Tracz 1998 CCC Development Team + 35
46 6 Antonio Barac 1997 Meridiana - Kamen Team + 35
47 8 Fabian Giger 1987 Switzerland + 35
48 14 Emanuele Onesti 1995 Giotti Victoria-Palomar + 35
49 14 Jakub Otruba 1998 Elkov - Author + 36
50 16 Håkon Lunder Aalrust 1998 Team Coop + 36
51 24 Hans-Jörg Leopold 1983 Maloja Pushbikers + 36
52 49 Omar El Gouzi 1999 Tirol KTM Cycling Team + 38
53 51 Fabian Schormair 1994 P&S Metalltechnik + 38
54 57 Uros Repse 1993 KK Bled + 39
55 57 Lukas Fluckiger 1994 Switzerland + 39
56 58 Emil Dima 1997 Giotti Victoria-Palomar + 39
57 58 Kevin Colleoni 1999 Biesse Carrera Gavardo + 39
58 60 Denis Marian Vulcan 1999 Giotti Victoria-Palomar + 40
59 65 Jesper Schultz 1996 Team Waoo + 41
60 71 Kristijan Hocevar 1999 Meblo Jogi Pro-Concrete + 42
61 71 Matteo Rabottini 1987 Meridiana - Kamen Team + 42
62 79 Johannes Adamietz 1998 Hermann Radteam + 43
63 85 Stefan Poll 1986 WSA KTM Graz + 44
64 28 Federico Burchio 1996 D'Amico - UM Tools + 52
65 5 Matic Veber 1996 KK Bled + 52
66 2 Luka Pajek 1996 KK Bled + 54
67 44 Patrick Gamper 1997 Tirol KTM Cycling Team + 55
68 60 Fabian Lienhard 1993 Switzerland + 56
69 15 Jarno Mobach 1998 Development Team Sunweb + 01:00
70 33 Nik Cemazar 1999 KK Kranj + 01:00
71 79 Benjamin Herden 1990 Veloclub Ratisbona + 01:01
72 14 Martin Boubal 1984 CK Pribram - Fany Gastro + 01:02
73 61 Riccardo Stacchiotti 1991 Giotti Victoria-Palomar + 01:03
74 39 Michel Piccot 1997 Biesse Carrera Gavardo + 01:04
75 65 Frederik Thomsen 2000 Team Waoo + 01:08
76 50 Rok Naglic 1996 Meblo Jogi Pro-Concrete + 01:13
77 63 Felix Ritzinger 1996 Maloja Pushbikers + 01:15
78 10 Ben Hill 1990 Ljubljana Gusto Xaurum + 01:15
79 54 Claudio Imhof 1990 Switzerland + 01:15
80 3 Tomas Jakoubek 1999 CK Pribram - Fany Gastro + 01:15
81 42 Vincenzo Albanese 1996 Bardiani - CSF + 01:17
82 69 Marko Kump 1988 Adria Mobil + 01:19
83 22 Ales Pirih 2000 KK Kranj + 01:23
84 60 Matic Groselj 1996 Ljubljana Gusto Xaurum + 01:33
85 43 Markus Wildauer 1998 Tirol KTM Cycling Team + 01:34
86 35 Daniel Lehner 1994 Team Felbermayr - Simplon Wels + 01:35
87 72 Adam Sekanina 1995 TJ Favorit Brno + 01:41
88 46 Leo L'Homme 1996 Switzerland + 01:42
89 46 Simone Sterbini 1993 Giotti Victoria-Palomar + 01:42
90 64 Lukas Malgay 1990 Veloclub Ratisbona + 01:45
91 88 Nicolas Dalla Valle 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:48
92 14 Matej Zahalka 1993 Elkov - Author + 01:53
93 4 Frantisek Sisr 1993 Elkov - Author + 01:55
94 2 Daniel Savini 1997 Bardiani - CSF + 01:55
95 2 Jonas Sonnleitner 1997 Veloclub Ratisbona + 01:56
96 59 Martin Vlcak 1998 Slovakia + 01:58
97 16 Luka Cotar 1996 KK Kranj + 02:01
98 53 Robert Malik 1993 CK Pribram - Fany Gastro + 02:03
99 24 Michal Prochazka 1999 TJ Favorit Brno + 02:12
100 39 Luka Lakota 1998 KK Kranj + 02:27
101 63 Emanuel Kiserlovski 1984 Meridiana - Kamen Team + 02:32
102 23 Nils Friedl 1997 WSA KTM Graz + 02:35
103 24 Nedtad Mahmic 1997 Meblo Jogi Pro-Concrete + 02:44
104 5 Stefano Taglietti 1999 Biesse Carrera Gavardo + 02:47
105 61 Robert Müller 1986 Veloclub Ratisbona + 02:47
106 51 Thomas Umhaller 1995 SportLand Niederösterreich Selle MP + 02:50
107 74 Diego Pablo Sevilla 1996 Kometa Cycling Team + 03:14
108 63 David Per 1995 Adria Mobil + 03:14
