Right now | Confirmed transfers | Cyclo-cross | World Championship | Vuelta | Uno-X Dev Weekend

2015 Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

Stage overview Stage profiles Prologue 01 02 03

Results: 01.stage FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC
01 Sergey Nikolaev 1988 Itera - Katusha 03:35:036
02 Markus Eibegger 1984 Synergy Baku Cycling + 005
03 Michael Gogl 1993 Felbermayr - Simplon + 034
04 Silvio Herklotz 1994 Team Stölting + 033
05 Marko Kump 1988 Adria Mobil + 033
06 Jiri Polnicky 1989 Whirlpool - Author + 082
07 Florian Bissinger 1988 WSA - Greenlife + 092
08 Gregor Muhlberger 1994 Felbermayr - Simplon + 092
09 Dennis Van Winden 1987 Synergy Baku Cycling + 092
10 Jordi Simon 1990 Team Ecuador + 092
11 Felix Grossschartner 1993 Felbermayr - Simplon + 091
12 Francesco Reda 1982 Team Idea 2010 ASD + 091
13 Antonio Santoro 1989 MG Kvis - Vega + 091
14 Sam Oomen 1995 Rabobank DT + 091
15 Bartlomiej Matysiak 1984 CCC Sprandi Polkowice + 091
16 Nicola Gaffurini 1989 MG Kvis - Vega + 141
17 Marco Tizza 1992 Team Idea 2010 ASD + 141
18 Andi Bajc 1988 Amplatz - BMC + 141
19 Thomas Lebas 1985 Bridgestone - Anchor + 141
20 Marco D'Urbano 1991 GM Cycling Team + 141
21 Lukas Pöstlberger 1992 Tirol Cycling Team + 141
22 Martijn Tusveld 1993 Rabobank DT + 141
23 Maximilian Schachmann 1994 AWT - GreenWay + 14-
24 Jeroen Meijers 1993 Rabobank DT + 14-
25 Alexis Guérin 1992 AWT - GreenWay + 14-
26 Jan Tratnik 1990 Amplatz - BMC + 14-
27 Marek Canecky 1988 Amplatz - BMC + 14-
28 Emanuel Kiserlovski 1984 Meridiana - Kamen Team + 14-
29 Igor Frolov 1990 Itera - Katusha + 14-
30 Antwan Tolhoek 1994 Rabobank DT + 14-
31 Rok Korosec 1993 Radenska + 14
32 Ioannis Tamouridis 1980 Synergy Baku Cycling + 14
33 Anton Samokhvalov 1986 Itera - Katusha + 14
34 Primoz Roglic 1989 Adria Mobil + 14
35 Frederik Wilmann 1985 Team RingeriksKraft + 14
36 Emanuel Piaskowy 1991 Cycling Academy Team + 14
37 Michal Schlegel 1995 AWT - GreenWay + 14
38 Fabian Schormair 1994 Team Heizomat + 14
39 Clemens Fankhauser 1985 Hrinkow Advarics + 14
40 Michael Taferner 1993 WSA - Greenlife + 14
41 Maxim Pokidov 1989 Itera - Katusha + 14
42 Andreas Vangstad 1992 Team Sparebanken Sør + 14
43 Gianmarco Di Francesco 1989 MG Kvis - Vega + 14
44 Dmitry Samokhvalov 1986 Itera - Katusha + 14
45 Jure Golcer 1977 Felbermayr - Simplon + 14
46 Jakub Kaczmarek 1993 CCC Sprandi Polkowice + 14
47 Thomas Buchacek 1978 Whirlpool - Author + 14
48 Marko Pavlic 1993 Radenska + 14
49 Dennis Paulus 1994 Amplatz - BMC + 14
50 Patryk Stosz 1994 CCC Sprandi Polkowice + 14
51 Christian Koch 1996 LKT Team Brandenburg + 14
52 Lukas Fluckiger 1994 Switzerland + 14
53 Michal Paluta 1995 CCC Sprandi Polkowice + 14
54 Daniel Turek 1993 Cycling Academy Team + 14
55 Martin Hunal 1989 Whirlpool - Author + 14
56 Radovan Dolezel 1994 SKC Tufo - Prostejov + 14
