New | Cyclo-cross | Mountain bike | Results grid

2019 Giro Ciclistico D'Italia

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments (17)

Stage overview Stage profiles Prologue 01 02 03 04 05 06 07 08 09

Results: 03.stage FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC UCI
01 Fabio Mazzucco 1999 Sangemini - MG.Kvis Vega 03:35:4275
02 Markus Wildauer 1998 Tirol KTM Cycling Team + 01:0361
03 Georg Zimmerman 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:034
04 Fred Wright 1999 Great Britain + 01:114
05 Simon Guglielmi 1997 Continental Groupama-FDJ + 01:113
06 Nicolas Dalla Valle 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:113
07 Alexander Konychev 1998 Dimension Data CT + 01:113
08 Mehdi El Chokri 1997 Dimension Data CT + 01:112
09 Giovanni Aleotti 1999 Cycling Team Friuli + 01:112
10 Daniel Smarzaro 1997 General Store + 01:112
11 Cristian Scaroni 1997 Continental Groupama-FDJ + 01:112
12 Emanuele Barison 1998 Interregionale + 01:112
13 Giuseppe La Terra Pirré 1997 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 01:111
14 Patrick Gamper 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:111
15 Marco Friedrich 1998 Tirol KTM Cycling Team + 01:111
16 Andrea Cervellera 1998 Team Casillo Maserati + 01:111
17 Sean Quinn 2000 Hagens Berman - Axeon + 01:111
18 Arturo Gravalos Lopez 1998 Kometa U23 + 01:111
19 Alexys Brunel 1998 Continental Groupama-FDJ + 01:111
20 Alessandro Monaco 1998 Team Casillo Maserati + 01:111
21 Antoine Debons 1998 IAM Excelsior + 01:111
22 Alessandro Covi 1998 Team Colpack + 01:111
23 Dinmukhammed Ulysbayev 1998 Astana City + 01:111
24 Henri Vandenabeele 2000 Lotto - Soudal U23 + 01:11-
25 Filippo Conca 1998 Biesse - Carrera + 01:11-
26 Mattia Pellizzer 1998 Team Casillo Maserati + 01:11-
27 Stuart Balfour 1997 Great Britain + 01:21-
28 Andres Camilo Ardila 1999 Colombia + 01:21-
29 Thomas Revard 1997 Hagens Berman - Axeon + 03:56-
30 Ethan Hayter 1998 Great Britain + 04:29-
31 Filippo Zana 1999 Sangemini - MG.Kvis Vega + 04:29
32 Ide Schelling 1998 SEG Racing Academy + 04:29
33 Andre Carvalho 1997 Hagens Berman - Axeon + 04:29
34 Viktor Verschaeve 1998 Lotto - Soudal U23 + 04:29
35 Jesus David Peña 2000 Colombia + 04:29
36 Denis Nekrasov 1997 Russia + 04:29
37 Thomas Vereecken 1997 Lotto - Soudal U23 + 04:29
38 Edoardo Francesco Faresin 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 04:29
39 Inigo Elosegui 1998 Lizarte + 04:29
40 Einer Rubio 1998 Vejus Aran + 04:29
41 Andrea Bagioli 1999 Team Colpack + 04:29
42 Petr Rikunov 1997 Russia + 04:29
43 Juan Diego Alba 1997 Colombia + 04:29
44 Carlos Garcia Pierna 1999 Kometa U23 + 04:29
45 Matteo Bellia 1997 Biesse - Carrera + 04:29
46 Kevin Inkelaar 1997 Continental Groupama-FDJ + 04:29
47 Gabriele Porta 2000 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 04:29
48 Mason Hollyman 2000 Holdsworth Zappi RT + 04:29
49 Simone Zandomeneghi 1997 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 04:29
50 Nurbegen Nurlykhassym 2000 Astana City + 04:29
51 Samuel Jenner 1997 Team Wiggins-Le Col + 04:29
