LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

GP Kranj - 2020

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Kooij Olav Jumbo-Visma Development Team 40 03:29:31
2 Fortin Filippo Team Felbermayr - Simplon Wels 30 + 00
3 Franczak Pawel Voster ATS Team 25 + 00
4 Kump Marko Adria Mobil 20 + 00
5 Neuman Dominik Elkov - Kasper 15 + 00
6 Bayer Tobias Tirol KTM Cycling Team 10 + 00
7 Barta Tomas Tufo-Pardus Prostejov 5 + 00
8 Götzinger Valentin WSA KTM Graz 3 + 00
9 Van Dijke Mick Jumbo-Visma Development Team 3 + 00
10 Michalicka Stefan Slovakia 3 + 00
11 Mugerli Matej SportLand Niederösterreich + 00
12 Rucigaj Ziga Meblo Jogi Pro-Concrete + 00
13 Stüssi Colin Team Vorarlberg Santic + 00
14 Tyrpekl Karel Tufo-Pardus Prostejov + 00
15 Cemazar Nik KK Kranj + 00
16 Thalmann Roland Team Vorarlberg Santic + 00
17 Perry Ben Israel Cycling Academy + 00
18 Klabouch Petr Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 00
19 Di Benedetto Stefano Pedale Scaligero + 00
20 Pajek Luka SportLand Niederösterreich + 00
21 Murias Jakub Voster ATS Team + 00
22 Smarzaro Daniel General Store-Essegibi-F-Ili Curia + 00
23 Repa Vojtech Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 00
24 Otruba Jakub Elkov - Kasper + 00
25 Rastelli Luca Team Colpack - Ballan + 00
26 Gratzer Alexander WSA KTM Graz + 00
27 Finkst Tilen Ljubljana Gusto Santic + 00
28 Brown Connor NTT Continental Cycling Team + 00
29 Kabas Maximilian WSA KTM Graz + 00
30 Steinhauser Georg Tirol KTM Cycling Team + 00
31 Solymosi Marton Epronex-BSS Oil Team + 00
32 Pekovsek Aljaz KK Bled + 00
33 Leoni Alberto Northwave - Cofiloc + 00
34 Hofer Andreas Hrinkow Advarics Cycleang + 00
35 Lavric Martin NTT Continental Cycling Team + 00
36 Molnar Gabor Pedale Scaligero + 00
37 Toupalik Jakub Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 00
38 Tybor Patrik Slovakia + 00
39 Ovett Freddy Israel Cycling Academy + 00
40 Zahalka Matej Elkov - Kasper + 00
41 Coma Richard Slovakia + 00
42 Kierner Florian Tirol KTM Cycling Team + 00
43 Kohout Martin Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 00
44 Saltzman Jason SportLand Niederösterreich + 00
45 Honsa Frantisek Topforex - Lapierre Pro Cycling Team + 00
46 Wildauer Markus Tirol KTM Cycling Team + 00
47 Rapp Jonas Hrinkow Advarics Cycleang + 23
48 Eriksen Frederik Nybo NTT Continental Cycling Team + 23
49 Adamo Davide Work Service-Dynatek-Vega + 23
50 Liska Andrej Slovakia + 23
51 Franceschino Enrico Pedale Scaligero + 23
52 Davidzon Lahav Israel Cycling Academy + 23
53 Carretta Riccardo Cycling Team Friuli + 23
54 Di Bernardo Nicolo Gaiaplast Bibanese + 23
55 Ritzinger Felix WSA KTM Graz + 23
56 Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team + 23
57 Janiszewski Sylwester Voster ATS Team + 23
58 Jerman Ziga Slovenia + 23
59 Rocchetta Cristian General Store-Essegibi-F-Ili Curia + 23
60 Baseggio Matteo General Store-Essegibi-F-Ili Curia + 23
61 Vettorel Marco Northwave - Cofiloc + 23
62 Plamondon Robin Israel Cycling Academy + 23
63 Rabitsch Stephan Team Felbermayr - Simplon Wels + 23
64 Per David Adria Mobil + 36
65 Rigatti Tommaso Team Colpack - Ballan + 38
66 Favretto Carlo Pedale Scaligero + 38
67 Kankovsky Alois Elkov - Kasper + 38
68 Milan Jonathan Cycling Team Friuli + 38
69 Brajkovic Janez Adria Mobil + 43
70 Groselj Ziga Team Felbermayr - Simplon Wels + 43
71 Viero Marco Work Service-Dynatek-Vega + 46
72 De Carlo Giovanni Gaiaplast Bibanese + 46
73 Primozic Jaka KK Kranj + 46
