Solidarnosc Champions - 2021

Overall Youth Points Mountain Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Jan Barta Elkov - Kasper 16:44:4540
02 Jakub Toupalik Elkov - Kasper + 1530
03 Casper Van Uden Development Team DSM + 3725
04 Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 4220
05 Maciej Paterski Voster ATS Team + 4215
06 Coen Vermeltfoort VolkerWessels Cycling Team + 4310
07 Sjoerd Bax Metec - Solarwatt p/b Mantel + 465
08 James Fouche Black Spoke Pro Cycling + 473
09 Jason Van Dalen Metec - Solarwatt p/b Mantel + 523
10 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 533
11 Pavel Bittner Development Team DSM + 53
12 Yauheni Karaliok Minsk CC + 54
13 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 56
14 Siarhei Shauchenka Minsk CC + 57
15 Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 57
16 Dominik Neuman Elkov - Kasper + 57
17 Lars Hohmann Metec - Solarwatt p/b Mantel + 57
18 Kristers Ansons Ampler Development Team + 57
19 Tim Naberman Development Team DSM + 57
20 Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 57
21 Ukko Peltonen Ampler Development Team + 57
22 Max Kroonen VolkerWessels Cycling Team + 57
23 Rick Ottema Metec - Solarwatt p/b Mantel + 57
24 Patryk Stosz Voster ATS Team + 01:28
25 Yauheni Sobal Minsk CC + 01:33
26 Thijs De Lange Metec - Solarwatt p/b Mantel + 01:33
27 Joonas Kurits Ampler Development Team + 01:34
28 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 01:34
29 Florent Gardella Team Sprinter Nice Métropole + 01:36
30 Pawel Szostka TC Chrobry Scott Glogow + 01:36
31 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 01:36
32 Paul Rudys KED Stevens Radteam Berlin + 01:36
33 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 01:36
34 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 01:36
35 Matus Stocek Topforex - ATT Investments PCT + 01:36
36 Bram Leerkes Amsterdam Racing Academy + 01:36
37 Michal Podlaski KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:36
38 Piotr Pekala KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:36
39 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 01:36
40 Artur Sowinski KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:36
41 Bas Van Belle Amsterdam Racing Academy + 01:36
42 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 01:36
43 Matej Zahalka Elkov - Kasper + 01:36
44 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 01:36
45 Wessel Mouris Amsterdam Racing Academy + 01:36
46 Szymon Rekita Voster ATS Team + 01:36
47 Michael Kukrle Elkov - Kasper + 01:36
48 Lars Quaedvlieg Global Cycling Team + 03:06
49 Aleksander Skjelbred Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 03:06
50 Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 05:09
51 Nick Van der Meer VolkerWessels Cycling Team + 05:09
52 Tobiasz Pawlak HRE Mazowsze Serce Polski + 05:09
53 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:38
54 Vitaliy Novakovskyi Eurocar Grawe Ukraine + 05:44
55 Jarri Stravers Global Cycling Team + 05:48
56 Alois Kankovsky Elkov - Kasper + 05:48
57 Maksym Vasilyev Eurocar Grawe Ukraine + 05:48
58 Johannes Glameyer Wibatech Bayern/RSV Passau + 05:48
59 Mark Grinkevich Minsk CC + 05:48
60 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 05:48
61 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 05:48
62 Ethan Batt Black Spoke Pro Cycling + 07:14
63 Lennart Lein KED Stevens Radteam Berlin + 07:16
64 Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 07:18
65 Zsombor Palumby Epronex-Gesu + 07:18
66 Nazar Pokoyoviy Ukraine + 08:47
67 Antonie Van Noppen Global Cycling Team + 08:52
68 Martin Salmon Development Team DSM + 09:29
69 Dennis Van Der Horst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10:14
70 Oleksandr Smetaniuk Ukraine + 10:17
71 Vincent Hoppezak Amsterdam Racing Academy + 10:47
72 Aivaras Mikutis Ampler Development Team + 11:35
73 Mitchell Mulhern Allinq-Krush-De IJsselstreek + 11:40
