Solidarnosc Champions - 2010

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Jacek Morajko Mroz - Active Jet 04:33:19
02 Pasquale Muto Miche Pro Cycling Team + 00
03 Tom Meeusen Telenet - Fidea + 10
04 Steffen Radochla Team Nutrixxion - Sparkasse + 10
05 Dariusz Rudnicki Aktio Group - Mostostal Pulawy + 10
06 Robert Radosz Aktio Group - Mostostal Pulawy + 10
07 Stefan Schäfer Team Milram + 10
08 Daniele Callegarin CDC - Cavaliere + 10
09 Daniel Schorn Team NetApp + 10
10 Konrad Czajkowski DHL - Author + 10
11 Jan Tratnik Zeroquadro - Radenska + 10
12 Petr Dlask Telenet - Fidea + 10
13 André Schulze PSK Whirlpool - Author + 10
14 Krzysztof Szczawinski Miche Pro Cycling Team + 10
15 Blazej Janiaczyk Mroz - Active Jet + 10
16 Tino Meier LKT Team Brandenburg + 10
17 Anatoliy Pakhtusov ISD Continental Team + 10
18 Michal Podlaski Aktio Group - Mostostal Pulawy + 10
19 Alexandre Usov ISD Continental Team + 10
20 Maros Kovac Dukla Trencin - Merida + 10
21 Tomasz Smolen CCC Polsat Polkowice + 10
22 Danilo Andrenacci CDC - Cavaliere + 10
23 Fortunato Baliani Miche Pro Cycling Team + 10
24 Lukasz Modzelewski Legia - Felt + 10
25 Dariusz Batek CCC Polsat Polkowice + 10
26 Gustavo Dominguez Lemos Xacobeo-Galicia + 10
27 Siarhei Papok - + 10
28 Lukasz Bodnar CCC Polsat Polkowice + 10
29 Marek Rutkiewicz Mroz - Active Jet + 10
30 Mateusz Mroz DHL - Author + 10
31 Vladimir Duma Romet - Weltour - Debia + 10
32 Roberto Cesaro Miche Pro Cycling Team + 10
33 Radoslaw Romanik DHL - Author + 10
34 Matija Kvasina Zeroquadro - Radenska + 10
35 Ezequiel Mosquera Xacobeo-Galicia + 10
36 Marcin Urbanowski DHL - Author + 10
37 Pawel Poljanski - + 10
38 Dariusz Baranowski Romet - Weltour - Debia + 10
39 Yauheni Lahun - + 10
40 Sergej Fuchs Team Nutrixxion - Sparkasse + 10
41 Adrian Honkisz CCC Polsat Polkowice + 10
42 Marcos Garcia Xacobeo-Galicia + 10
43 Slawomir Kohut Romet - Weltour - Debia + 10
44 Yauheni Sobal Partizan Srbija + 10
45 Yuriy Agarkov ISD Continental Team + 10
46 Alexander Gottfried Team NetApp + 10
47 Gustavo Rodriguez Iglesias Xacobeo-Galicia + 10
48 Volodymyr Zagorodny Miche Pro Cycling Team + 10
49 Mariusz Witecki Mroz - Active Jet + 10
50 David Tratnik Zeroquadro - Radenska + 10
51 Andrei Krasilnikau - + 10
52 Martin Mares PSK Whirlpool - Author + 10
53 Andreas Schillinger Team NetApp + 10
54 Bartlomiej Matysiak CCC Polsat Polkowice + 10
55 Jan Barta Team NetApp + 10
56 Luca Zanasca CDC - Cavaliere + 10
57 Philipp Mamos Team Nutrixxion - Sparkasse + 10
58 Oleksandr Sheydyk ISD Continental Team + 10
59 Vitaliy Popkov ISD Continental Team + 10
60 Luca Ascani CDC - Cavaliere + 10
61 Giuseppe Muraglia CDC - Cavaliere + 10
62 Leopold König PSK Whirlpool - Author + 10
63 Jakub Komar Legia - Felt + 10
64 Luka Mezgec Zeroquadro - Radenska + 10
65 Radoslaw Syrojc - + 35
66 Yaroslav Boyko - + 39
67 Henning Bommel LKT Team Brandenburg + 43
