Solidarnosc Champions - 2020

Stage GC Youth Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Janiszewski Sylwester Voster ATS Team 7 04:20:07
2 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy 3 + 00
3 Aniolkowski Stanislaw CCC Development Team 1 + 00
4 Resell Erik Uno-X Pro Cycling Team + 00
5 Jägeler Robert P&S Metalltechnik + 00
6 Rubenis Pauls Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 00
7 Ryba Jan AC Sparta Praha + 00
8 Van Bokhoven Ramon Metec - TKH + 00
9 Van De Paar Jarne Lotto - Soudal U23 + 00
10 Marit Arne Lotto - Soudal U23 + 00
11 Einhorn Itamar Israel Cycling Academy + 00
12 Paterski Maciej Wibatech Merx 7R + 00
13 Bernas Pawel Mazowsze - Serce Polski + 00
14 Banusch Richard LKT Team Brandenburg + 00
15 Finkst Tilen Ljubljana Gusto Santic + 00
16 Veling Quinten WP Groot Amsterdam + 00
17 Juntunen Antti-Jussi Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 00
18 Apers Ruben Lotto - Soudal U23 + 00
19 Proc Bartlomiej Poland + 00
20 Fiala Petr AC Sparta Praha + 00
21 Pietrula Nicolas Team Dukla Praha + 00
22 Gonczi Gergo Epronex-BSS Oil Team + 00
23 Van Gestel Luuk WP Groot Amsterdam + 00
24 Barta Tomas Tufo-Pardus Prostejov + 00
25 Gruber Pavel A.K.Trencin + 00
26 Aschenbrenner Michel P&S Metalltechnik + 00
27 Korosec Rok Ljubljana Gusto Santic + 00
28 Mandrysch John P&S Metalltechnik + 00
29 Banaszek Alan Mazowsze - Serce Polski + 00
30 Boele Niels WP Groot Amsterdam + 00
31 Van Wijk Oscar WP Groot Amsterdam + 00
32 Ottema Rick Metec - TKH + 00
33 Van Dalen Jason Metec - TKH + 00
34 Abrahamsen Jonas Uno-X Pro Cycling Team + 00
35 Turek Daniel Israel Cycling Academy + 00
36 Boguslawski Marceli Wibatech Merx 7R + 00
37 Wærsted Syver Uno-X Pro Cycling Team + 00
38 Kaczmarek Jakub Mazowsze - Serce Polski + 00
39 Hohmann Lars Metec - TKH + 00
40 Tracz Szymon CCC Development Team + 00
41 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 00
42 Malkowski Artur Poland + 00
43 Pattyn Steven Lotto - Soudal U23 + 00
44 Lindner Tom P&S Metalltechnik + 00
45 Rudys Paul LKT Team Brandenburg + 00
46 Marsman Tim Metec - TKH + 00
47 Taebling Paul LKT Team Brandenburg + 00
48 Gajdula Marek Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 00
49 Davidzon Lahav Israel Cycling Academy + 00
50 Krijnsen Jelte WP Groot Amsterdam + 00
51 Budzinski Marcin Wibatech Merx 7R + 00
52 Brozyna Piotr Voster ATS Team + 00
53 Rutkiewicz Marek Mazowsze - Serce Polski + 00
54 Stachowiak Adam Voster ATS Team + 00
55 Honsa Frantisek Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 00
56 Plamondon Robin Israel Cycling Academy + 00
57 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 00
58 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 00
59 Kramarcik Pavol Slovakia + 00
60 Wallinder Wilhelm Memil Pro Cycling + 00
61 Stöhr Jan AC Sparta Praha + 00
62 Szostka Pawel Wibatech Merx 7R + 00
63 Nolde Tobias P&S Metalltechnik + 00
64 Babor Daniel Tufo-Pardus Prostejov + 00
65 Perry Ben Israel Cycling Academy + 00
66 Pylypchuk Vitalii TC Chrobry Scott Glogow + 00
67 Kulset Kristian Uno-X Pro Cycling Team + 00
68 Vanhoof Ward Lotto - Soudal U23 + 00
69 Kloc Dawid Poland + 00
70 Van Eetvelt Lennert Lotto - Soudal U23 + 00
71 Solymosi Marton Epronex-BSS Oil Team + 06
72 Wallinder Wincent Memil Pro Cycling + 06
73 Voltr Martin Team Dukla Praha + 14
74 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 14
75 Budzinski Tomasz Wibatech Merx 7R + 14
76 Oelke Tim P&S Metalltechnik + 19
77 Gathemann Albert LKT Team Brandenburg + 19
78 Reha Filip Tufo-Pardus Prostejov + 19
79 Van der Tuuk Danny Metec - TKH + 19
80 Malovec Lubos Slovakia + 19
81 Vones Jan Team Dukla Praha + 26
82 Kiss Gergely Epronex-BSS Oil Team + 26
