GP Nobili Rubinetterie - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Gianluca Brambilla Colnago - CSF Inox 4:29:36
02 Francesco Bellotti Liquigas-Doimo + 02
03 Matteo Montaguti De Rosa - Stac Plastic + 02
04 Riccardo Chiarini De Rosa - Stac Plastic + 05
05 Travis Meyer Garmin-Transitions + 05
06 Luca Zanasca CDC - Cavaliere + 12
07 Fabrice Piemontesi Androni Giocattoli + 14
08 Alessandro Donati Acqua e Sapone + 18
09 Bartosz Huzarski ISD - Neri + 22
10 Danny Pate Garmin-Transitions + 25
11 Giuseppe Muraglia CDC - Cavaliere + 27
12 Ivan Santaromita Liquigas-Doimo + 30
13 Miguel Angel Rubiano Meridiana - Kamen Team + 32
14 Alessandro Fantini Acqua e Sapone + 35
15 Julian Dean Garmin-Transitions + 1:30
16 Marco Cattaneo De Rosa - Stac Plastic + 2:42
17 Pierpaolo De Negri ISD - Neri + 3:10
18 Tomasz Marczynski CCC Polsat Polkowice + 3:15
19 Donato Cannone Ceramica Flaminia + 3:17
20 Fabio Taborre Androni Giocattoli + 3:52
21 Aristide Ratti Carmiooro NGC + 4:02
22 Samuel Horstmann Price - Custom Bikes + 4:02
23 Denys Kostyuk ISD - Neri + 4:02
24 Daniele Colli Ceramica Flaminia + 4:02
25 Leonardo Bertagnolli [*] Androni Giocattoli + 4:02
26 Steven Cozza Garmin-Transitions + 4:02
27 Michele Gaia Colnago - CSF Inox + 4:02
28 Enrico Zen Colnago - CSF Inox + 4:02
29 Alexander Serov - + 4:02
30 Klemen Stimulak Zeroquadro - Radenska + 4:02
31 Loic Aubert Price - Custom Bikes + 4:02
32 Vitaly Kondrut ISD - Neri + 4:02
33 Ivan Basso Liquigas-Doimo + 4:02
34 Johan Vansummeren Garmin-Transitions + 4:02
35 Simon Clarke ISD - Neri + 4:02
36 Paolo Ciavatta Acqua e Sapone + 4:02
37 S├ębastien Fournet-Fayard Carmiooro NGC + 4:02
38 Stefano Borchi De Rosa - Stac Plastic + 4:02
39 Fredrik Kessiakoff Garmin-Transitions + 4:02
40 Tyler Farrar Garmin-Transitions + 4:02
41 Francesco Di Paolo Acqua e Sapone + 4:02
42 Daniele Ratto Carmiooro NGC + 4:02
43 Marcello Pavarin Colnago - CSF Inox + 4:02
44 Brian Vandborg Liquigas-Doimo + 4:02
45 Giario Ermeti De Rosa - Stac Plastic + 4:02
46 Jakub Novak Amore & Vita-Conad + 4:20
DNF Alexey Markov -
DNF Roberto De Patre Acqua e Sapone
DNF Andrea Masciarelli Acqua e Sapone
DNF Simone Masciarelli Acqua e Sapone
DNF Luca Pierfelici Acqua e Sapone
DNF Oleg Opryshko Amore & Vita-Conad
DNF Konstantin Volik Amore & Vita-Conad
DNF Kristof Vollon Amore & Vita-Conad
DNF Roman Vyshnevskyy Amore & Vita-Conad
DNF Rubens Bertogliati Androni Giocattoli
DNF Thomas Bertolini Androni Giocattoli
DNF Francesco Ginanni Androni Giocattoli
DNF Damiano Margutti Androni Giocattoli
DNF Luis Angel Mate Androni Giocattoli
DNF Raffaele Ferrara Carmiooro NGC
DNF Diego Genovesi Carmiooro NGC
DNF Andrea Piechele Carmiooro NGC
DNF Antonio Quadranti Carmiooro NGC
DNF Alessandro Raisoni Carmiooro NGC
DNF Adrian Honkisz CCC Polsat Polkowice
DNF Sylwester Janiszewski CCC Polsat Polkowice
DNF Bartlomiej Matysiak CCC Polsat Polkowice
DNF Jaroslaw Rebiewski CCC Polsat Polkowice
DNF Domenico Agosta CDC - Cavaliere
DNF Luca Ascani CDC - Cavaliere
DNF Davide Bonuccelli CDC - Cavaliere
DNF Daniele Callegarin CDC - Cavaliere
DNF Eugenio Loria CDC - Cavaliere
DNF Davide Torosantucci CDC - Cavaliere
DNF Paolo Bailetti Ceramica Flaminia
DNF Luca Celli Ceramica Flaminia
DNF Cristiano Fumagalli Ceramica Flaminia
DNF Edoardo Girardi Ceramica Flaminia
DNF Fabrizio Lucciola Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Maserati Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Bisolti Colnago - CSF Inox
DNF Federico Canuti Colnago - CSF Inox
DNF Alberto Contoli Colnago - CSF Inox
DNF Marco Frapporti Colnago - CSF Inox
DNF Cristian Benenati De Rosa - Stac Plastic
DNF Damiano Caruso De Rosa - Stac Plastic
DNF Claudio Corioni De Rosa - Stac Plastic
DNF Oscar Gatto ISD - Neri
DNF Dmitro Krivtsov ISD - Neri
DNF Salvatore Mancuso ISD - Neri
DNF Maciej Bodnar Liquigas-Doimo
DNF Tiziano Dall'Antonia Liquigas-Doimo
DNF Maciej Paterski Liquigas-Doimo
DNF Fabio Sabatini Liquigas-Doimo
DNF Marin Andelini Meridiana - Kamen Team
DNF Salvatore Commesso Meridiana - Kamen Team
DNF Nicola D'Andrea Meridiana - Kamen Team
DNF Mauro Hrastnik Meridiana - Kamen Team
DNF Bruno Radotic Meridiana - Kamen Team
DNF Juraj Ugrinic Meridiana - Kamen Team
DNF Stefano Usai Meridiana - Kamen Team
DNF Alexander Khatuntsev Moscow
DNF Andrey Klyuev Moscow
DNF Ivan Kovalev Moscow
DNF Valery Valynin Moscow
DNF Ivan Bouteiller Price - Custom Bikes
DNF Lukas Kalt Price - Custom Bikes
DNF David Locher Price - Custom Bikes
DNF Andreas Rutishauser Price - Custom Bikes
DNF Fabien Wolf Price - Custom Bikes
DNF Adriano Angeloni Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Marco Carletti Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Gianluca Coletta Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Gabor Fejes Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Ruslan Ivanov Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Walter Proch Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Roberto Antonio Richeze Araquistain Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Emanuele Rizza Tecnofilm - Betonexpressz 2000
DNF Ruben Bongiorno Zeroquadro - Radenska
DNF Alberto Di Lorenzo Zeroquadro - Radenska
DNF Robert Jenko Zeroquadro - Radenska
DNF Nejc Kosir Zeroquadro - Radenska
DNF Erik Poljanec Zeroquadro - Radenska
DNF Omar Sottocornola Zeroquadro - Radenska
DNF Klemen Stimulak Zeroquadro - Radenska
Information
Nation Italy
Date 19th June
Distance 178.8 km
CAT 1.1
Other
Embed Results