Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Russia RR
National Championships, One-day race, 16th August 2020, Russia
Race info
Results
History
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
Results
Embed Results
Nations
Armenia
Russia
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
UCI
01
Shilov
Sergey
1988
Aviludo-Louletano
04:08:53
100
02
Frolov
Igor
1990
Moscow Region
+ 00
75
03
Martynov
Nikita
1999
Moscow Region
+ 01:39
60
04
Puzanov
Dmitri
1982
-
+ 01:39
50
05
Duiunov
Vladislav
1994
Moscow Region
+ 03:00
40
06
Rostovtsev
Sergei
1997
Tula Region
+ 03:19
30
07
Novikov
Savva
1999
Tula Region
+ 03:36
20
08
Grigoryan
Stepan
1994
Marathon Tula Cycling Team
+ 03:53
10
09
Smirnov
Aleksandr
1998
Lokosphinx
+ 06:11
5
10
Balanev
Danill
2001
Sankt Petersburg
+ 06:11
3
11
Losev
Ilya
1998
Sankt Petersburg
+ 06:11
3
12
Gerasimov
Ivan
1999
Marathon Tula Cycling Team
+ 06:11
1
13
Yatsenko
Ivan
2000
Sankt Petersburg
+ 06:11
1
14
Potekalo
Nikolai
2000
Sankt Petersburg
+ 06:11
1
15
Komin
Alexander
1995
Marathon Tula Cycling Team
+ 06:11
1
16
Chirukhin
Mikhail
2000
Moscow Region
+ 06:13
17
Nikolaev
Sergey
1988
Russia
+ 06:22
18
Mukhomediarov
Dimitri
1999
Lokosphinx
+ 07:05
19
Chursin
Pavel
1995
-
+ 07:05
20
Nikiforov
Arseny
1998
Lokosphinx
+ 07:30
21
Stash
Mamyr
1993
Spor Toto CT
+ 07:39
22
Syritsa
Gleb
2000
Sankt Petersburg
+ 07:42
23
Bereznyak
Aleksandr
2001
Saratov Region
+ 07:42
24
Zubov
Matvey
1991
Moscow Region
+ 07:44
25
Firsanov
Sergey
1982
Moscow Region
+ 07:48
26
Mirolyubov
Yakov
2001
Udmurt Republic
+ 07:48
27
Sokolov
Dmitry
1988
Lokosphinx
+ 07:48
28
Maikin
Roman
1990
Cambodia Cycling Academy
+ 07:48
29
Fokin
Mikhail
1997
Moscow Region
+ 07:48
30
Kulikovskiy
Alexandr
1997
Adygea Republic
+ 07:48
31
Zatsepin
Serguey
2000
Dynamo Moscow
+ 07:48
32
Vdovin
Alexander
1993
Lokosphinx
+ 07:48
33
Iulkin
Ivan
2001
-
+ 07:50
34
Rozhdestvenskiy
Aleksandr
2000
Crimea Republic
+ 07:50
35
Kirzhaykin
Nikita
1993
Omsk Region
+ 07:50
36
Ivanov
Fedor
1998
Samara Region
+ 07:50
37
Kazanov
Evgenii
1998
Trans Baikal
+ 07:50
38
Ershov
Artur
1990
Sverdlovsk Region
+ 07:50
39
Zhurkin
Nikolay
1991
Tula Region
+ 07:50
40
Antipchuk
Aleksandr
2001
Udmurt Republic
+ 07:56
41
Borzov
Dmitriy
1999
Omsk Region
+ 07:56
42
Zverkov
Evgeny
1993
Samara Region
+ 07:56
43
Plakushkin
Sergei
1997
Krasnodar Region
+ 07:56
44
Kniazev
Nikita
1997
Samara Region
+ 07:56
45
Shakotko
Alexander
1999
Marathon Tula Cycling Team
+ 08:04
46
Goryushin
Aleksandr
2000
Udmurt Republic
+ 08:07
47
Polozov
Viacheslav
2001
Chelyabinsk Region
+ 08:13
48
Suchkov
Vasiliy
1994
Krasnodar Region
+ 08:13
49
Sharov
Gregory
2000
Moscow Region
+ 15:43
50
Piskunov
Maksim
1997
Tula Region
+ 15:43
51
Serdiukov
Evgeniy
2001
Krasnodar Region
+ 15:46
DNS
Arkhipov
Dmitriy
1983
Kursk Region
DNS
Moiseev
Gleb
1984
Kursk Region
DNF
Akindinov
Mikhail
1999
-
DNF
Andreev
Vladislav
2000
-
DNF
Daiasov
Fedor
1994
-
DNF
Kosmachev
Gleb
2000
-
DNF
Lebedev
Alexander
1985
-
DNF
Lukianov
Sergei
1996
-
DNF
Prokhorov
Evgeny
1986
-
DNF
Sankin
Aleksei
-
-
DNF
Sergeev
Alexander
1982
-
DNF
Staroselcev
Iliya
-
-
DNF
Ulanov
Nikita
-
-
DNF
Vasilioglo
Pavel
2000
-