83 Lovassy Krisztian Epronex-BSS Oil Team + 26
84 Stöhr Pavel A.K.Trencin + 26
85 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 26
86 Grzenkowicz Maksymilian Poland + 57
87 Honkisz Adrian Poland + 57
88 Banaszek Norbert Mazowsze - Serce Polski + 57
89 Chren Martin Slovakia + 00
90 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 57
91 Zarebski Marcin TC Chrobry Scott Glogow + 57
92 Prah Aljaz Ljubljana Gusto Santic + 01:15
93 Hoppezak Vincent WP Groot Amsterdam + 01:57
94 Weber Philip LKT Team Brandenburg + 01:57
95 Domin Krzysztof Poland + 01:57
96 Pawlak Tobiasz Mazowsze - Serce Polski + 01:57
97 Blasko Matej Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 01:57
98 Gavenda Miroslav A.K.Trencin + 01:57
99 Gavenda Martin Slovakia + 03:22
100 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 03:42
101 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 03:42
102 Wawrzyniak Karol CCC Development Team + 03:42
103 Ansons Kristers Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 03:42
104 Nota Stefan Slovakia + 03:42
105 Istlstekker Zsolt Epronex-BSS Oil Team + 03:42
106 Lajcha Juraj A.K.Trencin + 03:42
107 Groselj Matic Ljubljana Gusto Santic + 03:42
108 Janos Matyas Team Dukla Praha + 05:19
109 Kaspar Jan Team Dukla Praha + 05:19
110 Oros Samuel A.K.Trencin + 05:19
111 Kraus Jan Team Dukla Praha + 05:19
112 Træen Torstein Uno-X Pro Cycling Team + 05:19
113 Peltonen Ukko Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 05:19
114 Tyrpekl Karel Tufo-Pardus Prostejov + 05:19
115 Saugstad Lars Uno-X Pro Cycling Team + 05:19
116 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 05:28
117 Zetzsche Theo LKT Team Brandenburg + 05:28
118 Kalojiros Tomas AC Sparta Praha + 06:12
119 Galka Michal CCC Development Team + 07:08
DNF Hetfleis Petr Topforex - Lapierre Pro Cycling Team
DNF Hnik Jakub Tufo-Pardus Prostejov
DNF Stocek Bruno Tufo-Pardus Prostejov
Pos Rider Team Time
1 Aniolkowski Stanislaw CCC Development Team 15:51:50
2 2 Janiszewski Sylwester Voster ATS Team + 14
3 Einhorn Itamar Israel Cycling Academy + 17
4 2 Wærsted Syver Uno-X Pro Cycling Team + 19
5 1 Paterski Maciej Wibatech Merx 7R + 21
6 1 Resell Erik Uno-X Pro Cycling Team + 24
7 Bernas Pawel Mazowsze - Serce Polski + 25
8 Korosec Rok Ljubljana Gusto Santic + 25
9 7 Turek Daniel Israel Cycling Academy + 26
10 1 Van Dalen Jason Metec - TKH + 27
11 1 Apers Ruben Lotto - Soudal U23 + 27
12 1 Tracz Szymon CCC Development Team + 27
13 Mandrysch John P&S Metalltechnik + 28
14 Aschenbrenner Michel P&S Metalltechnik + 29
15 7 Hohmann Lars Metec - TKH + 29
16 1 Kaczmarek Jakub Mazowsze - Serce Polski + 29
17 Rubenis Pauls Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 30
18 Van Wijk Oscar WP Groot Amsterdam + 30
19 2 Finkst Tilen Ljubljana Gusto Santic + 30
20 4 Fiala Petr AC Sparta Praha + 30
21 4 Juntunen Antti-Jussi Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 30
22 1 Gruber Pavel A.K.Trencin + 30
23 3 Szostka Pawel Wibatech Merx 7R + 30
24 5 Vanhoof Ward Lotto - Soudal U23 + 30
25 2 Abrahamsen Jonas Uno-X Pro Cycling Team + 30
26 Rudys Paul LKT Team Brandenburg + 30
27 7 Ottema Rick Metec - TKH + 30
28 1 Marsman Tim Metec - TKH + 30
29 4 Rutkiewicz Marek Mazowsze - Serce Polski + 30
30 6 Lindner Tom P&S Metalltechnik + 30
31 1 Nolde Tobias P&S Metalltechnik + 30
32 6 Pattyn Steven Lotto - Soudal U23 + 30
33 3 Kulset Kristian Uno-X Pro Cycling Team + 30
34 3 Brozyna Piotr Voster ATS Team + 30
35 Van Eetvelt Lennert Lotto - Soudal U23 + 30
36 4 Budzinski Marcin Wibatech Merx 7R + 30
37 2 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 30
38 4 Gajdula Marek Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 30
