Grand Prix West Bohemia

UCI Junior, One-day race, 2nd May 2021, Czechia

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Uijtdebroeks Cian Team Auto Eder 03:18:38
02 Lührs Luis-Joe Team Auto Eder + 03:41
03 Seeman Adam Czech Republic + 03:41
04 Schrettl Marco Team Auto Eder + 03:45
05 Meszaros Bence Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:12
06 Hajek Alexander Team Auto Eder + 06:13
07 Tamm Lauri Cannibal Team + 06:13
08 Grygowski Hubert UKS Copernicus + 06:13
09 Wallenborn Arno Luxembourg + 06:17
10 Vanderlinden Lukas Cannibal Team + 06:25
11 van Dorp Vincent Wielerzone Nederland + 06:29
12 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 06:29
13 Gross Matteo Team Auto Eder + 06:29
14 Kopecky Matyas Czech Republic + 06:29
15 Eckerstorfer Benjamin Team Auto Eder + 06:32
16 Müller Tobias Nordrhein-Westfalen + 06:32
17 Stransky Matej Czech Cyclocross Team + 06:32
18 Schmidt Torge Nordrhein-Westfalen + 06:32
19 Havrlant Jakub Mapei Merida Kankovsky + 06:32
20 Ungvarsky Lukas Slovakia + 06:32
21 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 06:32
22 Stieger Adrian Austria + 06:32
23 Kasnya Luca Germany + 06:32
24 Niemi Tomas Cannibal Team + 06:32
25 Telecky Stepan TJ Favorit Brno + 06:32
26 Kuchinke Gabriel Landesverband Brandenburg + 06:32
27 Gajdulewicz Mateusz Poland + 06:32
28 Vondracek Jan Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 06:40
29 Fiala Matyas Czech Cyclocross Team + 06:42
30 Kervinen Leevi Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:29
31 Kerschbaumer Leo Austria + 08:06
32 Kovac Samuel Slovakia + 08:06
33 Pomorski Michal Poland + 08:23
34 Szulik Mikolaj Poland + 08:23
35 Reißmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 08:23
36 Mraz Daniel Mapei Merida Kankovsky + 08:23
37 Siroky Stepan TJ Favorit Brno + 08:23
38 Rinklef Jan Germany + 08:23
39 Sek Igor Poland + 08:23
40 Jindrich Pavel Czech Cyclocross Team + 08:23
41 Paumann David Austria + 08:23
42 Cervicek David Team Dukla Praha Juniors + 08:23
43 Percic Mark Lotus Cycling Team + 08:23
44 Sokolik Lukas Slovakia + 08:23
45 Källberg Axel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 08:23
46 Vanicek Simon Czech Republic + 08:23
47 Korniak Szymon Poland + 08:23
48 Hörandtner Moritz Austria + 08:23
49 Bangert Nick Germany + 08:23
50 Sawicki Mateusz UKS Copernicus + 08:23
51 Haas Christian Slovakia + 08:23
52 Obdrzalek Tomas Mapei Merida Kankovsky + 08:23
53 Genzmer Kevin Stevens Junior Team Thüringen + 08:23
54 Adomaitis Rokas Cannibal Team + 08:23
55 Kaczorowski Franciszek UKS Copernicus + 08:23
56 Martin Luca Landesauswahl Thüringen + 08:23
57 Abt Cedric Germany + 08:23
58 Vavra Petr Team Dukla Praha Juniors + 08:23
59 Koech Silas Nordrhein-Westfalen + 08:23
60 Ury Noe Luxembourg + 08:23
61 Latocha Adrian Landesverband Brandenburg + 08:23
62 Tuka Samuel Slovakia + 08:23
63 Rouffaer Lars Willebrord Wil Vooruit Juniors + 08:23
64 Dolezal Tomas Czech Cyclocross Team + 08:23
65 Dostal Vaclav Czech Cyclocross Team + 08:23
66 Kokas Raphael Austria + 08:23
67 Unterberger Phillip Landesverband Brandenburg + 08:23
