Villafranca de Ordizia - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi 3:48:17
02 Manuel Ortega Ocaña Andalucía - Cajasur + 00
03 Pablo Lastras Caisse d'Epargne + 00
04 Romain Hardy Bretagne - Schuller + 00
05 Danail Petrov Madeinox - Boavista + 00
06 Francisco Mancebo Heraklion Kastro - Murcia + 00
07 Ivan Melero Coco Burgos 2016 - Castilla y Leon + 00
08 Jose Herrada Caja Rural + 00
09 Pedro Merino Criado Footon-Servetto + 00
10 Sergio Pardilla Carmiooro NGC + 00
11 Andres Avelino Antuna Coro Burgos 2016 - Castilla y Leon + 00
12 Guillermo Lana Baquedano Caja Rural + 00
13 David López Caisse d'Epargne + 09
14 Javier Moreno Andalucía - Cajasur + 40
15 Pablo Urtasun Euskaltel-Euskadi + 1:05
16 Daniele Ratto Carmiooro NGC + 1:05
17 Pieter Ghyllebert An Post - Sean Kelly + 1:05
18 Renaud Dion Roubaix - Lille Metropole + 1:05
19 Delio Fernandez Xacobeo-Galicia + 1:05
20 Xabier Zabalo Imaz Orbea + 1:05
21 Pascual Orengo Lopez Burgos 2016 - Castilla y Leon + 1:05
22 Ion Izagirre Orbea + 1:05
23 Fabricio Ferrari Caja Rural + 1:05
24 Eduardo Gonzalo Ramirez Bretagne - Schuller + 1:05
25 Pablo Lechuga Rodriguez Andalucía - Cajasur + 1:05
26 Luis Pasamontes Caisse d'Epargne + 1:05
27 Ruben Reig Conejero Caja Rural + 1:05
28 Manuel Calvente Andalucía - Cajasur + 1:05
29 Florian Guillou Bretagne - Schuller + 1:05
30 David Gutierrez G. Footon-Servetto + 1:05
31 Marcos Garcia Xacobeo-Galicia + 1:05
32 Sergio Sousa Madeinox - Boavista + 1:05
33 Celio Sousa Madeinox - Boavista + 1:05
34 Axetza Pena Iza Caja Rural + 1:05
35 Alberto Morras Fernandez Madeinox - Boavista + 1:05
36 Luis Pinheiro Madeinox - Boavista + 1:05
37 Jaume Rovira Pons Heraklion Kastro - Murcia + 1:12
38 Oleg Chuzhda Caja Rural + 4:02
39 Marco Corti Footon-Servetto + 4:02
40 Gonzalo Rabuñal Rios Xacobeo-Galicia + 4:02
41 Igor Anton Euskaltel-Euskadi + 4:02
42 Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi + 4:02
43 Kim Borry An Post - Sean Kelly + 4:52
44 Johnnie Walker Footon-Servetto + 4:52
45 Enrique Mata Cabello Footon-Servetto + 4:52
46 Javier Ramirez Andalucía - Cajasur + 4:52
47 Juan Javier Estrada Andalucía - Cajasur + 4:52
48 Florian Vachon Bretagne - Schuller + 4:52
49 Benat Intxausti Euskaltel-Euskadi + 4:52
50 Jean-Marc Bideau Bretagne - Schuller + 4:52
51 Javier Chacon Quesada Heraklion Kastro - Murcia + 4:52
52 David Gutierrez Palacios Footon-Servetto + 4:52
53 Ricardo Garcia Orbea + 4:52
54 Vladimir Isaichev Xacobeo-Galicia + 4:52
55 Gustavo Dominguez Lemos Xacobeo-Galicia + 4:52
56 Salvador Guardiola Heraklion Kastro - Murcia + 4:52
57 Morgan Kneisky Roubaix - Lille Metropole + 4:52
58 Gustavo Rodriguez Iglesias Xacobeo-Galicia + 4:52
59 Gaël Malacarne Bretagne - Schuller + 4:52
60 Jose Vicente Toribio Andalucía - Cajasur + 4:52
61 Javier Aramendia Euskaltel-Euskadi + 4:52
62 Aitor Hernández Euskaltel-Euskadi + 4:52
