Coppa Agostoni - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Francesco Gavazzi Lampre-Farnese Vini 4:42:15
02 Mauro Santambrogio BMC Racing Team + 00
03 Luca Paolini Acqua e Sapone + 00
04 Miguel Angel Rubiano Meridiana - Kamen Team + 00
05 Leonardo Bertagnolli [*] Androni Giocattoli + 00
06 Vladislav Borisov Amore & Vita-Conad + 00
07 Ryder Hesjedal Garmin-Transitions + 00
08 Leonardo Giordani Ceramica Flaminia + 00
09 Enrico Zen Colnago - CSF Inox + 00
10 Serafín Martinez Xacobeo-Galicia + 00
11 Michele Scarponi Androni Giocattoli + 00
12 Ivan Santaromita Liquigas-Doimo + 00
13 Jure Golcer De Rosa - Stac Plastic + 00
14 Marco Pinotti Team HTC - Columbia + 00
15 Kanstantsin Sivtsov Team HTC - Columbia + 00
16 Cristiano Salerno De Rosa - Stac Plastic + 00
17 Simone Ponzi Lampre-Farnese Vini + 00
18 Andrea Tonti Carmiooro NGC + 00
19 Massimo Codol Acqua e Sapone + 26
20 Marco Marzano Lampre-Farnese Vini + 45
21 Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini + 5:25
22 Alessandro Bertolini Androni Giocattoli + 5:25
23 Fortunato Baliani Miche Pro Cycling Team + 5:25
24 Daniel Martin Garmin-Transitions + 5:25
25 Tomasz Nose Adria Mobil + 5:25
26 Steve Morabito BMC Racing Team + 5:25
27 Carles José Ochoa Androni Giocattoli + 5:25
28 Giuseppe Muraglia CDC - Cavaliere + 5:25
29 Pasquale Muto Miche Pro Cycling Team + 5:25
30 Giampaolo Cheula Footon-Servetto + 5:25
31 Daniele Pietropolli Lampre-Farnese Vini + 5:25
32 Francesco Masciarelli Acqua e Sapone + 5:25
33 Domenico Pozzovivo Colnago - CSF Inox + 5:25
34 Emanuele Sella Carmiooro NGC + 5:25
35 Roman Kreuziger Liquigas-Doimo + 5:25
DNF Francesco Failli Acqua e Sapone
DNF Andrea Masciarelli Acqua e Sapone
DNF Vladimir Miholjevic Acqua e Sapone
DNF Jose Cayetano Sarmiento Acqua e Sapone
DNF Kristjan Fajt Adria Mobil
DNF Matej Gnezda Adria Mobil
DNF Aljaz Hocevar Adria Mobil
DNF Blaz Jarc Adria Mobil
DNF Uros Murn Adria Mobil
DNF Jani Music Adria Mobil
DNF Marino Palandri Adria Mobil
DNF Volodymyr Bileka Amore & Vita-Conad
DNF Bernardo Colex Tepoz Amore & Vita-Conad
DNF Jaroslaw Dabrowski Amore & Vita-Conad
DNF Fausto Fognini Amore & Vita-Conad
DNF Tyron Giorgieri Amore & Vita-Conad
DNF Sergiy Grechyn Amore & Vita-Conad
DNF Jakub Novak Amore & Vita-Conad
DNF Manuel Calvente Andalucía - Cajasur
DNF Sergio Carrasco Garcia Andalucía - Cajasur
DNF José Gomez Andalucía - Cajasur
DNF Jorge Martin Montenegro Adaro Andalucía - Cajasur
DNF Manuel Ortega Ocaña Andalucía - Cajasur
DNF Antonio Piedra Andalucía - Cajasur
DNF Jose Vicente Toribio Andalucía - Cajasur
DNF Angel Vicioso Andalucía - Cajasur
DNF Rubens Bertogliati Androni Giocattoli
DNF Damiano Margutti Androni Giocattoli
DNF Luis Angel Mate Androni Giocattoli
DNF José Serpa Androni Giocattoli
DNF Chris Butler BMC Racing Team
DNF Martin Kohler BMC Racing Team
DNF Karsten Kroon BMC Racing Team
DNF John Murphy BMC Racing Team
DNF Florian Stalder BMC Racing Team
DNF Simon Zahner BMC Racing Team
DNF Raffaele Ferrara Carmiooro NGC
DNF Sergio Pardilla Carmiooro NGC
DNF Aristide Ratti Carmiooro NGC
DNF Daniele Ratto Carmiooro NGC
DNF Fabio Terrenzio Carmiooro NGC
DNF Francesco Tizza Carmiooro NGC
DNF Luca Ascani CDC - Cavaliere
DNF Davide Bonuccelli CDC - Cavaliere
DNF Daniele Callegarin CDC - Cavaliere
DNF Domenico Loria CDC - Cavaliere
DNF Davide Torosantucci CDC - Cavaliere
DNF Luca Zanasca CDC - Cavaliere
DNF Santo Anzà Ceramica Flaminia
DNF Paolo Bailetti Ceramica Flaminia
DNF Donato Cannone Ceramica Flaminia