68 Yegor Dementyev ISD Continental Team + 01:38
69 Eugenio Loria CDC - Cavaliere + 02:11
70 Grischa Janorschke Team Nutrixxion - Sparkasse + 02:11
71 Sebastian Forke Team Nutrixxion - Sparkasse + 04:05
72 Petr Bencik PSK Whirlpool - Author + 04:05
73 Artem Tesler - + 11:34
74 Robert Gavenda Telenet - Fidea + 11:34
75 Denis Flahaut ISD Continental Team + 11:34
76 Piotr Sztobryn - + 11:34
77 Krzysztof Jezowski CCC Polsat Polkowice + 11:34
78 Volodymyr Gomenyuk Kolss Cycling Team + 11:34
79 Rafel Ratajczyk - + 11:34
80 Adrian Kurek - + 11:34
81 Aliaksandr Sinelnikau - + 11:34
82 Michal Kwiatkowski Caja Rural + 11:34
83 Artur Przydzial Romet - Weltour - Debia + 11:34
84 Gustavo Cesar Veloso Xacobeo-Galicia + 11:34
85 Piotr Krysman DHL - Author + 11:34
86 Lukasz Bujko - + 11:34
87 Marek Cichosz Legia - Felt + 11:34
88 Eric Baumann Team NetApp + 11:34
89 Frantisek Kloucek PSK Whirlpool - Author + 11:34
90 Kamil Gradek - + 11:34
91 Tomasz Lisowicz CCC Polsat Polkowice + 11:34
92 Timon Seubert Team NetApp + 11:34
93 Cesare Benedetti Team NetApp + 11:34
94 Siarhei Novikau - + 11:34
95 Thomas Buchacek PSK Whirlpool - Author + 11:34
96 Martin Mahdar Dukla Trencin - Merida + 11:34
97 Rob Peeters Telenet - Fidea + 11:34
98 Artur Detko Aktio Group - Mostostal Pulawy + 11:34
99 Omar Sottocornola Zeroquadro - Radenska + 11:34
100 Andi Bajc Zeroquadro - Radenska + 11:34
101 Klemen Stimulak Zeroquadro - Radenska + 11:34
102 Robert Bartko LKT Team Brandenburg + 11:34
103 Pavol Polievka Dukla Trencin - Merida + 11:34
104 Milan Rovnak Dukla Trencin - Merida + 11:34
105 Lars Wackernagel Team Nutrixxion - Sparkasse + 11:34
106 Johannes Kahra LKT Team Brandenburg + 11:34
107 René Obst Team Nutrixxion - Sparkasse + 11:34
108 Eric Pidun LKT Team Brandenburg + 11:34
109 Mateusz Taciak Mroz - Active Jet + 11:34
110 Vincent Baestaens Telenet - Fidea + 11:34
111 Franz Schiewer LKT Team Brandenburg + 11:34
112 Taras Lipkevych - + 14:31
113 Wojciech Kaczarski Legia - Felt + 17:24
114 Bartosz Grubka Romet - Weltour - Debia + 17:24
115 Kajetan Skrobich Aktio Group - Mostostal Pulawy + 17:35
116 Patrik Tybor Dukla Trencin - Merida + 17:35
117 Davide Torosantucci CDC - Cavaliere + 17:35
118 Piotr Osinski Mroz - Active Jet + 17:35
119 Marcin Wolski Romet - Weltour - Debia + 17:35
120 Mateusz Komar Mroz - Active Jet + 17:35
121 Wojciech Ziolkowski DHL - Author + 17:35
122 Wouter Van Mechelen Telenet - Fidea + 17:35
123 Vojtech Dlouhy PSK Whirlpool - Author + 17:35
124 Mariusz Woznicki Legia - Felt + 17:35
DNS Adam Wadecki Aktio Group - Mostostal Pulawy
DNF Oleksandr Grygorenko -
DNF Matej Vysna Dukla Trencin - Merida
DNF Piotr Antkowiak Legia - Felt
Information
Nation Poland
Date 2nd July
Where Radom -> Kielce
What 4th stage
Distance 188.2 km
Leader A.Schulze
Youth J.Tratnik
Points A.Schulze
Mountain J.Morajko
Sprint E.Baumann
Other
Embed Results