57 Renzo Zanelli 1988 Kemo - Dukla Trencin + 14
58 Tomas Koudela 1992 SKC Tufo - Prostejov + 14
59 Bruno Maltar 1994 Meridiana - Kamen Team + 14
60 Ziga Groselj 1993 Sava + 14
61 Matvei Mamykin 1994 Itera - Katusha + 14
62 Alexander Rybakov 1988 Russia + 14
63 Stephan Rabitsch 1991 Felbermayr - Simplon + 14
64 Eric Süssmilch 1995 MLP Team Bergstrasse + 14
65 Jose Tito Hernandez 1994 GM Cycling Team + 14
66 Dominik Hrinkow 1988 Hrinkow Advarics + 14
67 Damien Monier 1982 Bridgestone - Anchor + 14
68 Kristjan Fajt 1985 Adria Mobil + 14
69 Patrik Tybor 1987 Kemo - Dukla Trencin + 14
70 Julien Essers 1992 Team Heizomat + 14
71 Hans-Jörg Leopold 1983 WSA - Greenlife + 14
72 Joao Gaspar 1992 Team Ecuador + 14
73 Lubos Malovec 1994 Cycling Academy Team + 14
74 John Mandrysch 1996 MLP Team Bergstrasse + 14
75 Matija Kvasina 1981 Felbermayr - Simplon + 14
76 Kristoffer Sommer Wormsen 1991 Team RingeriksKraft + 14
77 Ryota Nishizono 1987 Bridgestone - Anchor + 14
78 Peter Kusztor 1984 Amplatz - BMC + 14
79 Jan Brockhoff 1994 AWT - GreenWay + 14
80 Max Emil Kørner 1991 Team RingeriksKraft + 14
81 Piotr Brozyna 1995 CCC Sprandi Polkowice + 14
82 Florian Gaugl 1991 WSA - Greenlife + 14
83 Vegard Robinson Bugge 1989 Team Sparebanken Sør + 14
84 Higinio Fernandez 1988 Team Ecuador + 14
85 Philipp Zwingenberger 1993 Team Heizomat + 14
86 Sho Hatsuyama 1988 Bridgestone - Anchor + 14
87 Matej Razingar 1994 Sava + 14
88 Michele Gazzara 1990 MG Kvis - Vega + 14
89 Thomas Koep 1990 Team Stölting + 14
90 Leon Berger 1995 LKT Team Brandenburg + 14
91 Maksym Averin 1985 Synergy Baku Cycling + 14
92 Matej Zahalka 1993 SKC Tufo - Prostejov + 14
93 Aydar Zakarin 1994 Russia + 14
94 Mike-Aaron Egger 1993 MLP Team Bergstrasse + 14
95 Tomas Kalojiros 1994 Whirlpool - Author + 14
96 Rayane Bouhanni 1996 AWT - GreenWay + 14
97 Kristian Aasvold 1995 Team Sparebanken Sør + 14
98 Andreas Erland 1992 Team Sparebanken Sør + 14
99 Gasper Katrasnik 1995 Sava + 14
100 Isaac Carbonell 1994 Team Ecuador + 14
101 Jordan Parra 1994 GM Cycling Team + 14
102 Jan Sokol 1990 WSA - Greenlife + 14
103 Mario Dasko 1994 Cycling Academy Team + 14
104 Andri Frischknecht 1994 Switzerland + 14
105 Nico Brüngger 1988 Switzerland + 14
106 Mateo Frankovic 1994 Meridiana - Kamen Team + 14
107 Arne Egner 1994 Team Stölting + 14
108 Alexander Meier 1992 Hrinkow Advarics + 14
109 Josef Schafbauer 1992 Veloclub Ratisbona + 14
110 Timofey Kritskiy 1987 Russia + 14
111 Filippo Fortin 1989 GM Cycling Team + 14
112 Lars Förster 1993 Switzerland + 14
113 Eryk Laton 1993 CCC Sprandi Polkowice + 14
114 Andreas Hofer 1991 Hrinkow Advarics + 14
115 Alvaro Cuadros 1995 AWT - GreenWay + 14
116 Fabio Nappa 1992 Veloclub Ratisbona + 14
117 Maximilian Kuen 1992 Amplatz - BMC + 14
118 Enea Vetsch 1994 Switzerland + 14
119 Sebastien Baldauf 1989 Hrinkow Advarics + 14
120 Robert Jenko 1990 Radenska + 14
121 Josef Benetseder 1983 Hrinkow Advarics + 14
