Front Races Teams Riders Ranking

GP Larciano / Industria & Artigianato | 2010 Results

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time
01 Daniele Ratto Carmiooro NGC 4:48:20
02 Miguel Angel Rubiano Meridiana - Kamen Team + 00
03 Franco Pellizotti [*] Liquigas-Doimo + 00
04 Simon Clarke ISD - Neri + 00
05 Jackson Rodriguez Androni Giocattoli + 00
06 Tomasz Nose Adria Mobil + 00
07 Massimiliano Gentili Ceramica Flaminia + 00
08 José Serpa Androni Giocattoli + 10
09 Davide Cimolai Liquigas-Doimo + 55
10 Roberto Ferrari De Rosa - Stac Plastic + 55
11 Oscar Gatto ISD - Neri + 55
12 Paolo Bailetti Ceramica Flaminia + 55
13 Hubert Schwab Price - Custom Bikes + 55
14 Valerio Agnoli Liquigas-Doimo + 55
15 Matija Kvasina Zeroquadro - Radenska + 55
16 Andrea Masciarelli Acqua e Sapone + 55
17 Alessandro Bisolti Colnago - CSF Inox + 55
18 Enrico Zen Colnago - CSF Inox + 55
19 Carles Jose Ochoa Androni Giocattoli + 55
20 Jose Cayetano Sarmiento Acqua e Sapone + 55
21 Massimo Codol Acqua e Sapone + 1:10
22 Damiano Caruso De Rosa - Stac Plastic + 1:10
23 Riccardo Chiarini De Rosa - Stac Plastic + 1:10
24 Marco Cattaneo De Rosa - Stac Plastic + 1:52
25 Mitja Mahoric Adria Mobil + 1:52
26 David Rösch Atlas Personal - BMC + 2:35
27 Elias Schmaeh Price - Custom Bikes + 3:01
28 Paolo Longo Borghini ISD - Neri + 3:01
29 Sebastien Reichenbach Atlas Personal - BMC + 3:01
30 Fabien Wolf Price - Custom Bikes + 3:01
31 Vincenzo Garofalo Nippo + 3:01
32 Marino Palandri Adria Mobil + 3:01
33 David Tratnik Zeroquadro - Radenska + 3:01
34 Junya Sano Nippo + 3:01
35 Sébastien Fournet-Fayard Carmiooro NGC + 3:01
36 Bernhard Oberholzer Price - Custom Bikes + 3:01
37 José Rujano ISD - Neri + 3:01
38 Giovanni Visconti ISD - Neri + 3:01
39 Rubens Bertogliati Androni Giocattoli + 3:01
40 Stefano Usai Meridiana - Kamen Team + 3:01
41 Francesco Failli Acqua e Sapone + 3:01
42 Pavel Kochetkov Zeroquadro - Radenska + 3:01
43 Federico Canuti Colnago - CSF Inox + 3:01
44 Tiziano Dall'Antonia Liquigas-Doimo + 3:01
45 Leonardo Giordani Ceramica Flaminia + 3:01
46 Aristide Ratti Carmiooro NGC + 3:01
47 Daniele Callegarin CDC - Cavaliere + 3:01
48 Andrea Tonti Carmiooro NGC + 3:01
49 Giario Ermeti De Rosa - Stac Plastic + 3:01
50 Davide Bonuccelli CDC - Cavaliere + 4:50
51 Luca Ascani CDC - Cavaliere + 4:50
52 Guillaume Bourgeois Atlas Personal - BMC + 4:50
53 Luca Zanasca CDC - Cavaliere + 4:50
54 Rafaâ Chtioui Acqua e Sapone + 4:50
55 Eugenio Loria CDC - Cavaliere + 4:50
56 Roberto Antonio Richeze Araquistain Tecnofilm - Betonexpressz 2000 + 4:50
57 Elia Viviani Liquigas-Doimo + 7:40
58 Ivan Santaromita Liquigas-Doimo + 7:40
59 Domenico Agosta CDC - Cavaliere + 7:40
60 Matej Gnezda Adria Mobil + 7:40
61 Bartosz Huzarski ISD - Neri + 7:40
62 Oļegs Meļehs Meridiana - Kamen Team + 7:40
63 Emanuele Sella Carmiooro NGC + 7:40
64 Francesco Bellotti Liquigas-Doimo + 7:40
