Giro Ciclistico d'Italia - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Hayter Leo Hagens Berman Axeon 5 03:58:09
2 Busatto Francesco General Store-Essegibi-F.Ili Curia 1 + 39
3 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan + 39
4 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè + 39
5 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 39
6 De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior + 39
7 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 39
8 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 39
9 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution Soenens + 39
10 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 + 39
11 Reisberg Nadav Israel Cycling Academy + 39
12 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 39
13 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 39
14 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 39
15 Hollyman Mason Israel Cycling Academy + 39
16 Zubeldia Unai Laboral Kutxa + 39
17 Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23 + 39
18 Bagatin Christian Carnovali-Rime + 39
19 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Vitalcare-Dynatek + 39
20 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 39
21 Buratti Nicolo Cycling Team Friuli ASD + 39
22 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team + 39
23 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team + 39
24 Bonelli Alessio Biesse-Carrera + 39
25 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 39
26 Cretti Luca Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 39
27 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 39
28 Casallas Yeisson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 39
29 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus + 39
30 Meris Sergio Team Colpack Ballan + 39
31 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 39
32 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 39
33 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 39
34 Galimberti Francesco Team Interregionale + 39
35 Dapporto Davide In Emilia Romagna Cycling Team + 39
36 Granger Ben Zappi Racing Team + 39
37 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution Soenens + 39
38 Lightfoot Owen Zappi Racing Team + 39
39 Favretto Carlo General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 39
40 Muñoz Francisco EOLO-KOMETA U23 + 39
41 Piganzoli Davide EOLO-KOMETA U23 + 39
42 Henneberg Magnus Rostese Giant ASD + 39
43 Grégoire Romain Groupama-FDJ Conti + 39
44 Ginestra Lorenzo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 39
45 Valerio Damiano Rostese Giant ASD + 39
46 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 39
47 Camprubi Marcel EOLO-KOMETA U23 + 39
48 Cantoni Andrea Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 39
49 Lambrecht Michiel Bingoal-WB Development Team + 39
50 Wilksch Hannes Development Team DSM + 39
51 Gómez Germán Dario Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 39
52 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 39
53 Galimberti Lorenzo Team Interregionale + 39
54 Porta Gabriele Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 39
55 Mancipe Andrés Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 39
56 Nessler Martin G.C.Sissio Team + 39
57 Onley Oscar Development Team DSM + 39
58 López Martin Astana Qazaqstan Development Team + 39
59 Zerai Nahom Team Qhubeka + 39
60 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 39
61 Poole Max Development Team DSM + 39
62 Mouris Wessel Amsterdam Racing Academy + 39
63 Ciuccarelli Riccardo Biesse-Carrera + 39
64 Carpene Samuele General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 39
65 Thompson Reuben Groupama-FDJ Conti + 39
66 Gelders Gil Bingoal-WB Development Team + 39
67 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 39
68 Lopez Juan Carlos Astana Qazaqstan Development Team + 39
69 De Carlo Giovanni Carnovali-Rime + 39
70 Elipanni Lorenzo Team Interregionale + 39
71 Guerra Andrea Zalf Euromobil Désirée Fior + 39
72 Garzi Fabio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 39
73 Toneatti Davide Astana Qazaqstan Development Team + 39
74 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 39
75 Montoli Andrea EOLO-KOMETA U23 + 39
76 Clynhens Toon Elevate p/b Home Solution Soenens + 39
77 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 39
78 Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior + 39
79 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 39