122 Maros Kovac 1977 Kemo - Dukla Trencin + 14
123 Christer Jensen 1990 Team RingeriksKraft + 14
124 Uros Repse 1993 Meridiana - Kamen Team + 14
125 Martin Reimer 1987 LKT Team Brandenburg + 14
126 Umberto Poli 1996 Novo Nordisk Dev. + 01:25
127 Simone Campagnaro 1986 Meridiana - Kamen Team + 01:25
128 Takero Terasaki 1991 Bridgestone - Anchor + 01:25
129 Florian Obersteiner 1995 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 01:33
130 Matej Jurco 1984 Kemo - Dukla Trencin + 01:33
131 Jonathan Dinkler 1995 P&S Team Thüringen + 01:33
132 Mamyr Stash 1993 Russia + 01:33
133 Wociech Migdal 1991 Cycling Academy Team + 01:33
134 Peter Förster 1995 Veloclub Ratisbona + 01:33
135 Davide Vigano 1984 Team Idea 2010 ASD + 01:33
136 Enea Cambianica 1989 Meridiana - Kamen Team + 01:36
137 Domen Novak 1995 Adria Mobil + 01:40
138 Alessandro Pettiti 1990 Team Idea 2010 ASD + 01:40
139 Patryk Talaga 1995 Cycling Academy Team + 01:40
140 Sergey Mosin 1995 Russia + 02:22
141 Jure Miskulin 1994 Radenska + 02:27
142 Marek Sipos 1996 SKC Tufo - Prostejov + 02:33
143 Moritz Füssnegger 1996 MLP Team Bergstrasse + 02:40
144 Daniele Cavasin 1988 GM Cycling Team + 02:47
145 Torben Xanke 1993 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 02:52
146 Benedikt Becker 1985 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 02:52
147 Matic Safaric Kolar 1995 Radenska + 02:52
148 Franz-Leon Schuchmann 1996 P&S Team Thüringen + 02:59
149 Matic Groselj 1996 Sava + 02:59
150 Wojciech Pszczolarski 1991 SKC Tufo - Prostejov + 03:03
151 Sven Reutter 1996 Team Stölting + 03:14
152 Benjamin Brkic 1996 Tirol Cycling Team + 03:14
153 Holger Burkhardt 1987 Team Heizomat + 03:14
154 Andrea Ruscetta 1990 GM Cycling Team + 03:14
155 Benjamin Edmüller 1987 Team Heizomat + 03:14
156 Claudio Imhof 1990 Switzerland + 03:19
157 Mehdi Benhamouda 1995 Novo Nordisk Dev. + 03:19
158 Daniel Auer 1994 WSA - Greenlife + 03:37
159 Matteo Malucelli 1993 Team Idea 2010 ASD + 03:39
160 Alexander Wachter 1995 Tirol Cycling Team + 03:39
161 Carl Fredrik Hagen 1991 Team Sparebanken Sør + 03:46
162 Martin Otonicar 1994 Radenska + 03:50
163 Maurizio Damiano 1992 Team Idea 2010 ASD + 03:50
164 Miha Poljanec 1995 Sava + 03:58
165 Quentin Valognes 1996 Novo Nordisk Dev. + 03:58
166 Konrad Gessner 1995 P&S Team Thüringen + 03:58
167 Gabriel Ossyra 1993 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 03:58
168 Ismayil Ilyasov 1994 Synergy Baku Cycling + 04:05
169 Carl Soballa 1994 LKT Team Brandenburg + 04:05
170 Franz Schiewer 1990 LKT Team Brandenburg + 04:08
171 Willi Willwohl 1994 LKT Team Brandenburg + 04:08
172 Luca Herbert 1994 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 04:08
173 Kasper Asgreen 1995 MLP Team Bergstrasse + 04:29
174 Gero Walbrül 1990 Team Heizomat + 04:54
175 Daragh Campbell 1995 Novo Nordisk Dev. + 04:56
