Himmerland Rundt - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Mathias Larsen Restaurant Suri - Carl Ras 4:26:4740
02 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Belton Bornholm + 0030
03 Rasmus Wallin Team CO Play - Giant + 0025
04 Tord Gudmestad Team Coop + 0020
05 Elmar Reinders Riwal Cycling Team + 0015
06 Rasmus Søjberg Pedersen Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 0010
07 Andre Drege Lillehammer CK + 005
08 Tobias Kongstad Riwal Cycling Team + 003
09 Adam Holm Jørgensen BHS - PL Belton Bornholm + 003
10 Mathias Sundquist IK Hero + 003
11 Olav Hjemsæter Team Coop + 00
12 Nick Van der Lijke Riwal Cycling Team + 00
13 Mads Østergaard Team Coloquick + 06
14 Kasper Andersen Team Coloquick + 07
15 Meindert Weulink À Bloc CT + 08
16 Kristian Aasvold Team Coop + 08
17 Frederik Muff Team Coloquick + 08
18 Tobias Halvorsen Kristiansands CK + 16
19 Mads Rahbek BHS - PL Belton Bornholm + 28
20 Lucas Eriksson Riwal Cycling Team + 40
21 Jeppe Aaskov Pallesen Team Coloquick + 48
22 Ludvig Fischer Aasheim Uno-X DARE DT + 1:37
23 Kristian Kulset Uno-X DARE DT + 4:24
24 Ole Jakob Haugen IK Hero + 5:36
25 Rasmus Iversen Team Herning CK Elite PB Look + 6:21
26 Andreas Brandt Aidel Team Kvickly Odder Elite + 6:24
27 Oliver Wulff Team Coloquick + 6:24
28 Tore Andre Vabø Team Coop + 6:24
29 Jonas Jakobsen Team Herning CK Elite PB Look + 6:32
30 Martins Pluto À Bloc CT + 6:34
31 Magnus Sørbø Ringerike SK + 6:35
32 Anders Foldager Team Herning CK Elite PB Look + 6:35
33 Ivar Slik À Bloc CT + 6:35
34 Rasmus Børset Westad Lillehammer CK + 6:35
35 Nils Sinschek À Bloc CT + 6:35
36 Mathias Skretteberg Ringerike SK + 6:35
37 Mikkel Øritsland Team CO Play - Giant + 6:35
38 Marckus Njor Team IBT-BH-Carl Ras + 6:35
39 Alf Vidar Vetrhus Kristiansands CK + 6:35
40 Sebastian Ryttersgaard Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 6:35
41 Niklas Jagerstal Motala AIF CK + 6:35
42 Kristian Broløs Team CO Play - Giant + 6:35
43 Alexandru-Ionut Antoniu Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 6:39
44 Emil Toudal BHS - PL Belton Bornholm + 6:41
45 Martin Tjøtta Ringerike SK + 6:41
46 Jon-Anders Bekken Tønsberg CK + 6:41
47 Jacob Ahlsson Motala AIF CK + 6:47
48 Magnus Brynsrud Uno-X DARE DT + 7:08
49 Sakarias Koller Løland Uno-X DARE DT + 7:08
DNF Bodi Del Grosso À Bloc CT
DNF Lars Loohuis À Bloc CT
DNF Christian Edelsteen Buyle Asker CK
DNF Asbjørn Slagtern Fjellvåg Asker CK
DNF Vebjørn Hordnes Asker CK
DNF Ulrik Mehlum Asker CK
DNF Tim Edvard Pettersen Asker CK
DNF Jeppe Andreasen Bache-JS.Dk
DNF Daniel Bligaard Lyhne Bache-JS.Dk
DNF Peter Lauritzen Bache-JS.Dk
DNF Jakob Gye Madsen Bache-JS.Dk
DNF Jonas Perto Bache-JS.Dk
DNF Sebastian Theodor Petersen Bache-JS.Dk
DNF Nikolaj Mengel BHS - PL Belton Bornholm
DNF Emil Schandorff BHS - PL Belton Bornholm
DNF Magnus Frydenlund IK Hero
DNF Kristian Klevgård IK Hero
DNF Joachim Strindin IK Hero
DNF Embret Svestad-Bårdseng IK Hero
DNF Fredrik Benjaminsen IL Stjørdals-Blink
DNF Jørgen Dragsten IL Stjørdals-Blink
DNF Sigve Kattem IL Stjørdals-Blink
DNF Vegard Løvdal IL Stjørdals-Blink
DNF Daniel Vold IL Stjørdals-Blink
