Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Solidarnosc Champions

2020 | http://www.wyscig.com.pl/

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik 03:55:237
02 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 003
03 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 001
04 Jason Van Dalen Metec - TKH + 00
05 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 00
06 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 00
07 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 00
08 Oscar Van Wijk WP Groot Amsterdam + 00
09 Pauls Rubenis Tartu 2024 - BCC + 00
10 Erik Resell Uno-X Pro Cycling Team + 00
11 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 00
12 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 00
13 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 00
14 Itamar Einhorn Israel Cycling Academy + 00
15 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 00
16 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 00
17 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 00
18 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 00
19 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 00
20 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 00
21 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 00
22 Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic + 00
23 Pavel Gruber A.K.Trencin + 00
24 Lars Hohmann Metec - TKH + 00
25 Jakub Kaczmarek Mazowsze - Serce Polski + 00
26 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 00
27 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 00
28 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 00
29 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 00
30 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 00
31 Szymon Tracz CCC Development Team + 00
32 Jonas Abrahamsen Uno-X Pro Cycling Team + 00
33 Wincent Wallinder Memil Pro Cycling + 00
34 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 00
35 Kristian Kulset Uno-X Pro Cycling Team + 00
36 Marek Rutkiewicz Mazowsze - Serce Polski + 00
37 Rick Ottema Metec - TKH + 00
38 Petr Fiala AC Sparta Praha + 00
39 Tim Marsman Metec - TKH + 00
40 Piotr Brozyna Voster ATS Team + 00
41 Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team + 00
42 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 00
43 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 00
44 Danny Van der Tuuk Metec - TKH + 00
45 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 00
46 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 00
47 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 00
48 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 00
49 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 00
50 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 00
51 Lars Saugstad Uno-X Pro Cycling Team + 14
52 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 00
53 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 00
54 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 00
55 Frantisek Honsa Topforex-Lapierre + 00
56 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 03:07
57 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 03:37
58 Lubos Malovec Slovakia + 03:37
59 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 03:37
60 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 03:37
61 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 03:37
62 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 03:37
63 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 03:37
64 Jan Kraus Team Dukla Praha + 03:37
65 Niels Boele WP Groot Amsterdam + 03:37
66 Pavel Stöhr A.K.Trencin + 03:37
67 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 03:37
68 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 03:37
69 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 03:37
70 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 03:37
71 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 03:37
72 Ukko Peltonen Tartu 2024 - BCC + 03:37
73 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 03:37
74 Jan Ryba AC Sparta Praha + 03:37
75 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 03:37
76 Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov + 03:37
77 Jan Stöhr AC Sparta Praha + 03:37
78 Tomas Kalojiros AC Sparta Praha + 03:37
79 Michal Galka CCC Development Team + 03:37
80 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 03:37
81 Zsolt Istlstekker Epronex-BSS Oil Team + 03:37
82 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 03:37
83 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 03:37
84 Stefan Nota Slovakia + 03:37
85 Vitalii Pylypchuk TC Chrobry Scott Glogow + 03:37
86 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 03:37
87 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 03:37
88 Bartlomiej Proc Poland + 03:37
89 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 08:13
90 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 08:13
91 Artur Malkowski Poland + 08:13
92 Juraj Lajcha A.K.Trencin + 08:13
93 Martin Kohout Topforex-Lapierre + 08:13
94 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 08:13
95 Wilhelm Wallinder Memil Pro Cycling + 08:13
96 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 08:13
97 Samuel Oros A.K.Trencin + 08:13
98 Martin Voltr Team Dukla Praha + 08:13
99 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 10:30
100 Maksymilian Grzenkowicz Poland + 10:30
101 Jan Vones Team Dukla Praha + 10:30
102 Matyas Janos Team Dukla Praha + 10:30
103 Martin Chren Slovakia + 10:30
104 Dawid Kloc Poland + 10:30
105 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 10:30
106 Peter Hetfleis Topforex-Lapierre + 10:30
107 Gergely Kiss Epronex-BSS Oil Team + 10:30
108 Quinten Veling WP Groot Amsterdam + 10:30
109 Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team + 10:30
110 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 10:30
111 Adrian Honkisz Poland + 10:30
112 Ramon Van Bokhoven Metec - TKH + 10:30
113 Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team + 10:30
114 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 10:30
115 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 10:30
116 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 10:30
117 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 10:30