80 De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD + 39
81 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 39
82 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 39
83 Dalby Simon Uno-X DARE Development Team + 39
84 Martinez Lenny Groupama-FDJ Conti + 39
85 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 39
86 Pinzon Edgar Andres Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 39
87 Villa Giacomo Biesse-Carrera + 39
88 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 39
89 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team + 02:30
90 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 02:49
91 Vanni Michael Beltrami TSA Tre Colli + 02:56
92 Germani Lorenzo Groupama-FDJ Conti + 03:45
93 Sander Hansen Marcus Uno-X DARE Development Team + 03:45
94 Kingston Matthew Zappi Racing Team + 04:01
95 Epis Giosue Carnovali-Rime + 04:58
96 Di Bernardo Nicolo G.C.Sissio Team + 06:22
97 Miholjevic Fran Cycling Team Friuli ASD + 06:22
98 Vinokourov Nicolas Astana Qazaqstan Development Team + 06:22
99 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 06:22
100 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 06:22
101 Venturini Alessandro G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 06:22
102 Zangerle Emanuel Tirol KTM Cycling Team + 06:22
103 Marabini Nicolo In Emilia Romagna Cycling Team + 06:22
104 Agostini Nicholas U.C. Trevigiani Energiapura + 06:22
105 Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 06:22
106 Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè + 06:22
107 Ghigino Valter Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 06:38
108 Ansaloni Emanuele In Emilia Romagna Cycling Team + 06:38
109 Guzzo Federico Zalf Euromobil Désirée Fior + 06:38
110 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 06:38
111 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 06:38
112 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team + 06:38
113 Parashchak Yaroslav Carnovali-Rime + 06:38
114 Tarlton Alexander Team Lotto-Kern Haus + 06:38
115 Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 06:38
116 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 06:48
117 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 06:48
118 Guasco Mattia Team Qhubeka + 11:04
119 Ferrari Pietro Rostese Giant ASD + 11:04
120 Cordioli Gianluca G.C.Sissio Team + 11:04
121 Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli + 11:04
122 Ball Alexander Zappi Racing Team + 11:04
123 De Angeli Marco In Emilia Romagna Cycling Team + 11:04
124 Parravano Francesco Team Interregionale + 11:04
125 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 12:20
126 Candy Nicholas Zappi Racing Team + 12:20
127 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 12:20
128 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 12:20
129 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 12:20
130 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 12:40
131 Pronskiy Daniil Astana Qazaqstan Development Team + 12:40
132 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 12:40
133 Pinardi Davide In Emilia Romagna Cycling Team + 12:45
134 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 12:45
135 Dreßler Luca Team Lotto-Kern Haus + 12:45
136 Persico Davide Team Colpack Ballan + 12:45
137 Van Uden Casper Development Team DSM + 12:45
138 Mintegui Iker Laboral Kutxa + 12:45
139 Palomba Marco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 12:45
140 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 12:45
141 Pase Christian Danilo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 12:45
142 Vettorel Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 12:45
143 Ghirardi Lorenzo G.C.Sissio Team + 16:50
144 Tedeschi Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 16:50
145 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 16:50
146 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 16:50
147 Paties Montagner Eric Work Service-Vitalcare-Dynatek + 16:50
148 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution Soenens + 16:50
149 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 16:50
150 Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 16:50
151 Ambrosini Matteo Team Colpack Ballan + 16:50
152 Dignani Filippo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 16:50
153 Lucca Simone G.C.Sissio Team + 16:50
154 Foldager Anders Biesse-Carrera + 16:50
155 Vignato Davide General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 16:50