109 24 David Kulhanek 2000 TJ Favorit Brno + 03:17
110 19 Filip Kvasina 1998 KK Kranj + 03:17
111 26 Vojtech Modlitba 1996 CK Pribram - Fany Gastro + 03:22
112 33 Pavel Gruber 1996 CK Pribram - Fany Gastro + 03:23
113 33 Simon Cibej 1997 Meblo Jogi Pro-Concrete + 03:24
114 46 Roman Kustadinchev 1995 D'Amico - UM Tools + 03:26
115 71 Viktor Potocki 1999 Ljubljana Gusto Xaurum + 03:27
116 31 Alexander Gratzer 2000 WSA KTM Graz + 03:34
117 48 Tommaso Bramati 1998 Biesse Carrera Gavardo + 03:36
118 117 Niklas Märkl 1999 Development Team Sunweb + 03:37
119 117 Marius Mayrhofer 2000 Development Team Sunweb + 03:37
120 115 Leon Heinschke 1999 Development Team Sunweb + 03:37
121 112 Lennart Jung 2000 Hermann Radteam + 03:38
122 62 Matthias Krizek 1988 Team Felbermayr - Simplon Wels + 03:39
123 108 Marcel Franz 1996 Heizomat Rad-Net.de + 03:39
124 108 Olav Hjemsæter 1999 Team Coop + 03:39
125 30 Michael Holland 2000 SportLand Niederösterreich Selle MP + 03:45
126 24 Daniel Viegas 1998 Kometa Cycling Team + 03:45
127 22 Angelo Raffaele 1991 D'Amico - UM Tools + 03:45
128 30 Robert Retschke 1980 P&S Metalltechnik + 03:46
129 13 Calvin Dik 2000 Heizomat Rad-Net.de + 03:46
130 8 Nils Weispfennig 2000 Hermann Radteam + 03:47
131 1 Giovanni Carboni 1995 Bardiani - CSF + 03:49
132 1 Yannick Mayer 1991 Veloclub Ratisbona + 03:49
133 9 Freek Van Rossem 1999 D'Amico - UM Tools + 03:50
134 15 Lorenzo Marenzi 1998 Meridiana - Kamen Team + 03:52
135 26 Kristijan Budimir 1999 Meridiana - Kamen Team + 03:53
136 27 Takeaki Amezawa 1995 Ljubljana Gusto Xaurum + 03:55
137 20 Umberto Orsini 1994 Bardiani - CSF + 04:18
138 15 Michal Rotter 2000 TJ Favorit Brno + 04:36
139 3 Vojtech Kminek 2000 TJ Favorit Brno + 04:45
140 12 Gregor Matija Cerne 1998 KK Bled + 04:48
141 65 Luka Sagadin 1999 Meblo Jogi Pro-Concrete + 04:53
142 112 Jon Bozic 1996 Adria Mobil + 04:58
143 - Julian Gruber 1997 SportLand Niederösterreich Selle MP + 04:58
144 122 Pascal Treubel 1997 Heizomat Rad-Net.de + 05:01
145 119 Robert Jägeler 1996 P&S Metalltechnik + 05:01
146 87 Johan Langballe 1999 Team Waoo + 05:03
147 89 Mathias Larsen 1999 Team Waoo + 05:03
148 19 Tobias Nolde 1998 P&S Metalltechnik + 05:10
149 5 Martin Chren 1999 Slovakia + 05:11
150 140 Daniel Auer 1994 Maloja Pushbikers + 05:59
151 130 Trond Håkon Trondsen 1994 Team Coop + 06:01
152 105 Robert Jenko 1990 Meblo Jogi Pro-Concrete + 06:02
153 104 Andrea Guardini 1989 Bardiani - CSF + 06:03
154 76 Andre Sotberg 1997 Team Coop + 06:04
155 67 Samuel Oros 1998 Slovakia + 06:05
156 11 Michal Hloza 1997 Slovakia + 06:32
157 151 Leon Echtermann 1997 Hermann Radteam + 07:10
158 78 Jakub Varhanovsky 1999 Slovakia + 07:17
159 50 Matthias Mangertseder 1998 Team Felbermayr - Simplon Wels + 07:19
160 5 Mateo Frankovic 1994 Meridiana - Kamen Team + 07:31
161 54 Stefan Taferner 1996 WSA KTM Graz + 07:36
162 6 David Kasko 1997 Slovakia + 08:50
163 113 Juan Camacho 1995 Kometa Cycling Team + 09:13
164 116 Antonio Puppio 1999 Kometa Cycling Team + 09:31
Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy
Croatia
01.stage Hilly MF
161 km
Poreč -> Labin
March 15th (2019)
Leader A.Valter
Mountain L.Echtermann
Sprint M.Zahalka

Want to use results from
FirstCycling on your site?