GP Nobili Rubinetterie - 2012

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Danilo Di Luca Acqua e Sapone 4:21:45
02 Robert Vrecer Team Vorarlberg + 04
03 Tomasz Nose Adria Mobil + 04
04 Fabio Taborre Acqua e Sapone + 04
05 Alexey Lutsenko Continental Team Astana + 45
06 Alessandro Bisolti Team Idea + 45
07 Riccardo Chiarini Androni Giocattoli - Venezuela + 45
08 Damiano Caruso Liquigas-Cannondale + 45
09 Franco Pellizotti Androni Giocattoli - Venezuela + 45
10 Jeffry Romero Colombia - Coldeportes + 45
11 Angelo Pagani Colnago - CSF Inox + 45
12 Carlos Betancur Acqua e Sapone + 45
13 Alexandre Pliuschin Leopard - Trek CT + 45
14 Junya Sano Team Nippo + 45
15 Paolo Bailetti Utensilnord - Named + 45
16 Luca Dodi Team Idea + 45
17 Wilson Marentes Colombia - Coldeportes + 45
18 Luca Mazzanti Farnese Vini - Selle Italia + 45
19 Javier Alberto Gonzalez Colombia - Coldeportes + 45
20 Morris Possoni Lampre-ISD + 45
21 Edoardo Girardi Utensilnord - Named + 45
22 Luis Felipe Laverde Colombia - Coldeportes + 1:10
23 Maxat Ayazbayev Continental Team Astana + 4:41
24 Oleksandr Sheydyk ISD - Lampre Continental + 4:41
25 Andrea Masciarelli Acqua e Sapone + 5:05
26 Vincenzo Garofalo Team Nippo + 5:05
27 Damiano Cunego Lampre-ISD + 5:05
28 Omar Lombardi Colnago - CSF Inox + 5:05
29 Aristide Ratti Team Idea + 5:05
30 Daniele Ratto Liquigas-Cannondale + 5:05
31 Christian Delle Stelle Colnago - CSF Inox + 8:34
32 Eugenio Alafaci Leopard - Trek CT + 8:34
33 Fabio Silvestre Leopard - Trek CT + 8:34
34 Arman Kamyshev Continental Team Astana + 8:34
35 Alexander Zdanov Team Nippo + 8:34
36 Felix Baur Atlas Personal - Jakroo + 8:34
37 Dalivier Ospina Colombia - Coldeportes + 8:34
38 Igor Frolov Itera - Katusha + 8:34
39 Sergei Pomoshnikov Itera - Katusha + 8:34
40 Jesus Ezquerra Leopard - Trek CT + 8:34
41 Ryohei Komori Team Nippo + 8:34
42 Roman Semyonov Continental Team Astana + 8:34
43 Abdraimzhan Ishanov Continental Team Astana + 8:34
44 Vitaliy Buts Lampre-ISD + 8:34
45 Maxim Razumov Itera - Katusha + 8:34
46 Marco Coledan Colnago - CSF Inox + 8:34
47 Salvatore Mancuso Androni Giocattoli - Venezuela + 8:34
48 Antonio Testa Team Nippo + 8:34
49 Jose Cayetano Sarmiento Liquigas-Cannondale + 8:34
50 Michael Rodriguez Colombia - Coldeportes + 8:34
51 Vladislav Gorbunov Continental Team Astana + 8:34
52 Alexander Foliforov Itera - Katusha + 8:34
53 Matej Gnezda Adria Mobil + 8:34
54 Jonathan Fumeaux Atlas Personal - Jakroo + 8:34
55 Florian Bissinger Team Vorarlberg + 8:34
56 Matej Mugerli Adria Mobil + 8:34
57 Simone Campagnaro Team Nippo + 8:34
58 Dominik Hrinkow Team Vorarlberg + 8:34
59 Jarlinson Pantano Colombia - Coldeportes + 8:34