156 Bosini Diego Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 16:50
157 Furlan Francesco U.C. Trevigiani Energiapura + 16:50
158 Magli Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 16:50
159 Aimonetto Pietro Beltrami TSA Tre Colli + 16:50
160 Arzilli Gabriele G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 16:50
161 Iacomoni Federico Carnovali-Rime + 16:50
162 Galli Niccolo Team Interregionale + 18:51
163 Pinazzi Mattia Team Interregionale + 18:51
164 Bruttomesso Alberto Zalf Euromobil Désirée Fior + 21:48
165 Rosner Linus Tirol KTM Cycling Team + 21:48
166 Laino Edoardo Rostese Giant ASD + 21:48
167 Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè + 21:48
168 Rosa Tommaso Rostese Giant ASD + 21:48
169 Molano Brayan Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 21:48
170 Cao Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 21:48
171 Umbri Gidas Team Colpack Ballan + 21:48
172 Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team + 21:48
173 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 23:54
174 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 34:58
DNF Motta Alessandro Biesse-Carrera
DNF Yakovlev Mykyta U.C. Trevigiani Energiapura
Pos Rider Team Time
1 111 Hayter Leo Hagens Berman Axeon 07:45:37
2 127 Busatto Francesco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 43
3 119 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan + 45
4 3 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 49
5 16 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè + 49
6 8 Watson Sam Groupama-FDJ Conti + 49
7 15 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 49
8 9 Bagatin Christian Carnovali-Rime + 49
9 1 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus + 49
10 13 Cretti Luca Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 49
11 14 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD + 49
12 36 Reisberg Nadav Israel Cycling Academy + 49
13 7 Favretto Carlo General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 49
14 22 Willems Jago Bingoal-WB Development Team + 49
15 31 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 49
16 43 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution Soenens + 49
17 44 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 + 49
18 37 Zubeldia Unai Laboral Kutxa + 49
19 11 Ginestra Lorenzo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 49
20 40 Hollyman Mason Israel Cycling Academy + 49
21 10 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 49
22 36 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 49
23 18 Camprubi Marcel EOLO-KOMETA U23 + 49
24 19 Lambrecht Michiel Bingoal-WB Development Team + 49
25 40 Casallas Yeisson Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 49
26 66 De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior + 49
27 29 Orins Robin Elevate p/b Home Solution Soenens + 49
28 41 Dapporto Davide In Emilia Romagna Cycling Team + 49
29 64 Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23 + 49
30 76 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 49
31 48 Galimberti Francesco Team Interregionale + 49
32 6 Montoli Andrea EOLO-KOMETA U23 + 49
33 41 Piganzoli Davide EOLO-KOMETA U23 + 49
34 54 Van Hautegem Leander Bingoal-WB Development Team + 49
35 32 Porta Gabriele Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 49
36 65 Buratti Nicolo Cycling Team Friuli ASD + 49
37 62 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team + 49
38 66 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Vitalcare-Dynatek + 49
39 46 Muñoz Francisco EOLO-KOMETA U23 + 49
40 47 Grégoire Romain Groupama-FDJ Conti + 49
41 82 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 49
42 26 Thompson Reuben Groupama-FDJ Conti + 49
43 19 Guerra Andrea Zalf Euromobil Désirée Fior + 49
44 45 Valerio Damiano Rostese Giant ASD + 49
45 21 Lopez Juan Carlos Astana Qazaqstan Development Team + 49
46 11 Rafferty Darren Hagens Berman Axeon + 49
47 30 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 49
48 55 Lightfoot Owen Zappi Racing Team + 49
49 5 Villa Giacomo Biesse-Carrera + 49
50 41 Gómez Germán Dario Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 49
51 59 Granger Ben Zappi Racing Team + 49
52 69 Meris Sergio Team Colpack Ballan + 49
53 66 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 49
54 42 Zerai Nahom Team Qhubeka + 49
55 60 Henneberg Magnus Rostese Giant ASD + 49
56 46 López Martin Astana Qazaqstan Development Team + 49
57 84 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team + 49