118 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 10:30
119 Krzysztof Domin Poland + 10:30
120 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 10:30
121 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 10:40
122 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 15:56
123 Miroslav Gavenda A.K.Trencin + 15:56
124 Martin Gavenda Slovakia + 15:56
125 Matus Baniar Slovakia + 15:56
126 Andrej Liska A.K.Trencin + 15:56
127 Michal Pustula AC Sparta Praha + 15:56
128 Christoffer Eriksson Memil Pro Cycling + 17:28
129 Elias Gustafsson Memil Pro Cycling + 17:32
130 Anton Litvintsev Tartu 2024 - BCC + 17:32
131 Pavol Kramarcik Slovakia + 18:36
DNS Jiri Petrus Topforex-Lapierre
DNF Damien Papierski CCC Development Team
DNF Balazs Vas Epronex-BSS Oil Team
DNF Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno
DNF Andreas Andersson Memil Pro Cycling
DNF Pawel Franczak Voster ATS Team
Pos Rider Team Time
01 10 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team 07:57:50
02 1 Itamar Einhorn Israel Cycling Academy + 00
03 3 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 05
04 1 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 05
05 1 Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic + 05
06 4 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 06
07 13 Szymon Tracz CCC Development Team + 07
08 48 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 07
09 2 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 08
10 5 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 08
11 2 Erik Resell Uno-X Pro Cycling Team + 09
12 4 Jakub Kaczmarek Mazowsze - Serce Polski + 09
13 50 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 09
14 33 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 09
15 3 Pauls Rubenis Tartu 2024 - BCC + 10
16 1 Jason Van Dalen Metec - TKH + 10
17 5 Oscar Van Wijk WP Groot Amsterdam + 10
18 3 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 10
19 - Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 10
20 4 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 10
21 5 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 10
22 6 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 10
23 2 Lars Hohmann Metec - TKH + 10
24 10 Petr Fiala AC Sparta Praha + 10
25 2 Wincent Wallinder Memil Pro Cycling + 10
26 8 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 10
27 2 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 10
28 12 Pavel Gruber A.K.Trencin + 10
29 3 Rick Ottema Metec - TKH + 10
30 7 Jonas Abrahamsen Uno-X Pro Cycling Team + 10
31 4 Tim Marsman Metec - TKH + 10
32 18 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 10
33 9 Marek Rutkiewicz Mazowsze - Serce Polski + 10
34 4 Piotr Brozyna Voster ATS Team + 10
35 16 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 10
36 25 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 10
37 23 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 10
38 1 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 10
39 10 Kristian Kulset Uno-X Pro Cycling Team + 10
40 7 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 10
41 7 Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team + 10
42 6 Frantisek Honsa Topforex-Lapierre + 10
43 11 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 10
44 11 Danny Van der Tuuk Metec - TKH + 10
45 8 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 10
46 6 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 10
47 15 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 10
48 10 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 10
49 17 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:56
50 28 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 03:25
51 25 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 03:27
52 22 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 03:27
53 51 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 03:41
54 49 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 03:43
55 46 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 03:47
56 29 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 03:47
57 26 Jan Stöhr AC Sparta Praha + 03:47
58 30 Zsolt Istlstekker Epronex-BSS Oil Team + 03:47
59 29 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 03:47
60 19 Ukko Peltonen Tartu 2024 - BCC + 03:47
61 16 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 03:47
62 5 Lubos Malovec Slovakia + 03:47
63 17 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 03:47
64 30 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 03:47
65 21 Tomas Kalojiros AC Sparta Praha + 03:47
66 7 Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov + 03:47
67 2 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 04:24
68 12 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 05:44
69 15 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 05:44
70 48 Lars Saugstad Uno-X Pro Cycling Team + 05:58
71 3 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 06:47
72 5 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 06:47
73 4 Niels Boele WP Groot Amsterdam + 07:04
74 3 Vitalii Pylypchuk TC Chrobry Scott Glogow + 07:04
75 2 Stefan Nota Slovakia + 07:04
76 6 Bartlomiej Proc Poland + 07:04
77 34 Samuel Oros A.K.Trencin + 08:23
78 1 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 08:49
79 2 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 09:21
80 9 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 09:21
81 21 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 09:21
82 1 Michal Galka CCC Development Team + 09:21
83 21 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 09:21
84 25 Jan Kraus Team Dukla Praha + 09:21
85 22 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 09:21
86 25 Pavel Stöhr A.K.Trencin + 09:21
87 8 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 09:21
88 10 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 09:21
89 23 Jan Ryba AC Sparta Praha + 09:21
90 21 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 11:23
91 16 Juraj Lajcha A.K.Trencin + 11:40
92 6 Artur Malkowski Poland + 13:57
93 3 Martin Kohout Topforex-Lapierre + 13:57
94 6 Wilhelm Wallinder Memil Pro Cycling + 13:57
95 10 Martin Voltr Team Dukla Praha + 13:57
96 4 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 13:57
97 25 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 13:57