52 Riccardo Lucca 1997 Interregionale + 04:29
53 Aldo Caiati 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 04:29
54 Roger Adriá Oliveras 1998 Lizarte + 04:29
55 Anton Popov 1999 Velo Racing Palazzago + 04:29
56 Sergio Garcia Gonzalez 1999 Kometa U23 + 06:05
57 Barnabas Peak 1998 SEG Racing Academy + 06:31
58 Giacomo Cassara 1999 Velo Racing Palazzago + 06:31
59 Eduardo Perez-Landaluce 1998 Kometa U23 + 06:31
60 Gregorio Ferri 1997 Zalf Euromobil Désirée Fior + 06:31
61 John Stiven Ramirez 1999 Kometa U23 + 06:31
62 Juan Fernando Calle Hurtado 1999 Colombia + 06:34
63 Gianni Pugi 1997 Sangemini - MG.Kvis Vega + 07:26
64 Marco Murgano 1998 Team Casillo Maserati + 07:39
65 Andrea Colnaghi 1997 Interregionale + 07:39
66 Jakob Dorigoni 1998 Team Colpack + 07:39
67 Alexander Evans 1997 SEG Racing Academy + 07:39
68 Davide Baldaccini 1998 Team Colpack + 07:39
69 Lorenzo Ginestra 2000 Vejus Aran + 07:39
70 Théo Nonnez 1999 Continental Groupama-FDJ + 07:39
71 Alessandro Iacchi 1999 Team Franco Ballerini + 07:39
72 Jake Stewart 1999 Continental Groupama-FDJ + 07:39
73 Filippo Bertone 1997 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 08:51
74 Jacques Sauvagnargues 1999 Team Wiggins-Le Col + 09:26
75 Daniil Marukhin 1999 Astana City + 09:26
76 Adrian Bustamante 1998 Colombia + 09:37
77 Ilya Losev 1998 Russia + 09:37
78 Nicola Venchiarutti 1998 Cycling Team Friuli + 09:55
79 Daniel Tulett 1999 Team Wiggins-Le Col + 11:30
80 Loran Cassaert 1999 Lotto - Soudal U23 + 11:30
81 Daniel Alejandro Largo 1997 General Store + 11:30
82 Sebastian Castano 1997 Beltrami TSA-Hopla + 11:30
83 Luca Rastelli 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 11:30
84 José Félix Parra Cuerda 1997 Lizarte + 11:30
85 Karel Vacek 2000 Hagens Berman - Axeon + 11:30
86 Tobias Bayer 1999 Tirol KTM Cycling Team + 11:30
87 Remi Capron 2000 IAM Excelsior + 11:30
88 Francisco Galvan Fernandez 1997 Lizarte + 11:30
89 Bolat Niyazov 2000 Astana City + 11:30
90 Davide Masi 1997 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 11:34
91 Anton Vtyurin 2000 Russia + 11:34
92 Matteo Sobrero 1997 Dimension Data CT + 11:34
93 Tommaso Rigatti 1998 General Store + 12:42
94 Joab Schneiter 1998 IAM Excelsior + 12:42
95 Callum Johnston 1998 Holdsworth Zappi RT + 12:42
96 Marco Lolli 1999 Vejus Aran + 12:42
97 Charlie Quarterman 1998 Holdsworth Zappi RT + 12:42
98 Michael Belleri 1999 Viris Vigevano + 12:42
99 Nicolas Nesi 1997 Interregionale + 12:42
100 Mark Donovan 1999 Team Wiggins-Le Col + 12:49
101 Kevin Vermaerke 2000 Hagens Berman - Axeon + 12:49
102 Manuel Allori 1998 Team Franco Ballerini + 12:49
103 Riccardo Tosin 1998 General Store + 12:49
104 Mattia Bevilacqua 1998 Team Franco Ballerini + 12:49
105 Veljko Stojnic 1999 Team Franco Ballerini + 12:49
106 Francesco Di Felice 1997 General Store + 12:49
107 Martin Marcellusi 2000 Velo Racing Palazzago + 12:49
108 Laurent Rigollet 1999 Team Casillo Maserati + 12:49
109 Andrea Ferrari 1998 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 12:49
110 Manuele Tarozzi 1998 Interregionale + 12:49