DNF Sebastian Dreyer Heldahl Kristiansands CK
DNF Endre Danielsen Nyhagen Kristiansands CK
DNF Tor Ove Vetrhus Kristiansands CK
DNF Daniel Årnes Kristiansands CK
DNF Ludvik Holstad Lillehammer CK
DNF Truls Nordhagen Lillehammer CK
DNF Sindre Sagbakken Lillehammer CK
DNF Markus Skreen Vognild Lillehammer CK
DNF Hugo Forssell Motala AIF CK
DNF Albin Johansson Motala AIF CK
DNF Samuel Lord Motala AIF CK
DNF Emil Lundmark Motala AIF CK
DNF Markus Kramer Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Christian Ingemann Lindquist Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Sebastian Nielsen Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Julius Nowak Dalner Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Rasmus Lund Pedersen Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Øyvind Brekke Fløtten Ringerike SK
DNF Ole Andreas Klund Ringerike SK
DNF Jørgen Songstad Ringerike SK
DNF Jesper Schultz Riwal Cycling Team
DNF Magnus Bergsten Ryska Posten RT
DNF Oskar Djärv Ryska Posten RT
DNF Marcus Dorsch Ryska Posten RT
DNF Sindre Bjerkestrand Haugsvær Ryska Posten RT
DNF Zakarias Olsson Ryska Posten RT
DNF Carl Åhnberg Ryska Posten RT
DNF Mathias Bundsgaard Matz Team CO Play - Giant
DNF Daniel Lond Team CO Play - Giant
DNF Daniel Stampe Team CO Play - Giant
DNF Christian Spang Team Coloquick
DNF Jacob Eriksson Team Coop
DNF Jakob Bodker Team Give Elementer
DNF Anders Bruun Team Give Elementer
DNF Gustav Frederik Dahl Team Give Elementer
DNF Daniel Eriksen Team Give Elementer
DNF Jeppe Falk-Kristensen Team Give Elementer
DNF Jeppe Tolbøl Team Give Elementer
DNF Peter Asbjørn Hansen Team Herning CK Elite PB Look
DNF Rasmus Madsen Team Herning CK Elite PB Look
DNF Emil Schmidt Team Herning CK Elite PB Look
DNF Frederik Erringsø Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Gustav Johansson Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Stinus Kaempe Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Linus Kvist Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Frederik Thomsen Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Simon Bak Team Kvickly Odder Elite
DNF Mads Bak Bjerregaard Team Kvickly Odder Elite
DNF Lasse Mikkelsen Team Kvickly Odder Elite
DNF Stefan Ryom Team Kvickly Odder Elite
DNF Mads Schelde Berg Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Nicklas Falk Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Luis Carl Jørgensen Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Jannik Ljungdahl Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Mads Sogaard Mondrup Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Thomas Koldkjær Decker Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Johannes Rom Dahl Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Søren Vosgerau Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Andreas Vileid Kleive Tønsberg CK
DNF Kasper Rolfsen Tønsberg CK
DNF Aleksander Skjelbred Tønsberg CK
DNF Anton Stensby Tønsberg CK
DNF Oskar Johansson Uno-X DARE DT
DNF Magnus Kulset Uno-X DARE DT
Information
Nation Denmark
Date 28th August
Distance 199.8 km
CAT 1.2
Other
Embed Results