Solidarnosc Champions - 2020

Main page

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team 15:51:5040
02 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 1430
03 Itamar Einhorn Israel Cycling Academy + 1725
04 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 1920
05 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 2115
06 Erik Resell Uno-X Pro Cycling Team + 2410
07 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 255
08 Rok Korosec Ljubljana Gusto Santic + 253
09 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 263
10 Jason Van Dalen Metec - TKH + 273
11 Ruben Apers Lotto - Soudal U23 + 27
12 Szymon Tracz CCC Development Team + 27
13 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 28
14 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 29
15 Lars Hohmann Metec - TKH + 29
16 Jakub Kaczmarek Mazowsze - Serce Polski + 29
17 Pauls Rubenis Tartu 2024 - BCC + 30
18 Oscar Van Wijk WP Groot Amsterdam + 30
19 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 30
20 Petr Fiala AC Sparta Praha + 30
21 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 30
22 Pavel Gruber A.K.Trencin + 30
23 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 30
24 Ward Vanhoof Lotto - Soudal U23 + 30
25 Jonas Abrahamsen Uno-X Pro Cycling Team + 30
26 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 30
27 Rick Ottema Metec - TKH + 30
28 Tim Marsman Metec - TKH + 30
29 Marek Rutkiewicz Mazowsze - Serce Polski + 30
30 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 30
31 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 30
32 Steven Pattyn Lotto - Soudal U23 + 30
33 Kristian Kulset Uno-X Pro Cycling Team + 30
34 Piotr Brozyna Voster ATS Team + 30
35 Lennert Van Eetvelt Lotto - Soudal U23 + 30
36 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 30
37 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 30
38 Marek Gajdula Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 30
39 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 30
40 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 30
41 Ben Perry Israel Cycling Academy + 30
42 Wincent Wallinder Memil Pro Cycling + 36
43 Danny Van der Tuuk Metec - TKH + 49
44 Aljaz Prah Ljubljana Gusto Santic + 01:45
45 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 02:48
46 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 03:47
47 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 03:59
48 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 04:01
49 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 04:01
50 Jelte Krijnsen WP Groot Amsterdam + 04:05
51 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 04:07
52 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 04:07
53 Jan Stöhr AC Sparta Praha + 04:07
54 Frantisek Honsa Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 04:07
55 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 04:26
56 Filip Reha Tufo-Pardus Prostejov + 04:44
57 Tim Oelke P&S Metalltechnik + 05:21
58 Karel Tyrpekl Tufo-Pardus Prostejov + 05:49
59 Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team + 05:49
60 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 05:55
61 Richard Banusch LKT Team Brandenburg + 07:06
62 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 07:06
63 Bartlomiej Proc Poland + 07:24
64 Matic Groselj Ljubljana Gusto Santic + 07:27
65 Vitalii Pylypchuk TC Chrobry Scott Glogow + 07:42
66 Zsolt Istlstekker Epronex-BSS Oil Team + 07:49
67 Niels Boele WP Groot Amsterdam + 08:40
68 Ukko Peltonen Tartu 2024 - BCC + 09:26
69 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 10:35
70 Tomas Kalojiros AC Sparta Praha + 10:37
71 Matej Blasko Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea + 11:56
72 Lars Saugstad Uno-X Pro Cycling Team + 12:08
73 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 12:35
74 Paul Taebling LKT Team Brandenburg + 12:51
75 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 13:01
76 Tomas Barta Tufo-Pardus Prostejov + 14:17
77 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 14:35
78 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 14:42
79 Martin Voltr Team Dukla Praha + 14:49
80 Samuel Oros A.K.Trencin + 14:54
81 Kristers Ansons Tartu 2024 - BCC + 15:21
82 Lubos Malovec Slovakia + 15:24
83 Jan Ryba AC Sparta Praha + 15:39
84 Ramon Van Bokhoven Metec - TKH + 16:34
85 Daniel Babor Tufo-Pardus Prostejov + 16:34
86 Quinten Veling WP Groot Amsterdam + 16:52
87 Jan Kraus Team Dukla Praha + 16:58
88 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 17:02
89 Artur Malkowski Poland + 17:16
90 Jan Vones Team Dukla Praha + 17:18
91 Adrian Honkisz Poland + 17:31
92 Krzysztof Domin Poland + 19:50
93 Pavel Stöhr A.K.Trencin + 21:05
94 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 21:30
95 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 21:36
96 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 21:36
97 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 21:43
98 Stefan Nota Slovakia + 22:04
99 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 22:32
100 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 24:53
101 Wilhelm Wallinder Memil Pro Cycling + 25:15
102 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 25:41
103 Juraj Lajcha A.K.Trencin + 26:40
104 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 27:46
105 Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team + 27:58
106 Dawid Kloc Poland + 28:00
107 Michal Galka CCC Development Team + 30:47
108 Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team + 31:47
109 Vincent Hoppezak WP Groot Amsterdam + 32:45
110 Matyas Janos Team Dukla Praha + 32:51
111 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 32:51
112 Martin Chren Slovakia + 38:32
113 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 41:33
114 Maksymilian Grzenkowicz Poland + 43:38
115 Gergely Kiss Epronex-BSS Oil Team + 43:48
116 Miroslav Gavenda A.K.Trencin + 45:55
117 Pavol Kramarcik Slovakia + 48:26
118 Martin Gavenda Slovakia + 50:20
119 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 51:49
DNF Matus Baniar Slovakia
DNF Andrej Liska A.K.Trencin
DNF Michal Pustula AC Sparta Praha
DNF Damien Papierski CCC Development Team
DNF Balazs Vas Epronex-BSS Oil Team
DNF Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno
DNF Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno
DNF Michal Wenglorz Luks Trojka Piaseczno
DNF Andreas Andersson Memil Pro Cycling
DNF Christoffer Eriksson Memil Pro Cycling
DNF Elias Gustafsson Memil Pro Cycling
DNF Carl Ljunggren Memil Pro Cycling
DNF Anton Litvintsev Tartu 2024 - BCC
DNF Dominik Kopiwoda TC Chrobry Scott Glogow
DNF Peter Hetfleis Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea
DNF Martin Kohout Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea
DNF Jiri Petrus Topforex - Lapierre Pro Cycling Tea
DNF Jakub Hnik Tufo-Pardus Prostejov
DNF Bruno Stocek Tufo-Pardus Prostejov
DNF Pawel Franczak Voster ATS Team
Information
Nation Poland
Date 9th - 12th September
CAT 2.2