111 Kevin Colleoni 1999 Biesse - Carrera + 12:49
112 Andrea Pietrobon 1999 Zalf Euromobil Désirée Fior + 12:49
113 Davide Casarotto 1997 General Store + 12:49
114 Enrico Zanoncello 1997 Zalf Euromobil Désirée Fior + 15:31
115 Nicolo Garibbo 1999 Velo Racing Palazzago + 15:32
116 Julian Mertens 1997 Lotto - Soudal U23 + 16:55
117 Matthew Walls 1998 Great Britain + 20:33
118 Robert Scott 1998 Team Wiggins-Le Col + 20:33
119 Giulio Masotto 1999 Team Colpack + 20:33
120 Samuele Zambelli 1998 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 20:33
121 Riccardo Verza 1997 Zalf Euromobil Désirée Fior + 20:33
122 Scott Quincey 1999 IAM Excelsior + 20:33
123 Thomas Pesenti 1999 Beltrami TSA-Hopla + 20:33
124 Marco Cecchini [*] 1998 Sangemini - MG.Kvis Vega + 20:33
125 Nicholas Rinaldi 1997 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 20:33
126 Luca Coati 1999 Team Casillo Maserati + 20:33
127 Christopher Consolaro 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 20:33
128 Matteo Domenicali 2000 Beltrami TSA-Hopla + 20:33
129 Ibon Ruiz Sedano 1999 Lizarte + 20:33
130 Jordi Lopez Caravaca 1998 Lizarte + 20:33
131 Riccardo Bobbo 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 20:33
132 Davide Botta 1997 Team Colpack + 20:33
133 Michel Piccot 1997 Biesse - Carrera + 20:33
134 Davide Bauce 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 20:33
135 Mattia Soprana 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 20:33
136 Jason Saltzman 1997 Holdsworth Zappi RT + 20:33
137 Alexandr Kulikovskiy 1997 Russia + 20:33
138 Gabriele Lancia 1997 Team Franco Ballerini + 20:33
139 Sebastiano Mantovani 1999 Viris Vigevano + 20:33
140 Tommaso Fiaschi 1997 Beltrami TSA-Hopla + 20:33
141 Davide Ferrari 1999 Beltrami TSA-Hopla + 20:33
142 Federico Rosati 1998 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 20:33
143 Jacopo Menegotto 2000 Biesse - Carrera + 20:33
144 Emanuele Amadio 1999 Cycling Team Friuli + 20:33
145 Gabriele Ninci 1998 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 20:33
146 Filippo Magli 1999 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 20:33
147 Riccardo Moro 1999 Viris Vigevano + 20:33
148 Maikel Zijlaard 1999 Hagens Berman - Axeon + 20:33
149 Thymen Arensman 1999 SEG Racing Academy + 20:33
150 Massimo Orlandi 1998 Cycling Team Friuli + 23:07
151 Luca Riva 1997 Velo Racing Palazzago + 23:07
152 Davide Bais 1998 Cycling Team Friuli + 23:07
153 Luca Mozzato 1998 Dimension Data CT + 23:07
154 Jonathan Milan 2000 Cycling Team Friuli + 23:07
155 Kaden Groves 1998 SEG Racing Academy + 23:07
156 Nikita Martynov 1999 Russia + 26:02
157 Olzhas Bayembayev 1999 Astana City + 26:02
158 Tim James 1998 Holdsworth Zappi RT + 28:32
OOT William Tidball 2000 Great Britain
OOT Corentin Navarro 1997 Team Wiggins-Le Col
DNS Stefano Taglietti 1999 Biesse - Carrera
DNF Connor Brown 1998 Dimension Data CT
DNF Maxim Gridchin 2000 Astana City
DNF Mattia Baldo 1997 Iseo Serrature - Rime - Carnovali
Pos Name Born Team Time
01 11 Fabio Mazzucco 1999 Sangemini - MG.Kvis Vega 11:29:06
