GP Kranj - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Riccardo Verza Zalf Euromobil Désirée Fior 3:26:2640
02 Felix Engelhardt Tirol KTM Cycling Team + 0030
03 Moran Vermeulen Felbermayr - Simplon Wels + 0025
04 Raul Colombo Work Service-Marchiol-Dynatek + 0020
05 Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli ASD + 0015
06 Kristjan Koren Slovenia + 0010
07 David Per Adria Mobil + 005
08 Felix Ritzinger WSA KTM Graz + 003
09 Daniel Auer WSA KTM Graz + 3:463
10 Andi Bajc Felbermayr - Simplon Wels + 3:463
11 Maciej Paterski Voster ATS Team + 4:44
12 Federico Burchio Work Service-Marchiol-Dynatek + 4:44
13 Edoardo Francesco Faresin Zalf Euromobil Désirée Fior + 4:48
14 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 4:48
15 Giovanni Bortoluzzi Work Service-Marchiol-Dynatek + 5:02
16 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 5:59
17 Giacomo Garavaglia Work Service-Marchiol-Dynatek + 5:59
18 Adriano Brogi Giotti Victoria-Savini Due + 5:59
19 Matteo Zurlo Zalf Euromobil Désirée Fior + 5:59
20 Matej Drinovec Slovenia + 6:03
21 Manuel Bosch Felbermayr - Simplon Wels + 6:08
22 Luka Pajek Hrinkow Advarics Cycleang + 6:33
23 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 6:33
24 Francesco Zandri Work Service-Marchiol-Dynatek + 6:33
25 Patryk Stosz Voster ATS Team + 6:33
26 Nicolas Nesi D'Amico UM Tools + 6:33
27 Kristian Yustre Giotti Victoria-Savini Due + 6:33
28 Daniel Lehner Felbermayr - Simplon Wels + 6:33
29 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 6:33
30 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 6:33
31 Marko Danilovic Serbia + 6:33
32 Bostijan Murn Adria Mobil + 6:33
33 Maksym Bilyi D'Amico UM Tools + 6:33
34 Carlo Francesco Favretto Pedale Scaligero + 6:33
35 Enrico Spadini Pedale Scaligero + 6:48
36 Domen Novak Slovenia + 6:48
37 Andrea Pietrobon Cycling Team Friuli ASD + 6:48
38 Jack Burke Union Raiffeisen Radteam Tirol + 6:55
39 Logan Mclain Tirol KTM Cycling Team + 7:01
40 Rainer Kepplinger Hrinkow Advarics Cycleang + 9:17
41 Matevz Govekar Tirol KTM Cycling Team + 9:17
42 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 9:20
43 Fabian Schormair Felbermayr - Simplon Wels + 9:20
44 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 9:20
45 Tobias Vanco Slovakia + 9:20
46 Matus Stocek Topforex - ATT Investments PCT + 9:20
47 Ziga Groselj Felbermayr - Simplon Wels + 9:20
48 Hans-Jörg Leopold ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 9:20
49 Gorazd Per Union Raiffeisen Radteam Tirol + 9:20
50 Nik Cemazar KK Kranj + 9:20
51 Uros Repse KK Kranj + 9:20
52 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 9:20
53 Ziga Jerman Slovenia + 9:20
54 Marvin Hammerschmid Hrinkow Advarics Cycleang + 9:20
55 Emanuele Onesti Giotti Victoria-Savini Due + 9:20
56 Ognjen Ilic Serbia + 9:20
57 Luka Cotar Meblo Jogi Pro-Concrete + 9:20
58 Mattia Garzara Cycling Team Friuli ASD + 9:20
59 Dylan Hopkins Ljubljana Gusto Santic + 9:20
60 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 9:20
61 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT + 9:20
62 Luka Vrhovnik KK Bled + 9:20
63 Matic Zumer KK Bled + 9:20
64 Jernej Hribar Ljubljana Gusto Santic + 9:20
65 Jaka Vovk KK Kranj + 9:20
66 Martin Gavenda Slovakia + 9:20
67 Filip Kvasina Meridiana - Kamen Team + 9:20
68 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 9:20
69 Daniel Reiter Union Raiffeisen Radteam Tirol + 9:20
70 Lubos Pelanek Pedale Scaligero + 9:20
71 Luka Ziherl KK Kranj + 9:20
72 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 9:20
73 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Santic + 9:20
