Right now: Transfers 2022 > 2023

CN Portugal RR-JR - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Morgado António Bairrada Cycling Team 02:51:32
02 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 03:28
03 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 03:28
04 Nunes Tiago Silva & Vinha - ADRAP - Sentir Penafiel + 03:31
05 Martins João Póvoa de Varzim - CDC Navais + 08:34
06 Campos Noah Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 08:34
07 Santos Tiago Alcobaça CC - Crédito Agricola + 08:34
08 Domingues Duarte Escola de Ciclismo Bruno Neves + 08:34
09 Sousa Rafael Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 08:34
10 Sousa Diogo Silva & Vinha - ADRAP - Sentir Penafiel + 08:34
11 Rodrigues Ruben Bairrada Cycling Team + 08:34
12 Silvestre Francisco ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra U19 + 08:34
13 Ribeiro Andre CC Barcelos - AFF - Flynx - HM Motor + 08:34
14 Rufino Duarte Academia Efapel de Ciclismo + 08:34
15 Barbas Rafael Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 08:37
16 Cunha Pedro Penafiel Bike Clube + 08:37
17 Amaral Goncalo União Ciclismo da Trofa-UCT + 08:37
18 Lopes Afonso Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi + 08:41
19 Mendes Diogo Póvoa de Varzim - CDC Navais + 08:45
20 Costa Oliveira Joao Filipe Póvoa de Varzim - CDC Navais + 08:48
21 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 09:09
22 Pinto Pedro Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 11:02
23 Bicho Jose Almodovar - Formacao Team Scav + 11:13
24 Oliveira Diogo Santa Maria da Feira - Segmento d´Época U19 + 13:42
25 Sousa Andre Centro Ciclismo de Loulé + 13:44
26 Baptista Gabriel Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 13:44
27 Silva Tiago Almodovar - Formacao Team Scav + 13:44
28 Ferreira Gabriel Academia Efapel de Ciclismo + 13:53
29 Jorge Daniel Póvoa de Varzim - CDC Navais + 14:02
30 Martins Samuel Tensai - Sambiental - Santa Marta + 14:02
31 Alves Francisco Póvoa de Varzim - CDC Navais + 14:02
32 Goncalves Miguel Academia de Ciclismo de Viseu - Desfruta + 14:02
33 Neves Rodrigo CC Barcelos - AFF - Flynx - HM Motor + 14:02
34 Martins Miguel Centro Ciclismo de Loulé + 14:02
35 Carreiras Diogo Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 14:02
36 Azevedo Vicente Academia Efapel de Ciclismo + 14:02
37 Guerra Renato ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra U19 + 14:02
38 Silva Rui Alcobaça CC - Crédito Agricola + 14:02
39 Neves Leonardo CC Barcelos - AFF - Flynx - HM Motor + 14:02
40 Peralta Gonçalo Escola de Ciclismo Bruno Neves + 14:02
41 Pinto Diogo Silva & Vinha - ADRAP - Sentir Penafiel + 14:02
42 Moreno Rodrigo Centro Ciclismo de Loulé + 14:02
43 Soares Marcelo Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 14:02
44 Justino Rafael Mundimat / SGR Ambiente + 14:02
45 Ramos Ricardo Alcobaça CC - Crédito Agricola + 14:02
46 Marques Manuel Santa Maria da Feira - Segmento d´Época U19 + 14:02
47 Rodrigues Goncalo Almodovar - Formacao Team Scav + 14:02
48 Ferreira Diogo Póvoa de Varzim - CDC Navais + 14:02
49 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 14:02
50 Henriques Andre Almodovar - Formacao Team Scav + 14:02
51 Cunha Joao Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 14:02
52 Quaresma Tiago Póvoa de Varzim - CDC Navais + 14:02
53 Freitas Fernando C. S. Marítimo Barreirinha Bar Café + 14:02
54 Mesquita Guilherme Academia Efapel de Ciclismo + 14:02
55 Bernat Vicente Academia Efapel de Ciclismo + 14:02
56 Cavalheiro Daniel Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi + 19:43
57 Santos Francisco Alcobaça CC - Crédito Agricola + 19:43
58 Gomes Ricardo Bairrada Cycling Team + 19:45
DNS Araujo Ricardo Mundimat / SGR Ambiente
