CN Poland RR - 2021

Pos Rider Team Time UCI
01 Maciej Paterski Voster ATS Team 4:10:11100
02 Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 0275
03 Lukasz Owsian Arkéa-Samsic + 0360
04 Michal Golas INEOS Grenadiers + 1850
05 Adrian Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 1:3040
06 Szymon Sajnok Cofidis + 1:3030
07 Jakub Murias Voster ATS Team + 1:3020
08 Przemyslaw Kasperkiewicz Team UC Nantes - Atlantique + 1:3410
09 Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski + 3:375
10 Michal Paluta Global 6 Cycling + 3:403
11 Norbert Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski + 3:403
12 Szymon Tracz NIPPO-Provence-PTS Conti + 3:401
13 Szymon Rekita Voster ATS Team + 3:401
14 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 3:401
15 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 4:001
16 Jakub Kaczmarek HRE Mazowsze Serce Polski + 4:29
17 Lukasz Wisniowski Team Qhubeka NextHash + 4:31
18 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 4:31
19 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 4:31
20 Pawel Franczak Voster ATS Team + 4:31
21 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 4:31
22 Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 4:31
23 Tomasz Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 4:31
24 Daniel Staniszewski HRE Mazowsze Serce Polski + 9:29
25 Karol Wawrzyniak KS Pogon Mostostal Pulawy + 9:29
26 Adam Kus KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 9:31
27 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 9:31
28 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 9:33
29 Adam Zuber HRE Mazowsze Serce Polski + 9:33
30 Michal Podlaski KS Pogon Mostostal Pulawy + 9:33
31 Stanislaw Aniolkowski Bingoal Pauwels Sauces WB + 9:41
32 Kamil Gradek Vini Zabú + 9:41
33 Kacper Smreczek Telcom-On Clima-Osés Const + 10:52
34 Kacper Wisniewski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 10:57
35 Artur Sowinski KS Pogon Mostostal Pulawy + 10:57
36 Karol Domagalski HRE Mazowsze Serce Polski + 13:25
37 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 13:25
38 Pawel Szostka TC Chrobry Scott Glogow + 14:30
39 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 14:36
40 Radoslaw Fratczak KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 14:36
41 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 14:36
42 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 14:36
43 Filip Biernacki KLTC Konin + 14:36
44 Kamil Szymacha LKS Baszta Golzcewo + 14:36
45 Dawid Migas KLTC Konin + 14:36
46 Radoslaw Lewandowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 14:36
47 Bartosz Malkiewicz LKS Baszta Golzcewo + 14:36
48 Jakub Musialik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 14:41
49 Michal Sedzielewski KS Pogon Mostostal Pulawy + 14:41
50 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 14:41
51 Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 14:44
52 Damian Slawek GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:06
53 Filip Prokopyszyn HRE Mazowsze Serce Polski + 15:30
54 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 15:30
55 Wojciech Pszczolarski Tufo-Pardus Prostejov + 15:31
56 Pawel Pac Fiolka-Trans Team + 15:31
57 Aleksander Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
58 Bartosz Rudyk TC Chrobry Scott Glogow + 15:31
59 Grzegorz Grabarek 64-Sto Leszno + 15:31
60 Jakub Malachowski TC Chrobry Scott Glogow + 15:31
61 Hubert Drobek Gaverzicht-BE Okay + 15:31
62 Piotr Rzeszutek Klub Kolarski Lew Lebork + 15:31
63 Adrian Krawczyk Luks Trojka Piaseczno + 15:31
64 Antoni Olszar TC Chrobry Scott Glogow + 15:31
65 Adam Nocen WMKS Olsztyn + 15:31
66 Kacper Krawiec Telcom-On Clima-Osés Const + 15:31
67 Michal Galka Maloja Pushbikers + 15:31
68 Jozef Mank WMKS Olsztyn + 15:31
69 Arkadiusz Petka Klub Kolarski Lew Lebork + 15:31
70 Patryk Dabski WMKS Olsztyn + 15:31
71 Artur Malkowski KS Pogon Mostostal Pulawy + 15:31
72 Jan Krukowski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
73 Adam Wozniak GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
74 Michal Kalinowski LKS Baszta Golzcewo + 15:31
75 Kacper Majewski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
76 Radoslaw Ciechanowski LKS Baszta Golzcewo + 15:31
77 Antoni Ganko KS Pogon Mostostal Pulawy + 15:31
78 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 15:31
79 Kacper Centka LKS Baszta Golzcewo + 15:31
80 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 15:31
81 Konrad Trzesowski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 15:31
82 Jakub Zurek Krakowski Klub Sportowy + 15:31
83 Kamil Siedlaczek Dar-Bud Team + 15:31
84 Konrad Czabok Warszawski Klub Kolarski + 15:31
85 Maciej Nocen GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
86 Jakub Soszka GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
87 Szymon Pomian GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
88 Przemyslaw Kotulski Novo Nordisk Development + 15:31
89 Maciej Stelczyk TC Chrobry Scott Glogow + 15:31
90 Marcin Fiolka Fiolka-Trans Team + 15:31
91 Tomasz Marzec GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier + 15:31
92 Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy + 15:31
93 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 15:31
94 Jakub Zuchora TC Chrobry Scott Glogow + 15:31
95 Adrian Honkisz Niezrzeszony + 15:31
96 Piotr Pekala KS Pogon Mostostal Pulawy + 15:43
97 Kacper Bartkowski WMKS Olsztyn + 15:48
98 Kamil Ryszewski Calzaturieri Montegranaro + 22:31
99 Wiktor Gindorowicz Absolutebikes.PL Team + 25:02
100 Milosz Mielczarek TC Chrobry Scott Glogow + 25:05
101 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
102 Jakub Scibior KS Pogon Mostostal Pulawy
103 Szymon Lapsa WLKS Krakus
104 Kacper Siminski TC Chrobry Scott Glogow
105 Pawel Wieczorek Niezrzeszony
106 Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
107 Bartosz Troszok Luks Trojka Piaseczno
108 Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno
109 Jakub Obitko Dar-Bud Team
110 Michal Milian TC Chrobry Scott Glogow
111 Kacper Peret Voster ATS Team
DNS Aleksander Nikiel KS Pogon Mostostal Pulawy
DNS Marcel Modlinski GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNS Damien Papierski Voster ATS Team
DNS Michal Pustula WMKS Olsztyn
DNF Pawel Arciszewski Niezrzeszony
DNF Adrian Karpiuk Niezrzeszony
DNF Szymon Biel UKS Krupinski
DNF Maciej Bodnar BORA-hansgrohe
DNF Jakub Najs Dar-Bud Team
DNF Dominik Gorak General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Wojciech Ceniuch GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Nikodem Grzenkowicz GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier
DNF Marceli Boguslawski HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Piotr Brozyna HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Adrian Kurek HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Tobiasz Pawlak HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Jakub Cieslikiewicz LKS Baszta Golzcewo
DNF Jan Modzelewski LKS Baszta Golzcewo
DNF Jan Szary Luks Trojka Piaseczno
DNF Szymon Krawczyk Voster ATS Team
DNF Patryk Stosz Voster ATS Team
DNF Mateusz Pomaski WMKS Olsztyn
Information
Nation Poland
Kartuzy
Date 20th June
Distance 187 km
CAT CN
Other
Embed Results