Volta a Castelló

Amateur, 3rd stage, 7th June 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 de la Calle Hugo Padrones Cortizo 04:23:25
02 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 15
03 Perez Cesar Equipo Essax + 18
04 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 18
05 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 18
06 Warren Ewan Brocar-Ale + 18
07 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 18
08 Gimeno Nil Equipo Finisher + 28
09 Lozano Juan Pedro Valverde Team-Ricardo Fuentes + 28
10 Rodrigues Rúben Laboral Kutxa + 28
11 Brookes Joseph AVC Aix-en-Provence + 38
12 Ugarte Gari Laboral Kutxa + 55
13 Suarez Fernandez Alain Equipo Gomur + 55
14 Bonilla Pablo Padrones Cortizo + 01:14
15 Florez Samuel Padrones Cortizo + 01:14
16 Garcia Alex Polti-KOMETA U23 + 01:14
17 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 01:14
18 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:59
19 Regada Adria Caja Rural-Alea + 02:01
20 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 02:01
21 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:01
22 Woodliffe Euan AVC Aix-en-Provence + 02:01
23 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 02:01
24 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 02:01
25 Criado Daniel Equipo Finisher + 02:04
26 Torres Marc Padrones Cortizo + 02:10
27 Velasquez Kevin U.C.Monaco + 02:20
28 Rubirola Marc Team MP Group + 03:13
29 Feldhoffer Bálint Polti-KOMETA U23 + 03:23
30 Falchetti Matteo Gallina Ecotek Lucchini + 06:28
31 Tapiz Hugo Equipo Finisher + 06:40
32 Ori Elia Gallina Ecotek Lucchini + 06:40
33 Castilla Asier Laboral Kutxa + 06:40
34 Cambareri Bernardo Laboral Kutxa + 06:40
35 Figuls Jaume Team MP Group + 10:42
36 Garcia Rabadan Jesus Valverde Team-Ricardo Fuentes + 11:58
37 Toth Marko U.C.Monaco + 13:00
38 Morante Lopez Javier Brocar-Ale + 15:18
39 Llopis Emilio High Level-GSport + 19:34
40 Torrella Teruel Roman Equipo Essax + 19:34
41 García Gonzalez Pablo Supermercados Froiz + 19:34
42 Ortega Soro Gorka High Level-GSport + 19:34
43 Erostarbe Aimar Caja Rural-Alea + 19:34
44 Dols Marc Brocar-Ale + 19:37
45 Sørbø Halvor Ringerike SK + 21:51
46 Rodriguez Cocera Felix Ulevel-Frutamine + 21:51
47 Pla Albert Team MP Group + 21:51
48 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 21:51
49 Bessega Gabriele Polti-KOMETA U23 + 21:51
50 Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas + 21:51
51 Soriano Iker Brocar-Ale + 21:51
52 Ibanez Beltran Gabriel Laboral Kutxa + 21:51
53 Franzoni Manuel Gallina Ecotek Lucchini + 21:51
54 Herrán Diego Equipo Gomur + 21:51
55 Granero Mario Brocar-Ale + 21:51
56 Sutton Louis AVC Aix-en-Provence + 21:51
57 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 21:51
DNF Calabuig Estanislao Caja Rural-Alea
DNF Cepa Daniel Caja Rural-Alea
DNF Perez Lucas Iker Caja Rural-Alea
DNF Tadeo Aimar Equipo Finisher
DNF Archetti Riccardo Polti-KOMETA U23
DNF Marchand-Vuillon Achille AVC Aix-en-Provence
DNF Songstad Jørgen Ringerike SK
DNF Hope Casper Ringerike SK
DNF Messel Kevin Ringerike SK
DNF Rodriguez Novoa Miguel Supermercados Froiz
DNF Garcia Nunez Jorge Supermercados Froiz
DNF Basaraba Mykhailo U.C.Monaco
DNF Bernal Ronald Stiven U.C.Monaco
DNF Takhirov Diyor Gallina Ecotek Lucchini
DNF Ortega Sanz Pablo High Level-GSport
DNF Acena Imanol Laboral Kutxa
DNF Diaz Pujol Ivan Vigo-Rias Baixas
DNF Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas
DNF Martinez Diego Salvador Equipo Essax
DNF Diaz Joel Team MP Group
DNF Roca Albert Team MP Group
DNF Baviera Alejandro Ulevel-Frutamine
DNF Salas Jhonny Alejandro Ulevel-Frutamine

Information