Rutas Xacobeas-Padron

Amateur, 18th May 2024, Spain

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 04:01:21
02 de la Calle Hugo Padrones Cortizo + 00
03 Rubirola Marc Team MP Group + 43
04 Granados Bonilla Alejandro Telcom-On Clima-Osés + 43
05 Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero + 01:07
06 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 01:49
07 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 02:00
08 Warren Ewan Brocar-Ale + 02:11
09 Etxeberria Haimar Equipo Finisher + 02:18
10 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 02:18
11 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 02:18
12 Estelrich Mateu Equipo Essax + 02:18
13 Ledesma Gerard Esetec-Ricardo Fuentes + 02:18
14 Losarcos Adrian Telcom-On Clima-Osés + 02:18
15 Krawiec Kacper Telcom-On Clima-Osés + 02:18
16 Giuliano Dario Polti-KOMETA U23 + 02:18
17 Barrero Lopez Martin Polti-KOMETA U23 + 02:18
18 Trigo Iker Laboral Kutxa + 02:18
19 Carrascosa Pablo Equipo Finisher + 02:21
20 Tadeo Aimar Equipo Finisher + 03:36
21 Shischkin Vlas Team MP Group + 03:43
22 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 03:43
23 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 03:43
24 Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas + 03:43
25 Suarez Fernandez Alain Equipo Gomur + 03:43
26 Perez Cesar Equipo Essax + 03:43
27 Postarnak Mikhail Team MP Group + 03:43
28 Gracia Berroa Isaac Equipo Gomur + 03:43
29 Diaz Joel Team MP Group + 03:43
30 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:43
31 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:43
32 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:43
33 Lasa Ailetz Telcom-On Clima-Osés + 03:43
34 Acena Imanol Laboral Kutxa + 03:43
35 Galvez Lopez Jorge Zamora Enamora + 03:43
36 Gomez Diez Eduardo Brocoli Mecánico-Sakata + 03:43
37 Murua Carrasco Iñaki Laboral Kutxa + 03:43
38 Martin Muriel Daniel Zamora Enamora + 03:43
39 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 03:43
40 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 03:43
41 Garcia Luis Laboral Kutxa + 03:43
42 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 03:43
43 Sossa Juan Vigo-Rias Baixas + 03:43
44 García Gonzalez Pablo Supermercados Froiz + 03:43
45 Crause Pedri Brocar-Ale + 03:43
46 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 03:43
47 Belmonte Ivan High Level-GSport + 03:43
48 Cano Gerard Polti-KOMETA U23 + 03:43
49 Salas Pasto Eloi Team MP Group + 03:43
50 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 03:47
51 Bagnara Luca Polti-KOMETA U23 + 03:47
52 Figuls Jaume Team MP Group + 07:48
53 Flórez Frank Lasal Cocinas-Craega + 08:24
54 Marte Valdez Roger Lasal Cocinas-Craega + 08:24
55 Bailon Gonzalez Felipe Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 09:00
56 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 09:11
57 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 09:11
58 Etcheverry Arian Lasal Cocinas-Craega + 02:01
59 Rodriguez Garcia Martin Supermercados Froiz + 02:01
60 Inguanzo Gonzalo Supermercados Froiz + 02:01
61 Cepa Daniel Caja Rural-Alea + 02:01
62 Fajardo Toledo Adrian Equipo Essax + 02:01
63 Dols Marc Brocar-Ale + 02:01
64 Goñi Ismael Equipo Finisher + 02:01
65 Cerro Xabier Laboral Kutxa + 02:01
66 Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas + 10:37
67 Kazakov Danil Controlpack + 10:37
68 Gil Jon Supermercados Froiz + 10:42
69 Del Cid Martin Alejandro Equipo Gomur + 10:45
70 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 10:45
71 Villaverde Joel Esetec-Ricardo Fuentes + 10:45
72 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés + 11:19
73 Raccagni Gabriele Polti-KOMETA U23 + 11:19
74 Garcia Rabadan Jesus Valverde Team-Ricardo Fuentes + 11:46
75 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 11:46
76 Domenech Callau Pau High Level-GSport + 12:59
77 Diaz Rodriguez Mario Vigo-Rias Baixas + 12:59
78 Trillo Jose Carlos Retelec-Ambilamp + 15:02
79 Skorniakov Grigorii Technosylva Maglia Bembibre + 16:22
80 Florez Samuel Padrones Cortizo + 16:22
81 Bonilla Pablo Padrones Cortizo + 16:22
82 Aybar Uria Alvaro Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto + 16:22
83 Torres Marc Padrones Cortizo + 16:22
84 Lapido Cristian A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez + 16:22
85 Jurado Nicolas Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto + 16:22
86 Domens Alberto Equipo Essax + 16:22