176 Jonas Barnick 1996 MLP Team Bergstrasse + 04:59
177 Jernej Svab 1995 Sava + 05:29
178 Ludek Lichnovsky 1995 SKC Tufo - Prostejov + 05:32
179 Martin Duben 1995 Kemo - Dukla Trencin + 05:40
180 Ezra Ward-Packard 1994 Novo Nordisk Dev. + 05:45
181 Øivind Lukkedal 1994 Team RingeriksKraft + 07:04
182 Audun Brekke Fløtten 1990 Team RingeriksKraft + 07:21
183 David Per 1995 Adria Mobil + 07:49
184 Josip Rumac 1994 Adria Mobil + 07:49
185 Robert Jägeler 1996 P&S Team Thüringen + 08:55
186 Lukas Steger 1995 P&S Team Thüringen + 08:55
187 Michele Scartezzini 1992 MG Kvis - Vega + 09:00
188 Moreno Giampaolo 1991 MG Kvis - Vega + 09:00
189 Milan Holomek 1995 Kemo - Dukla Trencin + 09:00
190 Hiroshi Tsubaki 1991 Bridgestone - Anchor + 10:06
191 Emanuel Mini 1986 Novo Nordisk Dev. + 10:55
192 Lennard Hofstede 1994 Rabobank DT + 11:51
DNS Mario Schoibl 1990 Tirol Cycling Team
DNS Manuel Porzner 1996 Team Stölting
DNS Lennard Kämna 1996 Team Stölting
DNS Robert Krause 1995 P&S Team Thüringen
DNF Patrick Bosman 1994 Tirol Cycling Team
DNF Wolfgang Brandl 1986 Veloclub Ratisbona
DNF David Wöhrer 1990 Tirol Cycling Team
DNF Mitchell Cornelisse 1996 Rabobank DT
Pos Name Born Team Time
01 13 Sergey Nikolaev 1988 Itera - Katusha 03:37:04
02 23 Markus Eibegger 1984 Synergy Baku Cycling Project + 06
03 7 Michael Gogl 1993 Team Felbermayr - Simplon Wels + 09
04 9 Marko Kump 1988 Adria Mobil + 13
05 38 Silvio Herklotz 1994 Team Stölting + 16
06 3 Felix Grossschartner 1993 Team Felbermayr - Simplon Wels + 18
07 1 Gregor Muhlberger 1994 Team Felbermayr - Simplon Wels + 19
08 1 Dennis Van Winden 1987 Synergy Baku Cycling Project + 19
09 22 Sam Oomen 1995 Rabobank DT + 21
10 2 Primoz Roglic 1989 Adria Mobil + 21
11 23 Jordi Simon 1990 Team Ecuador + 21
12 11 Lukas Pöstlberger 1992 Tirol Cycling Team + 22
13 11 Michael Taferner 1993 WSA - Greenlife + 22
14 34 Florian Bissinger 1988 WSA - Greenlife + 22
15 11 Maximilian Schachmann 1994 AWT - GreenWay + 24
16 11 Jan Brockhoff 1994 AWT - GreenWay + 24
17 6 Maksym Averin 1985 Synergy Baku Cycling Project + 24
18 6 Jan Tratnik 1990 Amplatz - BMC + 24
19 4 Philipp Zwingenberger 1993 Team Heizomat + 25
20 3 Nicola Gaffurini 1989 MG Kvis - Vega + 25
21 91 Jiri Polnicky 1989 Whirlpool - Author + 25
22 2 Filippo Fortin 1989 GM Cycling Team + 25
23 78 Francesco Reda 1982 Team Idea 2010 ASD + 25
24 2 Martijn Tusveld 1993 Rabobank DT + 25
25 2 Fabian Schormair 1994 Team Heizomat + 25
26 - Ioannis Tamouridis 1980 Synergy Baku Cycling Project + 26
27 - Bruno Maltar 1994 Meridiana - Kamen Team + 26
28 - Rayane Bouhanni 1996 AWT - GreenWay + 26
29 1 Christian Koch 1996 LKT Team Brandenburg + 26
30 88 Bartlomiej Matysiak 1984 CCC Sprandi Polkowice + 26
31 1 Peter Kusztor 1984 Amplatz - BMC + 26
32 1 Jeroen Meijers 1993 Rabobank DT + 26
33 2 John Mandrysch 1996 MLP Team Bergstrasse + 26
34 2 Christer Jensen 1990 Team RingeriksKraft + 26