02 3 Georg Zimmerman 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:00
03 1 Alexys Brunel 1998 Continental Groupama-FDJ + 01:04
04 10 Markus Wildauer 1998 Tirol KTM Cycling Team + 01:09
05 2 Nicolas Dalla Valle 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:16
06 5 Alexander Konychev 1998 Dimension Data for Qhubeka CT + 01:22
07 6 Cristian Scaroni 1997 Continental Groupama-FDJ + 01:23
08 14 Sean Quinn 2000 Hagens Berman - Axeon + 01:26
09 20 Alessandro Covi 1998 Team Colpack + 01:28
10 25 Patrick Gamper 1997 Tirol KTM Cycling Team + 01:30
11 28 Simon Guglielmi 1997 Continental Groupama-FDJ + 01:31
12 33 Filippo Conca 1998 Biesse - Carrera + 01:33
13 33 Marco Friedrich 1998 Tirol KTM Cycling Team + 01:33
14 43 Giovanni Aleotti 1999 Cycling Team Friuli + 01:37
15 46 Dinmukhammed Ulysbayev 1998 Astana City + 01:37
16 48 Mehdi El Chokri 1997 Dimension Data for Qhubeka CT + 01:38
17 48 Alessandro Monaco 1998 Team Casillo Maserati + 01:39
18 52 Antoine Debons 1998 IAM Excelsior + 01:41
19 53 Henri Vandenabeele 2000 Lotto - Soudal U23 + 01:41
20 69 Andrea Cervellera 1998 Team Casillo Maserati + 01:47
21 79 Emanuele Barison 1998 Interregionale + 01:50
22 65 Andres Camilo Ardila 1999 Colombia + 01:55
23 80 Giuseppe La Terra Pirré 1997 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 01:59
24 87 Daniel Smarzaro 1997 General Store + 02:53
25 91 Fred Wright 1999 Great Britain + 03:25
26 100 Mattia Pellizzer 1998 Team Casillo Maserati + 03:41
27 26 Ethan Hayter 1998 Great Britain + 04:08
28 19 Ide Schelling 1998 SEG Racing Academy + 04:38
29 12 Andre Carvalho 1997 Hagens Berman - Axeon + 04:44
30 12 Inigo Elosegui 1998 Lizarte + 04:44
31 12 Andrea Bagioli 1999 Team Colpack + 04:44
32 4 Filippo Zana 1999 Sangemini - MG.Kvis Vega + 04:46
33 2 Samuel Jenner 1997 Team Wiggins-Le Col + 04:47
34 - Denis Nekrasov 1997 Russia + 04:48
35 1 Petr Rikunov 1997 Russia + 04:49
36 11 Roger Adriá Oliveras 1998 Lizarte + 04:51
37 17 Viktor Verschaeve 1998 Lotto - Soudal U23 + 04:54
38 17 Kevin Inkelaar 1997 Continental Groupama-FDJ + 04:54
39 24 Riccardo Lucca 1997 Interregionale + 04:56
40 26 Anton Popov 1999 Velo Racing Palazzago + 04:57
41 27 Aldo Caiati 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 04:58
42 33 Einer Rubio 1998 Vejus Aran + 05:00
43 35 Thomas Vereecken 1997 Lotto - Soudal U23 + 05:00
44 39 Mason Hollyman 2000 Holdsworth Zappi RT + 05:02
45 41 Jesus David Peña 2000 Colombia + 05:03
46 45 Simone Zandomeneghi 1997 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 05:06
47 49 Juan Diego Alba 1997 Colombia + 05:07
48 49 Gabriele Porta 2000 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 05:08
49 49 Carlos Garcia Pierna 1999 Kometa U23 + 05:08
50 49 Nurbegen Nurlykhassym 2000 Astana City + 05:08
51 56 Thomas Revard 1997 Hagens Berman - Axeon + 05:10
52 53 Matteo Bellia 1997 Biesse - Carrera + 05:31
53 91 Arturo Gravalos Lopez 1998 Kometa U23 + 06:33
54 48 Gregorio Ferri 1997 Zalf Euromobil Désirée Fior + 06:36
55 21 Sergio Garcia Gonzalez 1999 Kometa U23 + 06:36
56 63 Edoardo Francesco Faresin 1998 Zalf Euromobil Désirée Fior + 06:49
