Tour de Côte d'Or - 2022

GC Youth Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com 10:27:22
02 Maire Adrien A.V.C. Aix-en-Provence + 15
03 Van Gucht Sten Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 18
04 Ballabio Giacomo V.C.Villefranche Beaujolais + 20
05 Saint-Guilhem Thibaud A.V.C. Aix-en-Provence + 23
06 Poisson Damien Dinan Sport Cycling + 23
07 Beneteau Lucas SCO Dijon-Team Material-velo.com + 28
08 Breuillard Nicolas A.V.C. Aix-en-Provence + 35
09 Leclainche Gwen C.C.Etupes + 47
10 Narbonne-Zuccarelli Axel A.V.C. Aix-en-Provence + 51
11 Bellicaud Jérémy Océane Top 16 + 51
12 Huyet Baptiste C.C.Etupes + 51
13 Millet Hugo Sojasun Espoir-ACNC + 51
14 Roussel Antoine VC Vaulx-en-Velin + 59
15 Germain Thibault A.C.Bisontine + 01:12
16 Konijn Alexander A.V.C. Aix-en-Provence + 01:14
17 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire + 01:14
18 Sparfel Louis Team Macadam's Cowboys + 01:14
19 Devaux Thomas Charvieu-Chavagneux IC + 01:23
20 Jamet Alexandre EC Saint-Etienne Loire + 01:23
21 Ouellet Edward Team Macadam's Cowboys + 01:26
22 Gabriel Timothé V.C.Unité Schwenheim + 01:54
23 Aebi Antoine Charvieu-Chavagneux IC + 02:26
24 Brenans Emile Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 03:04
25 Quemere Tao V.C.Villefranche Beaujolais + 03:09
26 Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com + 04:31
27 Bezza Quentin Charvieu-Chavagneux IC + 07:03
28 Blondel-Hermant Emile UV Aube-Club Champagne Charlott + 09:11
29 Salvatori Thomas EC Saint-Etienne Loire + 09:12
30 Avadanian Lucas V.C.Villefranche Beaujolais + 11:27
31 Lagnet Gari Sojasun Espoir-ACNC + 11:29
32 Gressier Maxime Paris Cycliste Olympique + 11:29
33 Piron Mathias Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 11:29
34 Pauchard Eliot Corbas Lyon Métropole + 11:29
35 Chatelet Nicolas V.C.Unité Schwenheim + 11:29
36 Andersen Sander Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:38
37 Berthier Mayeul V.C.Tournus + 13:59
38 Papon Victor UV Aube-Club Champagne Charlott + 14:21
39 Fayolle Mehdi CR4C Roanne + 15:32
40 Ponchon Eliote V.C.Villefranche Beaujolais + 15:34
41 Millon Simon Guidon Chalettois + 16:07
42 Mermet Rémi A.C.Bisontine + 16:38
43 Carreau Lukas Dinan Sport Cycling + 16:38
44 Chamerat Dumont Antony V.C.Villefranche Beaujolais + 17:18
45 Coss Loris VC Vaulx-en-Velin + 18:29
46 Javouhey Clément V.C.Tournus + 20:12
47 Ducret Justin Charvieu-Chavagneux IC + 20:18
48 Gautherat Pierre SCO Dijon-Team Material-velo.com + 20:27
49 Villemin Alan Guidon Chalettois + 25:32
50 Knecht Noah Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 25:52
51 Jouanjan Lilian Sojasun Espoir-ACNC + 26:47
52 Bodnar Bastien UV Aube-Club Champagne Charlott + 29:51
53 Harvey Matthew V.C.Unité Schwenheim + 32:29
54 Millat Adrien Corbas Lyon Métropole + 32:54
55 Meyers Charel V.C.Unité Schwenheim + 34:57
56 Durand Pierre-Louis EC Saint-Etienne Loire + 40:17
57 Varago Jeremy CR4C Roanne + 44:50
58 Lievre Matis Corbas Lyon Métropole + 01:02:06
DNF Al Hsani Munther Oman
DNF Al Riyami Mazin Oman
DNF Al-Wahibi Mohammed Oman
DNF Alrahbi Said Oman
DNF Alyaqoobi Abdulrahman Oman
DNF Barthoulot Romain A.C.Bisontine
DNF Bolot Simon A.C.Bisontine
DNF Pierre Eliott A.C.Bisontine
DNF Corkery Dillon C.C.Etupes
DNF Renard-Haquin Henri-Francois C.C.Etupes
DNF Verloo Rémi C.C.Etupes
DNF Chatelus Axel Charvieu-Chavagneux IC
DNF Colaut Lilian Corbas Lyon Métropole
DNF Malbreil Romain Corbas Lyon Métropole
DNF Bonetto Damien CR4C Roanne
DNF Laymond Maxime CR4C Roanne
DNF Marin Julien CR4C Roanne
DNF Rallé Anthony Dinan Sport Cycling
DNF Renault Baptiste Dinan Sport Cycling
DNF Saillenfest Léo Dinan Sport Cycling
DNF Lesage Corentin EC Saint-Etienne Loire
DNF Bailleux Pierrick Guidon Chalettois
DNF Martinez Yannick Guidon Chalettois
DNF Poletto Antoine Guidon Chalettois
DNF Azile Lozach Julien Océane Top 16
DNF Bareille Bastien Océane Top 16
DNF Demeautis Matthieu Océane Top 16
DNF Fiefvez Rudy Océane Top 16
DNF Do Rego Fabio Paris Cycliste Olympique
DNF Marcoux Rémi Paris Cycliste Olympique
DNF Perigois Lucas Paris Cycliste Olympique
DNF Roma Jérémy Paris Cycliste Olympique
DNF Navarro Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Pasturel Maxime Sojasun Espoir-ACNC
DNF Rome Axel Sojasun Espoir-ACNC
DNF Feireisen Thomas Team Macadam's Cowboys
DNF Peloquin Leonard Team Macadam's Cowboys
DNF Semon Loïc Team Macadam's Cowboys
DNF Deloison Lucas UV Aube-Club Champagne Charlott
DNF Zehnich Dorian UV Aube-Club Champagne Charlott
DNF Bruno Antoine V.C.Tournus
DNF Chanut Lucas V.C.Tournus
DNF Chretienne Guillaume V.C.Tournus
DNF Dejardin Corentin V.C.Unité Schwenheim
DNF Bonjean Maxence VC Vaulx-en-Velin
DNF Fournier Nicolas VC Vaulx-en-Velin
DNF Plaisant Lucas VC Vaulx-en-Velin

Information