35 2 Andreas Vangstad 1992 Team Sparebanken Sør + 26
36 2 Jordan Parra 1994 GM Cycling Team + 26
37 3 Andreas Erland 1992 Team Sparebanken Sør + 27
38 3 Marco D'Urbano 1991 GM Cycling Team + 27
39 3 Timofey Kritskiy 1987 Russia National Team + 27
40 6 Alexis Guérin 1992 AWT - GreenWay + 27
41 4 Tomas Kalojiros 1994 Whirlpool - Author + 27
42 5 Kristoffer Sommer Wormsen 1991 Team RingeriksKraft + 27
43 7 Antwan Tolhoek 1994 Rabobank DT + 27
44 5 Lubos Malovec 1994 Cycling Academy Team + 27
45 6 Marek Canecky 1988 Amplatz - BMC + 27
46 7 Vegard Robinson Bugge 1989 Team Sparebanken Sør + 27
47 7 Eryk Laton 1993 CCC Sprandi Polkowice + 27
48 7 Daniel Turek 1993 Cycling Academy Team + 27
49 7 Julien Essers 1992 Team Heizomat + 27
50 9 Andi Bajc 1988 Amplatz - BMC + 27
51 7 Arne Egner 1994 Team Stölting + 27
52 8 Joao Gaspar 1992 Team Ecuador + 28
53 8 Robert Jenko 1990 Radenska + 28
54 9 Dmitry Samokhvalov 1986 Itera - Katusha + 28
55 7 Patrik Tybor 1987 Kemo - Dukla Trencin + 28
56 8 Alvaro Cuadros 1995 AWT - GreenWay + 28
57 8 Gianmarco Di Francesco 1989 MG Kvis - Vega + 28
58 8 Martin Hunal 1989 Whirlpool - Author + 28
59 94 Antonio Santoro 1989 MG Kvis - Vega + 28
60 8 Maxim Pokidov 1989 Itera - Katusha + 28
61 10 Thomas Koep 1990 Team Stölting + 28
62 25 Rok Korosec 1993 Radenska + 28
63 10 Florian Gaugl 1991 WSA - Greenlife + 29
64 10 Alexander Meier 1992 Hrinkow Advarics Cycleangteam + 29
65 10 Anton Samokhvalov 1986 Itera - Katusha + 29
66 10 Jose Tito Hernandez 1994 GM Cycling Team + 29
67 48 Marko Pavlic 1993 Radenska + 29
68 9 Matija Kvasina 1981 Team Felbermayr - Simplon Wels + 29
69 12 Piotr Brozyna 1995 CCC Sprandi Polkowice + 29
70 12 Gasper Katrasnik 1995 Sava + 29
71 13 Jan Sokol 1990 WSA - Greenlife + 29
72 13 Andri Frischknecht 1994 Switzerland National Team + 29
73 13 Kristjan Fajt 1985 Adria Mobil + 29
74 15 Radovan Dolezel 1994 SKC Tufo - Prostejov + 30
75 20 Marco Tizza 1992 Team Idea 2010 ASD + 30
76 18 Mario Dasko 1994 Cycling Academy Team + 30
77 19 Kristian Aasvold 1995 Team Sparebanken Sør + 30
78 20 Frederik Wilmann 1985 Team RingeriksKraft + 30
79 20 Maximilian Kuen 1992 Amplatz - BMC + 30
80 20 Eric Süssmilch 1995 MLP Team Bergstrasse + 30
81 22 Stephan Rabitsch 1991 Team Felbermayr - Simplon Wels + 30
82 22 Maros Kovac 1977 Kemo - Dukla Trencin + 30
83 23 Uros Repse 1993 Meridiana - Kamen Team + 30
84 24 Michal Paluta 1995 CCC Sprandi Polkowice + 31
85 24 Andreas Hofer 1991 Hrinkow Advarics Cycleangteam + 31
86 24 Tomas Koudela 1992 SKC Tufo - Prostejov + 31
87 26 Emanuel Piaskowy 1991 Cycling Academy Team + 31
88 28 Leon Berger 1995 LKT Team Brandenburg + 31
89 28 Thomas Buchacek 1978 Whirlpool - Author + 31
90 33 Igor Frolov 1990 Itera - Katusha + 31
91 31 Patryk Stosz 1994 CCC Sprandi Polkowice + 31
92 29 Renzo Zanelli 1988 Kemo - Dukla Trencin + 31
93 31 Clemens Fankhauser 1985 Hrinkow Advarics Cycleangteam + 31