68 Jochum Ben Nordrhein-Westfalen + 08:23
69 Koning Stef Wielerzone Nederland + 08:23
70 Gebhardt Philipp Stevens Junior Team Thüringen + 08:23
71 Preyler David Austria + 08:23
72 Pokorny Ondrej Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 08:23
73 Novak Pavel Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 08:23
74 Wawro Bela Landesverband Brandenburg + 08:23
75 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 08:38
76 Michotte Niels Luxembourg + 08:42
77 Vik Matej Team Dukla Praha Juniors + 09:00
78 Pridal Tomas Mapei Merida Kankovsky + 09:05
79 Erdös Gergely Hungary + 09:19
OOT Porizka Jan Czech Republic
OOT Boos Benjamin Germany
OOT Drijver Bertold Hungary
OOT Lepold Zoltán Antal Hungary
OOT Mindszenti Ákos Hungary
OOT Sidlo Daniel Hungary
OOT Valent Márk Hungary
OOT Dlugosz Bartosz KS Spolem Lodz
OOT Kida Antoni KS Spolem Lodz
OOT Lewandowski Jakub KS Spolem Lodz
OOT Radosz Maksymilian KS Spolem Lodz
OOT Henkel Miguel Landesauswahl Thüringen
OOT Tänzler Tim Landesauswahl Thüringen
OOT Bolic Mihajlo Lotus Cycling Team
OOT Stolic Mihajlo Lotus Cycling Team
OOT Varga László Lotus Cycling Team
OOT Kess Alexandre Luxembourg
OOT Kockelmann Mathieu Luxembourg
OOT Lutgen Jim Luxembourg
OOT Appelbaum Henri Nordrhein-Westfalen
OOT Rottmann Jonathan Malte Nordrhein-Westfalen
OOT Jurik Martin Slovakia
OOT Grixa Jarno Stevens Junior Team Thüringen
OOT Küfner Lucas Stevens Junior Team Thüringen
OOT Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen
OOT Hamminga Maarten Wielerzone Nederland
OOT Spijkstra Timo Wielerzone Nederland
OOT Teekens Ofke Wielerzone Nederland
OOT Galovic Jakub CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Grauzel Martin CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Jurik Peter CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Pomsar Adam CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Cirkva Vojtech Roman Kreuziger Cycling Academy
OOT Otta Josef Roman Kreuziger Cycling Academy
OOT Prochazka Stanislav Roman Kreuziger Cycling Academy
OOT Sejkot Adam Team Dukla Praha Juniors
OOT Cepek Martin TJ Favorit Brno
OOT Jelinek Marek TJ Favorit Brno
OOT Padelek Viktor TJ Favorit Brno
OOT Vysocan Daniel TJ Favorit Brno
OOT Kovarcik Petr Tufo-Pardus Prostejov Juniors
OOT Vlcek Radek Tufo-Pardus Prostejov Juniors
OOT Dingenouts Crispijn Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS Hlavathy Benedek Lotus Cycling Team
DNS Juszczak Lukasz Poland
DNF Kubik Adam Czech Cyclocross Team
DNF Borkovec Matyas Czech Republic
DNF Frühauf Jan Czech Republic
DNF Kärsten Moritz Germany
DNF Kot Julian KS Spolem Lodz
DNF Seidel Karl Elia Landesauswahl Thüringen
DNF Arvai Kristof Lotus Cycling Team
DNF Blotnicki Damian UKS Copernicus
DNF Kasparow Jakub UKS Copernicus
DNF Ratajczak Dominik UKS Copernicus
DNF Groeneveld Mark Wielerzone Nederland
DNF Oppitz Jacob Tilmann Landesverband Brandenburg
DNF Kankovsky Adam Mapei Merida Kankovsky
DNF Muller Mirek Mapei Merida Kankovsky
DNF Sporysch Daniel Roman Kreuziger Cycling Academy
DNF Stec Radovan Tufo-Pardus Prostejov Juniors
DNF Hordijk Bart Willebrord Wil Vooruit Juniors

Information