63 Matthieu Boulo Roubaix - Lille Metropole + 4:52
64 Joseba Larralde Alzugarai Orbea + 4:52
65 Egoitz Garcia Caja Rural + 4:52
66 Sébastien Duret Bretagne - Schuller + 4:52
67 Gregory Brenes Burgos 2016 - Castilla y Leon + 4:52
68 Oscar Garcia-Casarrubios Heraklion Kastro - Murcia + 4:52
69 Sergio Carrasco Garcia Andalucía - Cajasur + 4:52
70 Mikel Landa Orbea + 4:52
71 Ricardo Vilela Madeinox - Boavista + 4:52
72 Ezequiel Mosquera Xacobeo-Galicia + 4:52
73 David Arroyo Caisse d'Epargne + 4:52
74 Francisco Pérez Caisse d'Epargne + 5:45
75 Romain Sicard Euskaltel-Euskadi + 7:28
76 Daniel Sesma Sorbet Euskaltel-Euskadi + 7:28
77 Garikoitz Bravo Caja Rural + 7:28
78 David Vitoria Footon-Servetto + 7:28
79 José Vicente García Caisse d'Epargne + 7:28
80 Benat Urain Epelde Orbea + 10:03
81 Alberto Fernandez Sainz Xacobeo-Galicia + 10:03
82 Lluis Mas Burgos 2016 - Castilla y Leon + 10:03
83 Joaquin Sobrino Caja Rural + 10:03
84 Adrian Saez Orbea + 10:03
85 Aritz Etxebarria Etxebarria Orbea + 10:03
86 Jose Antonio De Segovia Xacobeo-Galicia + 10:03
87 Antonio Piedra Andalucía - Cajasur + 10:03
88 Jean-Luc Delpech Bretagne - Schuller + 10:03
89 Steven Tronet Roubaix - Lille Metropole + 10:03
DNF Matthew Brammeier An Post - Sean Kelly
DNF Mark Cassidy An Post - Sean Kelly
DNF Benny De Schrooder An Post - Sean Kelly
DNF Connor McConvey An Post - Sean Kelly
DNF Mark McNally An Post - Sean Kelly
DNF Stijn Minne An Post - Sean Kelly
DNF Angel Vicioso Andalucía - Cajasur
DNF Francisco Manuel Anton Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF David Francisco Delgado Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF Oscar Grau Jorda Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF Jose Carlos Lara Arjonilla Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF Raul Santamarta Valvuena Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF Michal Kwiatkowski Caja Rural
DNF Raffaele Ferrara Carmiooro NGC
DNF Sébastien Fournet-Fayard Carmiooro NGC
DNF Enrico Peruffo Carmiooro NGC
DNF Antonio Quadranti Carmiooro NGC
DNF Aristide Ratti Carmiooro NGC
DNF Diego Alejandro Tamayo Carmiooro NGC
DNF Francesco Tizza Carmiooro NGC
DNF Francisco Ventoso Carmiooro NGC
DNF Sergio De Lis De Andres Euskaltel-Euskadi
DNF Miguel Minguez Euskaltel-Euskadi
DNF Vidal Celis Zabala Footon-Servetto
DNF Hector Gonzalez Baeza Heraklion Kastro - Murcia
DNF Ivan Martinez Jimenez Heraklion Kastro - Murcia
DNF Rafael Serrano Fernandez Heraklion Kastro - Murcia
DNF Marco Cunha Madeinox - Boavista
DNF Joaquim Sampaio Madeinox - Boavista
DNF Mikel Ilundain Tirapu Orbea
DNF Noel Martin Infante Orbea
DNF Benoît Daeninck Roubaix - Lille Metropole
DNF Alexandre Lemair Roubaix - Lille Metropole
DNF Francisco Pacheco Torres Xacobeo-Galicia
Information
Nation Spain
Date 25th July
Distance 166 km
CAT 1.1
Other
Embed Results