Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Solidarnosc Champions

2020 | http://www.wyscig.com.pl/

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Itamar Einhorn Israel Cycling Academy 04:02:377
02 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 003
03 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 001
04 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 00
05 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 00
06 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 00
07 Pauls Rubenis Tartu 2024 - BCC + 00
08 Erik Resell Uno-X Pro Cycling Team + 00
09 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 00
10 Petr Fiala AC Sparta Praha + 00
11 Jakub Kaczmarek Mazowsze - Serce Polski + 00
12 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 00
13 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 00
14 Jason Van Dalen Metec - TKH + 00
15 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 00
16 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 00
17 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 00
18 Szymon Tracz CCC Development Team + 00
19 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 00
20 Oscar Van Wijk WP Groot Amsterdam + 00
21 Wincent Wallinder Memil Pro Cycling + 00
22 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 00
23 Lars Hohmann Metec - TKH + 00
24 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 00
25 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 00
26 Zsolt Istlstekker Epronex-BSS Oil Team + 00
27 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 00
28 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 00
29 Jan Stöhr AC Sparta Praha + 00
30 Rick Ottema Metec - TKH + 00
31 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 00
32 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 00
33 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 00
34 Tim Marsman Metec - TKH + 00
35 Frantisek Honsa Topforex-Lapierre + 00
36 Jonas Abrahamsen Uno-X Pro Cycling Team + 00
37 Piotr Brozyna Voster ATS Team + 00
38 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 00
39 Pavel Gruber A.K.Trencin + 00
40 Ukko Peltonen Tartu 2024 - BCC + 00
41 Marek Rutkiewicz Mazowsze - Serce Polski + 00
42 Samuel Oros A.K.Trencin + 00
43 Tomas Kalojiros AC Sparta Praha + 00
44 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 00
45 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 00
46 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 00
47 Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team + 00
48 Kristian Kulset Uno-X Pro Cycling Team + 00
49 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 00
50 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 00
51 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 00
52 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 00
53 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 00
54 Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic + 00
55 Danny Van der Tuuk Metec - TKH + 00
56 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 00
57 Lubos Malovec Slovakia + 00
58 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 00
59 Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov + 00
60 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 00
61 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 00
62 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 00
63 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 09
64 Pawel Franczak Voster ATS Team + 09
65 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 37
66 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:46
67 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 03:00
68 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 03:00
69 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 03:00
70 Bartlomiej Proc Poland + 03:17
71 Vitalii Pylypchuk TC Chrobry Scott Glogow + 03:17
72 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 03:17
73 Stefan Nota Slovakia + 03:17
74 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 03:17
75 Juraj Lajcha A.K.Trencin + 03:17
76 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 03:17
77 Niels Boele WP Groot Amsterdam + 03:17
78 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 03:17
79 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 05:34
80 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 05:34
81 Jan Vones Team Dukla Praha + 05:34
82 Michal Galka CCC Development Team + 05:34
83 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 05:34
84 Martin Voltr Team Dukla Praha + 05:34
85 Artur Malkowski Poland + 05:34
86 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 05:34
87 Wilhelm Wallinder Memil Pro Cycling + 05:34
88 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 05:34
89 Martin Kohout Topforex-Lapierre + 05:34
90 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 05:34
91 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 05:34
92 Damien Papierski CCC Development Team + 05:34
93 Matyas Janos Team Dukla Praha + 05:34
94 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 05:34
95 Ramon Van Bokhoven Metec - TKH + 05:34
96 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 05:34
97 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 05:34
98 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 05:34
99 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 05:34
100 Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team + 05:34
101 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 05:34
102 Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team + 05:34
103 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 05:34
104 Adrian Honkisz Poland + 05:34
105 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 05:34
106 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 05:34
107 Krzysztof Domin Poland + 05:34
108 Jan Kraus Team Dukla Praha + 05:34
109 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 05:34
110 Pavel Stöhr A.K.Trencin + 05:34
111 Jan Ryba AC Sparta Praha + 05:34
112 Matus Baniar Slovakia + 05:34
113 Quinten Veling WP Groot Amsterdam + 05:34
114 Peter Hetfleis Topforex-Lapierre + 05:34
115 Jiri Petrus Topforex-Lapierre + 05:34
116 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 05:34
117 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 05:34