60 Henry Frusto Team Nippo + 8:34
61 Fabio Piscopiello Utensilnord - Named + 8:34
62 Francesco Di Paolo Acqua e Sapone + 8:34
63 Alessandro Donati Acqua e Sapone + 8:34
64 Daniele Pietropolli Lampre-ISD + 8:34
65 Pavel Kochetkov Itera - Katusha + 8:34
66 Ruslan Karimov Team Idea + 8:34
67 Ilnur Zakarin Itera - Katusha + 8:34
68 Marko Kump Adria Mobil + 8:34
69 Sergey Chernetskiy Itera - Katusha + 8:34
70 Juan Pablo Suarez Colombia - Coldeportes + 8:34
71 Fabio Felline Androni Giocattoli - Venezuela + 8:34
72 Kristijan Durasek Adria Mobil + 8:34
73 Paolo Ciavatta Acqua e Sapone + 8:34
74 Gianluca Maggiore Utensilnord - Named + 8:34
75 Daniele Righi Lampre-ISD + 8:34
76 Matteo Rabottini Farnese Vini - Selle Italia + 8:34
77 Giorgio Brambilla Leopard - Trek CT + 8:34
78 Antonino Parrinello Androni Giocattoli - Venezuela + 8:34
79 Giario Ermeti Androni Giocattoli - Venezuela + 8:34
80 Joel Zangerle Leopard - Trek CT + 8:34
81 Luca Barla Team Idea + 8:34
82 Andrea Palini Team Idea + 8:34
83 Matteo Fedi Utensilnord - Named + 8:34
84 Cristian Cominelli Team Idea + 8:34
85 Stiven Fanelli Utensilnord - Named + 8:34
86 Julian Kern Leopard - Trek CT + 8:45
DNF Simone Masciarelli Acqua e Sapone
DNF Kristjan Fajt Adria Mobil
DNF Pavel Gorenc Adria Mobil
DNF Simon Pavlin Adria Mobil
DNF Roberto Ferrari Androni Giocattoli - Venezuela
DNF Francisco Moreno Allue Androni Giocattoli - Venezuela
DNF Nicolas Baldo Atlas Personal - Jakroo
DNF Peter Erdin Atlas Personal - Jakroo
DNF Daniel Henggeler Atlas Personal - Jakroo
DNF Peter Kusztor Atlas Personal - Jakroo
DNF Simon Pellaud Atlas Personal - Jakroo
DNF Stefano Locatelli Colnago - CSF Inox
DNF Filippo Savini Colnago - CSF Inox
DNF Ilya Davidenok Continental Team Astana
DNF Kevin Hulsmans Farnese Vini - Selle Italia
DNF Umberto Nardecchia Farnese Vini - Selle Italia
DNF Davide Ricci Bitti Farnese Vini - Selle Italia
DNF Anton Vorobyev Itera - Katusha
DNF Matteo Bono Lampre-ISD
DNF Adriano Malori Lampre-ISD
DNF Oliver Hofstetter Leopard - Trek CT
DNF Valerio Agnoli Liquigas-Cannondale
DNF Tiziano Dall'Antonia Liquigas-Cannondale
DNF Paolo Longo Borghini Liquigas-Cannondale
DNF Juraj Sagan Liquigas-Cannondale
DNF Cristiano Salerno Liquigas-Cannondale
DNF Marco Frapporti Team Idea
DNF Kohei Uchima Team Nippo
DNF Daniel Rinner Team Vorarlberg
DNF Dennis Wauch Team Vorarlberg
DNF Sergio Lagana Utensilnord - Named
DNF Markus Eisner WSA - Viperbike - Kärnten
DNF Alexander Pichler WSA - Viperbike - Kärnten
DNF Liam Poole WSA - Viperbike - Kärnten
DNF Richard Sackl WSA - Viperbike - Kärnten
DNF Michael Taferner WSA - Viperbike - Kärnten
Information
Nation Italy
Date 14th July
Distance 195 km
CAT 1.1
Other
Embed Results