74 Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine + 12:07
75 Nick Brabander VolkerWessels Cycling Team + 12:16
76 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 12:24
77 Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski + 12:26
78 Daniel Staniszewski HRE Mazowsze Serce Polski + 12:57
79 Mantas Bitinas Ampler Development Team + 13:00
80 Pawel Franczak Voster ATS Team + 13:03
81 Jasper Schouten Allinq-Krush-De IJsselstreek + 13:04
82 Erik Baska Slovakia + 13:05
83 Daan Van Sintmaartensdijk VolkerWessels Cycling Team + 13:05
84 Gergo Gonczi Epronex-Gesu + 13:05
85 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 13:05
86 Kyrylo Tsarenko Ukraine + 13:05
87 Yaroslav Kozakov Ukraine + 13:05
88 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 13:05
89 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 13:05
90 Stanislav Beres Slovakia + 13:05
91 Richard Banusch KED Stevens Radteam Berlin + 13:05
92 Martin Van de Pol Global Cycling Team + 13:05
93 Richard Coma Slovakia + 13:05
94 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 13:37
95 Nicolas Colluccini Team Sprinter Nice Métropole + 13:42
96 Ramon Van Bokhoven Metec - Solarwatt p/b Mantel + 14:35
97 Antony Rolant Team Sprinter Nice Métropole + 14:35
98 Martin Gavenda Slovakia + 14:35
99 Pablo Cruz Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 14:35
100 Jakub Malachowski TC Chrobry Scott Glogow + 14:35
101 Daniil Nikulin Ukraine + 14:35
102 Constantin Lohse KED Stevens Radteam Berlin + 14:35
103 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 14:35
104 Melle Nikkels Global Cycling Team + 14:35
105 Leo Hayter Development Team DSM + 15:24
106 Kiaan Watts Black Spoke Pro Cycling + 15:46
107 Ludwig Stadler Wibatech Bayern/RSV Passau + 16:17
108 Kacper Bartkowski WMKS Olsztyn + 16:36
109 Tomas Jakoubek Topforex - ATT Investments PCT + 17:25
110 Gergely Kiss Epronex-Gesu + 18:28
111 Artur Kiryevich Minsk CC + 18:37
112 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 19:00
113 Alex Sherwin Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 19:57
114 Adam Nocen WMKS Olsztyn + 20:05
115 Patryk Dabski WMKS Olsztyn + 20:07
116 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 20:07
117 Andriyi Movchan Eurocar Grawe Ukraine + 20:13
118 Jozef Mank WMKS Olsztyn + 21:49
119 Filip Lohinskiy Slovakia + 23:07
120 Lorenz Brandl Wibatech Bayern/RSV Passau + 25:11
121 Mykyta Yakovlev Ukraine + 25:37
122 William Goodfellow Yoeleo Test Team p/b 4Mind + 26:19
123 Bartosz Troszok Luks Trojka Piaseczno + 29:24
DNF Eelke Nikkels Global Cycling Team
DNF Matej Blasko Slovakia
DNF Jelle Bootsveld Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Jochem Kerckhaert Amsterdam Racing Academy
DNF Joris Kroon Amsterdam Racing Academy
DNF Logan Currie Black Spoke Pro Cycling
DNF Luke Mudgway Black Spoke Pro Cycling
DNF James Oram Black Spoke Pro Cycling
DNF Pepijn Reinderink Development Team DSM
DNF Bendeguz Matyas Nagy Epronex-Gesu
DNF Oleksandr Shevchenko Eurocar Grawe Ukraine
DNF Serhii Sydor Eurocar Grawe Ukraine
DNF Leo Zierenner KED Stevens Radteam Berlin
DNF Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Adam Kus KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Konrad Trzesowski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Karol Wawrzyniak KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Adrian Krawczyk Luks Trojka Piaseczno
DNF Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno
DNF Edouard Bonnefoix Team Sprinter Nice Métropole
DNF Théo Matonti Team Sprinter Nice Métropole
DNF Bas Van Der Kooij VolkerWessels Cycling Team
DNF Leon Echtermann Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Michael Peter Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Adrian Karpiuk WMKS Olsztyn
DNF Michal Paluta WMKS Olsztyn
DNF Alexandre Latil Yoeleo Test Team p/b 4Mind
DNF Daniel Leithner Yoeleo Test Team p/b 4Mind
Information
Nation Poland
Date 23rd - 26th June
CAT 2.2
Other
Embed Results