118 Lars Saugstad Uno-X Pro Cycling Team + 05:34
119 Andreas Andersson Memil Pro Cycling + 05:51
120 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 15:53
121 Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno + 15:53
122 Andrej Liska A.K.Trencin + 16:23
123 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 16:34
124 Miroslav Gavenda A.K.Trencin + 16:34
125 Martin Chren Slovakia + 16:34
126 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 16:34
127 Maksymilian Grzenkowicz Poland + 16:34
128 Dawid Kloc Poland + 16:34
129 Martin Gavenda Slovakia + 16:34
130 Pavol Kramarcik Slovakia + 18:22
131 Anton Litvintsev Tartu 2024 - BCC + 18:22
132 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 18:22
133 Balazs Vas Epronex-BSS Oil Team + 18:22
134 Christoffer Eriksson Memil Pro Cycling + 19:24
135 Gergely Kiss Epronex-BSS Oil Team + 19:24
136 Michal Pustula AC Sparta Praha + 19:24
137 Elias Gustafsson Memil Pro Cycling + 19:24
DNF Carl Ljunggren Memil Pro Cycling
DNF Dominik Kopiwoda TC Chrobry Scott Glogow
Pos Rider Team Time
01 Itamar Einhorn Israel Cycling Academy 04:02:27
02 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 04
03 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 05
04 Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic + 05
05 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 06
06 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 07
07 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 08
08 Jakub Kaczmarek Mazowsze - Serce Polski + 09
09 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 10
10 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 10
11 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 10
12 Pauls Rubenis Tartu 2024 - BCC + 10
13 Erik Resell Uno-X Pro Cycling Team + 10
14 Petr Fiala AC Sparta Praha + 10
15 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 10
16 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 10
17 Jason Van Dalen Metec - TKH + 10
18 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 10
19 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 10
20 Szymon Tracz CCC Development Team + 10
21 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 10
22 Oscar Van Wijk WP Groot Amsterdam + 10
23 Wincent Wallinder Memil Pro Cycling + 10
24 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 10
25 Lars Hohmann Metec - TKH + 10
26 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 10
27 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 10
28 Zsolt Istlstekker Epronex-BSS Oil Team + 10
29 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 10
30 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 10
31 Jan Stöhr AC Sparta Praha + 10
32 Rick Ottema Metec - TKH + 10
33 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 10
34 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 10
35 Tim Marsman Metec - TKH + 10
36 Frantisek Honsa Topforex-Lapierre + 10
37 Jonas Abrahamsen Uno-X Pro Cycling Team + 10
38 Piotr Brozyna Voster ATS Team + 10
39 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 10
40 Pavel Gruber A.K.Trencin + 10
41 Ukko Peltonen Tartu 2024 - BCC + 10
42 Marek Rutkiewicz Mazowsze - Serce Polski + 10
43 Samuel Oros A.K.Trencin + 10
44 Tomas Kalojiros AC Sparta Praha + 10
45 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 10
46 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 10
47 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 10
48 Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team + 10
49 Kristian Kulset Uno-X Pro Cycling Team + 10
50 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 10
51 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 10
52 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 10
53 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 10
54 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 10
55 Danny Van der Tuuk Metec - TKH + 10
56 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 10
57 Lubos Malovec Slovakia + 10
58 Benjamin Perry Israel Cycling Academy + 10
59 Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov + 10
60 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 10
61 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 10
62 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 10
63 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 19
64 Pawel Franczak Voster ATS Team + 19
65 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 47
66 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:56
67 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 03:10
68 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 03:10
69 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 03:10
70 Bartlomiej Proc Poland + 03:27
71 Vitalii Pylypchuk TC Chrobry Scott Glogow + 03:27
72 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 03:27
73 Stefan Nota Slovakia + 03:27
74 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 03:27
75 Juraj Lajcha A.K.Trencin + 03:27
76 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 03:27
77 Niels Boele WP Groot Amsterdam + 03:27
78 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 03:27
79 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 05:42
80 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 05:44
81 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 05:44
82 Jan Vones Team Dukla Praha + 05:44
83 Michal Galka CCC Development Team + 05:44
84 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 05:44
85 Martin Voltr Team Dukla Praha + 05:44
86 Artur Malkowski Poland + 05:44
87 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 05:44
88 Wilhelm Wallinder Memil Pro Cycling + 05:44
89 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 05:44
90 Martin Kohout Topforex-Lapierre + 05:44
91 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 05:44
92 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 05:44
93 Damien Papierski CCC Development Team + 05:44
94 Matyas Janos Team Dukla Praha + 05:44
95 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 05:44
96 Ramon Van Bokhoven Metec - TKH + 05:44
97 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 05:44
98 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 05:44
99 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 05:44
100 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 05:44
101 Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team + 05:44
