Solidarnosc Champions - 2012

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 André Schulze Team NetApp 04:06:28
02 Andrea Palini Team Idea + 00
03 Marko Kump Adria Mobil + 00
04 Ralf Matzka Thüringer Energie Team + 00
05 Michel Koch LKT Team Brandenburg + 00
06 Sylwester Janiszewski CCC Polsat Polkowice + 00
07 Stefan Schumacher Christina Watches - Onfone + 00
08 Tomasz Smolen Bank BGZ + 00
09 Nikolai Trusov RusVelo + 00
10 Soufiane Haddi - + 00
11 Jeff Vermeulen Metec Continental CT + 00
12 Tino Thömel Team NSP - Ghost + 00
13 Mouhssine Lahsaini - + 00
14 Aristide Ratti Team Idea + 00
15 Cristian Cominelli Team Idea + 00
16 Yuriy Vasyliv LKT Team Brandenburg + 00
17 Blazej Janiaczyk Bank BGZ + 00
18 Andrii Kulyk Kolss Cycling Team + 00
19 Anatoliy Pakhtusov ISD - Lampre Continental + 00
20 Michael Schweizer Nutrixxion - Abus + 00
21 Adam Pierzga - + 00
22 Jaroslaw Kowalczyk BDC - Marcpol Team + 00
23 Michael Reihs Christina Watches - Onfone + 00
24 Matej Mugerli Adria Mobil + 00
25 Jakub Foltyn Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska + 00
26 Mariusz Witecki Bank BGZ + 00
27 Alexander Schmitt Nutrixxion - Abus + 00
28 Andriy Vasylyuk Kolss Cycling Team + 10
29 David Bartl LKT Team Brandenburg + 10
30 Joshua Prete Whirpool - Author + 10
31 Rostislav Krotky AC Sparta Praha + 10
32 Oleksandr Martyenko ISD - Lampre Continental + 10
33 Luca Barla Team Idea + 10
34 Piotr Kirpsza BDC - Marcpol Team + 10
35 Radoslav Rogina Adria Mobil + 10
36 Konrad Czajkowski Bank BGZ + 10
37 Volodymyr Gomenyuk Kolss Cycling Team + 10
38 Alexander Gottfried Nutrixxion - Abus + 10
39 Dennis Smit Metec Continental CT + 10
40 Jasha Sütterlin Thüringer Energie Team + 10
41 Dmitriy Kozontchuk RusVelo + 10
42 Nikita Eskov RusVelo + 10
43 Arkadiusz Owsian - + 10
44 Dariusz Baranowski BDC - Marcpol Team + 10
45 Bartosz Huzarski Team NetApp + 10
46 Lukasz Bodnar Bank BGZ + 10
47 Adrian Honkisz CCC Polsat Polkowice + 10
48 Grzegorz Haba - + 10
49 Michal Podlaski Bank BGZ + 10
50 Tomasz Nose Adria Mobil + 10
51 Lucas Schädlich Team NSP - Ghost + 10
52 Ruslan Karimov Team Idea + 10
53 Denys Karnulin ISD - Lampre Continental + 10
54 Thomas Frei Christina Watches - Onfone + 10
55 Marcin Wolski Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska + 10
56 Artem Ovechkin RusVelo + 10
57 Michael Rasmussen Christina Watches - Onfone + 10
58 Robert Radosz BDC - Marcpol Team + 10
59 Kristijan Durasek Adria Mobil + 10
60 Luc Hagenaars Metec Continental CT + 10
61 Holger Burkhardt Nutrixxion - Abus + 10
62 Tomas Okrouhlicky AC Sparta Praha + 10
63 Maros Kovac Dukla Trencin - Trek + 10
64 Patrik Tybor Dukla Trencin - Trek + 10
65 Vitaly Kondrut Kolss Cycling Team + 10
66 Artur Detko - + 10
67 Martin Hunal AC Sparta Praha + 10
68 Simon Pavlin Adria Mobil + 10
69 Michael Schwarzmann Team NetApp + 10
70 Sven Forberger Team NSP - Ghost + 10
71 Tobias Knaup LKT Team Brandenburg + 10
72 Dex Groen Metec Continental CT + 10
73 Arkimedes Arguelyes RusVelo + 10
74 Frantisek Padour Whirpool - Author + 10
75 Ismail Ayoune - + 10
76 Dorian Bartkiewicz Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska + 10
77 Vitaliy Popkov ISD - Lampre Continental + 10
78 Robert Gavenda Dukla Trencin - Trek + 10
79 Tomas Danacik Whirpool - Author + 10
80 Mykhaylo Kononenko Kolss Cycling Team + 10
81 Jakub Vecera Whirpool - Author + 10
82 Leszek Plucinski Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska + 10
83 David Dvorsky Whirpool - Author + 10
84 Wojciech Wrega - + 10
85 Valery Kaykov RusVelo + 10
86 Grzegorz Stepniak CCC Polsat Polkowice + 10
87 Kristian Sobota Christina Watches - Onfone + 10
88 Jurrien Bosters Metec Continental CT + 10
89 Martin Mahdar Dukla Trencin - Trek + 10
90 Elmar Reinders Metec Continental CT + 10
91 Kamil Migdol Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska + 10
92 Giuseppe De Maria Team Idea + 10
93 Marek Rutkiewicz CCC Polsat Polkowice + 10
94 Michal Habera Dukla Trencin - Trek + 10
95 Ondrej Pavek AC Sparta Praha + 10
96 Reda Aadel - + 10
97 Marcin Sapa BDC - Marcpol Team + 10
98 Vaclav Viktorin AC Sparta Praha + 10
99 Piotr Gawronski CCC Polsat Polkowice + 10
100 Timon Seubert Team NetApp + 10
101 Benjamin Dietrich Thüringer Energie Team + 10
102 Dariusz Gluszak - + 36
103 Angelo Furlan Christina Watches - Onfone + 44
104 Henning Bommel LKT Team Brandenburg + 01:04
105 Maximilian Werda Thüringer Energie Team + 01:14
106 Michael Kolar Dukla Trencin - Trek + 01:20
107 Adam Wadecki BDC - Marcpol Team + 02:44
108 Sergej Fuchs Team NSP - Ghost + 03:00
109 Markus Eichler Team NetApp + 03:09
110 Oleksandr Golovash - + 03:29
111 Bastian Bürgel Thüringer Energie Team + 03:49
112 Jiri Nesveda AC Sparta Praha + 07:14
113 Sebastian Forke Team NSP - Ghost + 07:52
DNF Adil Jelloul -
DNF Lukasz Owsian CCC Polsat Polkowice
DNF Grischa Janorschke Team NetApp
DNF Stefan Schäfer Team NSP - Ghost
Information
Nation Poland
Date 5th July
Where Leczyca -> Kutno
What 3rd stage
Distance 212 km
Leader A.Schulze
Other
Embed Results