Circuito de Getxo - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Francisco Pacheco Torres Xacobeo-Galicia 4:04:37
02 Andrea Piechele Carmiooro NGC + 00
03 Francisco Manuel Anton Burgos 2016 - Castilla y Leon + 00
04 Davide Cimolai Liquigas-Doimo + 00
05 Enrico Peruffo Carmiooro NGC + 00
06 Enrique Mata Cabello Footon-Servetto + 00
07 Thomas Bertolini Androni Giocattoli + 00
08 Vidal Celis Zabala Footon-Servetto + 00
09 Koldo Fernandez Euskaltel-Euskadi + 00
10 Joaquin Sobrino Caja Rural + 00
11 Filippo Baggio Ceramica Flaminia + 00
12 Angel Vicioso Andalucía - Cajasur + 00
13 Francisco Ventoso Carmiooro NGC + 00
14 Benat Urain Epelde Orbea + 00
15 Diego Alejandro Tamayo Carmiooro NGC + 00
16 David García Dapena Xacobeo-Galicia + 00
17 Ricardo Garcia Orbea + 00
18 Oscar Grau Jorda Burgos 2016 - Castilla y Leon + 00
19 Vladimir Isaichev Xacobeo-Galicia + 00
20 Valerio Agnoli Liquigas-Doimo + 00
21 Juan Jose Lobato Andalucía - Cajasur + 00
22 Jon Aberasturi Orbea + 00
23 Ruben Martinez Hernandez Caja Rural + 00
24 Rafael Serrano Fernandez Heraklion Kastro - Murcia + 00
25 Jesus Rosendo Prado Andalucía - Cajasur + 00
26 Damiano Margutti Androni Giocattoli + 00
27 Imanol Erviti Caisse d'Epargne + 00
28 Gonzalo Rabuñal Rios Xacobeo-Galicia + 00
29 Luis Pasamontes Caisse d'Epargne + 00
30 Fabricio Ferrari Caja Rural + 00
31 Lluis Mas Burgos 2016 - Castilla y Leon + 00
32 Mikel Ilundain Tirapu Orbea + 00
33 Oleg Chuzhda Caja Rural + 00
34 Francisco Pérez Caisse d'Epargne + 00
35 Pascual Orengo Lopez Burgos 2016 - Castilla y Leon + 00
36 Arturo Mora Ortiz Caja Rural + 05
37 Jaume Rovira Pons Heraklion Kastro - Murcia + 05
38 Adrian Saez Orbea + 05
39 David Gutierrez Palacios Footon-Servetto + 05
40 Rubén Plaza Caisse d'Epargne + 05
41 Gustavo Rodriguez Iglesias Xacobeo-Galicia + 05
42 Juan José Cobo Caisse d'Epargne + 05
43 Noel Martin Infante Orbea + 05
44 Manuel Ortega Ocaña Andalucía - Cajasur + 05
45 Jose Vicente Toribio Andalucía - Cajasur + 05
46 Raul Santamarta Valvuena Burgos 2016 - Castilla y Leon + 05
47 Antonio Cabello Baena Andalucía - Cajasur + 05
48 Joseba Larralde Alzugarai Orbea + 05
49 Luis León Sánchez Caisse d'Epargne + 05
50 Ruben Garcia Perez Caja Rural + 05
51 Aitor Perez Arrieta Footon-Servetto + 05
52 Salvador Guardiola Heraklion Kastro - Murcia + 05
53 Rubén Pérez Moreno Euskaltel-Euskadi + 05
54 Sante Marco Liquori Ceramica Flaminia + 05
55 Ruben Reig Conejero Caja Rural + 05
56 Oscar Garcia-Casarrubios Heraklion Kastro - Murcia + 05
57 David De La Cruz Caja Rural + 05
58 Alberto Fernandez Sainz Xacobeo-Galicia + 05
59 Gregory Brenes Burgos 2016 - Castilla y Leon + 05
60 Delio Fernandez Xacobeo-Galicia + 05
61 Iñaki Isasi Euskaltel-Euskadi + 05
62 Luca Solari Androni Giocattoli + 05
63 Jorge Martin Montenegro Adaro Andalucía - Cajasur + 05
64 Frederik Willems Liquigas-Doimo + 05
65 Francisco Mancebo Heraklion Kastro - Murcia + 05
66 Ivan Martinez Jimenez Heraklion Kastro - Murcia + 05
67 Ion Izagirre Orbea + 05
68 Hector Gonzalez Baeza Heraklion Kastro - Murcia + 05
69 Pedro Merino Criado Footon-Servetto + 05
70 David Arroyo Caisse d'Epargne + 05
71 Robert Kiserlovski Liquigas-Doimo + 05
72 Diego Genovesi Carmiooro NGC + 05
73 Daniel Diaz Footon-Servetto + 05
74 José Vicente García Caisse d'Epargne + 05
75 Rubens Bertogliati Androni Giocattoli + 14
76 Vincenzo Nibali Liquigas-Doimo + 14
77 Oliver Zaugg Liquigas-Doimo + 16
78 Mirko Tedeschi - + 17
79 Jose Antonio De Segovia Xacobeo-Galicia + 17
80 Ivan Santaromita Liquigas-Doimo + 18
81 Fabrice Piemontesi Androni Giocattoli + 18
82 Mikel Landa Orbea + 21
83 Javier Chacon Quesada Heraklion Kastro - Murcia + 22
84 Mauro Finetto Liquigas-Doimo + 22
85 Andrea Noè Ceramica Flaminia + 26
86 Alessandro Bertolini Androni Giocattoli + 27
87 Santo Anzà Ceramica Flaminia + 27
88 Serafín Martinez Xacobeo-Galicia + 34
89 Pablo Urtasun Euskaltel-Euskadi + 34
90 Jose Luis Cano Losa Andalucía - Cajasur + 41
91 Aitor Hernández Euskaltel-Euskadi + 48
92 Aritz Etxebarria Etxebarria Orbea + 59
93 Romain Sicard Euskaltel-Euskadi + 1:29
94 Alan Perez Lezaun Euskaltel-Euskadi + 1:29
95 Luca Celli Ceramica Flaminia + 1:35
96 Michele Scarponi Androni Giocattoli + 1:35
97 David Gutierrez G. Footon-Servetto + 1:54
98 Eric Berthou Carmiooro NGC + 2:38
99 Mikel Nieve Euskaltel-Euskadi + 3:50
100 Jose Carlos Lara Arjonilla Burgos 2016 - Castilla y Leon + 4:36
101 Enrico Rossi Ceramica Flaminia + 4:36
102 Egoitz Garcia Caja Rural + 4:52
103 Higinio Fernandez Caja Rural + 4:52
104 Jose Aguilar Vega - + 4:52
105 Johnnie Walker Footon-Servetto + 4:52
DNF Sergio Carrasco Garcia Andalucía - Cajasur
DNF Alberto Loddo Androni Giocattoli
DNF David Francisco Delgado Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF David López Caisse d'Epargne
DNF Raivis Belohvosciks Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Maserati Ceramica Flaminia
DNF Igor Anton Euskaltel-Euskadi
DNF Juan José Oroz Euskaltel-Euskadi
DNF Fabio Felline Footon-Servetto
DNF Gustavo Cesar Veloso Xacobeo-Galicia
Information
Nation Spain
Date 1st August
Distance 185.3 km
CAT 1.1
Other
Embed Results