DNS Gomes Henrique Talho do Povo / S. Pintos
DNS Simas Filipe Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi
DNS Rodrigues Eduardo União Ciclismo da Trofa-UCT
DNF Costa Manuel Mundimat / SGR Ambiente
DNF Joao Renato Mundimat / SGR Ambiente
DNF Morais Martim Mundimat / SGR Ambiente
DNF Batista Gaspar Perdidos pelo Pico
DNF Figueiredo Luis Perdidos pelo Pico
DNF Leal Claudio Rolub / Lusosofá
DNF Coutinho Ruben Talho do Povo / S. Pintos
DNF Goncalves Jose Talho do Povo / S. Pintos
DNF Correia Tiago Academia de Ciclismo de Viseu - Desfruta
DNF Lopes Simão Academia de Ciclismo de Viseu - Desfruta
DNF Santos Duarte Academia de Ciclismo de Viseu - Desfruta
DNF Pinho Ricardo Academia Efapel de Ciclismo
DNF Teixeira Gabriel Academia Efapel de Ciclismo
DNF Malhado Miguel ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra U19
DNF Mole Pedro ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra U19
DNF Rodrigues Gustavo ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra U19
DNF Costa Miguel Alcobaça CC - Crédito Agricola
DNF Figueiredo Bruno Alcobaça CC - Crédito Agricola
DNF Soares Rafael Alcobaça CC - Crédito Agricola
DNF Vieira Afonso Alcobaça CC - Crédito Agricola
DNF Jose Tomas Almodovar - Formacao Team Scav
DNF Sarreira Guilherme Almodovar - Formacao Team Scav
DNF Serrachino Afonso Almodovar - Formacao Team Scav
DNF Batista Miguel Bairrada Cycling Team
DNF Curtinhal Francisco Bairrada Cycling Team
DNF Moreira Luis CC Barcelos - AFF - Flynx - HM Motor
DNF Pereira Francisco CC Barcelos - AFF - Flynx - HM Motor
DNF Emidio Henrique Centro Ciclismo de Loulé
DNF Guia Andre Centro Ciclismo de Loulé
DNF Pereira David Centro Ciclismo de Loulé
DNF Agra Miguel Escola de Ciclismo Bruno Neves
DNF Almeida Joao Escola de Ciclismo Bruno Neves
DNF Cunha Miguel Escola de Ciclismo Bruno Neves
DNF Marques Joao Escola de Ciclismo Bruno Neves
DNF Martinho Joao Escola de Ciclismo Bruno Neves
DNF Matias Henrique Escola de Ciclismo Bruno Neves
DNF Lopes Bruno Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact
DNF Lopes Henrique Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact
DNF Luz Afonso Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact
DNF Mota Tomas Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact
DNF Barreto Tiago Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi
DNF Henriques Tomas Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi
DNF Mateus Duarte Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi
DNF Mendes João Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi
DNF Tsorakidis Alexandre Mato-Cheirinhos - Vila Galé - Etopi
DNF Barbosa Tiago Penafiel Bike Clube
DNF Gaspar Tomas Penafiel Bike Clube
DNF Silva Gustavo Penafiel Bike Clube
DNF Areias Rafael Póvoa de Varzim - CDC Navais
DNF Faria Francisco Póvoa de Varzim - CDC Navais
DNF Machado Joao Póvoa de Varzim - CDC Navais
DNF Periquito Rui Póvoa de Varzim - CDC Navais
DNF Teixeira Jose Póvoa de Varzim - CDC Navais
DNF Oliveira Nuno Santa Maria da Feira - Segmento d´Época U19
DNF Santos Roberto Santa Maria da Feira - Segmento d´Época U19
DNF Sobral Afonso Santa Maria da Feira - Segmento d´Época U19
DNF Branco Joao Silva & Vinha - ADRAP - Sentir Penafiel
DNF Teixeira Jorge Silva & Vinha - ADRAP - Sentir Penafiel
DNF Baptista Bruno Tensai - Sambiental - Santa Marta
DNF Benedito Ruben Tensai - Sambiental - Santa Marta
DNF Hilario Joao Tensai - Sambiental - Santa Marta
DNF Meira Paulo Tensai - Sambiental - Santa Marta
DNF Mendes Joao Tensai - Sambiental - Santa Marta
DNF Brandão Pedro União Ciclismo da Trofa-UCT
DNF Ferreira Eduardo União Ciclismo da Trofa-UCT
DNF Laia Filipe União Ciclismo da Trofa-UCT
DNF Lima Francisco União Ciclismo da Trofa-UCT
DNF Martins Joao União Ciclismo da Trofa-UCT

Information