Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

CN Poland RR - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski 5:04:58100
02 Rekita Szymon Voster ATS Team + 0075
03 Owsian Lukasz Team Arkéa-Samsic + 0760
04 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 0750
05 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 0740
06 Benedetti Cesare BORA-hansgrohe + 1030
07 Bodnar Maciej TotalEnergies + 2120
08 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 2110
09 Bernas Pawel JBG2-Cryospace + 215
10 Stosz Patryk Voster ATS Team + 213
11 Brozyna Piotr HRE Mazowsze Serce Polski + 213
12 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech + 211
13 Stachowiak Adam HRE Mazowsze Serce Polski + 311
14 Pomorski Michal HRE Mazowsze Serce Polski + 311
15 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 331
16 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 42
17 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 3:07
18 Aniolkowski Stanislaw Bingoal Pauwels Sauces WB + 3:07
19 Murias Jakub Voster ATS Team + 3:09
20 Paluta Michal - + 3:09
21 Pawlak Grzegorz Bialini Elitewheels RevoltTech + 3:09
22 Maciejuk Filip Bahrain Victorious + 3:09
23 Tracz Szymon EF Education-NIPPO Development + 3:09
24 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 3:09
25 Sowinski Artur Voster ATS Team + 3:09
26 Kus Adam Philippe Wagner Cycling + 3:09
27 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 3:09
28 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 3:09
29 Kotulski Przemyslaw Cyklo Tym Havirov Team + 3:09
30 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 3:14
31 Sajnok Szymon Cofidis + 3:14
32 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 3:14
33 Migas Dawid KLTC Konin + 3:14
34 Slawek Damian GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 3:14
35 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 3:14
36 Papierski Damian Voster ATS Team + 3:14
37 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 3:14
38 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 3:14
39 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 3:17
40 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 3:17
41 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 3:17
42 Szymacha Kamil LKS Baszta Golzcewo + 3:17
43 Centka Kacper LKS Baszta Golzcewo + 3:17
44 Biernacki Filip KLTC Konin + 3:17
45 Prokopyszyn Filip HRE Mazowsze Serce Polski + 3:17
46 Mank Jozef WMKS Olsztyn + 3:17
47 Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow + 3:17
48 Chmielewski Ignacy KS Pogon Mostostal Pulawy + 3:17
49 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 3:17
50 Osko Milosz HRE Mazowsze Serce Polski + 3:22
51 Staniszewski Daniel HRE Mazowsze Serce Polski + 3:22
52 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 3:22
53 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 3:22
54 Ganko Antoni KLTC Konin + 3:22
55 Siedlaczek Kamil Cyklo Tym Havirov Team + 3:22
56 Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno + 3:22
57 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 3:22
58 Gajdulewicz Mateusz HRE Mazowsze Serce Polski + 3:26
59 Zuber Adam JBG2-Cryospace + 3:26
60 Rzaca Michal KLTC Konin + 3:26
61 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 3:26
62 Wyszynski Aleksander Cyklo Tym Havirov Team + 3:31
63 Braulinski Michal - + 3:34
64 Gindorowicz Wiktor - + 3:38
65 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 3:45
66 Krawczyk Szymon Voster ATS Team + 3:49
67 Malecki Kamil Lotto Soudal + 3:49
68 Pszczolarski Wojciech Tufo-Pardus Prostejov + 3:52
69 Musialik Jakub KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 4:57
70 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 8:51
DNS Kiraga Radoslaw -
DNS Krupa Adrian Bialini Elitewheels RevoltTech
DNS Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy
DNS Sedzielewski Michal KS Pogon Mostostal Pulawy
DNS Kaminski Jakub Luks Trojka Piaseczno
DNS Szymanski Lukasz Luks Trojka Piaseczno
DNS Nieboras Mateusz Swietokrzyskie Cycling Academy
DNF Bala Tomasz -
DNF Wawrzyniak Karol -
DNF Borowski Sebastian Bialini Elitewheels RevoltTech
DNF Czyz Bartlomiej Cyklo Tym Havirov Team
DNF Obitko Jakub Cyklo Tym Havirov Team
DNF Wisniowski Lukasz EF Education-EasyPost
DNF Gieryk Kacper HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Gorak Dominik HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Modzelewski Jan HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Radosz Maksymilian HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Dabski Patryk Luks Trojka Piaseczno
DNF Janicki Szymon Luks Trojka Piaseczno
DNF Kowalczyk Adrian Luks Trojka Piaseczno
DNF Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno
DNF Rajtak Mateusz Luks Trojka Piaseczno
DNF Szary Jan Luks Trojka Piaseczno
DNF Grabarek Grzegorz Niezrzeszony
DNF Domin Krzysztof Swietokrzyskie Cycling Academy
DNF Bieniek Damian TC Chrobry Scott Glogow
DNF Brozyna Maksymilian UKS Sportowiec Pila
DNF Peret Kacper Voster ATS Team
DNF Bartkowski Kacper WMKS Olsztyn
DNF Malkowski Artur WMKS Olsztyn

Information