DNF Luca Celli Ceramica Flaminia
DNF Massimiliano Gentili Ceramica Flaminia
DNF Fabrizio Lucciola Ceramica Flaminia
DNF Andrea Noè Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Bisolti Colnago - CSF Inox
DNF Gianluca Brambilla Colnago - CSF Inox
DNF Alberto Contoli Colnago - CSF Inox
DNF Michele Gaia Colnago - CSF Inox
DNF Stefano Pirazzi Colnago - CSF Inox
DNF Simone Stortoni Colnago - CSF Inox
DNF Oleg Berdos De Rosa - Stac Plastic
DNF Damiano Caruso De Rosa - Stac Plastic
DNF Marco Cattaneo De Rosa - Stac Plastic
DNF Riccardo Chiarini De Rosa - Stac Plastic
DNF Sergio Lagana De Rosa - Stac Plastic
DNF Matteo Montaguti De Rosa - Stac Plastic
DNF Eros Capecchi Footon-Servetto
DNF Ermanno Capelli Footon-Servetto
DNF Marco Corti Footon-Servetto
DNF Daniel Diaz Footon-Servetto
DNF Fabio Felline Footon-Servetto
DNF Noe Gianetti Footon-Servetto
DNF Pedro Merino Criado Footon-Servetto
DNF Tom Danielson Garmin-Transitions
DNF Murilo Fischer Garmin-Transitions
DNF Fredrik Kessiakoff Garmin-Transitions
DNF Christian Meier Garmin-Transitions
DNF Danny Pate Garmin-Transitions
DNF Peter Stetina Garmin-Transitions
DNF Diego Caccia ISD - Neri
DNF Pierpaolo De Negri ISD - Neri
DNF Oscar Gatto ISD - Neri
DNF Bartosz Huzarski ISD - Neri
DNF Paolo Longo Borghini ISD - Neri
DNF Gianluca Mirenda ISD - Neri
DNF Davide Ricci Bitti ISD - Neri
DNF Giovanni Visconti ISD - Neri
DNF Enrico Magazzini Lampre-Farnese Vini
DNF Manuele Mori Lampre-Farnese Vini
DNF Alessandro Spezialetti Lampre-Farnese Vini
DNF Valerio Agnoli Liquigas-Doimo
DNF Francesco Bellotti Liquigas-Doimo
DNF Mauro Finetto Liquigas-Doimo
DNF Aleksandr Kuschynski Liquigas-Doimo
DNF Brian Vandborg Liquigas-Doimo
DNF Oliver Zaugg Liquigas-Doimo
DNF Marin Andelini Meridiana - Kamen Team
DNF Salvatore Commesso Meridiana - Kamen Team
DNF Nicola D'Andrea Meridiana - Kamen Team
DNF Mariano Giallorenzo Meridiana - Kamen Team
DNF Mauro Hrastnik Meridiana - Kamen Team
DNF Bruno Radotic Meridiana - Kamen Team
DNF Juraj Ugrinic Meridiana - Kamen Team
DNF Simone Campagnaro Miche Pro Cycling Team
DNF Przemyslaw Niemiec Miche Pro Cycling Team
DNF Leonardo Pinizzotto Miche Pro Cycling Team
DNF Leopoldo Rocchetti Miche Pro Cycling Team
DNF Krzysztof Szczawinski Miche Pro Cycling Team
DNF Volodymyr Zagorodny Miche Pro Cycling Team
DNF Michael Albasini Team HTC - Columbia
DNF Rasmus Guldhammer Team HTC - Columbia
DNF Craig Lewis Team HTC - Columbia
DNF Maxime Monfort Team HTC - Columbia
DNF Tejay Van Garderen Team HTC - Columbia
DNF Peter Velits Team HTC - Columbia
DNF Sander Armee Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Jérôme Baugnies Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Pieter Jacobs Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Maarten Neyens Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Pieter Serry Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Geert Steurs Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Preben van Hecke Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Kristof Vandewalle Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Jose Antonio De Segovia Xacobeo-Galicia
DNF Gustavo Dominguez Lemos Xacobeo-Galicia
DNF Alberto Fernandez Sainz Xacobeo-Galicia
DNF Rodrigo Garcia Rena Xacobeo-Galicia
DNF Vladimir Isaichev Xacobeo-Galicia
DNF Francisco Pacheco Torres Xacobeo-Galicia
DNF Pablo Torres Xacobeo-Galicia
Information
Nation Italy
Date 18th August
Distance 191 km
CAT 1.1
Other
Embed Results