102 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 05:44
103 Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team + 05:44
104 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 05:44
105 Adrian Honkisz Poland + 05:44
106 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 05:44
107 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 05:44
108 Krzysztof Domin Poland + 05:44
109 Jan Kraus Team Dukla Praha + 05:44
110 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 05:44
111 Pavel Stöhr A.K.Trencin + 05:44
112 Jan Ryba AC Sparta Praha + 05:44
113 Matus Baniar Slovakia + 05:44
114 Quinten Veling WP Groot Amsterdam + 05:44
115 Peter Hetfleis Topforex-Lapierre + 05:44
116 Jiri Petrus Topforex-Lapierre + 05:44
117 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 05:44
118 Lars Saugstad Uno-X Pro Cycling Team + 05:44
119 Andreas Andersson Memil Pro Cycling + 06:01
120 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 16:03
121 Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno + 16:03
122 Andrej Liska A.K.Trencin + 16:33
123 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 16:44
124 Miroslav Gavenda A.K.Trencin + 16:44
125 Martin Chren Slovakia + 16:44
126 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 16:44
127 Maksymilian Grzenkowicz Poland + 16:44
128 Dawid Kloc Poland + 16:44
129 Martin Gavenda Slovakia + 16:44
130 Pavol Kramarcik Slovakia + 18:32
131 Anton Litvintsev Tartu 2024 - BCC + 18:32
132 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 18:32
133 Balazs Vas Epronex-BSS Oil Team + 18:32
134 Christoffer Eriksson Memil Pro Cycling + 19:34
135 Gergely Kiss Epronex-BSS Oil Team + 19:34
136 Michal Pustula AC Sparta Praha + 19:34
137 Elias Gustafsson Memil Pro Cycling + 19:34
Pos Rider Team Time
1 Arne Marit Lotto - Soudal U23 04:02:31
2 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 02
3 Pauls Rubenis Tartu 2024 - BCC + 06
4 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 06
5 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 06
6 Szymon Tracz CCC Development Team + 06
7 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 06
8 Wincent Wallinder Memil Pro Cycling + 06
9 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 06
10 Lars Hohmann Metec - TKH + 06
11 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 06
12 Zsolt Istlstekker Epronex-BSS Oil Team + 06
13 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 06
14 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 06
15 Marek Gajdula Topforex-Lapierre + 06
16 Tim Marsman Metec - TKH + 06
17 Frantisek Honsa Topforex-Lapierre + 06
18 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 06
19 Ukko Peltonen Tartu 2024 - BCC + 06
20 Samuel Oros A.K.Trencin + 06
21 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 06
22 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 06
23 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 06
24 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 06
25 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 06
26 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 06
27 Danny Van der Tuuk Metec - TKH + 06
28 Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov + 06
29 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 06
30 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 06
31 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 06
32 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 15
33 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 43
34 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:52
35 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 03:06
36 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 03:06
37 Bartlomiej Proc Poland + 03:23
38 Vitalii Pylypchuk TC Chrobry Scott Glogow + 03:23
39 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 03:23
40 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 03:23
41 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 03:23
42 Niels Boele WP Groot Amsterdam + 03:23
43 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 05:38
44 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 05:40
45 Matej Blasko Topforex-Lapierre + 05:40
46 Jan Vones Team Dukla Praha + 05:40
47 Michal Galka CCC Development Team + 05:40
48 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 05:40
49 Martin Voltr Team Dukla Praha + 05:40
50 Artur Malkowski Poland + 05:40
51 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 05:40
52 Wilhelm Wallinder Memil Pro Cycling + 05:40
53 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 05:40
54 Martin Kohout Topforex-Lapierre + 05:40
55 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 05:40
56 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 05:40
57 Damien Papierski CCC Development Team + 05:40
58 Matyas Janos Team Dukla Praha + 05:40
59 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 05:40
60 Ramon Van Bokhoven Metec - TKH + 05:40
61 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 05:40
62 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 05:40
63 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 05:40
64 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 05:40
65 Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov + 05:40
66 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 05:40
67 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 05:40
68 Krzysztof Domin Poland + 05:40
69 Matus Baniar Slovakia + 05:40
70 Quinten Veling WP Groot Amsterdam + 05:40
71 Peter Hetfleis Topforex-Lapierre + 05:40
72 Andreas Andersson Memil Pro Cycling + 05:57
73 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 15:59
74 Andrej Liska A.K.Trencin + 16:29
75 Martin Chren Slovakia + 16:40
76 Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno + 16:40
77 Maksymilian Grzenkowicz Poland + 16:40
78 Dawid Kloc Poland + 16:40
79 Martin Gavenda Slovakia + 16:40
80 Pavol Kramarcik Slovakia + 18:28
81 Anton Litvintsev Tartu 2024 - BCC + 18:28
82 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 18:28
83 Balazs Vas Epronex-BSS Oil Team + 18:28
84 Christoffer Eriksson Memil Pro Cycling + 19:30
85 Michal Pustula AC Sparta Praha + 19:30
86 Elias Gustafsson Memil Pro Cycling + 19:30
Info
Nation Poland
Date September 09
Where Nisko -> Sędziszów Małopolski
What 01.Stage
Distance 176 km