Istrian Spring Trophy - 2015

Overall Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Markus Eibegger Synergy Baku Cycling 10:45:33
02 Sergey Nikolaev Itera - Katusha + 08
03 Silvio Herklotz Team Stölting + 20
04 Sam Oomen Rabobank DT + 35
05 Primoz Roglic Adria Mobil + 36
06 Jordi Simon Team Ecuador + 36
07 Michael Gogl Felbermayr - Simplon + 37
08 Francesco Reda Team Idea 2010 ASD + 40
09 Felix Großschartner Felbermayr - Simplon + 43
10 Lukas Pöstlberger Tirol Cycling Team + 51
11 Nicola Gaffurini MG Kvis - Vega + 53
12 Martijn Tusveld Rabobank DT + 53
13 Antonio Santoro MG Kvis - Vega + 56
14 Jiri Polnicky Whirlpool - Author + 57
15 Marko Pavlic Radenska + 57
16 Alexis Guérin AWT - GreenWay + 59
17 Maximilian Schachmann AWT - GreenWay + 01:00
18 Marek Canecky Amplatz - BMC + 01:03
19 Jan Tratnik Amplatz - BMC + 01:03
20 Thomas Lebas Bridgestone - Anchor + 01:05
21 Matija Kvasina Felbermayr - Simplon + 01:05
22 Bartlomiej Matysiak CCC Sprandi Polkowice + 01:05
23 Florian Bissinger WSA - Greenlife + 01:05
24 Antwan Tolhoek Rabobank DT + 01:06
25 Marko Kump Adria Mobil + 01:06
26 Jure Golcer Felbermayr - Simplon + 01:09
27 Julien Essers Team Heizomat + 01:10
28 Clemens Fankhauser Hrinkow Advarics + 01:10
29 Dominik Hrinkow Hrinkow Advarics + 01:13
30 Emanuel Kiserlovski Meridiana - Kamen Team + 01:13
31 Eryk Laton CCC Sprandi Polkowice + 01:18
32 Daniel Turek Cycling Academy Team + 01:18
33 Frederik Wilmann Team RingeriksKraft + 01:19
34 Igor Frolov Itera - Katusha + 01:19
35 Jose Hernandez GM Cycling Team + 01:20
36 Michael Taferner WSA - Greenlife + 01:22
37 Jakub Kaczmarek CCC Sprandi Polkowice + 01:24
38 Michal Schlegel AWT - GreenWay + 01:24
39 Bruno Maltar Meridiana - Kamen Team + 01:26
40 Gregor Muhlberger Felbermayr - Simplon + 01:28
41 Dennis Van Winden Synergy Baku Cycling + 01:28
42 Andri Frischknecht Switzerland + 01:29
43 Nico Brüngger Switzerland + 01:32
44 Lukas Fluckiger Switzerland + 01:33
45 Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør + 01:35
46 Marco D'Urbano GM Cycling Team + 01:36
47 Kristoffer Sommer Wormsen Team RingeriksKraft + 01:36
48 Gianmarco Di Francesco MG Kvis - Vega + 01:37
49 Florian Gaugl WSA - Greenlife + 01:38
50 Matvei Mamykin Itera - Katusha + 01:39
51 Tomas Koudela SKC Tufo - Prostejov + 01:40
52 Emanuel Piaskowy Cycling Academy Team + 01:40
53 Thomas Buchacek Whirlpool - Author + 01:40
54 Alexander Rybakov Russia + 01:41
55 Michele Gazzara MG Kvis - Vega + 01:42
56 Ziga Groselj Sava + 01:43
57 Jan Brockhoff AWT - GreenWay + 02:08
58 Christian Koch LKT Team Brandenburg + 02:10
59 Peter Kusztor Amplatz - BMC + 02:10
60 Jeroen Meijers Rabobank DT + 02:10
61 Vegard Robinson Bugge Team Sparebanken Sør + 02:11
62 Alvaro Cuadros AWT - GreenWay + 02:12
63 Alexander Meier Hrinkow Advarics + 02:13
64 Eric Süssmilch MLP Team Bergstrasse + 02:14
65 Michal Paluta CCC Sprandi Polkowice + 02:15
66 Hans-Jörg Leopold WSA - Greenlife + 02:16
