CN Germany ITT-U23 - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Ballerstedt Maurice Alpecin-Deceuninck 37:1925
02 Buck-Gramcko Tobias Rad-Net Rose Team + 1515
03 Wilksch Hannes Development Team DSM + 4110
04 Benz Pirmin Rad-Net Rose Team + 465
05 Lührs Luis-Joe BORA-hansgrohe + 463
06 Peter Jannis P&S Benotti + 01:09
07 Kretschy Moritz Rad-Net Rose Team + 01:24
08 Borresch Julian Saris Rouvy Sauerland Team + 01:29
09 Lindner Tom P&S Benotti + 01:37
10 Heinrich Nicolas Rad-Net Rose Team + 01:45
11 Czasa Moritz Rad-Net Rose Team + 01:50
12 Kärsten Moritz Development Team DSM + 01:59
13 Koech Silas Saris Rouvy Sauerland Team + 02:13
14 Heming Mika ATT Investments + 02:17
15 Plambeck Moritz KED- Stevens Radteam Berlin + 02:24
16 Dik Calvin La Onda + 02:43
17 Dopfer Axel Besenwagen + 02:46
18 Kuhn Jan Team Lotto-Kern Haus + 02:47
19 Schone Marcel Team Stilum-RSC Rheinbach + 02:47
20 Redmann Sven Rad-Net Rose Team + 02:50
21 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 02:54
22 Gebhardt Philipp Rad-Net Rose Team + 02:57
23 Oelke Tim P&S Benotti + 03:04
24 Theiler Ole Team Lotto-Kern Haus + 03:07
25 Gehrke Paul Team Dauner | AKKON + 03:08
26 Hamm Jonathan Team Sportforum + 03:13
27 Trimborn Sebastian KED- Stevens Radteam Berlin + 03:22
28 Dierking Felix Team Sportforum + 03:48
29 Wawro Bela Berthold Rad Team + 03:56
30 Vonhof Vincent Team schnelleStelle pb SC DHfK Leipzig + 04:02
31 Ruhe Robin KED- Stevens Radteam Berlin + 04:09
32 Wehde Aaron Team MaxWatt + 04:30
33 Latocha Adrian Rad-Net Rose Team + 04:36
34 Mai Tom Berthold Rad Team + 04:37
35 Lohse Constantin KED- Stevens Radteam Berlin + 04:40
36 Harter Luca KED- Stevens Radteam Berlin + 04:46
37 Lein Lennart KED- Stevens Radteam Berlin + 04:46
38 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 04:47
39 Oberteicher Matteo Cycling Crew Szostak + 04:54
40 Rinke Jan-Eric Team Bellheimer Silberpils + 05:17
41 Lange Maximilian Team schnelleStelle pb SC DHfK Leipzig + 05:30
42 Freyer Philipp Hessen - Frankfurt - Opelit + 05:36
43 Emmerich Jan BIKE AID Development + 05:40
44 Heinemann Leon Rad-Net Rose Team + 05:45
45 Trebes Magnus Team F Trans + 05:49
46 Lennemann Anton Theo BIKE AID Development + 06:15
47 Briese Max Saris Rouvy Sauerland Team + 06:19
48 Keller Fabian Team Maisch Sportswear + 06:22
49 Bahrmann Melvin - + 06:24
50 Kunz Jean-Luca - + 06:25
51 Ringwald Gregor Team Maisch Sportswear + 06:37
52 Lauf Marc Wheelsports Metropol Racing + 06:37
53 Weber Julian Cycling Crew Szostak + 06:47
54 Henkelmann Milan - + 06:49
55 Kelzewski Jarno-Tammes Cycling Crew Szostak + 06:58
56 Grixa Jarno La Onda + 07:00
57 Bass Marc-Leon Bike Market Team + 07:07
58 Billigmann Peter - + 07:40
59 Opolka Sascha Team MaxWatt + 10:40
60 Szostak Mathis Cycling Crew Szostak + 11:17
DNS Decker Enzo Bike Aid
DNS Lötter Arno La Onda
DNS Boos Benjamin Leopard Pro Cycling
DNS Pfeiffer Jonas Team Hanau - Storck
DNS Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team
DNS Wetzel Claudius Wheelsports Metropol Racing
DNF Geisbrecht Ole Bike Market Team

Information