Manche-Océan - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Jean-Louis Le Ny WB-Fybolia Locminé 3:46:09
02 Thibault Valognes V.C.Rouen 76
03 Mathis Le Berre Côtes d'Armor-Marie Morin
04 Ewen Costiou Côtes d'Armor-Marie Morin
05 Julien Jamot V.C.Rouen 76
06 Raphael Parisella Sables Vendée Cyclisme-Cube
07 Maxime Dransart Laval Cyclisme 53
08 Damien Poisson Dinan Sport Cycling
09 Guerand Le Pennec Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
10 Jure Rupnik Sables Vendée Cyclisme-Cube
11 Dylan Kowalski Xelliss-Roubaix Lille Métropole
12 Hugo Rivallain Hennebont Cyclisme
13 Antonin Souchon Océane Top 16
14 Brendan Le Cam Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
15 Théo Cotard WB-Fybolia Locminé
16 Clement Le Boetez Océane Top 16
17 Jocelyn Baguelin Laval Cyclisme 53
18 Nicolas David V.C.Pays de Lorient
19 Gari Lagnet Sojasun espoir-ACNC
20 Scott Chauvin E.S.Torigni
21 Arnaud Voss Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
22 Alexis Robert Dinan Sport Cycling
23 Alexis Pierre V.C.Rouen 76
24 Erwan Brenterch Hennebont Cyclisme
25 Romain Chan Tsin Team Bricquebec Cotentin
26 Nathan Le Piouffe Dinan Sport Cycling
27 Anthony Rallé Dinan Sport Cycling
28 Baptiste Renault Sables Vendée Cyclisme-Cube
29 Erwan Louvrier Team UC Nantes - Atlantique
30 Lucas Segui Hennebont Cyclisme
31 Paul-Mickael Mentheour U.C.Briochine-Bleu Mercure
32 Antony Roturier U.C.Cholet 49
33 Axel Le Bohec U.S.Saint-Herblain
34 Camille Guérin E.S.Torigni
35 Finn Gullickson Sojasun espoir-ACNC
36 Damien Ridel Team UC Nantes - Atlantique
37 Flavien Boire Sables Vendée Cyclisme-Cube
38 Rayann Lacheny Océane Top 16
39 Florentin Lecamus-Lambert V.C.Rouen 76
40 Fabio Do Rego Team UC Nantes - Atlantique
41 Enzo Le Bot Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
42 Pierre Benech V.C.Pays de Loudéac
43 Lilian Jouanjan Sojasun espoir-ACNC
44 Adrien Le Meut Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
45 Nicolas Silliau Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
46 Benjamin Molinaro WB-Fybolia Locminé
47 Lucas Plaisant Guidon Chalettois
48 Baptiste Veistroffer UCK Vannes
49 Yahor Shpakovski Team Bricquebec Cotentin
50 Hugo Tanguy Hennebont Cyclisme
51 Victor Bohal U.S.Saint-Herblain
52 Maxime Tessier Team LMP-La Roche Vendée Cyclisme
53 Damien Bodard Sojasun espoir-ACNC
54 Anthony Haspot Sables Vendée Cyclisme-Cube
55 Viannay Bernard Team Bertin
56 Quentin Michel U.S.Saint-Herblain
57 Alexis Lavole V.S.Valletais
58 Raphaël Cadiou Morlaix Cyclisme Performance
59 Clément Teisseire V.S.Valletais
60 Théo Tardivel Hennebont Cyclisme
61 Grégoire Salmon E.S.Torigni
62 Theo Modell WB-Fybolia Locminé
63 Leo Saillefest A.C.Lanester 56
64 Maxime Arzel Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
65 Julien Le Huitouze Hennebont Cyclisme
66 Guillaume Raud V.C.Pays de Lorient
67 Adrien Quinio Morlaix Cyclisme Performance
68 Enric Lebars -
69 Alexandre Brisard V.S.Valletais
70 Titouan Francois A.C.Lanester 56
71 Florian Goulet V.S.Valletais
72 Paul Cordon Team Bricquebec Cotentin
73 David Bernard V.S.Valletais
74 Hugo Chandemerle Dinan Sport Cycling
75 Alan Villemin Team Bricquebec Cotentin
76 Axel Rome Sojasun espoir-ACNC
77 Mathis Garel U.S.Saint-Herblain
78 Ludovic Morice UCK Vannes
79 Louis Le Galudec Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
80 Nathan Malo U.S.Saint-Herblain
81 David Boutville Côtes d'Armor-Marie Morin
82 Cyrille Patoux E.S.Torigni
83 Pierre-Emmanuel Dubois Sojasun espoir-ACNC
84 Lucas Guille Team UC Nantes - Atlantique
85 Leo-Paul Jamin Sojasun espoir-ACNC
86 Tom Baubry Laval Cyclisme 53
87 Thibault Lavenant Sojasun espoir-ACNC
88 Riley Sheehan Sojasun espoir-ACNC
89 Guillaume Renard Sojasun espoir-ACNC
90 Clément Jossier WB-Fybolia Locminé
91 Nicolas Claustre Morlaix Cyclisme Performance
92 Brice Crublet Sojasun espoir-ACNC
93 Alexandre Bertin Team Bertin
94 Simon Bernard Laval Cyclisme 53
95 Loann Leroy U.S.Saint-Herblain
96 Ilan Larmet Team La Crêpe de Brocéliande Bodeme
Information
Nation France
Date 4th July
Distance 154 km
CAT 1.12.1
Other
Embed Results