LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

GP Ville du Marin - 2023

GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Latouche Normann Team Energizer 02:39:21
02 Marcoux Rémi Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewoss + 29
03 Pellegrin Mathieu CSCA Propreté 2000 + 33
04 Cailliau Taïno CSCA Propreté 2000 + 53
05 Alger Kylian Jeunesse Cycliste 231 + 01:21
06 Hodebourg Rinna Josué Team Pédale Pilotine-Blue Car + 01:35
07 Gene Meving Alan CSCA Propreté 2000 + 01:51
08 Neror Laurent Madinina Bikers + 02:01
09 Cadet-Marthe Eddy Madinina Bikers + 05:33
10 Stanislas Mickaël Jeunesse Cycliste 231 + 05:59
11 Flavien Marc Madinina Bikers + 09:11
12 Gaboriaud Guillaume Team Energizer + 09:13
13 Erdual Fabien Madinina Bikers + 09:41
14 Hippolyte Christopher Team Energizer + 10:04
15 Relmy Widjy CSCA Propreté 2000 + 10:19
16 Brasseur Guillaume Madinina Bikers + 10:41
17 Coursil Valentin Winner Team VTT + 11:07
18 Gobin Johan Team Energizer + 11:19
19 Geran Ronald CSCA Propreté 2000 + 11:56
20 Etiennard Jonathan E.C.Ducossais + 12:40
21 Laurent Mickaël Team Pédale Pilotine-Blue Car + 14:54
22 Petris Williams Madinina Bikers + 15:28
23 Demazy Emile C.C.Vauclinois + 15:32
24 Risal Mathis Team Energizer + 16:47
25 Sidney Theo Team Pédale Pilotine-Blue Car + 17:23
26 Lachages Alexandre CSCA Propreté 2000 + 17:28
27 Leprovost Christopher Madinina Bikers + 18:06
28 Massee Ethan E.C.Lamentinoise + 18:24
29 Louison Dave CSCA Propreté 2000 + 19:27
30 Laurendot Jean-Emmanuel E.C.Ducossais + 21:57
31 Pierre-Leandre Mixlon Team Pédale Pilotine-Blue Car + 22:37
32 Pierre-Louis Yohann Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewoss + 22:45
33 Pignol Meddhy U.C.Spiritaine + 22:57
34 Boun Jimmy Jeunesse Cycliste 231 + 24:03
35 Valide Geoffrey Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewoss + 25:42
36 Joncart Loïc U.C.Spiritaine + 25:58
37 Hippocrate Cyril Espoir du Sud + 27:45
38 Cabit Jean-Christopher ARCVTPN + 29:32
39 Marem Mathis Jeunesse Cycliste 231 + 30:10
40 Eugenie Isaia Madinina Bikers + 30:57
41 Alger-Bussant Yann U.C.Spiritaine + 31:35
42 Marthely Kenji U.C.Spiritaine + 32:14
43 Barout Yoan Gaël P.O.Josephine + 32:57
44 Dubreas Sebastien E.C.Lamentinoise + 33:27
45 Pertays Jean-Manuel Winner Team VTT + 33:39
46 Risal Emerick Team Energizer + 33:42
47 Cabit Adrien ARCVTPN + 34:10
48 René Florian P.O.Josephine + 38:49
49 Vilette Alexis P.O.Josephine + 40:16
DNF Bapte Bradlay ARCVTPN
DNF Raymone Thierry ARCVTPN
DNF Triveillot Rubben ARCVTPN
DNF Hippocrate Lionel HA Bike Events
DNF Lenerand Jovia C.C.Vauclinois
DNF Vulcain Jérémie C.C.Vauclinois
DNF Dabrion Royan CSCA Propreté 2000
DNF Audinay Kerann E.C.Lamentinoise
DNF Jacques Dylan E.C.Lamentinoise
DNF Massée Daniel E.C.Lamentinoise
DNF Melchior Jonas E.C.Lamentinoise
DNF Valbert Yohann E.C.Lamentinoise
DNF Vulcain Camille E.C.Lamentinoise
DNF Villemin Alan Guidon Chalettois
DNF Georges Thomas Jeunesse Cycliste 231
DNF Irrilo Grégory Jeunesse Cycliste 231
DNF Labejof Jordan Jeunesse Cycliste 231
DNF Marem Florian Jeunesse Cycliste 231
DNF Eugene Mathis Madinina Bikers
DNF Gambie Raphael Luc P.O.Josephine
DNF Taurel Dylan P.O.Josephine
DNF Rotsen Loick Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewoss
DNF Balustre Malick Team Energizer
DNF Reizo Hevens Team Energizer
DNF Villeronce Anthony Team Pédale Pilotine-Blue Car
DNF Beaunol Andy U.C.Spiritaine
DNF Boscher Kyllian U.C.Spiritaine
DNF Arnidal Bryce Winner Team VTT
DNF Ventura Marvin Winner Team VTT
DNF Vilocy Mario Winner Team VTT

Information