65 Francesco Tizza Carmiooro NGC + 7:40
66 Clemens Fankhauser Vorarlberg - Corratec + 7:40
67 Andreas Rutishauser Price - Custom Bikes + 7:40
68 Ruslan Pidgornyy ISD - Neri + 7:40
DNF Dario Andriotto Acqua e Sapone
DNF Paolo Ciavatta Acqua e Sapone
DNF Ruggero Marzoli Acqua e Sapone
DNF Kristjan Fajt Adria Mobil
DNF Uros Murn Adria Mobil
DNF Jure Zagar Adria Mobil
DNF Thomas Bertolini Androni Giocattoli
DNF Francesco Ginanni Androni Giocattoli
DNF Damiano Margutti Androni Giocattoli
DNF Fabrice Piemontesi Androni Giocattoli
DNF Istvan Cziraki Atlas Personal - BMC
DNF Bruno Guggisberg Atlas Personal - BMC
DNF Lukas Rohner Atlas Personal - BMC
DNF Frank Scherzinger Atlas Personal - BMC
DNF Janick Wisler Atlas Personal - BMC
DNF Raffaele Ferrara Carmiooro NGC
DNF Jure Kocjan Carmiooro NGC
DNF Davide D'Angelo CDC - Cavaliere
DNF Giuseppe Muraglia CDC - Cavaliere
DNF Santo Anzà Ceramica Flaminia
DNF Donato Cannone Ceramica Flaminia
DNF Fabrizio Lucciola Ceramica Flaminia
DNF Riccardo Riccò [*] Ceramica Flaminia
DNF Manuel Belletti Colnago - CSF Inox
DNF Marco Frapporti Colnago - CSF Inox
DNF Alan Marangoni Colnago - CSF Inox
DNF Marcello Pavarin Colnago - CSF Inox
DNF Simone Stortoni Colnago - CSF Inox
DNF Stefano Borchi De Rosa - Stac Plastic
DNF Matteo Montaguti De Rosa - Stac Plastic
DNF Cristiano Salerno De Rosa - Stac Plastic
DNF Davide Ricci Bitti ISD - Neri
DNF Fabio Donesana Kalev Chocolate Team
DNF Simas Kondrotas Kalev Chocolate Team
DNF Gabriel Leppik Kalev Chocolate Team
DNF Viesturs Luksevics Kalev Chocolate Team
DNF Martin Puusepp Kalev Chocolate Team
DNF Kristjan Koren Liquigas-Doimo
DNF Salvatore Commesso Meridiana - Kamen Team
DNF Nicola D'Andrea Meridiana - Kamen Team
DNF Mariano Giallorenzo Meridiana - Kamen Team
DNF Mauro Hrastnik Meridiana - Kamen Team
DNF Bruno Radotic Meridiana - Kamen Team
DNF Luca Barla Nippo
DNF Kazuo Inoue Nippo
DNF Masaaki Kikuchi Nippo
DNF Nariyuki Masuda Nippo
DNF Takashi Miyazawa Nippo
DNF Yasuharu Nakajima Nippo
DNF Lukas Kalt Price - Custom Bikes
DNF David Locher Price - Custom Bikes
DNF Nicolas Schnyder Price - Custom Bikes
DNF Adriano Angeloni Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Marco Carletti Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Ruslan Ivanov Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Walter Proch Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Silvere Ackermann Vorarlberg - Corratec
DNF Piergiorgio Camussa Vorarlberg - Corratec
DNF Alexander Gufler Vorarlberg - Corratec
DNF Christoph Sokoll Vorarlberg - Corratec
DNF Matic Strgar Vorarlberg - Corratec
DNF Manuele Caddeo Zeroquadro - Radenska
DNF Alberto Di Lorenzo Zeroquadro - Radenska
DNF Luka Mezgec Zeroquadro - Radenska
DNF Omar Sottocornola Zeroquadro - Radenska
DNF Klemen Stimulak Zeroquadro - Radenska
Information
Nations Italy
Date May 1st
Distance 200 km
CAT 1.1