Solidarnosc Champions - 2019

GC Youth Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Vahtra Norman Cycling Tartu 20:46:1240
02 Stosz Patryk CCC Development Team + 2430
03 Van Dalen Jason Metec - TKH + 3025
04 Janiszewski Sylwester Voster ATS Team + 3920
05 De Kleijn Arvid Metec - TKH + 4415
06 Kalojiros Tomas AC Sparta Praha + 4510
07 Kaczmarek Jakub Team Hurom + 455
08 Taebling Paul LKT Team Brandenburg + 453
09 Schormair Fabian P&S Metalltechnik + 453
10 Koch Christian LKT Team Brandenburg + 543
11 Lasinis Venantas Klaipeda CT + 55
12 Stachowiak Adam Voster ATS Team + 56
13 Sykala Wojciech Region Dolny Slask + 57
14 Dinkler Jonathan P&S Metalltechnik + 58
15 Konwa Piotr Region Dolny Slask + 58
16 Rudys Paul LKT Team Brandenburg + 58
17 Tyrpekl Karel Pardus Tufo - Prostejov + 01:07
18 Malecki Kamil CCC Development Team + 01:12
19 Harakhavik Uladzimir Belarus + 01:44
20 Aniolkowski Stanislaw CCC Development Team + 01:48
21 Röber Dominik P&S Metalltechnik + 01:49
22 Kiskonen Siim Cycling Tartu + 02:03
23 Stöhr Jan AC Sparta Praha + 02:03
24 Pajur Markus Cycling Tartu + 02:03
25 Plucinski Leszek Voster ATS Team + 02:11
26 Proc Bartlomiej KS Pogon Mostostal Pulawy + 03:02
27 Domin Krzysztof Poland + 03:31
28 Franczak Pawel Voster ATS Team + 03:48
29 Van der Tuuk Danny Metec - TKH + 03:52
30 Dekker David Metec - TKH + 03:56
31 Kistowski Kacper Poland + 04:17
32 Hendricks Clint ProTouch + 05:04
33 Adomaitis Rojus Klaipeda CT + 05:13
34 Aschenbrenner Michel P&S Metalltechnik + 06:49
35 Warchol Bartosz Region Dolny Slask + 07:09
36 Honkisz Adrian Poland + 07:15
37 Matusiak Sebastian Poland + 07:32
38 Palyi Csaba Epronex-BSS Oil Team + 08:12
39 Barta Tomas Pardus Tufo - Prostejov + 08:23
40 Ärm Rait Cycling Tartu + 08:23
41 Prangel Kristo Cycling Tartu + 08:23
42 Lichnovsky Ludek Pardus Tufo - Prostejov + 08:23
43 Muzychin Anton Ferei Pro Cycling + 08:26
44 Kuklewicz Karol Region Dolny Slask + 08:34
45 Klimiankou Kansatansin Ferei Pro Cycling + 08:35
46 Wawrzyniak Karol CCC Development Team + 09:01
47 Murias Jakub Region Dolny Slask + 09:04
48 Jatczak Artur Region Dolny Slask + 09:13
49 Zhukovskyy Rostyslav Ferei Pro Cycling + 09:55
50 Kalaba Dusan Ferei Pro Cycling + 10:52
51 Pohorelov Vladyslav Ferei Pro Cycling + 10:53
52 Volkau Ilya Belarus + 11:24
53 Kiss Gergely Epronex-BSS Oil Team + 11:40
54 van Bakel Robbie Metec - TKH + 12:16
55 Januskevicius Mantas Klaipeda CT + 12:44
56 Stark Immanuel P&S Metalltechnik + 13:08
57 Julius Jayde ProTouch + 13:09
58 Vlcak Martin Slovakia + 13:34
59 Solymosi Marton Epronex-BSS Oil Team + 13:43
60 Gonczi Gergo Epronex-BSS Oil Team + 13:47
61 Shauchenka Siarhei Belarus + 13:47
62 Bootsveld Jelle Metec - TKH + 15:36
63 Komar Mateusz Voster ATS Team + 15:42
64 Marchuk Dzianis Belarus + 15:45
65 Rugovac Denis Pardus Tufo - Prostejov + 16:11
66 Szarka Gergely Epronex-BSS Oil Team + 17:11
67 Harbach Artsiom Belarus + 17:37
68 Fourie James ProTouch + 17:52
69 Papai Adam Epronex-BSS Oil Team + 17:59
70 Sankmann Joosep Cycling Tartu + 18:06
71 Schühler Tomas AC Sparta Praha + 18:12
72 Kloc Dawid KS Pogon Mostostal Pulawy + 19:13
73 Shpakovski Yahor Belarus + 19:29
74 Rajtak Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 19:42
75 Papierski Damian CCC Development Team + 19:45
76 Coma Richard Slovakia + 19:53
77 Stöhr Pavel AC Sparta Praha + 19:53
78 Ryba Jan AC Sparta Praha + 21:19
79 Volf Michal AC Sparta Praha + 21:37
80 Kmieliauskas Rokas Klaipeda CT + 22:06
81 Kus Adam Team Hurom + 22:27
82 Jägeler Robert P&S Metalltechnik + 22:34
83 Kasko David Slovakia + 23:14
84 Kelmelis Aristidas Klaipeda CT + 23:43
85 Zablocki Bartlomiej KS Pogon Mostostal Pulawy + 25:31
86 Lajcha Juraj Slovakia + 25:44
87 Tu Chih Hao CCC Development Team + 25:53
88 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 26:19
89 Nocen Adam Poland + 28:20
DNF Burczak Dawid Poland
DNF Blasko Matej Slovakia
DNF Zeman Alex Slovakia
DNF Nikiel Aleksander KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Staniszewski Daniel KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Piashkun Alexei Ferei Pro Cycling
DNF Beniusis Justas Klaipeda CT
DNF Bockelmann Luca LKT Team Brandenburg
DNF Henkelmann Milan LKT Team Brandenburg
DNF Werner Franz LKT Team Brandenburg
DNF Krupa Adrian Luks Trojka Piaseczno
DNF Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno
DNF Ragus Krystian Luks Trojka Piaseczno
DNF Dolnicek Marek Pardus Tufo - Prostejov
DNF Beneke Calvin ProTouch
DNF Main Kent ProTouch
DNF Van Heerden Eddie ProTouch
DNF Banaszek Norbert Team Hurom
DNF Kurek Adrian Team Hurom
DNF Pawlak Tobiasz Team Hurom
DNF Piaskowy Emanuel Team Hurom

Information