57 14 Barnabas Peak 1998 SEG Racing Academy + 06:52
58 44 Eduardo Perez-Landaluce 1998 Kometa U23 + 07:14
59 51 Jake Stewart 1999 Continental Groupama-FDJ + 07:46
60 49 Juan Fernando Calle Hurtado 1999 Colombia + 07:57
61 29 Marco Murgano 1998 Team Casillo Maserati + 07:57
62 29 Théo Nonnez 1999 Continental Groupama-FDJ + 07:58
63 21 Gianni Pugi 1997 Sangemini - MG.Kvis Vega + 07:59
64 83 Stuart Balfour 1997 Great Britain + 08:00
65 17 Alessandro Iacchi 1999 Team Franco Ballerini + 08:02
66 14 Andrea Colnaghi 1997 Interregionale + 08:04
67 18 Jakob Dorigoni 1998 Team Colpack + 08:13
68 24 Lorenzo Ginestra 2000 Vejus Aran + 08:16
69 54 John Stiven Ramirez 1999 Kometa U23 + 08:58
70 12 Filippo Bertone 1997 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 09:17
71 55 Jacques Sauvagnargues 1999 Team Wiggins-Le Col + 09:40
72 3 Adrian Bustamante 1998 Colombia + 10:07
73 55 Alexander Evans 1997 SEG Racing Academy + 10:10
74 24 Nicola Venchiarutti 1998 Cycling Team Friuli + 10:19
75 65 Giacomo Cassara 1999 Velo Racing Palazzago + 11:04
76 61 Davide Baldaccini 1998 Team Colpack + 11:42
77 62 Francisco Galvan Fernandez 1997 Lizarte + 11:43
78 68 Matteo Sobrero 1997 Dimension Data for Qhubeka CT + 11:44
79 58 Tobias Bayer 1999 Tirol KTM Cycling Team + 11:45
80 43 Luca Rastelli 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 11:50
81 40 Daniel Tulett 1999 Team Wiggins-Le Col + 11:51
82 42 Daniil Marukhin 1999 Astana City + 11:53
83 45 Davide Masi 1997 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 11:54
84 22 Loran Cassaert 1999 Lotto - Soudal U23 + 11:57
85 18 Karel Vacek 2000 Hagens Berman - Axeon + 11:58
86 7 José Félix Parra Cuerda 1997 Lizarte + 12:07
87 40 Ilya Losev 1998 Russia + 12:08
88 13 Daniel Alejandro Largo 1997 General Store + 12:12
89 17 Sebastian Castano 1997 Beltrami TSA-Hopla-Petroli Firenze + 12:32
90 66 Charlie Quarterman 1998 Holdsworth Zappi RT + 12:58
91 47 Michael Belleri 1999 Viris Vigevano + 13:04
92 72 Riccardo Tosin 1998 General Store + 13:04
93 66 Andrea Pietrobon 1999 Zalf Euromobil Désirée Fior + 13:05
94 45 Tommaso Rigatti 1998 General Store + 13:06
95 65 Mattia Bevilacqua 1998 Team Franco Ballerini + 13:06
96 23 Callum Johnston 1998 Holdsworth Zappi RT + 13:12
97 20 Joab Schneiter 1998 IAM Excelsior + 13:13
98 45 Mark Donovan 1999 Team Wiggins-Le Col + 13:14
99 40 Martin Marcellusi 2000 Velo Racing Palazzago + 13:15
100 29 Andrea Ferrari 1998 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 13:19
101 19 Kevin Colleoni 1999 Biesse - Carrera + 13:22
102 12 Francesco Di Felice 1997 General Store + 13:25
103 8 Manuele Tarozzi 1998 Interregionale + 13:27
104 11 Nicolas Nesi 1997 Interregionale + 14:55
105 7 Kevin Vermaerke 2000 Hagens Berman - Axeon + 14:57
106 28 Bolat Niyazov 2000 Astana City + 15:13
107 15 Laurent Rigollet 1999 Team Casillo Maserati + 15:15
108 21 Manuel Allori 1998 Team Franco Ballerini + 15:26
109 15 Nicolo Garibbo 1999 Velo Racing Palazzago + 16:10
110 25 Marco Lolli 1999 Vejus Aran + 16:40
111 86 Julian Mertens 1997 Lotto - Soudal U23 + 17:11
