CN Norway RR live Race Centre here

Paris - Tours U23 - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Hvideberg Jonas Iversby Uno-X Pro Cycling Team 3:57:3230
02 Van Uden Casper Development Team DSM + 2825
03 Van Den Berg Marijn Groupama-FDJ Conti + 2820
04 Paret-Peintre Valentin AG2R Citroën U23 Team + 2815
05 Cotard Théo WB-Fybolia Locminé + 2810
06 Johansen Julius Uno-X Pro Cycling Team + 285
07 Dauphin Florian V.C.Pays de Loudéac + 283
08 Van Veenendaal Hidde Jumbo-Visma DT + 281
09 De Lie Arnaud Lotto Soudal U23 + 281
10 De Meester Luca EFC - L&R - Vulsteke + 281
11 Benz Pirmin Germany + 28
12 Urianstad Martin Uno-X Pro Cycling Team + 28
13 Knolle Jon Germany + 28
14 Leclainche Gwen C.C.Etupes + 28
15 Jegat Jordan Team UC Nantes - Atlantique + 28
16 Pluimers Rick Jumbo-Visma DT + 28
17 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 28
18 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 28
19 Vangheluwe Warre Home Solution-Soenens + 32
20 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 34
21 Geleijn Owen Jumbo-Visma DT + 37
22 Van Dijke Tim Jumbo-Visma DT + 46
23 Askey Lewis Groupama-FDJ Conti + 52
24 Van De Wynkele Lorenz Home Solution-Soenens + 1:30
25 Pierre Eliott C.C.Etupes + 1:30
26 Bittner Pavel Development Team DSM + 1:33
27 Heiduk Kim Team Lotto - Kern Haus + 1:33
28 Garofoli Gianmarco Development Team DSM + 1:35
29 Tarlton Alexander Team Lotto - Kern Haus + 1:35
30 Rio Maxime Côtes d'Armor-Marie Morin + 1:39
31 Labbe Benjamin Team UC Nantes - Atlantique + 1:39
32 Konijn Alexander A.V.C. Aix-en-Provence + 1:39
33 Avadanian Lucas V.C.Villefranche Beaujolais + 1:39
34 Lavenant Thibault Sojasun espoir-ACNC + 1:39
35 Five Trystan Home Solution-Soenens + 1:39
36 Deweirdt Siebe Home Solution-Soenens + 1:39
37 Vercher Mattéo Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 1:39
38 Van De Paar Jarne Lotto Soudal U23 + 1:39
39 Pithie Laurence Groupama-FDJ Conti + 1:39
40 Bodard Damien Sojasun espoir-ACNC + 1:39
41 Fretin Milan Lotto Soudal U23 + 1:39
42 Wærenskjold Søren Uno-X Pro Cycling Team + 1:39
43 Provost Maximillien Team UC Nantes - Atlantique + 1:39
44 Vanoverberghe Jens EFC - L&R - Vulsteke + 1:39
45 Huens Axel V.C.Rouen 76 + 1:39
46 Lacroix Baptiste AG2R Citroën U23 Team + 1:39
47 Souchon Antonin Océane Top 16 + 1:39
48 Beneteau Lucas SCO Dijon-Team Material-velo.com + 1:39
49 Guenneugues Erwann Côtes d'Armor-Marie Morin + 1:39
50 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 1:39
51 Dubois Pierre-Emmanuel Sojasun espoir-ACNC + 1:39
52 Guille Lucas Team UC Nantes - Atlantique + 1:39
53 Baudis Anthony Charvieu-Chavagneux IC + 1:39
54 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 1:39
55 Millon Simon Guidon Chalettois + 1:39
56 Buller John A.C.Bisontine + 1:39
57 Roger Gabriel A.V.C. Aix-en-Provence + 1:39
58 Grolier Lucas Vendée U + 1:39
59 Theiler Ole Germany + 1:39
60 Vauquelin Kévin V.C.Rouen 76 + 1:39
61 Richard Maxime C.C.Etupes + 1:39
62 Jolly Maxime V.C.Pays de Loudéac + 1:39
63 Engelhardt Felix Germany + 1:39
64 Mahoudo Nolann V.C.Pays de Loudéac + 1:39
65 Day Tom SEG Racing Academy + 1:39
66 Van Belle Loe Jumbo-Visma DT + 1:39
67 Boniface Lucas Vendée U + 1:39
68 Langella Lilian GSC Blagnac Velo Sport 31 + 1:46
69 Fløtten Øyvind Brekke Ringerike SK + 1:46
70 Van Ryckeghem Lars Lotto Soudal U23 + 1:51
71 Barré Louis Team UC Nantes - Atlantique + 1:51
72 Rambault Axel Centre-Val de Loire + 1:56
73 Andersen Idar Uno-X Pro Cycling Team + 2:02
74 Skretteberg Mathias Ringerike SK + 3:28
75 Le Boetez Clement Océane Top 16 + 4:12
76 Keup Pierre-Pascal Team Lotto - Kern Haus + 5:03
77 Laurance Axel V.C.Pays de Loudéac + 5:03
78 Rønhede Thorolf Team IBT-BH-Carl Ras + 5:19
79 Lecamus-Lambert Florentin V.C.Rouen 76 + 5:44
80 Matthys Louka Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 5:49
81 Braz Afonso Clément C.C.Etupes + 5:56