74 Cotar Luka KK Kranj + 46
75 Mazzucco Fabio Bardiani-CSF-Faizanè + 46
76 Heßmann Michel Jumbo-Visma Development Team + 46
77 Dalla Pola Riccardo Gaiaplast Bibanese + 46
78 Tosin Riccardo General Store-Essegibi-F-Ili Curia + 46
79 Babor Daniel Tufo-Pardus Prostejov + 46
80 Korosec Rok Ljubljana Gusto Santic + 54
81 Tasca Flavio General Store-Essegibi-F-Ili Curia + 54
82 Miles Carson Israel Cycling Academy + 54
83 Kuen Maximilian Team Vorarlberg Santic + 54
84 Christensen Drew NTT Continental Cycling Team + 01:00
85 Ghislanzoni Andrea Work Service-Dynatek-Vega + 01:08
86 Tonelli Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè + 01:08
87 Orosz Gergely Epronex-BSS Oil Team + 01:08
88 Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic + 01:08
89 Groselj Matic Ljubljana Gusto Santic + 01:08
90 Bajc Andi Team Felbermayr - Simplon Wels + 01:11
91 Auer Daniel WSA KTM Graz + 01:11
92 Dobravec Miha KK Bled + 01:11
93 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 01:11
94 Katrasnik Gasper Adria Mobil + 01:11
95 Omrzel Aljaz Adria Mobil + 01:11
96 Masotto Giulio Team Colpack - Ballan + 01:11
97 Furlan Francesco Gaiaplast Bibanese + 01:11
98 Baldaccini Davide Team Colpack - Ballan + 01:11
99 Masotto Leandro Team Colpack - Ballan + 01:11
100 Meiler Lukas Team Vorarlberg Santic + 01:11
101 Barzotto Andrea Northwave - Cofiloc + 01:11
102 Kostiha Antonin Arbo Headstart on Fahrrad + 01:30
103 Ballerstedt Maurice Jumbo-Visma Development Team + 01:30
104 Lonardi Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè + 01:34
105 Pavlic Marko Meblo Jogi Pro-Concrete + 01:34
106 Polansek Eric Arbo Headstart on Fahrrad + 01:34
107 Albanese Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè + 01:34
108 Benfatto Marco Bardiani-CSF-Faizanè + 01:34
109 Govekar Matevz Meblo Jogi Pro-Concrete + 01:34
110 Nagy Simon Slovakia + 01:34
111 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 01:34
112 Skok Anze Ljubljana Gusto Santic + 01:34
113 Guérin Alexis Team Vorarlberg Santic + 01:34
114 Cerne Gregor Matija Slovenia + 01:34
115 Gonczi Gergo Epronex-BSS Oil Team + 01:34
116 Ochsenhofer Peter Arbo Headstart on Fahrrad + 01:34
117 Dragar Luka KK Bled + 01:34
118 Drinovec Matej KK Kranj + 01:34
119 Repse Uros KK Kranj + 01:34
DNF Hopfgartner Paul Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Lang Philipp Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli
DNF Debiasi Andrea Cycling Team Friuli
DNF Donega Matteo Cycling Team Friuli
DNF Dina Daniel Epronex-BSS Oil Team
DNF Vas Balazs Epronex-BSS Oil Team
DNF Soares Antonio Ramiro Matos Gaiaplast Bibanese
DNF Brandlmeier Stefan Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Hatz Christopher Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Loderer Timon Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Vrhovnik Luka KK Bled
DNF Cibej Simon Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Jenko Robert Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Pritzen Marc NTT Continental Cycling Team
DNF Moricz Daniel Northwave - Cofiloc
DNF Scandiuzzi Davide Northwave - Cofiloc
DNF Buratti Nicolo Pedale Scaligero
DNF Kosovel David Slovenia
DNF Topolovec Matija Slovenia
DNF Gruber Julian SportLand Niederösterreich
DNF Kolb Stefan SportLand Niederösterreich
DNF Reha Filip Tufo-Pardus Prostejov
DNF Stocek Bruno Tufo-Pardus Prostejov
DNF Coppolino Nicolas Work Service-Dynatek-Vega
DNF Saccon Mattia Work Service-Dynatek-Vega

Information