112 33 Anton Vtyurin 2000 Russia + 17:34
113 29 Davide Casarotto 1997 General Store + 17:49
114 4 Enrico Zanoncello 1997 Zalf Euromobil Désirée Fior + 17:51
115 31 Remi Capron 2000 IAM Excelsior + 17:53
116 113 Matthew Walls 1998 Great Britain + 20:32
117 94 Filippo Magli 1999 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 20:49
118 92 Luca Coati 1999 Team Casillo Maserati + 20:49
119 79 Thymen Arensman 1999 SEG Racing Academy + 20:54
120 78 Samuele Zambelli 1998 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 20:54
121 65 Michel Piccot 1997 Biesse - Carrera + 20:58
122 62 Sebastiano Mantovani 1999 Viris Vigevano + 20:59
123 43 Jordi Lopez Caravaca 1998 Lizarte + 21:05
124 43 Nicholas Rinaldi 1997 Iseo Serrature - Rime - Carnovali + 21:05
125 37 Davide Botta 1997 Team Colpack + 21:08
126 22 Riccardo Verza 1997 Zalf Euromobil Désirée Fior + 21:21
127 19 Federico Rosati 1998 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 21:48
128 27 Veljko Stojnic 1999 Team Franco Ballerini + 21:56
129 19 Robert Scott 1998 Team Wiggins-Le Col + 21:56
130 10 Ibon Ruiz Sedano 1999 Lizarte + 22:54
131 10 Alexandr Kulikovskiy 1997 Russia + 22:56
132 128 Kaden Groves 1998 SEG Racing Academy + 23:09
133 3 Tommaso Fiaschi 1997 Beltrami TSA-Hopla-Petroli Firenze + 23:11
134 60 Davide Bais 1998 Cycling Team Friuli + 23:37
135 56 Massimo Orlandi 1998 Cycling Team Friuli + 23:39
136 5 Gabriele Ninci 1998 G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 23:54
137 5 Marco Cecchini [*] 1998 Sangemini - MG.Kvis Vega + 24:13
138 5 Scott Quincey 1999 IAM Excelsior + 24:14
139 1 Riccardo Bobbo 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 24:51
140 27 Jonathan Milan 2000 Cycling Team Friuli + 25:16
141 - Davide Bauce 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 25:33
142 1 Matteo Domenicali 2000 Beltrami TSA-Hopla-Petroli Firenze + 25:54
143 6 Thomas Pesenti 1999 Beltrami TSA-Hopla-Petroli Firenze + 27:57
144 6 Riccardo Moro 1999 Viris Vigevano + 28:06
145 28 Nikita Martynov 1999 Russia + 28:21
146 21 Olzhas Bayembayev 1999 Astana City + 28:29
147 5 Emanuele Amadio 1999 Cycling Team Friuli + 29:00
148 5 Maikel Zijlaard 1999 Hagens Berman - Axeon + 29:24
149 7 Jacopo Menegotto 2000 Biesse - Carrera + 30:24
150 7 Jason Saltzman 1997 Holdsworth Zappi RT + 30:25
151 - Luca Mozzato 1998 Dimension Data for Qhubeka CT + 31:23
152 6 Christopher Consolaro 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 31:28
153 6 Mattia Soprana 1999 Delio Gallina Colosio Eurofeed + 31:43
154 - Luca Riva 1997 Velo Racing Palazzago + 32:04
155 19 Tim James 1998 Holdsworth Zappi RT + 32:34
156 4 Davide Ferrari 1999 Beltrami TSA-Hopla-Petroli Firenze + 32:41
157 4 Gabriele Lancia 1997 Team Franco Ballerini + 33:02
158 4 Giulio Masotto 1999 Team Colpack + 34:48

Want to use results from
FirstCycling on your site?

Giro Ciclistico D'Italia
Italy
03.stage Flat
145.5 km
Sesto Fiorentino -> Gaiole in Chianti
June 16th (2019)
Leader F.Mazzucco
Youth F.Mazzucco
Points N.Dalla Valle
Mountain V.Stojnic
Sprint R.Bobbo