58 59 Cantoni Andrea Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 49
59 100 Segaert Alec Lotto Soudal U23 + 49
60 82 Bonelli Alessio Biesse-Carrera + 49
61 23 Declerck Jelle Bingoal-WB Development Team + 49
62 63 Wilksch Hannes Development Team DSM + 49
63 42 Elipanni Lorenzo Team Interregionale + 49
64 31 De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD + 49
65 53 Poole Max Development Team DSM + 49
66 47 Gelders Gil Bingoal-WB Development Team + 49
67 44 Garzi Fabio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 49
68 87 Vidts Obie Elevate p/b Home Solution Soenens + 49
69 62 Ciuccarelli Riccardo Biesse-Carrera + 49
70 70 Nessler Martin G.C.Sissio Team + 49
71 61 Carpene Samuele General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 49
72 54 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 49
73 66 Mouris Wessel Amsterdam Racing Academy + 49
74 50 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 49
75 75 Galimberti Lorenzo Team Interregionale + 49
76 59 De Carlo Giovanni Carnovali-Rime + 49
77 43 Martinez Lenny Groupama-FDJ Conti + 49
78 49 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 49
79 54 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 49
80 84 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 49
81 57 Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior + 49
82 48 Pinzon Edgar Andres Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 49
83 88 Onley Oscar Development Team DSM + 49
84 62 Dalby Simon Uno-X DARE Development Team + 49
85 66 Kulset Magnus Uno-X DARE Development Team + 49
86 72 Clynhens Toon Elevate p/b Home Solution Soenens + 49
87 78 Toneatti Davide Astana Qazaqstan Development Team + 49
88 24 Mancipe Andrés Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 01:09
89 14 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team + 02:40
90 20 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 02:59
91 76 Vanni Michael Beltrami TSA Tre Colli + 03:06
92 41 Sander Hansen Marcus Uno-X DARE Development Team + 03:55
93 3 Germani Lorenzo Groupama-FDJ Conti + 03:55
94 78 Kingston Matthew Zappi Racing Team + 04:11
95 43 Epis Giosue Carnovali-Rime + 05:08
96 67 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 06:32
97 64 Miholjevic Fran Cycling Team Friuli ASD + 06:32
98 54 Venturini Alessandro G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 06:32
99 17 Di Bernardo Nicolo G.C.Sissio Team + 06:32
100 19 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 06:32
101 21 Zangerle Emanuel Tirol KTM Cycling Team + 06:32
102 6 Vinokourov Nicolas Astana Qazaqstan Development Team + 06:32
103 33 Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 06:32
104 33 Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè + 06:32
105 39 Marabini Nicolo In Emilia Romagna Cycling Team + 06:32
106 54 Agostini Nicholas U.C. Trevigiani Energiapura + 06:32
107 58 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 06:48
108 37 Ghigino Valter Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 06:48
109 36 Tarlton Alexander Team Lotto-Kern Haus + 06:48
110 24 Guzzo Federico Zalf Euromobil Désirée Fior + 06:48
111 5 Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team + 06:48
112 31 Ansaloni Emanuele In Emilia Romagna Cycling Team + 06:48
113 34 Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 06:48
114 42 Parashchak Yaroslav Carnovali-Rime + 06:48
115 48 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 06:48
116 113 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon + 06:54
117 28 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 06:58
118 91 Cordioli Gianluca G.C.Sissio Team + 11:14
119 41 Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli + 11:14
120 37 Guasco Mattia Team Qhubeka + 11:14
121 23 Parravano Francesco Team Interregionale + 11:14
122 13 Ball Alexander Zappi Racing Team + 11:14
123 53 Ferrari Pietro Rostese Giant ASD + 11:14
124 50 De Angeli Marco In Emilia Romagna Cycling Team + 11:14
125 91 Krijnsen Jelte Amsterdam Racing Academy + 12:30
126 91 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 12:30
127 20 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 12:30
128 14 Candy Nicholas Zappi Racing Team + 12:30
129 23 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 12:30
130 128 Van Uden Casper Development Team DSM + 12:49
131 100 Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 12:50
132 17 Pronskiy Daniil Astana Qazaqstan Development Team + 12:50