94 35 Alexander Rybakov 1988 Russia National Team + 32
95 33 Ryota Nishizono 1987 Bridgestone - Anchor Cycling Team + 32
96 34 Nico Brüngger 1988 Switzerland National Team + 32
97 35 Martin Reimer 1987 LKT Team Brandenburg + 32
98 35 Max Emil Kørner 1991 Team RingeriksKraft + 32
99 36 Sebastien Baldauf 1989 Hrinkow Advarics Cycleangteam + 32
100 37 Hans-Jörg Leopold 1983 WSA - Greenlife + 32
101 38 Aydar Zakarin 1994 Russia National Team + 32
102 39 Michele Gazzara 1990 MG Kvis - Vega + 33
103 39 Matej Zahalka 1993 SKC Tufo - Prostejov + 33
104 39 Damien Monier 1982 Bridgestone - Anchor Cycling Team + 33
105 39 Jure Golcer 1977 Team Felbermayr - Simplon Wels + 33
106 40 Josef Benetseder 1983 Hrinkow Advarics Cycleangteam + 33
107 41 Lars Förster 1993 Switzerland National Team + 33
108 41 Lukas Fluckiger 1994 Switzerland National Team + 33
109 41 Jakub Kaczmarek 1993 CCC Sprandi Polkowice + 33
110 45 Michal Schlegel 1995 AWT - GreenWay + 33
111 46 Dominik Hrinkow 1988 Hrinkow Advarics Cycleangteam + 34
112 49 Ziga Groselj 1993 Sava + 34
113 49 Mateo Frankovic 1994 Meridiana - Kamen Team + 34
114 49 Emanuel Kiserlovski 1984 Meridiana - Kamen Team + 34
115 49 Sho Hatsuyama 1988 Bridgestone - Anchor Cycling Team + 34
116 51 Dennis Paulus 1994 Amplatz - BMC + 35
117 54 Mike-Aaron Egger 1993 MLP Team Bergstrasse + 35
118 57 Josef Schafbauer 1992 Veloclub Ratisbona + 36
119 59 Enea Vetsch 1994 Switzerland National Team + 36
120 60 Thomas Lebas 1985 Bridgestone - Anchor Cycling Team + 37
121 61 Higinio Fernandez 1988 Team Ecuador + 37
122 61 Matvei Mamykin 1994 Itera - Katusha + 39
123 63 Isaac Carbonell 1994 Team Ecuador + 39
124 65 Fabio Nappa 1992 Veloclub Ratisbona + 40
125 67 Matej Razingar 1994 Sava + 41
126 28 Umberto Poli 1996 Novo Nordisk Development + 01:44
127 42 Simone Campagnaro 1986 Meridiana - Kamen Team + 01:46
128 71 Mamyr Stash 1993 Russia National Team + 01:46
129 50 Davide Vigano 1984 Team Idea 2010 ASD + 01:48
130 19 Wociech Migdal 1991 Cycling Academy Team + 01:50
131 54 Takero Terasaki 1991 Bridgestone - Anchor Cycling Team + 01:50
132 12 Florian Obersteiner 1995 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 01:50
133 18 Jonathan Dinkler 1995 P&S Team Thüringen + 01:52
134 34 Matej Jurco 1984 Kemo - Dukla Trencin + 01:54
135 1 Enea Cambianica 1989 Meridiana - Kamen Team + 01:54
136 38 Peter Förster 1995 Veloclub Ratisbona + 01:55
137 47 Alessandro Pettiti 1990 Team Idea 2010 ASD + 01:56
138 45 Patryk Talaga 1995 Cycling Academy Team + 01:56
139 6 Domen Novak 1995 Adria Mobil + 01:59
140 73 Sergey Mosin 1995 Russia National Team + 02:36
141 63 Jure Miskulin 1994 Radenska + 02:42
142 37 Marek Sipos 1996 SKC Tufo - Prostejov + 02:56
143 74 Daniele Cavasin 1988 GM Cycling Team + 03:01
144 29 Moritz Füssnegger 1996 MLP Team Bergstrasse + 03:02
145 48 Matic Safaric Kolar 1995 Radenska + 03:07
