Front Races Teams Riders Ranking

CN Poland RR | 2019 Results

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Michal Paluta CCC Development Team 4:21:54100
02 Pawel Cieslik Wibatech Merx 7R + 0175
03 Mateusz Taciak Voster ATS Team + 0560
04 Pawel Franczak Voster ATS Team + 1:2050
05 Grzegorz Stepniak Wibatech Merx 7R + 1:2040
06 Michal Golas Team Ineos + 1:2030
07 Adrian Honkisz Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 1:2020
08 Lukasz Owsian CCC Team + 1:2010
09 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 1:245
10 Michal Podlaski Wibatech Merx 7R + 1:313
11 Szymon Sajnok CCC Team + 1:553
12 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 3:031
13 Karol Kuklewicz TC Chrobry Scott Glogow + 3:031
14 Jakub Murias TC Chrobry Scott Glogow + 3:031
15 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 3:031
16 Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 3:03
17 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 3:07
18 Jakub Kaczmarek Team Hurom + 3:11
19 Marek Rutkiewicz Wibatech Merx 7R + 3:32
20 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 3:32
21 Wojciech Sykala Wibatech Merx 7R + 4:27
22 Emanuel Piaskowy Team Hurom + 4:29
23 Szymon Rekita Leopard Pro Cycling + 4:33
24 Kacper Wisniewski GKS Cartusia Bike Atelier + 4:38
25 Kamil Gradek CCC Team + 4:45
26 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 4:45
27 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 6:18
28 Artur Sowinski VPM Porto Sant'Elpidio + 6:18
29 Adam Kus Team Hurom + 6:18
30 Lukasz Michalski ALKS Stal-Ocetix-Iglotex + 6:18
31 Piotr Konwa Wibatech Merx 7R + 6:18
32 Aleksander Nikiel KS Pogon Mostostal Pulawy + 6:18
33 Szymon Tracz CCC Development Team + 6:18
34 Filip Maciejuk Leopard Pro Cycling + 6:18
35 Adam Zuber - + 6:18
36 Pawel Szostka Team Kuota-Construcciones Paulino + 6:31
37 Pawel Bernas CCC Team + 6:33
38 Piotr Pekala CCC Development Team + 6:33
39 Mateusz Komar Voster ATS Team + 6:33
40 Kacper Kistowski Wibatech Merx 7R + 6:33
41 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 6:33
42 Adrian Banaszek Voster ATS Team + 6:33
43 Bartosz Warchol Wibatech Merx 7R + 6:33
44 Lukasz Wisniowski CCC Team + 6:33
45 Maciej Bodnar Bora - Hansgrohe + 6:33
46 Piotr Brozyna CCC Development Team + 6:33
47 Alan Banaszek Caja Rural - Seguros RGA + 6:33
48 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 11:28
49 Artur Jatczak TC Chrobry Scott Glogow + 11:28
50 Krzysztof Domin Sangemini - MG.Kvis Vega + 11:28
51 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 11:28
52 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 11:28
53 Adam Nocen Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 11:28
54 Jan Lamaszewski KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 11:28
55 Sebastian Matusiak Warmińsko-Mazurski Klub Sporto + 11:28
56 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 11:28
57 Marcin Budzinski Team Hurom + 11:28
58 Tomasz Bala - + 11:28
59 Bartlomiej Zablocki KS Pogon Mostostal Pulawy + 11:28
60 Tobiasz Pawlak Team Hurom + 11:28
61 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 11:28
62 Mariusz Gasiorowski Team Hurom + 11:28
63 Filip Jarzyna - + 11:28
64 Jan Krukowski GKS Cartusia Bike Atelier + 11:28
65 Adrian Krupa Luks Trojka Piaseczno + 11:28
66 Wojciech Ceniuch GKS Cartusia Bike Atelier + 11:28
67 Adrian Karpiuk Niezrzeszony + 11:28
68 Tomasz Budzinski Team Hurom + 11:37
69 Artur Detko Team Hurom + 11:37
70 Patryk Kostecki Team Hurom + 11:37
71 Dawid Burczak C.C.Etupes + 11:40
72 Norbert Banaszek Team Hurom + 11:40
73 Kamil Malecki CCC Development Team
74 Damien Papierski CCC Development Team
75 Przemyslaw Kuswik KS Pogon Mostostal Pulawy
76 Dawid Kloc KS Pogon Mostostal Pulawy
77 Maciej Chmielewski Warszawski KK
78 Michal Wenglorz GKS Cartusia Bike Atelier
79 Sebastian Borowski Luks Trojka Piaseczno
80 Krystian Grygorczyk GKS Cartusia Bike Atelier
81 Dawid Migas ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
82 Filip Socha TC Chrobry Scott Glogow
83 Adrian Mrowka KK Tarnovia Tarnovo Podgorne
84 Karol Wawrzyniak CCC Development Team
85 Michael Ziulek -
86 Mateusz Pomaski Luks Trojka Piaseczno
87 Bartosz Marek Luks Trojka Piaseczno
88 Jozef Mank Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
89 Michal Hercke -
90 Kamil Siedlaczek -
91 Kamil Kordus KK Tarnovia Tarnovo Podgorne
92 Jakub Janowski WLKS Krakus
93 Rafal Zapasnik -
94 Jakub Tryc Luks Trojka Piaseczno
95 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno
96 Szymon Stelczyk TC Chrobry Scott Glogow
97 Krystian Ragus Luks Trojka Piaseczno
98 Kamil Szewczyk WLKS Krakus
99 Marcel Modlinski GKS Cartusia Bike Atelier
DNS Wiktor Gindorowicz -
DNS Nikodem Grzenkowicz GKS Cartusia Bike Atelier
DNS Adrian Kaiser GKS Cartusia Bike Atelier
DNS Pawel Kasprzyk TC Chrobry Scott Glogow
DNS Kornel Klementowski TC Chrobry Scott Glogow
DNS Cezary Bzdak Team Hurom
DNS Krzysztof Parma Voster ATS Team
DNS Tomasz Maksymowicz Warmińsko-Mazurski Klub Sporto
DNF Jakub Scibior -
DNF Adrian Teklinski -
DNF Bartosz Rudyk ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF Patryk Stosz CCC Development Team
DNF Kacper Walkowiak CCC Development Team
DNF Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno
DNF Mikolaj Konieczny TC Chrobry Scott Glogow
DNF Adrian Kurek Team Hurom
DNF Mateusz Manowski Telcom-Ederlan-Osés Const
DNF Leszek Plucinski Voster ATS Team
Information
Nations Poland - Ostrda
Date June 30th
Distance 183.6 km
CAT CN