133 39 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 12:50
134 122 Persico Davide Team Colpack Ballan + 12:55
135 109 Biancalani Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 12:55
136 36 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 12:55
137 9 Mintegui Iker Laboral Kutxa + 12:55
138 19 Vettorel Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 12:55
139 31 Pinardi Davide In Emilia Romagna Cycling Team + 12:55
140 28 Pase Christian Danilo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 12:55
141 34 Palomba Marco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 12:55
142 45 Dreßler Luca Team Lotto-Kern Haus + 13:15
143 137 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 17:00
144 129 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 17:00
145 136 Dignani Filippo Work Service-Vitalcare-Dynatek + 17:00
146 141 Magli Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 17:00
147 123 Tedeschi Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 17:00
148 120 Deweirdt Siebe Elevate p/b Home Solution Soenens + 17:00
149 112 Paties Montagner Eric Work Service-Vitalcare-Dynatek + 17:00
150 110 Bosini Diego Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 17:00
151 109 Vignato Davide General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 17:00
152 99 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 17:00
153 108 Foldager Anders Biesse-Carrera + 17:00
154 107 Arzilli Gabriele G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 17:00
155 92 Ambrosini Matteo Team Colpack Ballan + 17:00
156 8 Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 17:00
157 3 Furlan Francesco U.C. Trevigiani Energiapura + 17:00
158 11 Ghirardi Lorenzo G.C.Sissio Team + 17:00
159 6 Iacomoni Federico Carnovali-Rime + 17:00
160 6 Lucca Simone G.C.Sissio Team + 17:00
161 Aimonetto Pietro Beltrami TSA Tre Colli + 17:00
162 144 Pinazzi Mattia Team Interregionale + 19:01
163 1 Galli Niccolo Team Interregionale + 19:01
164 163 Bruttomesso Alberto Zalf Euromobil Désirée Fior + 21:48
165 161 Umbri Gidas Team Colpack Ballan + 21:58
166 153 Cao Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 21:58
167 148 Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè + 21:58
168 129 Rosner Linus Tirol KTM Cycling Team + 21:58
169 119 Rosa Tommaso Rostese Giant ASD + 21:58
170 94 Pezzo Rosola Kevin Tirol KTM Cycling Team + 21:58
171 77 Laino Edoardo Rostese Giant ASD + 21:58
172 1 Molano Brayan Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 21:58
173 165 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 24:04
174 142 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 35:08
Pos Rider Team Points
1 Hayter Leo Hagens Berman Axeon 50
2 Bruttomesso Alberto Zalf Euromobil Désirée Fior 50
3 Busatto Francesco General Store-Essegibi-F.Ili Curia 35
4 Van Uden Casper Development Team DSM 35
5 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan 25
6 Andersen Kasper Hagens Berman Axeon 25
7 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 21
8 Marcellusi Martin Bardiani CSF Faizanè 18
9 Umbri Gidas Team Colpack Ballan 18
10 Parisini Nicolo Team Qhubeka 16
11 Magli Lorenzo G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali 16
12 Watson Sam Groupama-FDJ Conti 15
13 De Pretto Davide Zalf Euromobil Désirée Fior 15
14 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus 15
15 Segaert Alec Lotto Soudal U23 14
16 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 13
17 Bonaldo Kevin Team Qhubeka 13
18 Van De Wynkele Lorenz Elevate p/b Home Solution Soenens 12
19 Dignani Filippo Work Service-Vitalcare-Dynatek 12
20 Keup Pierre-Pascal Team Lotto-Kern Haus 11
21 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 11
22 Reisberg Nadav Israel Cycling Academy 10
23 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team 10
24 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team 9
25 Persico Davide Team Colpack Ballan 9
26 Cao Marco U.C. Trevigiani Energiapura 8
27 Bagatin Christian Carnovali-Rime 7
28 Hollyman Mason Israel Cycling Academy 6
29 Pickrell Riley Israel Cycling Academy 6
30 Zubeldia Unai Laboral Kutxa 5
31 Kingston Matthew Zappi Racing Team 5
32 Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23 4
33 Pinazzi Mattia Team Interregionale 3
34 Bortoluzzi Giovanni Work Service-Vitalcare-Dynatek 2
35 Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè 2
36 Favretto Carlo General Store-Essegibi-F.Ili Curia 1
37 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini Colosio 1

Information