67 Mateo Frankovic Meridiana - Kamen Team + 02:18
68 Dennis Paulus Amplatz - BMC + 02:19
69 Higinio Fernandez Team Ecuador + 02:21
70 Rayane Bouhanni AWT - GreenWay + 02:22
71 Joao Gaspar Team Ecuador + 02:24
72 Martin Hunal Whirlpool - Author + 02:24
73 Kristjan Fajt Adria Mobil + 02:25
74 Radovan Dolezel SKC Tufo - Prostejov + 02:26
75 Matej Zahalka SKC Tufo - Prostejov + 02:29
76 Philipp Zwingenberger Team Heizomat + 02:43
77 Fabian Schormair Team Heizomat + 02:43
78 John Mandrysch MLP Team Bergstrasse + 02:44
79 Christer Jensen Team RingeriksKraft + 02:44
80 Jordan Parra GM Cycling Team + 02:44
81 Andi Bajc Amplatz - BMC + 02:45
82 Dmitry Samokhvalov Itera - Katusha + 02:46
83 Maxim Pokidov Itera - Katusha + 02:46
84 Rok Korosec Radenska + 02:46
85 Anton Samokhvalov Itera - Katusha + 02:47
86 Max Emil Kørner Team RingeriksKraft + 02:50
87 Mike-Aaron Egger MLP Team Bergstrasse + 02:53
88 Josef Schafbauer Veloclub Ratisbona + 02:54
89 Enea Vetsch Switzerland + 02:54
90 Thomas Koep Team Stölting + 02:55
91 Matej Razingar Sava + 02:59
92 Aydar Zakarin Russia + 02:59
93 Sho Hatsuyama Bridgestone - Anchor + 03:01
94 Isaac Carbonell Team Ecuador + 03:06
95 Domen Novak Adria Mobil + 03:08
96 Leon Berger LKT Team Brandenburg + 03:15
97 Filippo Fortin GM Cycling Team + 03:35
98 Timofey Kritskiy Russia + 03:37
99 Patrik Tybor Kemo - Dukla Trencin + 03:38
100 Maximilian Kuen Amplatz - BMC + 03:40
101 Uros Repse Meridiana - Kamen Team + 03:40
102 Renzo Zanelli Kemo - Dukla Trencin + 03:41
103 Jonathan Dinkler P&S Team Thüringen + 03:48
104 Andreas Hofer Hrinkow Advarics + 04:01
105 Takero Terasaki Bridgestone - Anchor + 04:08
106 Enea Cambianica Meridiana - Kamen Team + 04:12
107 Lubos Malovec Cycling Academy Team + 04:15
108 Piotr Brozyna CCC Sprandi Polkowice + 04:17
109 Mario Dasko Cycling Academy Team + 04:18
110 Maksym Averin Synergy Baku Cycling + 04:28
111 Ioannis Tamouridis Synergy Baku Cycling + 04:30
112 Matej Jurco Kemo - Dukla Trencin + 04:30
113 Maros Kovac Kemo - Dukla Trencin + 04:36
114 Florian Obersteiner GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog + 04:44
115 Damien Monier Bridgestone - Anchor + 04:48
116 Jan Sokol WSA - Greenlife + 04:57
117 Stephan Rabitsch Felbermayr - Simplon + 04:58
118 Gasper Katrasnik Sava + 05:02
119 Andreas Erland Team Sparebanken Sør + 05:14
120 Moritz Fußnegger MLP Team Bergstrasse + 05:38
121 Tomas Kalojiros Whirlpool - Author + 05:40
122 Patryk Talaga Cycling Academy Team + 05:44
123 Davide Vigano Team Idea 2010 ASD + 05:50
124 Sebastien Baldauf Hrinkow Advarics + 05:58
125 Josef Benetseder Hrinkow Advarics + 05:59
126 Daniele Cavasin GM Cycling Team + 06:11
127 Franz Schiewer LKT Team Brandenburg + 06:14
128 Robert Jenko Radenska + 06:17
129 Wociech Migdal Cycling Academy Team + 06:18
130 Matic Groselj Sava + 06:28
131 Martin Reimer LKT Team Brandenburg + 06:31
132 Marek Sipos SKC Tufo - Prostejov + 06:44
133 Jure Miskulin Radenska + 06:48