39 4 Stachowiak Adam Voster ATS Team + 30
40 5 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 30
41 5 Perry Ben Israel Cycling Academy + 30
42 14 Wallinder Wincent Memil Pro Cycling + 36
43 1 Van der Tuuk Danny Metec - TKH + 49
44 3 Prah Aljaz Ljubljana Gusto Santic + 01:45
45 3 Budzinski Tomasz Wibatech Merx 7R + 02:48
46 4 Van Gestel Luuk WP Groot Amsterdam + 03:47
47 4 Van De Paar Jarne Lotto - Soudal U23 + 03:59
48 4 Marit Arne Lotto - Soudal U23 + 04:01
49 7 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 04:01
50 3 Krijnsen Jelte WP Groot Amsterdam + 04:05
51 3 Banaszek Alan Mazowsze - Serce Polski + 04:07
52 3 Pietrula Nicolas Team Dukla Praha + 04:07
53 4 Stöhr Jan AC Sparta Praha + 04:07
54 7 Honsa Frantisek Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 04:07
55 5 Gathemann Albert LKT Team Brandenburg + 04:26
56 6 Reha Filip Tufo-Pardus Prostejov + 04:44
57 7 Oelke Tim P&S Metalltechnik + 05:21
58 27 Tyrpekl Karel Tufo-Pardus Prostejov + 05:49
59 18 Træen Torstein Uno-X Pro Cycling Team + 05:49
60 48 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 05:55
61 5 Banusch Richard LKT Team Brandenburg + 07:06
62 5 Boguslawski Marceli Wibatech Merx 7R + 07:06
63 6 Proc Bartlomiej Poland + 07:24
64 15 Groselj Matic Ljubljana Gusto Santic + 07:27
65 5 Pylypchuk Vitalii TC Chrobry Scott Glogow + 07:42
66 7 Istlstekker Zsolt Epronex-BSS Oil Team + 07:49
67 4 Boele Niels WP Groot Amsterdam + 08:40
68 10 Peltonen Ukko Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 09:26
69 5 Plamondon Robin Israel Cycling Academy + 10:35
70 7 Kalojiros Tomas AC Sparta Praha + 10:37
71 2 Blasko Matej Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 11:56
72 7 Saugstad Lars Uno-X Pro Cycling Team + 12:08
73 5 Zetzsche Theo LKT Team Brandenburg + 12:35
74 4 Taebling Paul LKT Team Brandenburg + 12:51
75 Weber Philip LKT Team Brandenburg + 13:01
76 3 Barta Tomas Tufo-Pardus Prostejov + 14:17
77 4 Davidzon Lahav Israel Cycling Academy + 14:35
78 4 Gonczi Gergo Epronex-BSS Oil Team + 14:42
79 1 Voltr Martin Team Dukla Praha + 14:49
80 8 Oros Samuel A.K.Trencin + 14:54
81 4 Ansons Kristers Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 15:21
82 1 Malovec Lubos Slovakia + 15:24
83 2 Ryba Jan AC Sparta Praha + 15:39
84 2 Van Bokhoven Ramon Metec - TKH + 16:34
85 2 Babor Daniel Tufo-Pardus Prostejov + 16:34
86 4 Veling Quinten WP Groot Amsterdam + 16:52
87 11 Kraus Jan Team Dukla Praha + 16:58
88 3 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 17:02
89 3 Malkowski Artur Poland + 17:16
90 1 Vones Jan Team Dukla Praha + 17:18
91 3 Honkisz Adrian Poland + 17:31
92 1 Domin Krzysztof Poland + 19:50
93 5 Stöhr Pavel A.K.Trencin + 21:05
94 1 Pawlak Tobiasz Mazowsze - Serce Polski + 21:30
95 1 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 21:36
96 3 Zarebski Marcin TC Chrobry Scott Glogow + 21:36
97 3 Banaszek Norbert Mazowsze - Serce Polski + 21:43
98 4 Nota Stefan Slovakia + 22:04
99 3 Jägeler Robert P&S Metalltechnik + 22:32
100 1 Wawrzyniak Karol CCC Development Team + 24:53
101 4 Wallinder Wilhelm Memil Pro Cycling + 25:15
102 4 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 25:41
103 Lajcha Juraj A.K.Trencin + 26:40
104 6 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 27:46
105 4 Lovassy Krisztian Epronex-BSS Oil Team + 27:58
106 6 Kloc Dawid Poland + 28:00
107 3 Galka Michal CCC Development Team + 30:47
108 6 Solymosi Marton Epronex-BSS Oil Team + 31:47
109 4 Hoppezak Vincent WP Groot Amsterdam + 32:45
110 3 Janos Matyas Team Dukla Praha + 32:51
111 3 Kaspar Jan Team Dukla Praha + 32:51
112 4 Chren Martin Slovakia + 38:32
113 2 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 41:33