98 1 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 13:57
99 2 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 13:57
100 18 Jan Vones Team Dukla Praha + 16:14
101 7 Matyas Janos Team Dukla Praha + 16:14
102 15 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 16:14
103 11 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 16:14
104 8 Ramon Van Bokhoven Metec - TKH + 16:14
105 14 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 16:14
106 3 Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team + 16:14
107 6 Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team + 16:14
108 3 Adrian Honkisz Poland + 16:14
109 1 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 16:14
110 5 Peter Hetfleis Topforex-Lapierre + 16:14
111 3 Quinten Veling WP Groot Amsterdam + 16:14
112 4 Krzysztof Domin Poland + 16:14
113 4 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 16:14
114 8 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 16:24
115 2 Matus Baniar Slovakia + 21:40
116 4 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 26:33
117 10 Maksymilian Grzenkowicz Poland + 27:14
118 7 Martin Chren Slovakia + 27:14
119 9 Dawid Kloc Poland + 27:14
120 6 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 27:14
121 11 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 29:02
122 13 Gergely Kiss Epronex-BSS Oil Team + 30:04
123 1 Andrej Liska A.K.Trencin + 32:29
124 1 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 32:40
125 1 Miroslav Gavenda A.K.Trencin + 32:40
126 3 Martin Gavenda Slovakia + 32:40
127 9 Michal Pustula AC Sparta Praha + 35:30
128 3 Anton Litvintsev Tartu 2024 - BCC + 36:04
129 5 Christoffer Eriksson Memil Pro Cycling + 37:02
130 7 Elias Gustafsson Memil Pro Cycling + 37:06
131 1 Pavol Kramarcik Slovakia + 37:08
Pos Rider Team Time
1 Szymon Tracz CCC Development Team 07:57:57
2 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 02
3 Pauls Rubenis Tartu 2024 - BCC + 03
4 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 03
5 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 03
6 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 03
7 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 03
8 Lars Hohmann Metec - TKH + 03
9 Wincent Wallinder Memil Pro Cycling + 03
10 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 03
11 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 03
12 Tim Marsman Metec - TKH + 03
13 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 03
14 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 03
15 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 03
16 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 03
17 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 03
18 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 03
19 Frantisek Honsa Topforex-Lapierre + 03
20 Danny Van der Tuuk Metec - TKH + 03
21 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 03
22 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 03
23 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 03
24 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:49
25 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 03:20
26 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 03:20
27 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 03:34
28 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 03:36
29 Zsolt Istlstekker Epronex-BSS Oil Team + 03:40
30 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 03:40
31 Ukko Peltonen Tartu 2024 - BCC + 03:40
32 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 03:40
33 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 03:40
34 Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov + 03:40
35 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 04:17
36 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 05:37
37 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 05:37
38 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 06:40
39 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 06:40
40 Niels Boele WP Groot Amsterdam + 06:57
41 Vitalii Pylypchuk TC Chrobry Scott Glogow + 06:57
42 Bartlomiej Proc Poland + 06:57
43 Samuel Oros A.K.Trencin + 08:16
44 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 08:42
45 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 09:14
46 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 09:14
47 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 09:14
48 Michal Galka CCC Development Team + 09:14
49 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 09:14
50 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 09:14
51 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 09:14
52 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 09:14
53 Artur Malkowski Poland + 13:50
54 Martin Kohout Topforex-Lapierre + 13:50
55 Wilhelm Wallinder Memil Pro Cycling + 13:50
56 Martin Voltr Team Dukla Praha + 13:50
57 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 13:50
58 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 13:50
59 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 13:50
60 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 13:50
61 Jan Vones Team Dukla Praha + 16:07
62 Matyas Janos Team Dukla Praha + 16:07
63 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 16:07
64 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 16:07
65 Ramon Van Bokhoven Metec - TKH + 16:07
66 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 16:07
67 Peter Hetfleis Topforex-Lapierre + 16:07
68 Quinten Veling WP Groot Amsterdam + 16:07
69 Krzysztof Domin Poland + 16:07
70 Matus Baniar Slovakia + 21:33
71 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 26:26
72 Maksymilian Grzenkowicz Poland + 27:07
73 Martin Chren Slovakia + 27:07
74 Dawid Kloc Poland + 27:07
75 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 27:07
76 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 28:55
77 Andrej Liska A.K.Trencin + 32:22
78 Martin Gavenda Slovakia + 32:33
79 Michal Pustula AC Sparta Praha + 35:23
80 Anton Litvintsev Tartu 2024 - BCC + 35:57
81 Christoffer Eriksson Memil Pro Cycling + 36:55
82 Elias Gustafsson Memil Pro Cycling + 36:59
83 Pavol Kramarcik Slovakia + 37:01
Info
Nation Poland
Date September 10
Where Krosno -> Nowy Sącz
What 02.Stage
Distance 154.7 km