87 Fuentes Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 16:22
88 Gonzalez Jeronimo Technosylva Maglia Bembibre + 16:22
89 Lorenzo Sergio High Level-GSport + 16:22
90 Aguilar Pestaña Hugo Caja Rural-Alea + 16:22
91 Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero + 16:22
92 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 16:22
93 Fandino Ruben Supermercados Froiz + 16:22
94 Garcia Pedro Brocoli Mecánico-Sakata + 16:22
95 Cambareri Bernardo Laboral Kutxa + 16:22
96 Imperial Andres Valverde Team-Ricardo Fuentes + 16:22
97 Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero + 16:22
98 Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 16:31
DNF Abeijon Priegue Adrian A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Bellmunt Pol A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Garcia Fernandez Yago Tomas A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Garcia Ontiyuelo Mario A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Maquieira Barbeito Martin A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Vossen Adrian A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale
DNF Soriano Iker Brocar-Ale
DNF Tomas Josep Brocar-Ale
DNF Álvarez Fran Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Forca Ruben Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Garcia Hector Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Peñas Manuel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Briceno Leomar C.C.Vigues
DNF Cedeño Rafael C.C.Vigues
DNF Chacon Barbera Guillermo C.C.Vigues
DNF Hernandez Braceros Mario Lorenzo C.C.Vigues
DNF Lago Souto Ivan C.C.Vigues
DNF Rial Iker C.C.Vigues
DNF Castellon Jan Caja Rural-Alea
DNF Becerra Samuel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Bra Casanueva Tirso Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Burbano Oscar David Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Quesada Orbey Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Cerda Miquel Controlpack
DNF Deosdat Tomas Controlpack
DNF Requena Briones Alberto Controlpack
DNF Savekin Ilya Controlpack
DNF Strachan Hamish Controlpack
DNF Villar Jaume Controlpack
DNF Martinez Diego Salvador Equipo Essax
DNF Mira Raul Equipo Essax
DNF Ortega Leon Carlos Equipo Essax
DNF Azanza Ibai Equipo Finisher
DNF Criado Daniel Equipo Finisher
DNF Otxandorena Ugaitz Equipo Finisher
DNF Trueba Sergio Equipo Gomur
DNF Gonzalez Cabrera Alberto Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Murcia Grane Jaime Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Olivares Abel Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Suarez Medina Jose Carlos Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Becerra Antonio Extremadura-Pebetero
DNF Fernandez Marin Francisco Jesus Extremadura-Pebetero
DNF Buba Ricardo High Level-GSport
DNF Garcia Neira Hector High Level-GSport
DNF Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport
DNF Rodrigues Rúben Laboral Kutxa
DNF Carou Moledo Iago Lasal Cocinas-Craega
DNF Laranjeira Helder Lasal Cocinas-Craega
DNF Rego Rui Lasal Cocinas-Craega
DNF Saborido Ivan Lasal Cocinas-Craega
DNF Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo
DNF Garcia Sanchez Jose Antonio Retelec-Ambilamp
DNF San Emeterio Mario Jose Retelec-Ambilamp
DNF Tanfield Toby Retelec-Ambilamp
DNF Vargas Faiber Retelec-Ambilamp
DNF Yunquil Jose Manuel Retelec-Ambilamp
DNF Carril Rojas Anxo Supermercados Froiz
DNF Silverberg Noam Supermercados Froiz
DNF Casado Axier Team MP Group
DNF Calahorra Enrique Technosylva Maglia Bembibre
DNF Gomez Marcos Technosylva Maglia Bembibre
DNF Lewis-Follows Charlie Technosylva Maglia Bembibre
DNF Mena Cristobal Technosylva Maglia Bembibre
DNF Berango Aimar Telcom-On Clima-Osés
DNF Lopez Pelegrin Sergio Telcom-On Clima-Osés
DNF Borja Romero Jose Ramon Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Dike Joshua Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Fernandez Hugo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF McGuire Devon Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Montes De Oca Carlos Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Ruiz Pino Rodrigo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF González Tirado David Vigo-Rias Baixas
DNF Hermosa Juan Vigo-Rias Baixas
DNF Cuella Juan Maria Zamora Enamora
DNF Fajardo Samuel Zamora Enamora
DNF Ortega Hugo Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Zamora Enamora
DNF Sanchidrian Fernando Zamora Enamora

Information