114 3 Grzenkowicz Maksymilian Poland + 43:38
115 3 Kiss Gergely Epronex-BSS Oil Team + 43:48
116 3 Gavenda Miroslav A.K.Trencin + 45:55
117 5 Kramarcik Pavol Slovakia + 48:26
118 2 Gavenda Martin Slovakia + 50:20
119 2 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 51:49
Pos Rider Team Time
1 Apers Ruben Lotto - Soudal U23 15:52:17
2 Tracz Szymon CCC Development Team + 00
3 Aschenbrenner Michel P&S Metalltechnik + 02
4 Hohmann Lars Metec - TKH + 02
5 Rubenis Pauls Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 03
6 Juntunen Antti-Jussi Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 03
7 Szostka Pawel Wibatech Merx 7R + 03
8 Vanhoof Ward Lotto - Soudal U23 + 03
9 Rudys Paul LKT Team Brandenburg + 03
10 Marsman Tim Metec - TKH + 03
11 Lindner Tom P&S Metalltechnik + 03
12 Nolde Tobias P&S Metalltechnik + 03
13 Pattyn Steven Lotto - Soudal U23 + 03
14 Van Eetvelt Lennert Lotto - Soudal U23 + 03
15 Budzinski Marcin Wibatech Merx 7R + 03
16 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 03
17 Gajdula Marek Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 03
18 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 03
19 Wallinder Wincent Memil Pro Cycling + 09
20 Van der Tuuk Danny Metec - TKH + 22
21 Prah Aljaz Ljubljana Gusto Santic + 01:18
22 Budzinski Tomasz Wibatech Merx 7R + 02:21
23 Van Gestel Luuk WP Groot Amsterdam + 03:20
24 Van De Paar Jarne Lotto - Soudal U23 + 03:32
25 Marit Arne Lotto - Soudal U23 + 03:34
26 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 03:34
27 Krijnsen Jelte WP Groot Amsterdam + 03:38
28 Honsa Frantisek Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 03:40
29 Gathemann Albert LKT Team Brandenburg + 03:59
30 Reha Filip Tufo-Pardus Prostejov + 04:17
31 Oelke Tim P&S Metalltechnik + 04:54
32 Tyrpekl Karel Tufo-Pardus Prostejov + 05:22
33 Banusch Richard LKT Team Brandenburg + 06:39
34 Proc Bartlomiej Poland + 06:57
35 Pylypchuk Vitalii TC Chrobry Scott Glogow + 07:15
36 Istlstekker Zsolt Epronex-BSS Oil Team + 07:22
37 Boele Niels WP Groot Amsterdam + 08:13
38 Peltonen Ukko Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 08:59
39 Plamondon Robin Israel Cycling Academy + 10:08
40 Blasko Matej Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 11:29
41 Zetzsche Theo LKT Team Brandenburg + 12:08
42 Taebling Paul LKT Team Brandenburg + 12:24
43 Weber Philip LKT Team Brandenburg + 12:34
44 Barta Tomas Tufo-Pardus Prostejov + 13:50
45 Davidzon Lahav Israel Cycling Academy + 14:08
46 Voltr Martin Team Dukla Praha + 14:22
47 Oros Samuel A.K.Trencin + 14:27
48 Ansons Kristers Tartu 2024 - BalticChainCycling.Com + 14:54
49 Van Bokhoven Ramon Metec - TKH + 16:07
50 Babor Daniel Tufo-Pardus Prostejov + 16:07
51 Veling Quinten WP Groot Amsterdam + 16:25
52 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 16:35
53 Malkowski Artur Poland + 16:49
54 Vones Jan Team Dukla Praha + 16:51
55 Domin Krzysztof Poland + 19:23
56 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 21:09
57 Zarebski Marcin TC Chrobry Scott Glogow + 21:09
58 Wawrzyniak Karol CCC Development Team + 24:26
59 Wallinder Wilhelm Memil Pro Cycling + 24:48
60 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 25:14
61 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 27:19
62 Kloc Dawid Poland + 27:33
63 Galka Michal CCC Development Team + 30:20
64 Hoppezak Vincent WP Groot Amsterdam + 32:18
65 Janos Matyas Team Dukla Praha + 32:24
66 Kaspar Jan Team Dukla Praha + 32:24
67 Chren Martin Slovakia + 38:05
68 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 41:06
69 Grzenkowicz Maksymilian Poland + 43:11
70 Kramarcik Pavol Slovakia + 47:59
71 Gavenda Martin Slovakia + 49:53

Information