146 8 Franz-Leon Schuchmann 1996 P&S Team Thüringen + 03:17
147 - Matic Groselj 1996 Sava + 03:18
148 42 Benedikt Becker 1985 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 03:18
149 45 Torben Xanke 1993 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 03:22
150 2 Wojciech Pszczolarski 1991 SKC Tufo - Prostejov + 03:22
151 71 Benjamin Edmüller 1987 Team Heizomat + 03:29
152 38 Holger Burkhardt 1987 Team Heizomat + 03:31
153 114 Claudio Imhof 1990 Switzerland National Team + 03:32
154 20 Benjamin Brkic 1996 Tirol Cycling Team + 03:32
155 30 Mehdi Benhamouda 1995 Novo Nordisk Development + 03:37
156 41 Andrea Ruscetta 1990 GM Cycling Team + 03:45
157 141 Alexander Wachter 1995 Tirol Cycling Team + 03:50
158 86 Daniel Auer 1994 WSA - Greenlife + 03:51
159 76 Matteo Malucelli 1993 Team Idea 2010 ASD + 03:54
160 151 Martin Otonicar 1994 Radenska + 03:57
161 42 Carl Fredrik Hagen 1991 Team Sparebanken Sør + 04:03
162 38 Sven Reutter 1996 Team Stölting + 04:05
163 58 Maurizio Damiano 1992 Team Idea 2010 ASD + 04:06
164 120 Konrad Gessner 1995 P&S Team Thüringen + 04:11
165 73 Miha Poljanec 1995 Sava + 04:14
166 35 Quentin Valognes 1996 Novo Nordisk Development + 04:16
167 143 Willi Willwohl 1994 LKT Team Brandenburg + 04:20
168 41 Luca Herbert 1994 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 04:26
169 3 Carl Soballa 1994 LKT Team Brandenburg + 04:26
170 25 Gabriel Ossyra 1993 GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 04:28
171 6 Franz Schiewer 1990 LKT Team Brandenburg + 04:30
172 21 Ismayil Ilyasov 1994 Synergy Baku Cycling Project + 04:34
173 8 Kasper Asgreen 1995 MLP Team Bergstrasse + 04:50
174 48 Gero Walbrül 1990 Team Heizomat + 05:12
175 17 Jonas Barnick 1996 MLP Team Bergstrasse + 05:19
176 12 Daragh Campbell 1995 Novo Nordisk Development + 05:21
177 86 Jernej Svab 1995 Sava + 05:43
178 18 Ludek Lichnovsky 1995 SKC Tufo - Prostejov + 05:52
179 17 Martin Duben 1995 Kemo - Dukla Trencin + 06:11
180 11 Ezra Ward-Packard 1994 Novo Nordisk Development + 06:12
181 111 Øivind Lukkedal 1994 Team RingeriksKraft + 07:18
182 94 Audun Brekke Fløtten 1990 Team RingeriksKraft + 07:37
183 131 David Per 1995 Adria Mobil + 08:02
184 44 Josip Rumac 1994 Adria Mobil + 08:08
185 164 Michele Scartezzini 1992 MG Kvis - Vega + 09:11
186 79 Robert Jägeler 1996 P&S Team Thüringen + 09:12
187 17 Lukas Steger 1995 P&S Team Thüringen + 09:16
188 12 Milan Holomek 1995 Kemo - Dukla Trencin + 09:22
189 5 Moreno Giampaolo 1991 MG Kvis - Vega + 09:25
190 31 Hiroshi Tsubaki 1991 Bridgestone - Anchor Cycling Team + 10:26
191 4 Emanuel Mini 1986 Novo Nordisk Development + 11:20
192 90 Lennard Hofstede 1994 Rabobank DT + 12:07

Want to use results from
FirstCycling on your site?

Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy
Croatia
01.stage Hilly MF
158 km
Porec -> Labin
March 13th (2015)
Leader S.Nikolaev
Mountain L.Malovec
Sprint P.Roglic