82 Roussel Hugo Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 6:26
83 Kuhn Jan Team Lotto - Kern Haus + 6:26
84 Chuzeville Volodia WB-Fybolia Locminé + 6:26
85 Strong Corbin SEG Racing Academy + 8:10
86 Tjøtta Martin Ringerike SK + 8:17
87 Zijlaard Maikel SEG Racing Academy + 9:21
88 Pagnier Louka V.C.Villefranche Beaujolais + 9:21
89 Rome Axel Sojasun espoir-ACNC + 9:21
90 Marcerou Nicola Vendée U + 9:21
91 Laurans Theo WB-Fybolia Locminé + 9:21
92 Wallinder Wilhelm Team IBT-BH-Carl Ras + 9:21
93 Vadic Baptiste Vendée U + 9:21
94 Drakos Nikolaos SEG Racing Academy + 9:21
95 Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras + 9:21
96 Soluch Baptiste Guidon Chalettois + 9:21
97 Joalland Yaël C.C.Etupes + 9:21
98 Limousin Maxime V.C.Pays de Loudéac + 9:21
99 Poirier Clément WB-Fybolia Locminé + 9:56
100 Dreßler Luca Team Lotto - Kern Haus + 10:55
101 Korsnes Marcus Ringerike SK + 10:55
102 Drapier Lukas Nouvelle-Aquitaine + 10:55
103 Bacco Theo Océane Top 16 + 10:55
104 Bosoni Victor SCO Dijon-Team Material-velo.com + 11:16
105 Corvaisier Antonin Vendée U + 11:16
106 Bolot Simon A.C.Bisontine + 11:23
107 Mermet Rémi A.C.Bisontine + 13:19
108 Voisin Clément Centre-Val de Loire + 13:19
109 Trastour Loris AG2R Citroën U23 Team + 13:28
110 Lacheny Rayann Océane Top 16 + 15:07
111 Cordenos Clement Dunkerque Grand Littoral-Cofidis + 15:07
112 Bertrand Corentin GSC Blagnac Velo Sport 31 + 15:07
113 Lahaye Hugo V.C.Villefranche Beaujolais + 15:07
114 McCambridge Kevin A.V.C. Aix-en-Provence + 15:07
115 Arcangeli Romain A.V.C. Aix-en-Provence + 15:07
116 Redmann Sven Germany + 15:52
117 Di Stefano Sebastien A.V.C. Aix-en-Provence + 15:52
118 Degache Théo Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 16:30
119 Coss Loris Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 16:30
120 Bathiard Remy SCO Dijon-Team Material-velo.com + 16:30
121 Jouanjan Lilian Sojasun espoir-ACNC + 16:30
122 Fouquet Arnaud Centre-Val de Loire + 16:30
123 Herisse Joseph Centre-Val de Loire + 16:30
OOT Bibet Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31
OOT Tricot Corentin Guidon Chalettois
OOT Fiefvez Jordan Océane Top 16
OOT Bonhomme Arthur Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin
OOT Vignard Lucas Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin
OOT Lepoittevin-Dubost Joris V.C.Rouen 76
OOT Chanut Lucas V.C.Villefranche Beaujolais
DNS Campioni Luca SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Jouannin Thomas Centre-Val de Loire
DNF Cailliau Taino Nouvelle-Aquitaine
DNF Darthayette Patxi Nouvelle-Aquitaine
DNF Hamon Nicolas Nouvelle-Aquitaine
DNF Weingarten Luc Nouvelle-Aquitaine
DNF Barthoulot Romain A.C.Bisontine
DNF Campioni Mateo A.C.Bisontine
DNF Erringsø Frederik AG2R Citroën U23 Team
DNF Lawton Henry AG2R Citroën U23 Team
DNF Knecht Noah Charvieu-Chavagneux IC
DNF Martin Louison Charvieu-Chavagneux IC
DNF Reina Nathan Charvieu-Chavagneux IC
DNF Soler Victor Charvieu-Chavagneux IC
DNF Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin
DNF Vezie Valentin Côtes d'Armor-Marie Morin
DNF Mayrhofer Marius Development Team DSM
DNF Francôme Alexandre Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
DNF Senicourt Kylian Dunkerque Grand Littoral-Cofidis
DNF Caethoven Kenneth EFC - L&R - Vulsteke
DNF Desal Cériel EFC - L&R - Vulsteke
DNF Nuytten Michiel EFC - L&R - Vulsteke
DNF Thoueil Alexis GSC Blagnac Velo Sport 31
DNF Warmerdam Max GSC Blagnac Velo Sport 31
DNF Duc Maxence Guidon Chalettois
DNF Suzzoni Clement Guidon Chalettois
DNF Claeys Arno Home Solution-Soenens
DNF Sørbø Magnus Ringerike SK
DNF Navarro Gauthier SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Wallinder Wincent Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Valognes Thibault V.C.Rouen 76
DNF Duverger Pierre Baptiste V.C.Villefranche Beaujolais
DNF Ruault Nathan WB-Fybolia Locminé

Information