DNF
Zotov
Evgeny
1994
-
DNF
Islamov
Valery
2001
Adygea Republic
DNF
Ostapenko
Aleksey
1991
Astrakhan
DNF
Piatakov
Aleksei
1986
Belgorod
DNF
Mamykin
Matvei
1994
Cambodia Cycling Academy
DNF
Kuptsov
Aleksei
1993
Buryatiya
DNF
Petrov
Ilya
1998
Chelyabinsk Region
DNF
Sapegin
Egor
-
Chelyabinsk Region
DNF
Tatarinov
Gennadiy
1991
Chelyabinsk Region
DNF
Kamenev
Sergey
1999
Crimea Republic
DNF
Ovcharov
Valeri
2001
Crimea Republic
DNF
Galkin
Maxim
1998
Dynamo Moscow
DNF
Gusev
Iakov
2001
Dynamo Moscow
DNF
Popov
Anton
1999
Dynamo Moscow
DNF
Sveshnikov
Pavel
1998
Dynamo Moscow
DNF
Yeremin
Evgeniy
2001
Dynamo Moscow
DNF
Kulikov
Vladislav
1996
Gazprom-RusVelo
DNF
Maksimov
Denis
2001
Irkutsk
DNF
Ivanov
Dmitrii
-
Kaliningrad
DNF
Filchakov
Maksim
2001
Khabarovsk
DNF
Kryzhanovskiy
Arseniy
1998
Khabarovsk
DNF
Kustadinchev
Roman
1995
Krasnodar Region
DNF
Mishchenko
Ruslan
2001
Krasnodar Region
DNF
Matsnev
Aleksey
1985
Kursk Region
DNF
Svesnikov
Kirill
1992
Lokosphinx
DNF
Aleinik
Kirill
2001
Marathon Tula Cycling Team
DNF
Sazanov
Andrey
1994
Marathon Tula Cycling Team
DNF
Viunoshev
Mikhail
2001
Marathon Tula Cycling Team
DNF
Butrekhin
Yuri
2001
Moscow Region
DNF
Ilchenko
Vladimir
1996
Moscow Region
DNF
Klementev
Artem
-
Moscow Region
DNF
Manakov
Viktor
1992
Moscow Region
DNF
Nekrasov
Konstantin
1999
Moscow Region
DNF
Simakov
Oleg
2001
Moscow Region
DNF
Vorobyev
Anton
1990
Moscow Region
DNF
Chernorutskiy
Vladislav
2001
Novosibirsk Region
DNF
Starchenko
Nikita
1998
Novosibirsk Region
DNF
Stepanov
Vladislav
1999
Novosibirsk Region
DNF
Kulakov
Maksim
2001
Omsk Region
DNF
Nichipurenko
Pavel
1998
Omsk Region
DNF
Strelkov
Nikita
2001
Omsk Region
DNF
Tereshenok
Vitaliy
2001
Omsk Region
DNF
Khalikov
Bulat
1999
Respublika Tatarstan
DNF
Kucheryavyi
Ilya
-
Respublika Tatarstan
DNF
Vafin
Ruslan
2000
Respublika Tatarstan
DNF
Bersenev
Nikita
2000
Russia
DNF
Smirnov
Ivan
1999
Russia
DNF
Baydikov
Ilya
1996
Samara Region
DNF
Dolmatov
Victor
1999
Samara Region
DNF
Ivanyuk
Nikolay
1999
Samara Region
DNF
Kudrin
Aleksey
1997
Samara Region
DNF
Kulikov
Sergei
1996
Samara Region
DNF
Ryabushkin
Vladimir
1969
Samara Region
DNF
Saveliev
Denis
2001
Samara Region
DNF
Shulchenko
Nikita
1999
Samara Region
DNF
Vorobyev
Danil
2001
Samara Region
DNF
Belyakov
Sergey
2000
Sankt Petersburg
DNF
Bondarchuk
Nikita
1999
Sankt Petersburg
DNF
Ivanov
Pavel
2001
Sankt Petersburg
DNF
Khudyakov
Ruslan
2001
Sankt Petersburg
DNF
Eroshkin
Ivan
2000
Saratov Region
DNF
Brusnitsin
Pavel
1993
Sverdlovsk Region
DNF
Dmitrov
Aleksey
2001
Sverdlovsk Region
DNF
Gonov
Lev
2000
Sverdlovsk Region
DNF
Kniazkov
Kirill
-
Sverdlovsk Region
DNF
Ovchinnikov
Yevginiy
2000
Sverdlovsk Region
DNF
Pronin
Konstantin
2001
Sverdlovsk Region
DNF
Zhiliakov
Aleksei
1994
Sverdlovsk Region
DNF
Ovechkin
Artem
1986
Terengganu Inc. TSG
DNF
Nyrkov
Dmitry
1992
Trans Baikal
DNF
Reznikov
Ilya
-
Trans Baikal
DNF
Shmigun
Andrey
1976
Trans Baikal
DNF
Fedotov
Grigoriy
1998
Udmurt Republic
DNF
Poludenko
Eugenii
2001
Udmurt Republic
DNF
Shklyaev
Vladimir
2000
Udmurt Republic
DNF
Malnev
Sergey
1998
Viva Rovar
DNF
Zaborsky
Vladislav
1993
Vologda
Information
Russia RR
Russia
16th August 2020
CN