Trofeo Matteotti - 2013

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Sebastien Reichenbach IAM Cycling 4:47:22
02 Johann Tschopp IAM Cycling + 00
03 Enrico Battaglin Bardiani Valvole - CSF Inox + 48
04 Leonardo Pinizzotto Team Nippo - De Rosa + 48
05 Mauro Finetto Vini Fantini - Selle Italia + 48
06 Ivan Rovny Ceramica Flaminia - Fondriest + 48
07 Fabio Taborre Vini Fantini - Selle Italia + 48
08 Arkimedes Arguelyes Lokosphinx + 48
09 Luca Mazzanti Vini Fantini - Selle Italia + 48
10 Davide Mucelli Ceramica Flaminia - Fondriest + 48
11 Sergei Pomoshnikov RusVelo + 48
12 Marcel Wyss IAM Cycling + 48
13 Reto Hollenstein IAM Cycling + 48
14 Federico Rocchetti Utensilnord - ora24.eu + 48
15 Juan Pablo Suarez Colombia + 48
16 Patrik Sinkewitz [*] Meridiana - Kamen Team + 48
17 Riccardo Chiarini Androni Giocattoli - Venezuela + 48
18 Matteo Di Serafino Androni Giocattoli - Venezuela + 48
19 Alexandre Shushemoin Continental Team Astana + 48
20 Martin Elmiger IAM Cycling + 48
21 Matteo Fedi Ceramica Flaminia - Fondriest + 48
22 Fabio Felline Androni Giocattoli - Venezuela + 48
23 Marco Frapporti Androni Giocattoli - Venezuela + 48
24 Andrea Masciarelli Utensilnord - ora24.eu + 48
25 Kirill Svesnikov Lokosphinx + 48
26 Julio Alexis Camacho Colombia + 48
27 Antonio Santoro Ceramica Flaminia - Fondriest + 1:48
28 Miguel Angel Rubiano Androni Giocattoli - Venezuela + 1:48
29 Andrea Di Corrado Bardiani Valvole - CSF Inox + 1:48
30 Gabriele Bosisio Utensilnord - ora24.eu + 2:50
31 Alfredo Balloni - + 2:59
32 Marco Canola Bardiani Valvole - CSF Inox + 2:59
33 Emanuele Sella Androni Giocattoli - Venezuela + 2:59
34 Andrea Pasqualon Bardiani Valvole - CSF Inox + 3:10
35 Sergey Shilov Lokosphinx + 3:10
36 Alexander Rybakov RusVelo + 3:10
37 Francesco Bongiorno Bardiani Valvole - CSF Inox + 3:10
38 Francesco Failli Vini Fantini - Selle Italia + 3:10
39 Juan Pablo Valencia Colombia + 3:10
40 Edoardo Zardini Bardiani Valvole - CSF Inox + 3:10
41 Serguei Klimov RusVelo + 3:10
42 Matteo Rabottini Vini Fantini - Selle Italia + 3:10
43 Pavel Kochetkov RusVelo + 3:10
44 Alessandro Proni Vini Fantini - Selle Italia + 3:10
45 Ilya Davidenok Continental Team Astana + 3:10
46 Viesturs Luksevics Amore & Vita + 3:10
DNF Ferekalsi Debesay Abrha -
DNF Niv Libner Amore & Vita
DNF Uri Martins Amore & Vita
DNF Anton Mikailov Amore & Vita
DNF Mihkel Räim Amore & Vita
DNF Sergey Sevostianov Amore & Vita
DNF Volodymyr Starchyk Amore & Vita
DNF Anton Storchous Amore & Vita
DNF Patrick Facchini Androni Giocattoli - Venezuela
DNF Diego Rosa Androni Giocattoli - Venezuela
DNF Nicola Boem Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF Christian Delle Stelle Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF Nicola Dal Santo Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Andrea Fedi Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Andrea Piechele Ceramica Flaminia - Fondriest
DNF Marco Corti Colombia
DNF Wilson Marentes Colombia
DNF Dalivier Ospina Colombia
DNF Jarlinson Pantano Colombia
DNF Michael Rodriguez Colombia
DNF Abdraimzhan Ishanov Continental Team Astana
DNF Yevgeniy Nepomnyachshiy Continental Team Astana
DNF Nikita Stalnov Continental Team Astana
DNF Marco Bandiera IAM Cycling
DNF Jonathan Fumeaux IAM Cycling
DNF Alexandre Pliuschin IAM Cycling
DNF Massimo Demarin Meridiana - Kamen Team
DNF Alberto Di Lorenzo Meridiana - Kamen Team
DNF Luka Grubic Meridiana - Kamen Team
DNF Emanuel Kiserlovski Meridiana - Kamen Team
DNF Enrico Rossi Meridiana - Kamen Team
DNF Endi Sirol Meridiana - Kamen Team
DNF Antonio Testa Meridiana - Kamen Team
DNF Jacques Janse Van Rensburg MTN-Qhubeka
DNF Bradley Potgieter MTN-Qhubeka
DNF Kristian Sbaragli MTN-Qhubeka
DNF Jay Robert Thomson MTN-Qhubeka
DNF Dennis Van Niekerk MTN-Qhubeka
DNF Jaco Venter MTN-Qhubeka
DNF Martin Wesemann MTN-Qhubeka
DNF Igor Boev RusVelo
DNF Artur Ershov RusVelo
DNF Alexander Serov RusVelo
DNF Ilnur Zakarin RusVelo
DNF Julian Arredondo Team Nippo - De Rosa
DNF Fortunato Baliani Team Nippo - De Rosa
DNF Simone Campagnaro Team Nippo - De Rosa
DNF Alberto Cecchin Team Nippo - De Rosa
DNF Tomohiro Hayakawa Team Nippo - De Rosa
DNF Hideto Nakane Team Nippo - De Rosa
DNF Kohei Uchima Team Nippo - De Rosa
DNF Simone Masciarelli Utensilnord - ora24.eu
DNF Alessandro Mazzi Utensilnord - ora24.eu
DNF Marco Zamparella Utensilnord - ora24.eu
DNF Marco Zanotti Utensilnord - ora24.eu
DNF Pierpaolo De Negri Vini Fantini - Selle Italia
DNF Oscar Gatto Vini Fantini - Selle Italia
DNF Daniel Auer WSA
DNF Bernhard Kroger WSA
DNF Hans-Jörg Leopold WSA
DNF Martin Schoffmann WSA
DNF Michael Taferner WSA
Information
Nation Italy
Date 28th July
Distance 195 km
CAT 1.1
Other
Embed Results