Front Races Teams Riders Ranking

Ster ZLM Toer | 2019

Information Results StagesStartlist

Main page

Overall Youth Points

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Mike Teunissen Team Jumbo - Visma 16:00:47125
02 Amund Grøndahl Jansen Team Jumbo - Visma + 1485
03 Mads Würtz Schmidt Team Katusha - Alpecin + 1670
04 Jasper De Buyst Lotto - Soudal + 2560
05 Jan Bakelants Team Sunweb + 3250
06 Maurits Lammertink Roompot - Charles + 3940
07 Dylan Groenewegen Team Jumbo - Visma + 4335
08 Jos Van Emden Team Jumbo - Visma + 4430
09 Jelle Wallays Lotto - Soudal + 4625
10 Alex Dowsett Team Katusha - Alpecin + 4820
11 Cees Bol Team Sunweb + 4915
12 Jenthe Biermans Team Katusha - Alpecin + 5410
13 Ludovic Robeet Wallonie Bruxelles + 01:075
14 Tom Wirtgen Wallonie Bruxelles + 01:085
15 Stef Krul Metec - TKH + 01:095
16 Huub Duyn Roompot - Charles + 01:103
17 Rasmus Iversen Lotto - Soudal + 01:103
18 Aaron Van Poucke Sport Vlaanderen - Baloise + 01:193
19 Amaury Capiot Sport Vlaanderen - Baloise + 01:213
20 Wesley Kreder Wanty - Groupe Gobert + 01:233
21 Jetse Bol Burgos - BH + 01:233
22 Dimitri Peyskens Wallonie Bruxelles + 01:233
23 Marco Doets Alecto Cycling Team + 01:253
24 Adriaan Janssen Monkey Town - A Block CT + 01:263
25 Lars Van Den Berg Metec - TKH + 01:283
26 Lindsay De Vylder Sport Vlaanderen - Baloise + 01:30
27 Diego Rubio Burgos - BH + 01:30
28 Abram Stockman Tarteletto - Isorex + 01:32
29 Aritz Bagues Euskadi Basque - Murias + 01:33
30 Marco Minnaard Wanty - Groupe Gobert + 01:33
31 Yoann Offredo Wanty - Groupe Gobert + 01:38
32 Urko Berrade Euskadi Basque - Murias + 01:39
33 Bas Van Der Kooij Monkey Town - A Block CT + 01:53
34 Nikolas Maes Lotto - Soudal + 02:29
35 Marco Haller Team Katusha - Alpecin + 02:43
36 Nuno Bico Burgos - BH + 02:52
37 Roger Kluge Lotto - Soudal + 03:52
38 Tony Martin Team Jumbo - Visma + 04:33
39 Eliot Lietaer Wallonie Bruxelles + 04:40
40 Jai Hindley Team Sunweb + 04:40
41 Max Walscheid Team Sunweb + 05:52
42 Caleb Ewan Lotto - Soudal + 06:02
43 Ivar Slik Monkey Town - A Block CT + 06:23
44 Emils Liepins Wallonie Bruxelles + 06:26
45 Milan Menten Sport Vlaanderen - Baloise + 06:29
46 Jason Van Dalen Metec - TKH + 06:31
47 Vyacheslav Kuznetsov Team Katusha - Alpecin + 06:34
48 Stijn Steels Roompot - Charles + 06:36
49 Jens Debusschere Team Katusha - Alpecin + 06:39
50 Beau Duvigneau Vlasman Cycling Team + 06:41
51 Floris Gerts Tarteletto - Isorex + 06:46
52 Dennis Van Der Horst Metec - TKH + 06:49
53 Aaron Verwilst Sport Vlaanderen - Baloise + 06:57
54 Adne Koster Alecto Cycling Team + 06:59
55 Florian Stork Team Sunweb + 07:04
56 Michael Van Staeyen Roompot - Charles + 07:05
57 Kevyn Ista Wallonie Bruxelles + 07:06