74 Pawel Franczak Voster ATS Team + 9:20
75 Besnik Islami D'Amico UM Tools + 9:20
76 Giovanni Gazzola Pedale Scaligero + 9:20
77 Davide Finatti Northwave - Siatec-Olmo + 9:34
78 Emanuel Zangerle Tirol KTM Cycling Team + 9:34
79 Alessio Acco Zalf Euromobil Désirée Fior + 9:34
80 Miha Dobravec KK Bled + 9:34
81 Kevin Pezzo Rosola Tirol KTM Cycling Team + 9:34
82 David Polzer ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 9:34
83 Teo Pecnik Ljubljana Gusto Santic + 9:34
84 Stefan Marbler WSA KTM Graz + 9:39
85 Gregor Stadlbauer Union Raiffeisen Radteam Tirol + 9:39
86 Svetozar Hristov PSKK Vassil-Levski + 9:45
87 Robert Jenko Meblo Jogi Pro-Concrete + 9:48
88 Gasper Katrasnik Adria Mobil + 9:52
89 Ziga Horvat Adria Mobil + 9:52
90 Stefan Poll ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 9:52
91 Florian Gamper Tirol KTM Cycling Team + 9:57
92 Marko Pavlic Meblo Jogi Pro-Concrete + 9:59
93 Jaka Primozic KK Kranj + 10:03
94 Patrick Dolleschal Epronex-Gesu + 10:03
95 Matteo Donega Cycling Team Friuli ASD + 10:03
96 Giulio Masotto Zalf Euromobil Désirée Fior + 10:09
97 Filippo D'Aiuto Pedale Scaligero + 10:15
98 Stefano Di Benedetto Work Service-Marchiol-Dynatek + 10:15
99 Nicolo Buratti Cycling Team Friuli ASD + 10:15
100 Daniel Smarzaro D'Amico UM Tools + 10:21
101 Jodok Salzmann WSA KTM Graz + 10:21
102 Thomas Tichler Arbo Headstart on Fahrrad + 11:00
DNS Vedad Karic Meridiana - Kamen Team
DNF Abdullah Afif Qatar
DNF Marwan Al Jalham Qatar
DNF Fadhel Al Khater Qatar
DNF Nayef Al Messallam Qatar
DNF Ahmed Albourdainy Qatar
DNF Bilal Alsaadi Qatar
DNF Dorde Kupusovic Serbia
DNF Dusan Rajovic Serbia
DNF Marko Tomic Serbia
DNF Vladimir Vulicevic Serbia
DNF Matej Blasko Slovakia
DNF Ladislav Frolek Slovakia
DNF Andrej Liska Slovakia
DNF Filip Merta Slovakia
DNF Janez Brajkovic Slovenia
DNF Gregor Krajnc Slovenia
DNF Ziga Piskule Adria Mobil
DNF Patrick Grasl Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Paul Hopfgartner Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Philipp Lang Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Matthias Erlacher ARBO Raiffeisen RC Feld am See
DNF Georg Koffler ARBO Raiffeisen RC Feld am See
DNF Jeferson Ruiz D'Amico UM Tools
DNF Zsolt Istlstekker Epronex-Gesu
DNF Gergely Kiss Epronex-Gesu
DNF Adam Papai Epronex-Gesu
DNF Iuri Filosi Giotti Victoria-Savini Due
DNF Paolo Simion Giotti Victoria-Savini Due
DNF Luka Dragar KK Bled
DNF David Kosovel KK Bled
DNF Matija Topolovec KK Bled
DNF Martin Lavric KK Kranj
DNF Anze Skok Ljubljana Gusto Santic
DNF Simon Cibej Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Mihael Stajnar Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Antonio Barac Meridiana - Kamen Team
DNF Matija Bedic Meridiana - Kamen Team
DNF Lorenzo Marenzi Meridiana - Kamen Team
DNF Emanuele Barison Northwave - Siatec-Olmo
DNF Andrea Barzotto Northwave - Siatec-Olmo
DNF Maicol Comin Northwave - Siatec-Olmo
DNF Alberto Leoni Northwave - Siatec-Olmo
DNF Mattia Faccio Pedale Scaligero
DNF Nikolay Dyankov PSKK Vassil-Levski
DNF Borislav Ivanov PSKK Vassil-Levski
DNF Georgi Panchev PSKK Vassil-Levski
DNF Yordan Petrov PSKK Vassil-Levski
DNF Zlatin Valchev PSKK Vassil-Levski
DNF Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT
DNF Nepomuk Roth Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Fabian Steininger Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Krzysztof Parma Voster ATS Team
DNF Valentin Götzinger WSA KTM Graz
DNF Stefano Gandin Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nation Slovenia
Date 25th - 25th July
Distance 157.3 km
CAT 1.2
Other
Embed Results