134 Marco Tizza Team Idea 2010 ASD + 07:00
135 Miha Poljanec Sava + 07:08
136 Benjamin Edmüller Team Heizomat + 07:35
137 Holger Burkhardt Team Heizomat + 07:37
138 Willi Willwohl LKT Team Brandenburg + 08:48
139 Carl Fredrik Hagen Team Sparebanken Sør + 08:50
140 Øivind Lukkedal Team RingeriksKraft + 09:14
141 Matteo Malucelli Team Idea 2010 ASD + 09:28
142 Martin Otonicar Radenska + 09:42
143 Jernej Svab Sava + 10:11
144 David Per Adria Mobil + 13:51
145 Josip Rumac Adria Mobil + 13:57
146 Andrea Ruscetta GM Cycling Team + 14:47
147 Moreno Giampaolo MG Kvis - Vega + 14:51
148 Daniel Auer WSA - Greenlife + 15:07
149 Hiroshi Tsubaki Bridgestone - Anchor + 15:13
150 Lennard Hofstede Rabobank DT + 15:17
151 Mehdi Benhamouda Novo Nordisk Dev. + 17:04
152 Konrad Gessner P&S Team Thüringen + 17:38
153 Maurizio Damiano Team Idea 2010 ASD + 17:44
154 Claudio Imhof Switzerland + 17:52
155 Carl Soballa LKT Team Brandenburg + 17:53
156 Ludek Lichnovsky SKC Tufo - Prostejov + 18:18
157 Kasper Asgreen MLP Team Bergstrasse + 18:28
158 Jonas Barnick MLP Team Bergstrasse + 18:57
159 Patryk Stosz CCC Sprandi Polkowice + 19:10
160 Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør + 19:31
161 Matic Safaric Kolar Radenska + 21:30
162 Milan Holomek Kemo - Dukla Trencin + 21:48
163 Michele Scartezzini MG Kvis - Vega + 22:49
164 Martin Duben Kemo - Dukla Trencin + 25:25
165 Quentin Valognes Novo Nordisk Dev. + 29:03
166 Robert Jägeler P&S Team Thüringen + 29:33
167 Lukas Steger P&S Team Thüringen + 29:59
DNF Ryota Nishizono Bridgestone - Anchor
DNF Benedikt Becker GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog
DNF Luca Herbert GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog
DNF Gabriel Ossyra GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog
DNF Torben Xanke GF-Pro Fachklinik Dr.Herzog
DNF Simone Campagnaro Meridiana - Kamen Team
DNF Daragh Campbell Novo Nordisk Dev.
DNF Emanuel Mini Novo Nordisk Dev.
DNF Umberto Poli Novo Nordisk Dev.
DNF Ezra Ward-Packard Novo Nordisk Dev.
DNF Robert Krause P&S Team Thüringen
DNF Franz-Leon Schuchmann P&S Team Thüringen
DNF Mitchell Cornelisse Rabobank DT
DNF Sergey Mosin Russia
DNF Mamyr Stash Russia
DNF Wojciech Pszczolarski SKC Tufo - Prostejov
DNF Lars Förster Switzerland
DNF Ismayil Ilyasov Synergy Baku Cycling
DNF Gero Walbrül Team Heizomat
DNF Alessandro Pettiti Team Idea 2010 ASD
DNF Audun Brekke Fløtten Team RingeriksKraft
DNF Arne Egner Team Stölting
DNF Lennard Kämna Team Stölting
DNF Manuel Porzner Team Stölting
DNF Sven Reutter Team Stölting
DNF Patrick Bosman Tirol Cycling Team
DNF Benjamin Brkic Tirol Cycling Team
DNF Mario Schoibl Tirol Cycling Team
DNF Alexander Wachter Tirol Cycling Team
DNF David Wöhrer Tirol Cycling Team
DNF Wolfgang Brandl Veloclub Ratisbona
DNF Peter Förster Veloclub Ratisbona
DNF Fabio Nappa Veloclub Ratisbona
Information
Nation Croatia
Date 12th - 15th March
CAT 2.2
Other
Embed Results