Front Races Teams Riders Ranking

GP Kranj | 2019 Results

Information Results Stages Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Marko Kump Adria Mobil 3:30:0540
02 Paolo Toto Sangemini - MG.Kvis Vega + 0030
03 Marco Cecchini [*] Sangemini - MG.Kvis Vega + 0025
04 Enrico Salvador Northwave - Cofiloc + 0020
05 Jaka Primozic KK Kranj + 0015
06 Rok Korosec Ljubljana Gusto Xaurum + 0010
07 Andi Bajc Team Felbermayr - Simplon Wels + 005
08 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Xaurum + 003
09 Luka Cotar KK Kranj + 003
10 Emanuele Favero Northwave - Cofiloc + 003
11 Mattia Bais Cycling Team Friuli + 00
12 Federico Burchio D'Amico - UM Tools + 00
13 Filippo Zana Sangemini - MG.Kvis Vega + 00
14 Moran Vermeulen WSA KTM Graz + 00
15 Florian Kierner Team Felbermayr - Simplon Wels + 00
16 Niccolo Salvietti Sangemini - MG.Kvis Vega + 00
17 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 00
18 Timon Loderer Hrinkow Advarics Cycleang + 00
19 Nicola Venchiarutti Cycling Team Friuli + 07
20 Dario Puccioni Sangemini - MG.Kvis Vega + 07
21 Tomas Barta Pardus Tufo - Prostejov + 07
22 Janez Brajkovic KK Bled + 07
23 Gabriele Porta Delio Gallina Colosio Eurofeed + 07
24 Ziga Rucigaj Ljubljana Gusto Xaurum + 07
25 Stefano Gandin Delio Gallina Colosio Eurofeed + 07
26 Valter Ghigino D'Amico - UM Tools + 07
27 Uros Repse KK Bled + 07
28 Karel Tyrpekl Pardus Tufo - Prostejov + 07
29 Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team + 07
30 Fabio Mazzucco Sangemini - MG.Kvis Vega + 07
31 Robert Jenko Meblo Jogi Pro-Concrete + 07
32 Tilen Finkst Ljubljana Gusto Xaurum + 07
33 Gergely Szarka Epronex-BSS Oil Team + 07
34 Simon Cibej Meblo Jogi Pro-Concrete + 07
35 Dominik Hrinkow Hrinkow Advarics Cycleang + 07
36 Matej Drinovec KK Kranj + 07
37 Luka Lakota KK Kranj + 12
38 Matic Groselj Ljubljana Gusto Xaurum + 12
39 Franco Orocito D'Amico - UM Tools + 12
40 Simone Innocenti Delio Gallina Colosio Eurofeed + 12
41 Davide Scandiuzzi Northwave - Cofiloc + 12
42 Davide Bauce Delio Gallina Colosio Eurofeed + 12
43 David Per Adria Mobil + 12
44 Orlando Pitzanti D'Amico - UM Tools + 12
45 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 12
46 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 17
47 Ivan Martinelli D'Amico - UM Tools + 17
48 Fabian Steininger Team Felbermayr - Simplon Wels + 17
49 Kristijan Hocevar Meblo Jogi Pro-Concrete + 17
50 Filip Kvasina KK Kranj + 17
51 Stefan Poll WSA KTM Graz + 17
52 Edoardo Sali Delio Gallina Colosio Eurofeed + 25
53 Dusan Rajovic Adria Mobil + 25
54 Tevz Gorjanc Meblo Jogi Pro-Concrete + 25
55 Denis Rugovac Pardus Tufo - Prostejov + 25
56 Nik Cemazar KK Kranj + 25
57 Daniel Kock WSA KTM Graz + 25
58 Emanuel Kiserlovski Meridiana - Kamen Team + 25
59 Emanuele Amadio Cycling Team Friuli + 25
60 Matteo Donega Cycling Team Friuli + 25
61 Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli + 25
62 Davide Bais Cycling Team Friuli + 25
63 Daniel Lehner Team Felbermayr - Simplon Wels + 25
64 Simone Zanandrea Northwave - Cofiloc + 41
65 Marco Trevisol Northwave - Cofiloc + 41
66 Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 41
67 Aljaz Jarc Adria Mobil + 47
68 Gergely Kiss Epronex-BSS Oil Team + 47
69 Benjamin Hill Ljubljana Gusto Xaurum + 1:20
70 Gasper Katrasnik Adria Mobil + 1:20
71 Radoslav Rogina Adria Mobil + 1:20
72 Matteo Gino Pegoraro Delio Gallina Colosio Eurofeed + 1:20
73 Elia Menegale Delio Gallina Colosio Eurofeed + 1:20
74 Antonio Barac Meridiana - Kamen Team + 2:40
75 Ziga Horvat Adria Mobil + 2:40
76 Ludek Lichnovsky Pardus Tufo - Prostejov + 15:11
DNS Lovro Matek Meridiana - Kamen Team
DNF Janko Benger BK Roda
DNF Mateo Bratic BK Roda
DNF Branimir Brbot BK Roda
DNF Dario Dovranic BK Roda
DNF Bojan Gunjevic BK Roda
DNF Tomislav Pusic BK Roda
DNF Filippo Ferronato Cycling Team Friuli
DNF Yamil Gabriel Tapia D'Amico - UM Tools
DNF Patrick Dolleschal Epronex-BSS Oil Team
DNF Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team
DNF Mark Zathureczky Epronex-BSS Oil Team
DNF Andreas Graf Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Gregor Homan KK Bled
DNF Martin Kranjc KK Bled
DNF Jakob Smid KK Bled
DNF Matic Veber KK Bled
DNF Ales Pirih KK Kranj
DNF Timothy Guy Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Matevz Govekar Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Rok Naglic Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Tim Roskar Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Kristijan Budimir Meridiana - Kamen Team
DNF Mateo Frankovic Meridiana - Kamen Team
DNF Lorenzo Marenzi Meridiana - Kamen Team
DNF Alberto Leoni Northwave - Cofiloc
DNF Daniel Babor Pardus Tufo - Prostejov
DNF Marek Dolnicek Pardus Tufo - Prostejov
DNF Matteo Bertrand Speeder Cycling Team
DNF Lorenzo Gardini Speeder Cycling Team
DNF Soh Narumi Speeder Cycling Team
DNF Roberto Pasi-Puttini Speeder Cycling Team
DNF Jacopo Rognoni Speeder Cycling Team
DNF Paul Bleyer Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF David Polzer WSA KTM Graz
DNF Stefan Taferner WSA KTM Graz
Information
Nations Slovenia
Date August 4th
Distance 157.3 km
CAT 1.2