58 Boris Vallée Wanty - Groupe Gobert + 07:08
59 Julien Van Den Brande Tarteletto - Isorex + 07:09
60 Maarten Wynants Team Jumbo - Visma + 07:19
61 Elmar Reinders Roompot - Charles + 07:26
62 Wesley Mol Team Differdange-GeBa + 07:36
63 Justin Timmermans Roompot - Charles + 07:40
64 Kelland O'Brien Pro Racing Sunshine Coast + 08:14
65 Kelvin Van Den Dool Vlasman Cycling Team + 08:16
66 Brian Van Goethem Lotto - Soudal + 08:35
67 Roy Curvers Team Sunweb + 08:43
68 Thijs De Lange Metec - TKH + 09:14
69 Lucas Spengler Wallonie Bruxelles + 09:14
70 Jonas Goeman Tarteletto - Isorex + 09:37
71 Wim Kleiman Monkey Town - A Block CT + 09:56
72 Michael Freiberg Pro Racing Sunshine Coast + 10:47
73 Jasper Bovenhuis Vlasman Cycling Team + 12:06
74 Rene Hooghiemster Alecto Cycling Team + 12:23
75 Tom Devriendt Wanty - Groupe Gobert + 13:31
76 Manuel Penalver Burgos - BH + 15:23
77 Martins Pluto Monkey Town - A Block CT + 15:44
78 Daniel Lopez Parada Burgos - BH + 15:53
79 Coen Vermeltfoort Alecto Cycling Team + 15:57
80 Thimo Willems Sport Vlaanderen - Baloise + 16:07
81 Arvid De Kleijn Metec - TKH + 16:16
82 Jaap Kooijman Vlasman Cycling Team + 16:26
83 Cameron Scott Pro Racing Sunshine Coast + 16:35
84 Daan Van Sintmaartensdijk Alecto Cycling Team + 17:11
85 Asbjørn Kragh Andersen Team Sunweb + 17:35
86 Arne De Groote Tarteletto - Isorex + 18:11
87 Matthew Gibson Burgos - BH + 19:06
88 Raphael Kockelmann Team Differdange-GeBa + 19:27
89 Alistair Donohoe Pro Racing Sunshine Coast + 19:36
90 Lars Loohuis Monkey Town - A Block CT + 19:47
91 Joost Van der Burg Vlasman Cycling Team + 19:56
92 Chiel Breukelman Monkey Town - A Block CT + 20:08
93 Wim Stroetinga Vlasman Cycling Team + 20:44
94 Alvaro Robredo Crespo Burgos - BH + 20:53
95 Toni Franz Team Differdange-GeBa + 21:25
96 Ludwig De Winter Wanty - Groupe Gobert + 22:04
97 Harry Tanfield Team Katusha - Alpecin + 23:39
98 Robbie van Bakel Metec - TKH + 23:58
99 Alexander Porter Pro Racing Sunshine Coast + 25:11
100 Leigh Howard Pro Racing Sunshine Coast + 29:18
101 Mikel Aristi Euskadi Basque - Murias + 34:18
DNF Abe Celi Alecto Cycling Team
DNF Gijs Meijer Alecto Cycling Team
DNF Ander Barrenetxea Euskadi Basque - Murias
DNF Julen Irizar Euskadi Basque - Murias
DNF Jose Daniel Viejo Euskadi Basque - Murias
DNF Sam Welsford Pro Racing Sunshine Coast
DNF Boy van Poppel Roompot - Charles
DNF Preben van Hecke Sport Vlaanderen - Baloise
DNF Bryan Boussaer Tarteletto - Isorex
DNF Elias Van Breussegem Tarteletto - Isorex
DNF Louis Deguide Team Differdange-GeBa
DNF Wout Van Elzakker Team Differdange-GeBa
DNF Tom Leezer Team Jumbo - Visma
DNF Melvin Van Zijl Vlasman Cycling Team
Information
Nations Netherlands
Date June 19th-23rd
CAT 2.1